Návod – Začínáme s obchodováním na Bittrexu

“Nákupní zóna” je cenový rozsah nastavený obchodníkem, představující možnost bezpečného nákupu s minimální pravděpodobností velkého propadu ceny. Abyste mohli využít nákupní zóny, musíte vytvořit nákupní objednávku.

Například se rozhodneme nakoupit 6.9 ETH za 1 BTC. Na co si musíme dávat pozor?

Jednotky – Toto je počet jednotek které obdržíte. Bittrex za vás provede některé kalkulace, takže můžete nakoupit libovolné množství, nebo maximální částku, kterou si můžete dovolit.

Nabídka – Toto je cena za jednotku. Například v této situaci budeme platit 0.14 BTC za 1 ETH.

Typ – Tato část je podrobněji probrána v odstavci “Jak zabránit ztrátě”. Máme dvě možnosti, “Až do zrušení” nebo “Okamžitě nebo zrušit”. “Až do zrušení” umožní vyřizování vaší objednávky po malých částech dokud celá nezmizí, “Okamžitě nebo zrušit” vyžaduje aby byla celá objednávka vyřízena najednou, cokoliv jiného je zrušeno.

Celkem – Toto je celkové množství měny, kterou máte za kterou chcete nakoupit jinou měnu. V našem příkladu prodáváme 1 BTC za 6.9 ETH,

Prodej

“Prodejní zóna” je cenový rozsah nastavený obchodníkem, představující ideální prostor pro prodej vašich coinů víceméně na vrcholu jejich růstu, a tím dosahujíce maximálního zisku.

Prodejní objednávky jsou hezkým způsobem, jak automatizovat prodej vašich měn když dosáhnou “prodejní zóny”, prostě je nastavíte a dál se nestaráte.

Prodejní objednávky jsou velmi podobné nákupním.

V tomto příkladě prodáváme 10 ETH za 1.43 BTC.

Jednotky – Toto je počet jednotek, které prodáváte. Bittrex za vás provede některé kalkulace, takže můžete buďto prodat libovolné množství jednotek nebo maximum dostupné ve vaší peněžence.

Nabídka – Toto je cena za jednotku. Například v tomto scénáři prodáváme každý ETH za 0.14 BTC.

Typ – Toto je podrobněji popsáno v odstavci “Jak zabránit ztrátě”. Máme dvě možnosti, “Až do zrušení” nebo “Okamžitě nebo zrušit”. “Až do zrušení” umožní vyřizování vaší objednávky po malých částech dokud celá nezmizí, “Okamžitě nebo zrušit” vyžaduje aby byla celá objednávka vyřízena najednou, cokoliv jiného je zrušeno.

Celkem – Toto je celkové množství měny kterou získáte. Například v našem případě získáme 1.4 BTC za 10 ETH.

Nastavení objednávky pro zabránění ztrátě

Přiznejme si to, trh si bude vždy dělat, co chce. Každý den představuje novou výzvu a všechno od globální politiky přes čínský hrubý domácí produkt se může otočit o 180° rychleji, než stihnete lusknout prsty.

Nemůžeme zabránit tomu, abychom se někdy ocitly v pozici ztrátového obchodníka. Můžeme ale ovlivnit, co uděláme, až k tomu dojde.

TIP: Bittrex, Coinbase, Kraken a další. Která směnárna je nejlepší?

Proti ztrátě se obchodníci zabezpečují jistou záchrannou sítí, prodejem při takové ceně která minimalizuje škody způsobené náhlým propadem ceny měny.

V tomto příkladu chceme prodat 5 ETH pokud cena spadne POD NEBO NA 0.1 BTC za 1 ETH.

Jednotky – Toto je počet jednotek které prodáváte. Bittrex za vás provede některé kalkulace takže můžete buďto prodat libovolné množství jednotek nebo maximum dostupné ve vaší peněžence.

Nabídka – Toto je cena za jednotku. Například v tomto scénáři prodáváme každý ETH za 0.10 BTC.

Typ – Snažíte-li se zabránit ztrátě, nastavte typ na “Podmíněný”. V podmíněném módu musíte vyplnit kolonku “prodat když”. Například my našich 5 ETH prodáme pokud je jejich cena nižší nebo rovna (<=) 0.1 BTC.

Tip: Podmíněný typ lze použít i v prodejní zóně díky znaménkům větší/menší/rovná se.

Celkem – Toto je celkové množství měny kterou získáte je-li splněna nastavená podmínka. Například v našem případě získáme 0.49 BTC (čímž se chytíme do naší “záchranné sítě”).

Nejlepší metodou pro odhad ceny na které byste se měli zastavit je sledovat grafy a trendy.

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

 

Share.

About Author

Studuji informatiku, kryptoměny mě fascinují a myslím, že jsou budoucnost ekonomiky. Osobně preferuji dlouhodobé investice ale nebráním se i promyšlenému riskování. Pokud se vám články líbí, můžete mě podpořit zde: 1DU8m33NjdZhFiUyBEb6ue9UAR2wX47H7N

Komentáře

Leave A Reply