Friday, September 22, 2023

Kde a Jak Koupit Coinbase akcie v České republice 2023?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Historicky první kryptoměnová burza na světě, která se rozhodla pro veřejný úpis akcií je Coinbase. Coinbase akcie je možné obchodovat na mnoho burzách včetně NASDAQ.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Coinbase akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Coinbase akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Coinbase akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Coinbase akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro -obchodujte podle profesionálů s 0% poplatky na více než 700 akcií a ETF
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Příběh kryptoměnové směnárny Coinbase se začal psát v roce 2012, tedy přibližně tři roky od vzniku Bitcoinu. Burzu založil Brian Armstrong, vývojář Airbnb, který Coinbase dostal do technologického akcelerátoru Y combinator, kde dostal finanční injekci 150 000 dolarů. Později se jako spoluvlastník přidal Fred Ehrsam, obchodník z Goldman Sachs.

Kde a Jak Koupit Coinbase akcie v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Ze startupu se postupně vybudovala kryptoměnová burza se silným postavením na trhu, kdy v dnešní době Coinbase patří mezi největší směnárny, co se týče denního zobchodovaného objemu. V době psaní článku dosahuje tržní kapitalizace 16 miliard dolarů. Výše na grafu můžeme vidět cenový vývoj akcií.

Kdo za firmou stojí?

Jméno momentálního generálního ředitele Coinbase jsme již zmínili výše v článku, neboť směřování firmy od samého začátku určuje Brian Armstrong, původní zakladatel, který mimo jiné zastává funkci předsedy představenstva. Kromě působení v Airbnb nebo Deloitte nasbíral zkušenosti ve své další firmě – University tutor, což je online platforma pro doučování.

Kde a Jak Koupit Coinbase akcie v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Výše na grafu mohou čtenáři pozorovat strukturu akcionářů, přičemž největší podíl patří institucionálním investorům. Pokud čekáte, že největším podílem disponují BlackRock nebo Vanguard, opak je pravdou. Největším podílem disponuje ARK Investment, za kterým stojí Cathie Wood. Kryptoměnová burza představuje v ETF s názvem ARKK 8. největší pozici s celkovou váhou pohybující se kolem 5 %.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, společnost Coinbase v době psaní článku neodměňuje akcionáře v podobě dividend. Navíc, pokud by se tak v budoucnu někdy stalo, rozhodně by se nejednalo o stabilní dividendu s rostoucím charakterem, neboť jak sama společnost říká, hospodářské výsledky jsou vysoce závislé na na cenách kryptoměn a objemu transakcí provedených na platformě.

TIP: Pokud se čtenáři poohlížejí po dividendových titulech, určitě by neměli vynechat společnosti jako Shell nebo Coca Cola.

Oblast působení

Coinbase poskytuje zákazníkům (retail, instituce a partneři) produkty a služby, které umožňují těmto stranám objevovat, provádět transakce a zapojovat se v kryptoměnovém světě a decentralizovaných aplikacích. Retailovým investorům nabízí možnost investování, útraty (kryptoměnová karta), posílání a přijímání aktiv, stakeování, spoření (držení USDC či Dai) nebo lendingu, za což si účtuje poplatky.

Kde a Jak Koupit Coinbase akcie v České republice 2022?
Počet uživatelů Coinbase

U institucí jsou produkty a služby podobné ovšem s tím, že přibyla služba úschovy. Úschova digitálních aktiv pro tyto klienty je řešena prostřednictvím Coinbase Custody, nezávislého podniku společnosti Coinbase. Zde se poplatek odvíjí od celkového uloženého objemu aktiv.

Poslední klientelou jsou partneři, kteří se potýkají s problémy jako nedostatečná distribuce, důvěryhodnost a použitelnost nebo dostupnost snadno použitelné a především škálovatelné infrastruktury. Z tohoto důvodu poskytuje burza této straně produkty jako distribuce (provize z distribuce kryptoměn uživatelům), vývoj (Coinbase analytics, Rosetta či USDC) a platby.

Expozice vůči kryptoměnám

To že je poskytování kryptoměnových služeb dobrý byznys, nastiňuje samotná marže, která se za rok 2021 činila téměř 40 %, což je podobně jako u softwarových společností (Microsoft, Google). Nicméně hospodářské výsledky za první kvartál roku 2022 potvrdily rizika, která jsou s tímto podnikáním spojená – celkové příjmy jsou výrazně závislé na cenách kryptoměn.

Kde a Jak Koupit Coinbase akcie v České republice 2022?
Korelace s Bitcoinem

Jak můžete vidět výše na grafu, cena akcií Coinbase reaguje podobně jako cena Bitcoinu a jinak tomu není ani u Etherea. Důležité je také dodat, že většina našich čistých příjmů společnosti Coinbase pochází právě z transakcí s těmito dvěma kryptoměnami. Akcie burzy tak mohou sloužit jako expozice vůči Bitcoinu a kryptoměnám obecně.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Coinbase a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Coinbase v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Coinbase akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Coinbase akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě eToro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě eToro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné. Můžete také zvážit registraci pomocí Facebookového nebo Google účtu.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?
Fáze registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?

Kliknete proto na políčko “Ověřit”, zobrazené výše. Kromě dokumentů poskytnete jméno, pohlaví, bydliště a datum narození, které se musí shodovat s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Následuje kratší dotazník o zkušenostech s investováním a výši investovaných prostředků, společně s dotazem které aktiva plánujete obchodovat. Tyto úkony má prostředník nařízené od regulátora.

Po vyplnění profilu můžete nyní uložit prostředky až do výše 2 000 EUR. Pro investování bez omezení, rychlého výběru prostředků a získání odznaku symbolizující ověřený účet Vás čekají další kroky. Mezi ně patří pouze poskytnutí osobních dokumentů typu občanského průkazu či pasu a účtu za energie, výpis z bankovního účtu nebo pracovního povolení. Tento verifikační proces trvá obvykle několik dní.

PŘEJÍT NA ETORO

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky bez omezení.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?Jak můžete vidět výše, výběr metod je opravdu pestrý. Nejlepší metoda převodu peněz bude záležet na každém jedinci, obecně se ale doporučuje bankovní převod nebo vklad pomocí kreditní/debetní karty.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme Coinbase, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit Coinbase akcie v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Zvolíte si částku, za kterou chcete akcii nakoupit a stisknete tlačítko  “Otevřít obchod”. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Kde je nejlepší koupit Coinbase akcie?

Abyste mohli začít uvažovat o nejlepší koupení Coinbase akcie, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké služby nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Proč Investovat do ETF S&P 500 v roce 2022? 3 tipy na konkrétní ETF kopírující S&P 500Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Přehled veškerých poplatků naleznete zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Společnost Coinbase je kvalitním poskytovatelem kryptoměnových služeb jako pro retail (začátečníky, pokročilé), tak i pro partnery a institucionální klientelu. Byznys je obrovsky profitabilní, zvláště pokud vítr fouká správným směrem. Pokud se ovšem “povětrnostní podmínky” otočí a vítr začne táhnout druhým směrem, nastává problém a investoři by tak měli počítat s vysokou volatilitou akcií této burzy.

Jsou Coinbase akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Coinbase akcie?

Jaká je cena Coinbase akcie?

Lze získat od Coinbase akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Coinbase akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.