Tři roky poté, co Bitcoin označila za ponziho schéma, spustila největší singapurská banka DBS Group kryptoobchodní platformu pro instituce.
Několik měsíců po testovacím provozu DBS Digital Exchange oznámila singapurská nadnárodní společnost pro bankovnictví a finanční služby spuštění své platformy pro obchodování s digitálními aktivy. Investiční holdingová společnost Singapore Exchange navíc oznámila, že na této platformě převezme 10% podíl.
Nenechte si ujít naše video: Binance Futures – návod
Oficiální spuštění DBS Digital Asstets
Včera bankovní instituce oficiálně oznámila, že využije technologii blockchain k „poskytnutí ekosystému pro získávání finančních prostředků prostřednictvím tokenizace aktiv a sekundárního obchodování s digitálními aktivy, včetně kryptoměn.“ DBS Digital Assets budou mít tři hlavní služby:
- Nabídky bezpečnostních tokenů (STO), které umožňují vydávání a obchodování s digitálními tokeny krytými finančními aktivy.
- Spotovou burzu kryptoměn se čtyřmi fiat měnami (SGD, USD, HKD a JPY) a čtyřmi z „nejuznávanějších kryptoměn“ – Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a Ripple (XRP).
- Služby digitální správy – „institucionální řešení digitální úschovy pro uspokojení rostoucí poptávky po bezpečných depozitních službách přizpůsobených pro digitální aktiva podle jejich převládajících regulačních standardů.“ Platforma využije zkušenosti DBS pro tuto konkrétní službu.
Generální ředitel skupiny DBS Piyush Gupta uvedl, že Singapur se stal významným globálním finančním centrem a země se připravila na mainstreamové přijetí digitálních aktiv a obchodování s měnami.
V oznámení také stálo, že Singapurská burza (SGX) převezme 10% podíl. Výsledkem je, že SGX a DBS budou „zkoumat příležitosti k prohloubení likvidity, rozsahu a růstu singapurských kapitálových trhů v rozrůstajícím se sektoru digitálních aktiv a digitálních měn.“
Masivní změna názoru na Bitcoin?
Přestože je společnost DBS Group v současné době proaktivní a podporuje odvětví kryptoměn, projevovala v minulosti vůči Bitcoinu zásadní negativismus. Bývalý ředitel informačních technologií banky David Gledhill v roce 2017 uvedl, že „Bitcoin považujeme za tak trochu ponziho schéma.“
Tvrdil, že všechny transakce BTC jsou „neuvěřitelně drahé“ a „všechny poplatky jsou skryty prostřednictvím krypto-mechanismů“. A dodal: „Nemyslíme si, že by se DBS měla účastnit této hry.” Přesto se zdá, že obří bance trvalo asi tři roky, než zcela změnila názor na „tuto hru“ a vyvinula vlastní obchodní krypto platformu pro institucionální investory.
Stojí za zmínku, že to není zdaleka první případ, kdy Bitcoin dokázal změnit něčí názor. Mezi předchozí příklady patří Michael Saylor z MicroStrategy a v poslední době významný tradiční investor – Ray Dalio.
Doporučujeme: Všechno, co potřebujete vědět o kryptoměnách