Binance

Inflace a přechod na BTC? Spojené státy vytiskly za měsíc více peněz, než během dvou století

Federální systém rezerv tiskne neskutečné množství peněz

Obchodujete na Binance a nedostáváte zpět část svých poplatků? Zaregistrujte přes nás a získejte až 40% z poplatků doživotně zpět na váš účet!

Inflace a přechod na Bitcoin

CEO společnosti Pantera Capital Dan Morehead v dopisu pro investory z 29. července poznamenal, že Spojené státy vytiskly šokující množství peněz, aby potlačily finanční krizi vyvolanou pandemií.

“Spojené státy v červnu vytiskly více peněz, než za první dvě století po svém založení,” napsal Morehead. “Rozpočtový deficit Spojených států za poslední měsíc — 864 miliard dolarů — byl větší, než celkový dluh vzniklý od roku 1776 do konce roku 1979.”

Morehead dal jasně najevo, že Pantera Capital vnímá Bitcoin jako řešení aktuální krize. Rovněž porovnal účinky peněžního tisku za poslední měsíce s využitím srovnatelného množství peněz v průběhu staletí:

“S prvním bilionem [vytištěných dolarů] jsme porazili britské imperialisty, koupili Aljašku a Louisianu, porazili fašizmus, ukončili Velkou krizi, vybudovali mezistátní dálniční systém a doletěli na Měsíc.”

Morehead uvedl výslednou inflaci jako hlavní důvod, proč by lidé měli “opustit papírové peníze a přejít k Bitcoinu. Není potřeba inflačně upravených čísel [pro Bitcoin] protože zde není inflace/hyperinflace.”

Blízko nule

Zlatý brouk Peter Schiff se také obává dopadů peněžního tisku. Připomněl komentář předsedu Federálního rezervního systému, Jerome Powella. Podle něj Fed využívá “plný rozsah svých nástrojů” v reakci na pandemii: tisk peněz, udržování úrokových sazeb blízko nule a stabilní nákup aktiv v hodnotě 120 miliard dolarů za měsíc.

“Spojené státy zažijí jedno z největších inflačních období v světových dějinách,” řekl Schiff na Twitteru. “Veškerá důvěryhodnost, která ještě Fedu zůstala, zmizí. Bankovky federálních rezerv brzy nebudou mít cenu kontinentálního dolaru.” (Kontinentální dolary byly jeden čas vyměněny za státní dluhopisy za 1% své nominální hodnoty.)

Cenová inflace?

Navzdory obavám ohledně inflace, mnozí odborníci předpovídají, že spotřebitelské ceny ve skutečnosti mohou čelit období deflace. Přesně to se tento týden stalo v Austrálii. ABC News oznámila, že spotřebitelské ceny v zemi v červnu klesli o 1,9%. Tento rekord v deflaci nebyl překonán od dob Korejské války.

Nicméně, mnozí odborníci věří, že inflace se vlastně skrývá v ceně aktiv, spíše než v spotřebitelských cenách; a že tisk peněz podpořil spojení akciového trhu uprostřed pandemie.

Pantera Capital odhalila svou jednoduchou investiční strategii pro překonání pandemie:

“Provádějte dlouhý obchod s kryptem, dokud neotevřou školy. Do té doby ekonomie nebude fungovat a peníze se budou neustále tisknout.”

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejlépe hodnocené
Vložené zpětné vazby
Zobrazit komentáře
Jose
5 srpna, 2020 1:56 pm

spotřebitelské ceny … klesli?

Výhodné bonusy

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 40% zpět!

BybitRecenze

až 590 USD zdarma ke vkladu

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

1xBitRecenze

Uvítací bonus až 7 BTC!

1
0
Zajímá nás váš názor. Okomentujte.x
()
x