Friday, September 22, 2023

NFTiffy od společnosti Tiffany byly vyprodány do několika minut

Kolekce, kterou Tiffany spustila na blockchainu Ethereum – NFTiff – se skládala pouze z 250 kusů, ražených pouze a výhradně stávajícími vlastníky jednoho nebo více CryptoPunků.

250 NFTiffů od společnosti Tiffany

Společnt Tiffany vstoupila do světa nezaměnitelných tokenů využitím jedné z nejdůležitějších komunit ve světě NFT, komunity CryptoPunks.

Americká společnost zavrhla myšlenku uvedení kolekce s novým a na krypto scéně dosud nevídaným designem a místo toho dala přednost vylepšení jedné z nejznámějších a nejúspěšnějších kolekcí NFT.

Slavná značka dala do prodeje přesně 250 NFTiffů, což jsou digitální průkazy, ražené pouze držiteli CryptoPunks, které majitelům umožní získat vlastní přívěsek a příslušné NFT. Trvalo méně než půl hodiny, než se zcela vyprodaly. 

Šperk za 30 ETH

Pro každý zakoupený NFTiff vytvoří designéři Tiffany vlastní přívěsek založený na NFT CryptoPunka kupujícího.

Každý CryptoPunk má jedinečnou kombinaci některých z 87 atributů a 159 celkových barev, což se pak projeví v přívěsku na míru.

Každý kus bude vykreslen v 18 karátovém zlatě a bude obsahovat alespoň 30 drahokamů a/nebo diamantů, podle prohlášení Tiffany.

Každý NFTiff proto poskytuje přístup ke vzácnému přívěsku a odpovídajícímu NFT. Cena každého nezaměnitelného tokenu byla americkou společností stanovena na 30 ETH, asi 51 000 dolarů, podle aktuální tržní hodnoty.

YugaLabs a IP práva CryptoPunks

Je vhodné zmínit, že v březnu Yuga Labs, společnost stojící za Bored Ape Yacht Club, získala veškeré duševní vlastnictví CryptoPunks a okamžitě oznámila svůj záměr udělit majitelům všechna komerční práva.

Strategie použitá také v uznávaném projektu Bored Ape Yacht Club.

Noah Davis, nový vedoucí značky CryptoPunks a bývalý šéf digitálního prodeje v Christie’s, uvedl:

„Vlastnictví tokenu neznamená jen to, že tento JPEG patří vám. Znamená to, že máte určitá práva, pokud jde o to, co můžete se svým CryptoPunkem dělat, jaký druh IP můžete kolem něj vytvořit. Existuje velmi málo omezení.”

Poté dodal:

„V tomto případě majitelé Cryptopunks v podstatě pověřují Tiffany, aby vytvořili novou IP z jejich CryptoPunk, a tato nová IP je přívěsek. Abyste mohli vlastnit IP přívěsku, musíte CryptoPunk vlastnit.

Pokud míříme do éry, kdy se virtuální svět stane důležitějším a zásadním pro naši IRL zkušenost, vlastnictví virtuálního zboží bude o to cennější.

Aby v tom získali výhodu, tyto luxusní společnosti vstoupily do sektoru nyní, když je opravdu ještě brzy. Je to skvělé a dává to dokonalý smysl.“

Podobné články

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x