Technická analýza BTC/USD – 10.3.2019

I když by mělo jít o dnešní analýzu BTC/USD páru, rád bych se vrátil o pár dní zpět, protože se na grafu stalo něco dlouho nevídaného. Jedná se přesně o možný způsob obchodování Ichimoku, o kterém jsem mluvil v úvodním příspěvku, který si můžete přečíst tady: Úvod do tradingu s Ichimoku Kinko Hyo indikátorem

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

 

Toto je graf už z 8.3.2019, ve kterém můžeme vidět, že kumo je už dávno přetočeno a chikou-span je dokonce nad kumem. Toto je velmi silný bullish signál, a protože se jedná o denní graf, mohlo by to znamenat změnu trendu na velmi dlouhou dobu.Technická analýza BTC. Kumo twist na denním grafu.

Situace v ten den byla taková, že price action vytvořil za sebou dvě doji a bylo možné, že se vytvoří doji další. Stále se naskýtala šance, že se chikou-span propadne zpátky pod kumo, protože cena tyto doji zatím jenom testuje a nedokázala proniknout o nic výše.

 

Přichází světlé zítřky?

Chtěl jsem se proto podívat i na menší časový horizont. Po otevření 4H grafu bylo možné vidět, že se price action děje uvnitř kuma. Této situaci se říká turbulence a je lepší ji neobchodovat, protože price action uvnitř kuma je velmi nahodilá.

Na 4H grafu byl nakonec chikou-span ještě pořád pod kumem. Denní graf nasvědčoval bullish trend, proto jsem si na 4H grafu nastavil buy-ordery v rozmezí od 3791 do 3800 dolarů za BTC, kde stop-loss byl nastaven na 3670.75 dolarů za BTC. Na grafu totiž bylo možné spatřit, že se price action z tohoto levelu velmi rychle vrátil zpátky nahoru.

Target jsem nastavil takovým způsobem, aby risk/reward ratio bylo kladné. Target se ale nastavovat vůbec nemusel a mohlo se čekat jenom na budoucí vývoj grafu a řídit se podle něho.

Analýza BTC

A jak to za pomocí Ichimoku vypadá dnes?

Na 4H grafu došlo k velkému sell-orderu, který by nakonec otevřel naši buy pozici. Wick této svíčky nakonec sahá až k ceně 3771 dolarů za BTC. Pokud bychom target měli nastavený, tato pozice by už v zisku byla zavřená.

Další příležitosti se dobře znovu hledají pod kijun-senem nebo nakonec až někde pod kumem. Stejné levely jsou dobré i jako stop-loss, pokud předešlý obchod stále není uzavřen.

Současný graf BTCUSD

Na denním grafu to s Bitcoinem nijak světle zatím nevypadá. I když chikou-span je nad kumem a kumo samotné je zelené, tenkan-sen se s kijun-senem protlo na bearish sentiment. V těchto případech je lepší čekat, co price action vytvoří za budoucí svíce a počkat na protnutí zpátky na bull sentiment.

Denní BTCUSD graf

Nesmíme ale zapomenout, že každá fundamentální zpráva, ať už dobrá nebo špatná, může celou vytvořenou technickou analýzu naprosto změnit. Důležité je se také řídit svoji strategií a nehledat další a další obchodní signály na menších časových horizontech.

Předpovědi jsou založené na mých vlastních zkušenostech z oblasti obchodování a nemělo by na ně být nahlíženo jako na obchodní doporučení. Výsledky těchto analýz bude možné vidět na veřejném etoro účtu autora.

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář