Nejlepší mobilní peněženky na kryptoměny

V dnešním světě, obzvlášť ve sféře finančních technologií se může stát spousta věcí, a to velmi rychle. Proto, když obchodujete s kryptoměnami a chcete směnit nebo nakoupit z vašich zásob rychle, proto jsou mobilní peněženky velmi praktické. Mobilní peněženky / aplikace jsou skvělým protějškem hardwarovým peněženkám, jako jsou produkty Ledger.

I když se teprve dostáváte do světa kryptoměn, mít přístup k vašim investicím z pohodlí vašeho mobilu vám může usnadnit vniknutí do krypta.

Když se rozhodujete, které mobilní peněženky si vyberete, je důležité mít na paměti několik důležitých faktorů. Nejdůležitější je říct si, s kterými kryptoměnami budu vlastně chtít manipulovat. Jestli chcete jen Bitcoin, nebo i Ethereum či některé další altcoiny, jako například Litecoin či Dash. Také je důležité uvědomit si, jak moc mi záleží na bezpečnosti, jak komplexní rozvržení je mi pohodlné a pochopitelně taky, jestli použivám Android nebo iOS. Na mobilních peněženkách doporučujeme držet menší obnos. Naopak na držení větších obnosů doporučujeme hardware peněženky.

Zde je 10 momentálně nejpoužívanějších mobilních peněženek

Electrum

(Android)

Electrum je bitcoin peněženka.

Electrum zmínilo plány o tom, že iOS aplikace je na cestě, ale momentálně se dá používat jen android nebo desktop verze. Tato peněženka podporuje cold storage se soukromými private keys, které nikdy neopustí zařízení. Online můžete jít stejně, avšak pouze s verzí pouze pro prohlížení.

Nabízí vám multisig, což je rozhraní populární mezi hardwarovými peněženkami, jako Trezon. Taky podporuje third-party pluginy. Peněženka je zdarma, open-source s ověřitelným zabezpečením, serverů má Electrum na rozdávání, takže nebudete muset zažívat žádné přílišné downtimes.

Mycelium

(iOS a Android)

Mycelium je peněženka, u které čas ověřil její kvalitu. Může se pyšnit stovkami tisíců spokojených uživatelů za léta své existence. I když si prošli problémovými chvílemi, jako například bugy s iOS aplikací, která je relativně novým produktem, je to jedna z nejvíce uznávaných peněženek pro Android a desktop.

Mycelium má spoustu vlastností, které hardcore bitcoineři ocení, jako například kompatibilita s mnohými směnárnovými či hardwarovými peněženkami – třeba Trezor. Také pracují na blockchain-based fiatních účtech, které by šlo spojit s vaší kreditní kartou.

Coinomi

(Android, iOS na cestě)

Coinomi je open-source, multi-asset kryptoměnová peněženka s podporou spousty nových kryptoměn a tokenů. Můžete směňovat různé kryptoměny za jiné díky ShapeShift rozhrání uvnitř aplikace. Podporuje několik jazyků a nabízí poměrně působivý systém zabezpečení a anonymita je zaručená.

Není zde totiž žádný tracking transakcí, neexistuje zde žádný IP linking a vaše IP je filtrovaná skrz jejich servery pro extra anonymitu.

Mobi

(iOS a Android)

Mobi je Bitcoin peněženka se spoustou extra vlastnostmi, které se týkají skutečného světa, jako například Visa debitní kartu, která podporuje více jak 100 měn z celého světa. Mobi dělá cross-border platby okamžitě, čímž zpříjemňuje používání Bitcoinu pro každodenní život, zrychluje převody a díky této debetní kartě si uživatel může okamžitě převést kryptoměny pro využití kdekoliv pomocí svého smartphonu.

Coinbase

(iOS a Android)

Coinbase je dobře prověřen svými 8.2M zákazníky z 32 států. Můžete si pomocí jejich peněženky převádět ether, bitcoin a litecoin, ale ne Ethereum Classic. Nabízí multisig support a jejich popularity je dostala na Bloombergu a dokonce i do New York Times. Je jednoduché si tuto peněženku nastavit, začít používat Coinbase a dokonce vám nabízí opakované investice, takže můžete zvyšovat vaše kryptoměnové fondy měsíčně nebo i týdně automaticky.

Blockchain.info

(iOS a Android)

Lidé za peněženkou Blockchain.info tvrdí, že jde o světově nejpopulárnější bitcoin peněženku, která podporuje 14M peněženek po celém světě s více jak 100M zapsanými transakcemi. Jde o jednoduchou, bezpečnou peněženku, která je perfektní, hledáte-li minimalistickou metodu nakládání s bitcoinem.

GreenAddress

(iOS a Android)

GreenAddress nabízí hierarchical deterministic (HD) Bitcoin peněženku, která je přístupná pro iPhone a Android rychlím přihlášením. Zvýšené zabezpečení a watch-only přihlašování, které vám umožní zobrazit si transakce a váš zůstatek, aniž byste ohrožovali vaše soukromí a bezpečí.

Nabízí až per-transakce dvou faktorové ověřování a multisig proto, aby měl uživatel kontrolu nad svými penězi. Nikdy nikde neukládají uživatelův soukromí klíč. Pro uživatele, kteří si cení snadného používání GreenAddress nabízí PIN login z jakéhokoliv vašeho zařízení. Výhodou také je, že využívá Segwit a dle jejich testu jsou poplatky za transakci až mnohdy o polovinu levněji. Poplatky se snižují postupně až po několika transakcích.

Copay

(iOS a Android)

Copay je další open-source, HD Bitcoin peněženka pro mobil. Nabízí podporu několika peněženek uvnitř samotné své aplikace. Také nabízí podporu sdílené multisig peněženky.

Copay podporuje plný Bitcoin Payment Protocol (BIP 0070-0073), což může uživatele ujistit, že jejich platby půjdou tam, kam mají, jsou-li zaslány Payment Protocol-enabled příjemci.

Breadwallet

(iOS a Android)

Breadwallet je HD, open-source Bitcoin peněženka, která dává svým uživatelů jednoduchý přístup k jejich financím. Tuto peněženku si můžete založit za pár vteřin, aniž byste museli poskytovat žádné osobní informace. Jde o jednoduchou, snadno použitelnou peněženku, skvělou pro začátečníka. Nepodporuje však two-factor ověřování nebo multisig.

 

Závěr

Doufám, že jsem vám pomohl s výběrem. Máte-li jakékoliv připomínky, či otázky, obraťte se na náš chat, nebo přímo na můj mail. Před tím, než se rozhodnete, doporučuji vám pochopitelně udělat si vlastní průzkum. Taky vám doporučuji si přečíst tento článek.

Taky doporučujeme Hardware peněženky – nejbezpečnější způsob ukládání kryptoměn

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

 

Sdílet

Autor

Student, nadšený atlet a spekulant krypta. Přejete-li si mě podpořit, moje BTC adresa je zde: 3FnC3op7eRPLhvZJr6WV7EJoSkd9XeeSwE LTC adresa: M9iZRn7fCqi6eCnEUui2yAXMzGaJsF5vVK

Komentáře

Zanechat komentář