Investujte do kryptoměn jako Warren Buffett

Není žádným tajemstvím, že většina lidí naskočila na trh s kryptoměnami hlavně proto, aby rychle vydělali. Ale ne všichni vydělají pohádkové bohatství. Obchodování je risk, ale velká část risku se dá zneškodnit pomocí tzv. „value investing“. Pokud tuto metodu použijete pro trh s kryptoměnami a budete se přitom držet principů Warrena Buffetta, legendárního investora, vaše zisky mohou být obrovské.

První a jediné pravidlo „value investing“ zní: „Nikdy neprodávej se ztrátou.“. A věřte, že dodržovat toto pravidlo není zrovna jednoduché, obzvlášť když se díváte na grafy, abyste zjistili, jak s vaše portfolio stojí. Trh je ve své podstatě velmi nestálý, a to svádí k tomu, abyste v návalu paniky vše prodali, jen abyste toho za pár dní litovali.

Foto:forbes.com

Abyste byli schopní toto pravidlo dodržovat, měli byste být velmi věřit svým investičním volbám. Tato důvěra většinou pochází z dlouhého a důkladného bádání o coinech, do kterých investujete s dlouhodobým výhledem.

TIP: Chcete investovat do kryptoměn, ale nemáte čas na zdlouhavé analýzy a rozhodování? Zaregistrujte se na eToro a kopírujte úspěšné investory!

Předtím, než začnete hledat informace na jakýkoliv projekt, je potřeba, abyste vyhledáním, do kterého segmentu nejpravděpodobněji investujete, kde bude dopad blockchainu nejsilnější. Je tu několik oblastí, kde může být technologie blockchainu efektivně využita, jako např. hry, identifikace, platební transakce nebo zdravotní služby. Musíte se rozhodnout, do kterého z těchto segmentů chcete investovat.

Před jakoukoliv investicí byste se sami sebe měli zeptat tyto čtyři otázky:

 1. Rozumím téhle technologii?
 2. Užíval bych tuto technologii sám?
 3. Dokážu si představit, jak tuto technologii používají lidé za 3 roky?
 4. Mám nějaké výhody, pokud budu investovat do těchto coinů?

Tyto čtyři otázky vám pomohou s vybráním toho správného coinu. Další věcí, kterou musíte udělat, je najít si, jak si coin vedl v minulosti a pokusit se z toho odvodit vzorec. Pokud se coinu dařilo a rostl, co bylo příčinou? A co může být příčinou pro další růst v budoucnosti?

Jakmile jste dokončili zásadní zkoumání, je načase udělat technickou analýzu coinu. Můžete se také podívat na grafy, které postují jiní investoři a obchodníci na tradingview.com nebo si můžete udělat svůj vlastní graf.

tradingview.com

Skrz tyto odkazy najdete MCAD a RSI analýzy.

Kupujte

Jakmile se jednou rozhodnete pro coin, do kterého chcete investovat, NEINVESTUJE VŠE. Nakupujte ve chvílích propadu coinu, nakupujte, když ho všichni ostatní prodávají, nakupujte, když ho pochybovači budou nazývat podvodem.

Nekupujte vše najednou, ale raději po částech. Nakupujte víc, když coin klesne víc. Zkuste coin nakoupit minimálně ve čtyřech částech.

V poslední době začala spousta lidí obviňovat „QTUM“, „NEO“ a „PAY“ jako podvod. Všechny tyhle projekty jsou teď na dně a dostupné velmi výhodně. To je dobrá šance pro vás. Hlavní ideou je nakupovat, když je coin dole a prodávat, jakmile dosáhnete cílové (profitové) ceny.

Zadržte

Jakmile jste nakoupili kryptoměnu za nejnižší možnou částku, uvidíte postupně, jak se vaše investice zhodnocuje. Jakmile je perfektní příležitost, zisky mohou být neobyčejné. Warren Buffett si prý dokázal vydělat i 10-100x víc s jeho několika investicemi. Cilte na minimálně 10x s vašimi investicemi. Jakmile máte vytyčený cíl, přesuňte vaše investice do bezpečného úložiště – „Cold“ peněženky nebo dalších peněženek, kde privátní klíče zůstávají pořád s vámi. Přestaňte se dívat na grafy a sledujte jen oznámení. Vyčkejte si, než bude možné získat zisky.

Toto je jediná možnost, jak si ve světe kryptoměn vydělat bohatství.

TIP: Zaregistrujte se na CEX.IO a začněte obchodovat na bezpečné platformě ještě dnes!

Bonus

Několik doporučení od nás, jak můžete začít:

 1. NEO – “Blockchain Development Platform”

  vergecurrency.com

 2. SNT– “Ethereum klient”
 3. PTOY – “Implementace blockchainu ve zdravotní péči”
 4. STRATIS – “Blockchain Development Platform”
 5. Verge – “anonymní měna”

Autor: GryT

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář