Kryptoměna Bitcoin (BTC) a altcoiny se pravděpodobně již dotkly svého dna. V nové analýze to tvrdí kryptoměnová směnárna Binance. Zpráva vyšla 11. dubna. Cena BTC se podle zprávy dotkla svého dna na 3100 amerických dolarů.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

V poslední verzi svých výzkumných článků větev Binance zaměřená na výzkum – Binance Research – zkoumala několik fenoménů a trendů, které se ve světě kryptoměn odehrávají.

Mohlo by vás zajímat: Teorie: WikiLeaks stojí za čtvrtečním pádem BTC

V těchto fenoménech nalezneme i korelaci mezi cenami kryptoměny Bitcoin a altcoiny. Data z let 2014-2019 ukazují, že 90 dní do poloviny března reprezentuje nejdelší časový úsek vysoké korelace v historii trhu.

Z historického hlediska takové chování znamená začátek změny trendu. 90 dní do poloviny března znamenají pád Bitcoinu z 6500 na zhruba 3100 dolarů. To vedlo Binance k tvrzení, že po posledním týdnu by se trh měl vrátit zpátky býkům. Časové období korelace totiž skončilo.

Směnárna Binance vše shrnuje:

“Když jsme se vynořili z období nejvyšších vnitřních korelací v historii kryptoměn, data ukazují že se kryptoměnový trh již dotkl dna.”

Binance již v minulé době sledovala měnící se vztah mezi cenami Bitcoinu a altcoinů. Fenomén, kterého si všimla je, že korelace mezi BTC a altcoiny se snižovala, zatímco mezi altcoiny a USD se zvyšovala.

Poslední článek také přinesl zajímavé informace o složení investorů na kryptoměnovém trhu. Instituční investoři drží zhruba 7 % celkového objemu. Binance dodává, že se tyto čísla rovnají zhruba jedné třináctině instituční kontroly akciového trhu Spojených států Amerických.

Bitcoin v posledních týdnech

Minulý týden zmínil konec medvědího trhu i další hlas z kryptoměnových nadšenců.

Thomas Lee, analytik a spoluzakladatel Fundstrat Global Advisors poukázal na to, že jeho článek “Bitcoin Misery Index” si přečetlo nejvíce uživatelů za tři roky. Demonstruje na tom zájem o kryptoměny, který podle něho v posledních týdnech výrazně stoupá.

Mohlo by vás zajímat: Wikileaks: Julian Assange dostal ve sbírce 31 tisíc v BTC

Na sociální síť Twitter napsal:

“Hlavní výpovědí je, že se jedná o další důkaz toho, že medvědí trh pro Bitcoin skončil na 3000 dolarech.”

Mnoho komentátorů spekuluje, co stálo za pumpou, která nastala 2. dubna. Nicméně faktem zůstává, že cena BTC poskočila o 15 %. Mnoho investorů proto doufá v konec trhu, jak jsme ho znali za poslední rok a půl.

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář