Velké společnosti, které každý den získávají značnou část Bitcoinů, by se mohly pro toto krypto aktivum stát velkým problémem. Vznik těto kryptoměny byl založen na ideálech decentralizace. Měla to být měna, kterou nikdo nevlastní ani neovládá. BTC má být odpovědí na zásadní otázku, komu lze důvěřovat!
Vlády tisknou každoročně biliony a prezentují je jako činnosti spojené s infuzí likvidity. Dosahuje na ně pouze prvních 10% populace. Bitcoin měl tyto tendence odstranit. Král kryptoměn se však pomalu mění v to, co chtěl změnit.
Chcete vědět, jak vlastně funguje Bitcoin? Podívejte se na video!
Velké finanční instituce akumulují Bitcoiny
K akumulaci BTC dochází v možná až překvapivě ohromujících rychlostech. Nedávná statistika ukazuje, že investiční firma Grayscale už koupila 18 910 Bitcoinů od halvingu, který proběhl 11. května. Celkový počet Bitcoinů vytěžených od tohoto data je však pouze 12 337.
I Několik dalších korporací získává Bitcoiny ohromným tempem. Data zveřejněná analytickou firmou Skew ukázala, že celkový zájem o bitcoinové opce raketově roste. A nominální hodnota opcí, které měli datum expirace 29. května, přesáhla 250 milionů dolarů a bylo uzavřeno 2000 kontraktů. Znamená to, že některé společnosti investují miliony dolarů do získání tohoto krypto aktiva.
Open interest is climbing >$250mln before expiry today of approx 2,000 May contracts pic.twitter.com/q2aAeI7mNg
— skew (@skewdotcom) May 29, 2020
Proč je hromadění BTC korporacemi důvodem k obavám?
Jakýkoli finanční nástroj, který je převážně ovládán několika akcionáři, je riskantní. Decentralizací se rozumí nepřítomnost jakékoli entity ovládající aktivum. To byla jedna z hlavních myšlenek Satoshi Nakamota. S velkými korporacemi, které získávají tak velké množství Bitcoinu by to však mohlo mít důsledky. Tyto společnosti ovládající BTC jsou problémem, protože jim to umožňuje drasticky ovlivňovat ceny.
Riziko se neomezuje pouze na změnu cen tohoto krypto aktiva. Pokud lidé ztratí důvěru v Bitcoin, jeho tržní kapitalizace ve výši 170 miliard USD se může rychle vypařit.
A existuje i několik dalších důvodů, proč by se tato katastrofa mohla stát skutečností:
- Kvantová technologie vyvinutá společností Google a různými dalšími výzkumnými organizacemi by mohla revolucionizovat fintech a krypto svět.
- Protiregulační zákony zakazující nebo omezující používání Bitcoinů by mohly způsobit obrovský pokles cen BTC.
Co si o tom myslíte vy? Může se stát, že hodnota Bitcoinu klesne až na nulu? A co by to mohlo způsobit? Dejte nám vědět do komentářů, jak by mohl král padnout.
Vše co potřebujete vědět o: Bitcoin peňaženky a krypto peňaženky
Bitcoin není cíl, ale ukazuje nám cestu. Myslím že dřív než budou kvantové počítače někdy schopné ohrozit btc, bude existovat nějaká lepší alternativa k bitcoinu.
Zde je jeden z zdrojů: coinnounce.com/could-bitcoins-value-reduce-to-zero-if-big-corporations-begin-controlling-btcusd/
Nemusí padnut na nulu aby Stratil hodnotu.
Istina je stále dolar a ked ten nebude bankam nepomoze ani 100000 BTC za 1 milion.
Kto ho vie ako to dopadne ja by som ho nechcel ani zadarmo s kurzom 10000:1
Ved už mame peniaze je to len ina forma penazi a kto nemoze na finanční trh sa hra s BTC ale nová měna z toho nebude a škoda slov je to len vyumělkované přáníčko.
IT Just works
To, co se děje po dumpu v březnu 2020 nemá se zdravým trhem nic společného. Je to jedna velká manipulace. Nedá se to obchodovat. Růst i pokles BTC je nyní mimo chápání TA. Koleruje s SP500 v 90% pohybu a prokládá to pumpy a dumpy. Je nyní naprosto závislý na manipulaci úzké skupiny velryb, která 99% traderů vodí za límec a okrádá je nesmyslnými pohyby, vykrádáním SL a likvidací pozic. Podle obecného názoru v tom jsou mj. zapojeny velké burzy. Chcete-li přijít o svůj obchodní účet, traduje nyní kryptoměny. Jediný smysl je hodl max od 5000 $ se SL. Nad… Číst více »
Tradovat se nechá pořád stejně, ale nemůže to člověk mít založené jenom na TA. Já ho používám jen zřídka kdy.