Podle posledních informací na Redditu z 13. listopadu, vývojářský tým stojící za vývojem největší kryptoměny zaměřené na soukromí podle tržní kapitalizace a 14. největší vůbec, Monero (XMR) nyní pracuje na komunitně financovaném projektu implementace atomic swapu mezi Bitcoinem (BTC) a XMR s kódovým názvem Farcaster.
První fáze projektu zahrnuje sběr navrhů RFC od konkrétních expertů, kteří se budou snažit řešit konkrétní problémy, k formování struktury projektu. Tyto RFC podle vysvětlení vývojářů pokryjí celkový přehled různých částí projektu a jejich vzájemné interakce.
Monero je mince na ochranu osobních údajů, jejíž transakce jsou nevystopovatelné a skrývají totožnost odesílatele, příjemce a částku.
Mohlo by vás zajímat: Bitcoin a kryptoměny – Návod a příručka (nejen) pro začátečníky
Zákrok proti mincím na ochranu soukromí
Vlády po celém světě stále více provádějí zákroky proti technologiím, které jsou schopny anonymizovat transakce a tvrdí, že jsou dobrými nástroji pro praní špinavých peněz a daňové úniky. Zastánci však tvrdí, že vlády porušují jejich práva.
I když v souladu s tím přijmou zákony na potlačení jejich používání, budou nalezeny alternativy, které obejdou použití centralizovaných burz, které tyto kryptoměny v některých případech už delistovaly aby se nevystavovaly riziku. Čím více burz delistuje privacy coiny, tím větší bude jejich likvidita. Jedním ze způsobů zajištění kontinuity jsou atomic swapy.
Stejně jako decentralizované burzy (DEX) umožňuje tato smart kontrakt technologie důvěryhodný přenos tokenů. Nejsou tam žádní prostřednící a je navržená takovým způsobem, aby bylo možné transakce zrušit, pokud nebudou splněny určité podmínky.
Vývoj Bitcoin – Monero Atomic Swapu
Farcaster není prvním pokusem vývojářů vytvořit most mezi Monerem a dalšími blockchainy za účelem spuštění atomic swapu. Vývojáři COMIT Networks zkoumali stejnou technologii. V raných fázích vývoje identifikovali problém týkající se nedostatečné podpory časového zámku, absence skriptovacího jazyka a použití eliptické křivky edwards25519 pro generování soukromého klíče. Tým stojící za vývojem kryptoměny bude tedy čelit těmto známým výzvám.
Zda tým Monero najde technické řešení těchto zatím neřešitelných problémů bude známo, jakmile bude na mainnetu funkční implementace.
Vydáno GUI v0.17.1.4 „Oxygen Orion“
Mezitím je venku GUI v0.17.1.4 „Oxygen Orion“.
Aktualizace sítě byla aktivována v polovině října. Představila nové schéma ring signature CLSAG, které zlepšilo výkon o 10 procent a zmenšilo velikost bloku o 25 procent, což usnadnilo a zrychlilo transakce Monero.
Přečtěte si: Chcete obchodovat s kryptoměnami? Vyvarujte se těmto začátečnickým chybám!