Vládní regulace kryptoměn se nedotýká pouze dohledu nad obchodováním, finančními toky uvnitř blockchainu a ochrany před praním špinavých peněz. Regulační nařízení se týkají také omezování energetické náročnosti, která je například u bitcoinu jedním z hlavních negativ. Určité řešení pro těžaře nabízí Keňská energetická společnost, která tvrdí, že má přebytek geotermální energie, který by mohla nabídnout právě kryptoměnovým těžařům. Dočkáme se migrace těžařských společností do této Africké země?
Řešení s názvem geotermální energie
Keňská společnost KenGen disponuje přebytečnou zásobou geotermální energie, kterou hodlá nabídnout bitcoinovýcm těžařům. Společnost se specializuje na výrobu energie pomocí obnovitelných zdrojů. Údajně se na KenGen obrátili investoři s požadavkem o dodávky energie pro těžařské stroje a vzhledem k tomu, že v Africe se žádná těžařské společnost nevyskytuje, jednalo se nejspíše o podnikatele z Evropy nebo USA.
Případná výstavba těžařské infrastruktury by se odehrála v energetickém parku v hlavní geotermální elektrárně v Olkarii, 123 km od hlavního města Nairobi. Poptávka po energii právě do této země je logickým tahem, protože Keňa disponuje geotermální energií o objemu 10 000 MW. Těžaři požádali o různé objemy energie, nicméně většinou se hodnoty pohybovaly okolo 20 MW.
Těžba by se týkala kryptoměny bitcoin, která spotřebuje ročně stejně energie jako Thajsko, a kryptoměny ether, která je energeticky náročná stejně jako Nizozemsko (před přechodem na PoS protokol). V rámci této spolupráce začala Keňská vláda uvažovat o zavedení vlastní kryptoměny jako zákonného platidla, což by v případě spolupráce s těžaři byla v podstatě uzavřená záležitost.