V Číně se nyní koná 18. po sobě jdoucí zvláštní akce pro boj proti porušování online práv a pirátství v zemi. Podle čínských úřadů jsou tak nyní NFT jedním z cílů donucovacích orgánů.
Čínská vláda zasahuje proti NFT
Operace se proto snaží těmto platformám pomoci „okamžitě odstranit“ obsah a účty porušující autorská práva. Tímto způsobem čínské úřady tvrdí, že zaručují ochranu práv držitelů.
Podle veřejného prohlášení NCAC souvisí další oblast, na kterou se operace zaměří, s NFT. Nebylo však jasné, jak operace bude probíhat.
Úřady uvedly, že se zaměří na to, aby tvrdě zasáhly proti používání audiovizuálního materiálu k vytváření NFT. V současné době jsou NFT, vydávané mimo platformy a standardy stanovené čínskou vládou, v zemi zakázány.
„Důrazně zasáhneme proti neoprávněnému používání umění, hudby, animací, her, filmových a televizních děl ke spuštění NFT. Proto také nebude tolerováno použití k výrobě digitálních sbírek, prodej pirátských scénářů přes internet a vyvíjení rekvizit podle scénáře bez povolení,“ uvádí se v prohlášení.
Vláda však neuvedla, co bude považovat za „neoprávněné“. Není tedy možné rozlišit, zda je „neautorizován“ vládou nebo autorem díla, nebo dokonce oběma.
NFT v Číně
Operace, stejně jako její zahájení, je v souladu s 20. celostátním kongresem Komunistické lidové strany (CPP), který je naplánován na 16. října. Kongres je zodpovědný za budoucnost Číny, včetně očekávaného obnovení funkčního období Si Ťin-pchinga.
Kongres musí potvrdit Ťin-pchinga jako čínského prezidenta a generálního tajemníka ČKS.
NFT nebo digitální sběratelské předměty se nesmírně rozrostly. Jejich popularita v Číně prudce vzrostla, když se do rozjetého vlaku připojili velcí tech giganti včetně Tencent a Alibaba.
Jelikož však Čína kryptoměny zakázala, čínské NFT nemají s kryptoměnami nic společného. Kromě toho mohou existovat pouze na platformách, které vláda povolí, a také na „blockchainových sítích“, které vláda schválí.
Což vedlo mnohé v kryptosvětě k argumentu, že to nejsou NFT, ale jen další SQL na vládním serveru.