Kryptoměnové debetní karty jsou určitě něco, na co čekal každý zarytý fanoušek kryptoměn. Coinbase spouští v koalici s Visa vlastní debetní karty, jež již fungují ve Velké Británii a v příštích měsících budou fungovat i u nás a ve zbytku Evropské unie.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

“Jsme nadšeni z toho, že můžeme oznámit Coinbase Card, debetní kartu poháněnou Visa, jež nabídne zákazníkům ve Velké Británii utrácení kryptoměn tak jednoduše, jako peníze v jejich bankovních účtech. Od dneška jsou k dispozici ve Velké Británii, zbytek Evropské Unie bude následovat v příštích měsících. Těšíme se na další expanzi do mnoha států během tohoto roku.”

https://twitter.com/coinbase/status/1116272263546974208

Přezdívaný jako Coinbase karta, nový platební systém umožní zákazníkům Coinbase využívat svých částek v kryptoměnách k placení v obchodech nebo online. To vše s využití Bitcoin, Ethereum, Litecoin a dalších. Navíc umožní služba uživatelům vybírat peníze z bankomatů po celém světě.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin analýza 11.4. pomocí Elliot Wave

CEO Coinbase UK Zeeshan Feroze komentuje:

“Zákazníci mohou používat své karty v milionech lokacích po celém světě. Dále mohou využívat standardních služeb jako jsou bezkontaktní čipové karty, výběr hotovosti z bankomatu nebo PIN. Když zákazníci použijí svoji Coinbase kartu, automaticky převedeme kryptoměny do fiat měny jako je libra. Tu následně použijeme k dokončení transakce.”

Dále mohou zákazníci využívat i specializované Coinbase Card aplikace, která jim umožní udržovat si přehled o utracených částkách. Zákazníci si budou moci vybrat, které ze svých peněženek umožní k čerpání prostředků. Může se jednat jak o Bitcoin, tak o Ethereum, Litecoin nebo další.

Coinbase karta: Stojí to za to?

Kryptoměnové debetní karty přichází po letech skeptičnosti, kdy mnoho lidí pochybovalo o využití Bitcoin karet ve skutečném světě. Bitcoin karty se mohou stále stát obětí volatilního trhu, ve kterém se může transakce za sto korun stát brzy 200 nebo i 50. Z toho se dá vyvodit, že spíše než zákazníky to z uživatelům karet dělá spekulanty. Například by někdo mohl použít Bitcoin karty k nákupu ve chvíli, kdy by očekával pád ceny. Zdá se, že lidé nemohou používat kryptoměny jako způsob platby na denní bázi.

Coinbase karta je služba, kterou by si většina uživatelů kryptoměn nevybrala. A volatilita není jediným důvodem. Musí se počítat i s poplatky, které u takové karty nejsou zrovna malé. U výběru z bankomatu se jedná o jedno procento. Pokud někdo použije kartu mimo státy, kde je k dispozici, zaplatí 2 procenta. A v neposlední řadě – každá konverze do fiatu stojí 2,49 procenta.

 

Chcete na největší českou akci o tradingu? Zde pro vás máme zdarma lístky.

Chcete propagovat zdarma svoji akci? Zde máme náš kalendář.

 

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář