Připravili jsme pro vás náhledy na budoucí cenový vývoj 3 hlavních kryptoměn – Bitcoinu, Etherea a Litecoinu. Trhy kryptoměn jsou stále velmi nové, volatilní a tím pádem i více rizikové. Náhledy se týkají pouze technické analýzy, což nezahrnuje fundamentální skutečnosti, které na trzích kryptoměn mohou nastat. Je nutné brát také v potaz vysokou korelaci mezi jednotlivými kryptoměnami a celkový sentiment trhů, což znamená, že i případná příležitost na jedné kryptoměně je ovlivněna vývojem na trhu Bitcoinu, potažmo celého odvětví kryptoměn.

Bitcoin (BTC)

BTC je bezesporu dlouhodobě ve fázi růstu. V současné době se na trhu Bitcoinu hraje o důležitou úroveň na ceně 6800. Na týdenním grafu znázorněném níže lze vidět, že level 6800 je Fibo úrovní 161.8. V případě uzavření týdenní svíčky nad ní může na trhu velmi pravděpodobně nastat příliv nových kupujících a pokračování v uptrendu až směrem k rezistenci mezi cenovými hladinami 7940 a 8000. Pokud posléze nastane proražení této úrovně a vytvoření nového „all time high“, může trendující trh snadno dojít až k další rezistenci 9830. Pokud nyní uzavře týdenní svíčka pod cenovou úrovní 6800, předpokládáme, že by mohlo dojít k následnému poklesu kurzu BTC, a to až k ceně 5000 USD za jednotku.

 

Ethereum (ETH)

Z krátkodobého hlediska se trh ETHUSD pohybuje v rostoucím trendu, který drží klouzavý průměr SMA 96 (viz graf níže). Aktuální proražení trendové čáry a uzavření denní svíčky nad ní podporuje myšlenku dalšího růstu ceny.

Z vyššího časového rámce je taktéž patrný nástup kupujících. Trh zde vytváří od konce srpna nižší high a vyšší low, přičemž na konci října došlo k zúžení obchodní range do méně než 40 pipové oblasti okolo cenové úrovně 300 USD za jednotku (viz týdenní graf níže). Následný průraz z tohoto zúžení, ke kterému došlo v minulém týdnu je předzvěstí nově vznikajícího uptrendu. Pokud trh ETHUSD prorazí psychologickou úroveň 400 USD, kde se zároveň nacházejí 2 významná high, je pravděpodobné, že by měna Ethereum mohla růst minimálně až k úrovni 500 USD.

Litecoin (LTC)

Začátkem listopadu došlo na denním grafu Litecoinu k průrazu trendové čáry, k níž se po dvou dnech trh navrátil a odrazil směrem výše. Kromě této situace hovoří pro krátkodobý růst LTCUSD také podpora klouzavého průměru SMA 96, který drží na denním grafu v posledních týdnech mírný uptrend.

 

Ačkoliv se z denního grafu zdá, že Litecoin by měl nastartovat nový uptrend, při pohledu na týdenní graf (viz níže) musíme konstatovat, že na LTCUSD hrají nejvýznamnější roli cenové hladiny 33.02 a 91.65, které tvoří high a low dlouhodobé range. V současné době se nacházíme víceméně v polovině této range a trh je tak z našeho pohledu stále neutrální. O uptrendu lze hovořit až po proražení cenové úrovně 70 dolarů za jednotku.

 

Objevte nové možnosti tradingu a investic do kryptoměn, které nabízí služba Krypto Expert +

Pro čtenáře cryptosvet.cz s exkluzivní slevou 20% , při registraci zadejte slevový kód: KRYPTOFZ

Přejít na registraci Krypto Expert +

“S našimi webináři, náhledy, traderskými nástroji a obchodními patterny se zorientujete nejen v začátcích, ale využijete je i následně pro úspěšný trading a investování. Věříme, že každého zájemce kryptotrading nadchne, jelikož jde o sféru se spoustou nových a zatím stále zcela neobjevených možností, které máte díky naší sekci možnost poznat z první ruky.”

Share.

About Author

Bc. Martin Stibor, MBA je podnikatel, trader a průkopník technické analýzy v obchodování kryptoměn. Bohaté zkušenosti má na poli automatických obchodních systémů, především pak zaměřených na HFT (High Frequency Trading). V minulosti působil jako trader a manažer rozvoje pro 1. evropského online brokera Directa SIMpA a podílel se na stanovení a exekutivě korporátní strategie v rámci regionu CEE.

Komentáře

Leave A Reply