Binance návod – jak obchodovat na Binance a jak koupit kryptoměny

Burza Binance roste každým dnem víc a víc a získává si ohlasy, hlavně díky svojí stabilitě a podpoře zákazníků. Ačkoliv se tým snažil vytvořit user-friendly platformu pro obchodování s kryptoměnami, a mnoho věcí je podobných jiným burzám (např. Bittrex), pro některé by se mohlo obchodování na Binance zdát zmatečné a obtížné, a proto jsme se rozhodli, vám poskytnout tento Binance návod jak obchodovat na Binance.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Registrace na Binance, binance návod

Binance návod – Registrace na Binance

Pokud poprvé navštívíte většinu směnáren, než můžete začít využívat jejich služeb, musíte se zaregistrovat a Binance není výjimkou. V Pravém horním rohu klikněte na tlačítko Register a zobrazí se vám tato obrazovka:

registrace binance, binance návod

Zadejte svojí emailovou adresu, vytvořte silné heslo. Kolonka “Referral ID” slouží pro jedince, které na Binance přizval nějaký uživatel, který chce využít výhod Binance Referral Programe. Jde v podstatě o systém: “Když doporučíš přátelům se zaregistrovat, dostaneš 20% provize z jejich transakčních poplatků za odměnu.” Poté zaškrtněte, že souhlasíte s Binance Terms of Use a klikněte na Register.

Nyní se vám zobrazí ověřovací nástroj Binance. Tato “minihra” bude ověřovat, že nejste bot pokaždé, když se budete chtít přihlásit. Prostě klikněte a přetáhněte tlačítko zleva doprava, abyste správně zasadili puzzle na své místo. Platforma to po vás může chtít několikrát za sebou.

Poté, co jste zaregistrovaní, vám burza Binance zašle email, přes který verifikujete svůj účet a máte v podstatě přístup využívat jejich služeb.

Orientace na burze Binance

Když se poprvé přihlásíte na Binance, přivítá vás tato obrazovka:


binance návod, binance burza

 1. Tlačítko Exchange rozvine nabídku Basic a Advanced. Toto jsou dvě možná rozhraní, která můžete používat, když chcete obchodovat. První je přátelštější pro začátečníky, ale méně podrobné, zatímco druhé je naopak vhodné pro pro pokročilejší tradery. Tady se obchoduje.
 2. Tato kolonka “Profile information” vás přenese na nastavení účtu. Tam si můžete nastavit heslo, nastavení API a především tam můžete zaktivovat 2 fázové přihlašování pro větší bezpečnost vašeho účtu, což velmi doporučujeme ( o tom více později).
 3. Zde vidíte všechny měny, které na Binance jsou k dispozici. Můžete si je podle vašich potřeb srovnat. Krom jména a jejich ceny také můžete vidět jejich 24h % změnu, nejvyšší bod 24h %. nejnižší bod 24h % a 24h celkový objem.

2FA – Google Authenticator a burza Binance

První věc, kterou byste měli udělat po založení nového účtu je propojit si ho s Google Authenticator aplikací. Rozklikněte si kolonku informace profilu (1) a zobrazí se vám tato obrazovka:

binance návod, 2FA - Google Authenticator

Pokud ještě nemáte Google authenticator, tak si ho stáhněte z Googlu Play anebo z AppStoru. Jde o aplikaci, která generuje náhodná čísla, přiřazená k vašemu vybranému účtu na vybrané stránce, která pravidelně mění. Funguje to na principu, že abyste se mohli přihlásit, musíte mít po ruce svůj mobil, ze kterého pouze můžete zjistit číslo, které vám umožní se přihlásit, tím pádem se dramaticky zvýší bezpečnost vašeho účtu.

Abyste si přiřadili Google Auth ke svému účtu, klikněte na Google Auth a zobrazí se vám tato obrazovka.

návod binance, binance zabezpečení

Teď na svém mobilu otevřete aplikaci,klikněte na červené znamínko plus v pravém dolním rohu a vyberte možnost “Skenovat čárový kód.” Naskenujte QR kód, který máte na stránce. Pokud jste udělali všechno správně, měli byste v aplikaci získat šestimístný číselný kód, který následně spolu s heslem zadejte do svého prohlížeče.

Obchodování na Binance

Pro obchodování najeďte myší na kolonku Exchange a rozjede se vám nabídka Basic a Advanced, jak už bylo zmíněno v sekci orientace.

