Znáte Bancor.Network?

Před pár lety měl Bancor na Ethereum blockchainu úspěšné ICO a od té doby tým buduje bancor.network. Jedná se o decentralizovaný likvidní pool. Díky blockchainu a smart kontraktům umožňuje směňovat tokeny bez nutnosti používat směnárny nebo hledat kupce/prodejce. Jejich BNT token slouží jako prostředník k převodu tokenů mezi sebou.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Bancor network

Bancor prvotně umožňoval pouze směnu mezi ETH a ERC-20 tokeny. Protože EOS začal být velmi aktivní, co se týče počtu prováděných transakcí a množství decentralizovaných aplikací, Bancor začal před pár měsíci podporovat i směny mezi EOSem a jeho nativními tokeny. EOS je v tomto ohledu velmi atraktivní, protože tento blockchain nemá transakční poplatky.

Díky tomu, že je BNT token prakticky vytvořen na obou blockchainech, je možné tímto způsobem dosáhnout cross-chainových směn mezi ETH, EOSem a jejich tokeny. BNT směny je možné dělat přes webovou stránku x.bancor.network.

Bancor Unified peněženka

Byl to zbytečně zdlouhavý proces, proto Bancor před pár dny vydal svoji novou peněženku s názvem Unified. Ta nabízí možnost mít oba blockchainy pod jednou “střechou” a směňovat všechny ETH a EOS tokeny mezi sebou a různými způsoby za pomocí pár kliknutí. Uživatel má nad svými účty stále plnou kontrolu, protože drží své privátní klíče.

Noví uživatelé si mohou velmi snadno vytvořit účet přes SMS, FB messenger nebo Telegram.

Bancor unified peněženkaZpět v roce 2017 Enjin spojil síly s Bancorem, aby kryptoměna Enjin Coin měla kompatibilitu mezi ERC-20 tokeny na ETH blockchainu. Bancor protokol je proto integrován do Enjin peněženky, která bude součastí Galaxy S10 smartphonů.

Bancor se bude pokoušet přidat i další blockchainy, aby bylo v budoucnu velmi snadné přecházet z jednoho blockchainu do druhého bez nutnosti složitých převodů. Bancor Unified peněženka bude nabízet i podporu různých dAppek, což by se mohlo v budoucnu velice hodit. Už dnes totiž zažíváme masivní vývoj decentralizovaných aplikací a pro jejich používání na blockchainu je vždy potřeba různých peněženek nebo aplikací.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář