Německý ministr financí a známý krypto kritik Olaf Scholz chce, aby Evropská centrální banka (ECB) postupovala rychleji s rozhodnutím o potenciálním digitálním euru. Scholz je známý svým proti kryptoměnovým smýšlením, ale zároveň podporuje EU ve vývoji digitálních měn, aby se zabránilo šíření soukromých virtuálních měn.
Mohlo by vás zajímat: Jak obchodovat na Binance
Německý ministr financí vyzval Evropskou centrální banku, aby zvýšila své úsilí
Podle zprávy agentury Reuters zveřejněné 27. listopadu německý spolkový ministr financí Olaf Scholz vyzval Evropskou unii (EU), aby urychlila plány na digitální euro. V průběhu online konference o budoucnosti plateb v regionu Scholz poznamenal, že většina podniků a spotřebitelů začíná požadovat digitální peníze. Ministr financí zdůraznil:
“Pokud jde o digitální euro, myslím, že bychom měli velmi tvrdě pracovat. Neměli bychom zastávat taktiku počkáme a uvidíme.“
Scholzova výzva o zrychlení vývoje CBDC v EU odráží sentiment, který sdílel guvernér Francouzské centrální banky Francois Villeroy de Galhau již v září. Podle de Galhaua je digitální euro důležité, protože si EU nemůže dovolit být pozadu s uvedením CBDC.
Prezidentka Evropské centrální banky (ECB) se v září vyjádřil také k digitálnímu euru. Šéfka ECB Christine Lagardeová uvedla, že bude usilovat o zavedení digitálního eura a chce, aby fungovalo jako doplněk k fiatovému měnovému systému regionu.
Soukromé stablecoiny tlačí vlády k vývoji CBDC
Scholz je pravděpodobně jedním z nejhlasitějších šéfů financí ohledně kryptoměn v Evropě. Německý ministr financí několikrát vydal varování před nebezpečím soukromých digitálních měn, jako je Libra od Facebooku.
Na začátku roku 2020 šéf Deutsche Bundesbank Jens Weidman vyzval evropské regulační orgány k usilí o zabránění tomu, aby se Libra v tomto regionu prosadila. V té době šéf Německé centrální banky také zmínil digitální euro jako protiopatření proti projektům, jako je Libra.
V září ECB uvedla, že se blíží vydání podrobné zprávy o plánovaném digitálním euru. Zatímco je EU stále ve fázi výzkumu, Čína je již v různých pokročilých fázích testování svého projektu elektronických plateb v digitální měně (DCEP).
CBDC horečka se šíří i do dalších národů, přičemž Japonsko i Jižní Korea jsou připraveny na experimentální testy svých digitálních měn v roce 2021. Podle nedávné studie evropského fintech think tanku dGen nahradí tři až pět zemí fiat CBDC do roku 2030.
Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny