Za posledních sedm dní se cena BTC stále šplhala výš a výš. Na svíčkovém grafu zaznamenává cena stále vyšší minima, což ukazuje na to, že býci klepou na dveře. Mezi další faktory, se kterými se na grafu musí do budoucna počítat je “Golden Cross”, který se pomalu ale jistě blíží skutečnosti. Co by to znamenalo pro Bitcoin?

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Nákup kryptoměn snadno a jednoduše – návod zde.

“Golden Cross” je výraz pro situaci, kdy se klouzavý průměr z krátkodobého hlediska dostane nad klouzavý průměr z dlouhodobého hlediska. Graficky řečeno vytvoří překřížení, kterému se následně v počeštěném výrazu může říkat “zlatý kříž”. Nicméně autor článku může čestně uznat, že český ekvivalent nenašel.

Přehled ceny a názorů na sociálních sítích

V době psaní článku se cena BTC pohybuje na 5588 amerických dolarů podle webu Tradingview.com. Dominance Bitcoinu na trhu se dostala dvouměsíční maximum. Podle svícového grafu na webu by měl magický “Golden Cross” nastat dnes nebo zítra.

Jak je vidět, pokud klouzavý průměr z 50 dní překročí klouzavý průměr z 200 dní, jedná se jasný signál k změně trendu. Co na nákup kryptoměn říkají komentátoři na sociálních sítích?

“Bitcoin vypadá solidně. Vytváří se býčí vlajka. Cílem je region za 6000 dolary.”

Ostatní se podívali na objem short pozicí, které jsou velmi blízko k likvidaci. To by mělo Bitcoin posunout ještě výš. V kombinaci s dobrou dávkou FOMO by měla cena vystřelit velmi rychle, možná v příštích hodinách.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin analýza a Nebulas 22.4. pomocí Elliot Wave

Obchodník Filb dodává:

“… Tohle nás vede k scénáři, kdy budou short pozice ve velkém nebezpečí. Mnoho pozic je pod vodou a riskuje likvidaci.”

Přidává se i známý komentátor Moon Overlord:

“Stále vyšší minima. Poptávka prolétá skrze střechu. Trend se evidentně obrací.”

Nicméně cesta BTC je stále nejasná. Pokud se podíváme na graf ještě jednou, můžeme si všimnout, že by se mohl opakovat scénář z roku 2015, kdy zasáhl klouzavý průměr z 50 týdnů. Někteří analytici proto předpovídají, že se odrazíme zpátky na průměr 200 týdnů, který leží kolem 3550 amerických dolarů.

Článek slouží pouze pro informační účely. Důrazně doporučujeme udělat vlastní průzkum trhu, než se do něj zapojíte.

Získejte rychlé upozornění na nové zprávy o trhu do PC a telefonu. Stačí kliknout na červené tlačítko dole v pravým rohu!

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář