Po týdnech, kdy digitální měny zažily strmý pád, na jehož konci objevily nové dno, které překonalo téměř veškerá očekávání, je tu opět světlo na konci tunelu. Podle všeho se zdá, že světoví analytici mění svůj názor na Ethereum (ETH).  Od té doby, co se před několika týdny pád zastavil na 82 amerických dolarech se cena krále altcoinů téměř zdvojnásobila. Co si o tom myslí analytici?

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Tipy kde koupit kryptoměny: Kde a jak nakoupit spolehlivě kryptoměny

Proč se sentiment tolik změnil? Největší váhu na zvyšující se ceně Ethereum nese nejspíše hard fork Constantinople. Tento hard fork má být aktivován zhruba 16. ledna 2019. Největší změnou na být redukce odměny za každý vytěžený blok z 3 ETH na 2 ETH. To bude mít pozitivní efekt na cenu Ethereum, protože na trhu bude snížený tlak ze strany prodejců.

Je důležité pamatovat si, že Ethereum mělo během listopadu a prosince velmi složité období. Během pár týdnů spadl z 220 amerických dolarů na 82 amerických dolarů. A aby toho nebylo málo, ztratil svoji pozici krále altcoinů.

Kryptoměnový analytik Alex Krüger tvrdí, že další velká resistance je až kolem 175 amerických dolarů. To je asi 10 procent od momentální ceny.

Mohlo by vás zajímat: Žhavý měsíc pro Ethereum: Tři forky, na které dávejte pozor

The Crypto Dog, oblíbený analytik na Twitteru, který má kolem sta tisíc sledujicich, sdílel nedávno svůj názor, ve kterém vylíčil, že hard fork vytlačí cenu Ethereum mnohem vys, než kde je teď. Nicméně dodává, že vstup na těchto cenách je jen těžce ospravedlnitelný.

V nedávném YouTube videu kryptoměnový analytik Crypto Bobby řekl, že je z krátkodobého hlediska velmi bullish. Znovukorunovaný král dostává mnoho pozornosti, jež táhne ceny vytrvale nahoru.

Je důležité zmínit, že bývá obecným trendem, že před hard forkem jsou ceny kryptoměny do závratných vysin. Investoři jsou vzrušení z nových aktualizací nebo v některých případech z nových tokenů, které mohou při hard forku vzniknout, když se řetězec rozdělí a část vývojářů se rozhodne na starém řetězci pracovat.

V době psaní článku je Ethereum opět druhou největší kryptoměnou na trhu. Cena se před několika minutami vystřelila na 160 amerických dolarů, protože Bitcoin se rozhodl znova otestovat hranici čtyř tisíc amerických dolarů. Před několika dny XRP Ethereum sesadilo a vytvořili si náskok 2 miliard z hlediska tržní kapitalizace. Ty ale velký předhardforkový boom snadně vymazal.

Mohlo by vás zajímat: Analýza: Počet Bitcoin transakcí roste, poplatky klesají

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář