Obsáhlá analýza Bitcoinu a kryptoměn 2.5. pomocí Elliot Wave

BTC CME FUTURES:

Ahojte tradeři, u BTC stále sledujeme stejný scénář, kdy nás čeká buďto přímé pokračování uptrendu do targetu pro vlnu „(5) = 5846-6052,-USD. Sleduji graf CME Futures, protože cenový spread mezi burzami je extrémní a každý graf vykazuje trochu jiné signály. Proto se držím CME a GBTC, kde jsou data nejméně zkreslené. Vždy sledujeme korelaci crypto marketu s kalsickými akciovými trhy a zatím vše  vypadá pro BTC a kamarády dobře. 10Y US NOTES naráží na silnou rezistenci a očekáváme pokračování downtrendu. Vzácné kovy také pokračují podle plánu v downtrendu a můžeme očekávat další oslabení.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

(Pro zvětšení grafů na klikněte)

10Y US NOTES:

Obsáhlá analýza Bitcoinu a kryptoměn 2.5. pomocí Elliot Wave

GOLD:Obsáhlá analýza Bitcoinu a kryptoměn 2.5. pomocí Elliot Wave

Důvod proč porovnávám crypto s klasickými akciovými trhy je ten, že Vám to pomůže vysledovat sentiment investorů globálně. Crypto je jen prd ve větru a kdejaký žufan si může něco pumpnout. Globální trendy ale už kdejaký žufan neovlivní a proto je dobré mít neustále tuto korelaci na paměti a používat ji jako další skládačku puzzle do celého obrazu

GBTCUSD:

U Grayscale BTC trustu sledujeme pokračování uptrendu k cca 7,68-7,98. Uvažuji zde dokončenou potenciální ABC running flat formaci do zóny = 6,35-6,02, odkud by aktuální uptrend měl pokračovat. Vzhledem ke struktuře vše napovídá konsolidaci v rámci trendu.

BTCUSD LONGY a SHORTY:

Longy se nám pomalinku začínají otáčet ze silné support zóny = 1:1 výška trianglu potenciální subvlny „(iv)“. Bullish level zůstává stále stejný = cca 25000.

Poměr mezi longy a shorty je 18688:30771. Toto je ideální situace na short squeeze, nebo nějaký rychlejší impulzní pohyb up na vymetení stopek a likvidaček gamblerů. Vezměte si, že se cena za poslední 2 týdny téměř nehnula a takový rozdíl oproti pozicím. Jedná se tedy o ideální environment pro velryby a burzy k vydělání velkých rychlých peněz.

BTCUSD LONGY vs SHORTY:

Na tomto grafu se nacházíme velmi blízko all time low poměru longů a shortů. Znamená to tedy, že drtivá většina lidí Bitcoin shortuje a tím nám vzniká palivo pro případné otočení trendu. Každá stopka a likvidačka shortu se musí zavřít tak, že se pozice „nakoupí“ zpět. Tím pádem ppak cen astronomicky rychle vystoupá, aniž by vlastně kdokoliv extra nakupoval a to je princip short squeeze.

Velké alty se nachází na silných supportech a vše nasvědčuje tomu, že jen otázka času, než se dočkáme impulzní reacke up. Některé menší alty vytvořili nové low a tím s velkou pravdědpodobností dokončují celé „(12345)“ struktury a můžeme očekávat retracement minimálně ve třech vlnách.

XMRUSD:

U Monera se mi líbí čistá „((abc))“ korekce v EW channelu, kdy se blížíme k horní trendové rezistenci. Vzhledem k overlapping struktuře vše nasvědčuje tomu, že se jedná o korektivní manýr a můžeme u Monera očekávat pokračování aktuálního uptrendu do zóny kolem 80,-USD.

SKYBTC:

Sky je právě jeden z malých altů, které  vytvořili nové minimum, ale dostávají se do velmi silné support zóny = 150-200 sats, odkud bychom mohli otestovat minimálně hodnotu bullish level = 341 sats.

MFTBTC:

Mainframe je na tom velmi podobně, akorát s tím rozdílem, že zde už máme na 1D grafu silné buy volume, MFT doporučuji sledovat, protože se graf začíná formovat do své finální fáze.

Analýza od skupiny traderů GoldenPocket

Day tradeři co se živí obchodováním a predikováním měnových párů, indexů, komodit a kryptoměn na základě Teorie Elliott Wave.  Hlavní snahou GoldenPocket je přiblížit obchodování podle teorie Elliott Wave širšímu publiku a dokázat, jak obrovský potenciál se v této technice skrývá. Tento druh tradingu a analyzování je pro GoldenPocket naprosto srdcová záležitost a veškeré predikce, obchodování a školení, je založené na základech, které před cca 100 lety položil Ralph Nelson Elliott. Díky jeho zjištěním a postupnému dolaďování této teorie se z ní stala podle traderů a zkušeností ta nejlepší obchodní technika vůbec.

Upozornění: Informace v článku jsou jen informačního charakteru. Článek neslouží jako investiční doporučení! Neručíme za vaše ztráty a zisky. 

Článek připravil člen z GoldenPocket Marek Vaňha

Získejte rychlé upozornění na nové zprávy o trhu do PC a telefonu. Stačí kliknout na červené tlačítko dole v pravým rohu!

 

Sdílet

Autor

Živíme se obchodováním měnových párů, indexů, komodit a kryptoměn na základě Teorie Elliott Wave . Naší hlavní snahou je tedy přiblížit obchodování podle techniky EW širšímu publiku. Tento druh tradingu a analyzování je pro nás naprosto srdcová záležitost a veškeré predikce, obchodování a školení, je založené na základech, které před cca 100 lety položil Ralph Nelson Elliott. Díky jeho zjištěním a postupnému dolaďování této teorie se z ní stala podle našich zkušeností ta nejlepší obchodní technika vůbec. Vítejte v našem světě!

Komentáře

Zanechat komentář