Analýza od skupiny traderů GoldenPocket

Day tradeři co se živí obchodováním a predikováním měnových párů, indexů, komodit a kryptoměn na základě Teorie Elliott Wave.  Hlavní snahou GoldenPocket je přiblížit obchodování podle teorie Elliott Wave širšímu publiku a dokázat, jak obrovský potenciál se v této technice skrývá. Tento druh tradingu a analyzování je pro GoldenPocket naprosto srdcová záležitost a veškeré predikce, obchodování a školení, je založené na základech, které před cca 100 lety položil Ralph Nelson Elliott. Díky jeho zjištěním a postupnému dolaďování této teorie se z ní stala podle traderů a zkušeností ta nejlepší obchodní technika vůbec.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Získejte rychlé upozornění na nové zprávy o trhu do PC a telefonu. Stačí kliknout na červené tlačítko dole v pravým rohu!

BITCOIN:

BTC CME FUTURES:

Klikněte pro zvětšení

Hezké Velikonoční pondělí tradeři. Poslední týden je typický pro Velikonoční svátky. Je vidět, že se jedná o ideální dobu na dovolenou a trávení času s rodinou, protože se v marketu nic moc neděje. Forex byl celý týden velmi nudný a Crypto bohužel taktéž. U BTC sledujeme stále stejné scénáře, kdy uvažujeme dvě potenciální struktury – Running triangl / Alt. (abc) flat korekci do zóny 4815-4670,-USD. Prechter v knize Key to Market behavior uvádí jednu velmi zajímmavou skutečnost, kdy pokud vytvoří nějaký extrémní pohyb jedním směrem, následuje spíše dlouhá a sideways korekce, než rychlé zamítnutí a dump. Uvažujeme tedy stále aktuální pohyb jako konsolidaci v rámci trendu, protože je čistě z hlediska pravděpodobnosti vhodnější  vždy uvažovat další pohyb v rámci trendu, než spoléhat na to, že jsme chytili absolutní top. BTC udělal pohyb cca 1000,-USD za 2 dny a bohužel, graf si vždy za toto vybere svou daň.

Aktuálně z grafu nevyčtete nic nového ani zázračného. Tyto korekce jsou prostě dlouhé a velmi velmi komplikované pro detailní rozbory. Pokud zohledníme stav altů vs BTC, vidíme, že už moc prostoru na downtrend nemají. Pořád musí grafy respektovat technickou analýzu a nemohou si dělat úplně co chtějí. Tento týden bude velmi zajímavý a věřím, že už se konečně dočkáme silnější reakce. Alty vs USD jsou závislé na pohybu BTC a vždy se ppohybují o ekvivalent oproti pohybu BTC. Tzn. BTC jde dolů o 2%, alty padnou o 6-7%. Včerejší cenový propad, je témĚř celý potrestaný dnešním pohybem up a na QD grafech se nám vytváří pěkná bullish formace – double tweezer bottom. Potřebujeme akorát podporu většího volume. Takže budu znít otřepaně, ale trpělivost je klíč. Nechte market, ať nám dá signál, kam se vydá.

Jinak akciové trhy jsou stále na vzestupu a počítám, že se tento týden dočkáme nových ATH u S&P500 / NASDAQ a US100 indexu. I zde je větší pravděpodobnost, že trend překoná předchozí ATH než to, že bude ostrá korekce na double top.

S&P500:

Klikněte pro zvětšení

Tipy jak nakoupit kryptoměny najdete zde

BTC VOLATILITY INDEX:

U BTC VOL INDEXU sledujeme ostrou korekci po impulzní vlně „(A)“, která se dostala až k hodnotě 0.618 Fibonacciho retracementu. BVOL INDEX konsoliduje ostrou zig zag korekcí, zatímco BTC má sideways konsolidaci. Podařilo se jim VOL INDEX dostat na kompletní restart, aniž by cena u BTC jakkoliv výrazně klesala. Včerejší pohyby upřímně do analýzy nijak nezahrnuji, protože to vidíme poslední týdny pořád dokola, tzv. nedělní svíce na přání. Market jde sideways celý týden a v neděli se vymetou longy / shorty a jede se dál. Sleduji tedy spíše delší horizont a čekám na další signály.

Klikněte pro zvětšení

NASBTC

Nebulas splnil targety z predikce a aktuálně prošel ostrou „(ABC)“ korekcí. Nacházíme se ve velmi silné support zóně, odkud by aktuální trend mohl pokračovat. Líbí se mi volume na 4H a 1D Time Frames + zóna, kde se nacházíme. Key level (1. target) = 2612 sats. Invalidation level = 1664 sats. Target pro vlnu „(5)“ = cca 3400 sats.

Klikněte pro zvětšení

Upozornění: Informace v článku jsou jen informačního charakteru. Článek neslouží jako investiční doporučení! Neručíme za vaše ztráty a zisky. 

Článek připravil člen z GoldenPocket Marek Vaňha

Sdílet

Autor

Živíme se obchodováním měnových párů, indexů, komodit a kryptoměn na základě Teorie Elliott Wave . Naší hlavní snahou je tedy přiblížit obchodování podle techniky EW širšímu publiku. Tento druh tradingu a analyzování je pro nás naprosto srdcová záležitost a veškeré predikce, obchodování a školení, je založené na základech, které před cca 100 lety položil Ralph Nelson Elliott. Díky jeho zjištěním a postupnému dolaďování této teorie se z ní stala podle našich zkušeností ta nejlepší obchodní technika vůbec. Vítejte v našem světě!

Komentáře

Zanechat komentář