Co očekávat od ceny Bitcoinu v následujících dnech?

Downtrend se nám na cenovém grafu Bitcoinu v posledních dnech zastavil a trh vytvořil na denním grafu tzv. dvojité dno. S tím, že se na trhu na přelomu února a března vytvořil dvojitý vrchol, máme v současné době jasně identifikovaný střednědobý pohyb do strany v rangi mezi 6000 USD a 11800 USD. Co od takového trhu můžeme očekávat? Primárně to, že by se cena mohla při pohybu výše odrazit od horní hrany range a při pohybu níže od té dolní.

Tip: Sledujte situaci kryptoměn na všech burzach dohromady!

Od Bitcoinu ale v následujících dnech očekávám, že by svou range postupně mohl zužovat a následný průraz by pak mohl lehce přesahovat současnou range (viz graf níže). Samozřejmě, může přijít prudký cenový růst či pokles na základě fundamentální zprávy, nicméně grafy napovídají, že bysme se mohli ve střednědobém horizontu pohybovat spíše do strany.

Tip: Obchodování kryptoměn – Co je dobré vědět?

Jaký je krátkodobý náhled?

Z krátkodobého hlediska tu máme klíčový support 8200 USD, který se proobchodoval směrem výše a hned přišel prudký růst až k 9000 USD. Aktuálně jsme na cestě k cenové úrovni 9250 USD, což je rezistence, kde očekávám mírnou reakci. Se současným nákupním sentimentem a momentem na trhu se ale taktéž můžeme velmi rychle podívat až k hodnotám rezistence mezi 10700 a 11000 USD. Na těchto úrovních byla v minulosti značná chuť obchodovat a lze očekávat, že při prvním testu takovýchto rezistencí bude následovat nástup prodejců a stlačení ceny zpět k úrovní okolo 9000 USD.

Tip: Obchodování kryptoměn – Supporty a rezistence

Autor analýzy: Martin Stibor

Upozornění: Analýza slouží pro studijní účely a v žádném případě není investičním doporučením.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář