Binance

Data ukazují, že bitcoinové velryby nemají v úmyslu prodávat za stávající ceny

Obchodujete na Binance a nedostáváte zpět část svých poplatků? Zaregistrujte přes nás a získejte až 40% z poplatků doživotně zpět na váš účet!

Velká bitcoinová (BTC) velryba, která drží 68 000 BTC (523 milionů USD), nepřesunula finanční prostředky déle než pět let a údaje z řetězců ukazují, že jiné velryby podobně držely své BTC průměrně 4,7 let. Bitcoin je na CoinMarketCap nejvýše postavenou kryptoměnou podle kapitalizace. Velryby, které drží toto digitální aktivum bez prodávání léta, tím naznačují, že jsou optimističtí ohledně dlouhodobých vyhlídek Bitcoinu. Z údajů vyplývá, že mnoho velryb si klidně drží BTC, přestože existuje riziko významného poklesu do oblasti víceleté podpory od 3 000 do 4 000 $.

Chcete vědět, jak funguje Bitcoin? Podívejte se na video!

Jak velryby akumulující BTC ovlivňují trh?

Od roku 2015 se infrastruktura podporující trh kryptoměny exponenciálně zlepšila. Otevírá se stále více důvěryhodných správců, je k dispozici větší množství termínových obchodů a existují velké regionální burzy cenných papírů podporované stabilními bankovními službami.

Maloobchodní i institucionální investoři aktivně akumulují bitcoiny po intenzivních korekcích. Analytická zpráva zveřejněná společností Coinbase zjistila, že po poklesu na 3 750 dolarů v březnu, drobní investoři okamžitě nakoupili.

Data ze zprávy společnosti Grayscale za první čtvrtletí 2020 ukázala, že byl zaznamenán znatelný nárůst poptávky po Bitcoinech ze strany institucionálních investorů.

Jak více investorů hromadí Bitcoiny, klesá cirkulující nabídka BTC, což může oslabit hlavní poklesy trhu. Postupem času je možné, že korekční fáze budou slabší a rychlejší, jakmile se bitcoin bude postupně přibližovat k pevnému stropu 21 milionů.

Kromě toho mohou velryby a další dlouhodobí držitelé považovat Bitcoin za nejlepší aktivum, které má cenu dlouhodobě držet kvůli skutečnosti, že ztracené prostředky nejsou zpětně získatelné, nabídka mincí je omezena a halving snižuje míru, v níž je nová nabídka BTC uváděna na trh.

Ikdyž zbývá už jen 13 dní do halvingu stále existuje možnost, že by BTC mohl vidět vážný pokles, bez ohledu na neochotu velryb prodat svůj majetek. Jejich optimistický postoj ale v nejbližší době snižuje pravděpodobnost kapitulačního poklesu.

Poklesla „skutečná cena“ BTC pod 4 000 $?

Pouhých 24 hodin po pádu Bitcoinu na 3 600 USD se cena znovu zvýšila na 4 000 USD a nakonec se během měsíce dostal zpět na 7 000 USD. V době psaní článku je cena BTC 8600 USD. K prudkému poklesu z 8 000 USD na 3 600 USD došlo v důsledku likvidací futures napříč krypto burzami, především BitMEX, nikoliv výprodej velryb.

Pohyb hodlerů potvrzuje platnost teorie, že BTC by v první řadě neměl nikdy klesnout pod 5 000 dolarů a investoři, kteří nakoupili v rozmezí 3 000 až 4 000 USD, pravděpodobně hned tak neprodají.

Mohlo by vás zajímat: BTC halving by mohol spôsobiť manipuláciu na trhu – Ťažiari môžu umelo nafukovať cenu!

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit komentáře

Výhodné bonusy

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 40% zpět!

BybitRecenze

až 590 USD zdarma ke vkladu

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

1xBitRecenze

Uvítací bonus až 7 BTC!

0
Zajímá nás váš názor. Okomentujte.x
()
x