Binance

CEO společnosti Ryanair nazývá Bitcoin Ponziho schématem

Obchodujete na Binance a nedostáváte zpět část svých poplatků? Zaregistrujte přes nás a získejte až 40% z poplatků doživotně zpět na váš účet!

Generální ředitel letecké společnosti Ryanair je nejnovější celebritou, jejíž podoba byla použita k propagaci falešného bota pro obchodování s Bitcoiny, podobného těm, kterého “využívaly” hvězdy jako herečka Kate Winslet nebo miliardář Alan Sugar.

V rozhovoru pro Sunday Times, generální ředitel Michael O’Leary řekl, že nemá nic společného s programem automatického obchodování a že samotný Bitcoin je podvod, ekvivalent Ponziho schématu.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se na naše YouTube video o BTC

CEO společnosti Ryanair je nová postava ve známé reklamě

Podvodná reklama, která byla zřejmě hostována na mnoha vysoce postavených webech, odkazuje na falešný rozhovor o Bitcoinech mezi Ryanem Tubridym a O’Learym v The Late Late Show.

“Jsem rád, že jsem zkusil Bitcoiny, protože to byly největší a nejjednodušší peníze, jaké jsem kdy vydělal. Vydělávám na autopilotu denně desítky tisíc eur,“údajně řekl.

Falešný rozhovor tvrdí, že O’Leary vydělal peníze na Bitcoin Lifestyle, auto-trading botovi a jeho banka – National Ireland Bank – nemohla O’Learymu zabránit v šíření jeho tajemství. Zní to příliš dobře, aby to byla pravda, že? O’Leary však nikdy neměl nic společného s tímto systémem a National Ireland Bank ve skutečnosti neexistuje.

O’Leary je jen poslední, koho zneužili pro bitcoinový podvod.

Poté se celebrity obvykle distancují. Mluvčí Kate Winsletové klidně připomněla svým fanouškům, že ona nebyla komplic v podvodu s falešným bitcoinovým automatickým obchodním programem, který slibuje uskutečnit obchody s přesností 99,4%, ale že reklama byla „zavádějící propagací, která je zcela nepradivá a kompletně falešná.“

Bitcoin je ekvivalent Ponziho schématu

O’Leary hrál však trochu jinak. Využil této příležitosti a řekl v rozhovoru, že nenávidí Bitcoiny. Když ho požádali, aby se vyjádřil k jeho zapojení do Bitcoinu, shrnul svůj pohled na kryptoměnu a teto podvod.

“Nikdy bych neinvestoval ani jediný cent do Bitcoinů, což je podle mého názoru ekvivalent Ponziho schématu,” začal. “Důrazně bych každému s trochou normálního rozumu doporučil, aby tento falešný příběh ignoroval a vyhnul se Bitcoinu jako moru.”

Kdo ví, co se stane dál. Mluvčí Winslet uvedl, že „to řeší vhodnými kroky“. Ale miliardář z Kataru, Wissam Al Mana (shodou okolností bývalý manžel Janet Jackson), letos žaloval Facebook za spuštění podvodné reklamy na Bitcoiny, která využila jeho podoby.

Generální ředitel společnosti Ryanair jistě nebyl poslední a tyto BTC reklamy na “autoboty” jen tak nezmizí. Kdo bude další?

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

 

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit komentáře

Výhodné bonusy

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 40% zpět!

BybitRecenze

až 590 USD zdarma ke vkladu

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

1xBitRecenze

Uvítací bonus až 7 BTC!

0
Zajímá nás váš názor. Okomentujte.x
()
x