  1. Basic / základní

Binance Obchodování, binance basic

 

 1. Všechny informace vybrané měně za posledních 24h , poslední cena, % změna, nejvyšší, nejnižší a objem v Bitcoinech
 2. Zobrazení všech měn v páru na Binance. Seznam si můžete seřadit podle abecedy, ceny, % změny nebo objemu, nebo svůj pár můžete najít zadáním jeho zkratky do vyhledávače.
 3. Zde můžete zvolit v páru s čím budete obchodovat. Nejběžnější je v Bitcoinech, ale můžete směňovat i s ETH, vlastními coiny Binance BNB a také Tetherem USDT.
 4. Zde si vybíráte jaký order typu budete zadávat, když obchodujete – Order, Market nebo Stop-limit. Všechny jsou níže popsané a vysvětlené.
 5. Zde nakupujete kryptoměnu výměnou za měnu, kterou máte s ní spárovanou (BTC, ETH, BNB, USDT). Nahoře vpravo máte množství kryptoměny, kterou budete platit. Podtím podrobnosti zadání buy order dle toho jaký typ chcete zadat.
 6. Zde prodáváte kryptoměnu. Vpravo nahoře máte množství prodávané kryptoměny, kterou držíte. Níže podrobnosti Sell order.
 7. Zde se zobrazí vaše otevřené nabídky (=orders), podrobnosti o jejich stavu apod.

   2. Advanced / Profesionální verze

návod burza binance, binance advanced

 1. Zobrazení měny za 24h jako v základní verzi
 2. Zde změníte pár který chcete aby se zobrazoval

Buy a Sell orders / Nákup a prodej kryptoměn

Na Binance jsou tři druhy nákupních a prodejních nabídek: Limit, Market a Stop-loss.

Limit

Limit je order type, kdy se obchoduje mezi jednotlivými uživateli směnárny. Jeden nastaví hranici, za kterou koupí a algoritmus poté hledá v order book prodejní nabídku, která vaší nákupní nabídce nejlépe odpovídá.

 

Binance nákup kryptoměn

 1. V této řadě krom “Buy X” a “Sell X” vidíte také množství držené měny, kterou platíte a vedle držené množství měny, kterou prodáváte.
 2. V tomto řádku se zadává cena, za kterou prodáváte nebo nakupujete jednu jednotku kryptoměny, se kterou chcete obchodovat.
 3. Zde se zadává množství měny, které chcete prodat, nebo koupit.
 4. Tyto procenta jsou pro usnadněné zadávání do kolonky 3. v případě, že chcete koupit, nebo prodat 25%, 50%, 75% nebo 100% držené měny.
 5. Zde se zobrazí, nebo zadá množství spárované kryptoměny, kterou vás bude stát nákup, nebo kolik jí vyděláte prodejí.

Market

Market je druh nabídky, u kterého určujete pouze množství kryptoměny, které chcete koupit, nebo prodat za tržní cenu.

Binance market, jak obchodovat na binance

 1. Obdobně Limit orderu.
 2. Cena je v tomto případě vždycky stanovená na market price – tržní cenu.
 3. Sem obdobně limit orderu zadáváte množství měny, které chcete koupit, nebo prodat.
 4. Zde jsou procenta obdobná limit orderu.

Stop-Limit

Stop-Limit je specifický druh nabídky, který se využívá ve velmi konkrétních situacích a nedoporučuje se moc pro začátečníky. Jde o to, že stanovíte, že až se cena měny dostane na částku X (stop price), umístíte limit order za Y (limit price) v množství Z (amount). Pokud vás tento order type zajímá, doporučujeme tento článek.

Binance Stop limi, binance návod

 1. Obdobné Limit a Market orderu.
 2. Zde se zadává Stop price – cena, které-li jedna jednotka měny dosáhne, umístěte Buy nebo Sell order.
 3. Zde se zadává Limit price – cena jedné jednotky kryptoměny, za kterou poté, co má být Buy nebo Sell order umístěn obchodujete.
 4. Toto je množství měny, které chcete koupit, nebo prodat.
 5. Procenta obdobná Limit a Market orderu.
 6. Finální cena nákupu, nebo prodeje.

Chcete se dozvědět ještě víc o Binance? Přečtěte si naší recenzi.

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet

Autor

Komentáře

0

Zanechat komentář