Technická Analýza BTC/USD a ETH/USD – 12.3.2019

Stojím za názorem, že je velmi snadné něco pro ostatní analyzovat a mluvit o možných trading pozicích, pokud sami autoři takových článků svoje analýzy a obchodní pozice neprovádí. Proto jsem se rozhodl připravit si vlastní eToro účet, na kterém budou moje pozice prováděny. EToro účet je možné vidět zde: eToro

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Analýza z 11.3 publikována nebyla, ale pro čtenáře připravena byla. Včera se vyskytly na na ETH/USD zajímavé trading opportunities, proto se tento příspěvek bude zabývat i dnem včerejším.

Analýza BTC/USD

Bitcoin na 4H grafu včera krvácel a dokonce prorazila kijun-sen, který bude s největší pravděpodobností protnut i samotným tenkan-senem.

U BTC/USD jsem měl nastavený buy-order na 3781$, kde target byl nastavený na 3854$ a SL na 3671$. Je to buy-order nastavený kousek nad kumem. Dlouhá horizontální linie kuma se dá považovat za dobrý support.

BTC pozice

Od včerejší price action se tenkan-sen opravdu protnul s kijun-senem. Cena se propadla, ale nedosáhla na naši pozici. Současně se cena snaží dostat nad kijun-sen. Pokud by nad kijun-senem cena zůstala a tenkan-sen by se znovu ocitl nad kijun-senem, mohli bychom hledat nové zajímavé trading možnosti.


Analýza BTC

 

Na denním grafu se cena ocitala pod kijun-senem. Na graf se šlo dívat i jiným způsobem. 24.2 došlo k razantnímu  propadu a od té doby se cena drží v price range od 3701$ do 3941$ za BTC. Scalpeři by tohoto mohli využít při obchodování v nižších časových horizontech, trendoví tradeři si musí počkat.

BTC price range, analýza BTC

Na dnešním denním grafu BTC/USD nakonec cena pod kijun-senem zůstala a cena se odrazila od tenkan-senu. Cena se snaží prolomit kijun-sen, který současně hraje roli resistance. Můžeme ale vidět, že price action se stále děje uvnitř range.

Analýza BTC/USD

Analýza ETH/USD

ETH/USD na 4H grafu byl klesající. Chikou-span byl pod kumem a kumo bullish trend nepotvrzen. Tento graf nabízel jeden více riskantní a jeden více konzervativní obchod.

Riskantní byl obchod krátkodobý, kdy sell-order byl nastaven pod wick a stop-loss nad wick současné svíčky. Konzervativní obchod používal linii velmi dlouhého klouzavého průměru, který často indikuje silný support.


Analýza ETH

Oba dva obchody už jsou zavřené a v plusu. I když se cena prvně rozhodla přejít zpátky do kuma, nakonec se propadla zpátky až úplně k velmi dlouhému klouzavému průměru, od kterého se silně odrazila do kuma a cena se snažila prorazit i klesající trend line.

Price action se současně děje v turbulentním kumu, proto se musí počkat na lepší signál.

Analýza ETH

Předpovědi jsou založené na mých vlastních zkušenostech z oblasti obchodování a nemělo by na ně být nahlíženo jako na obchodní doporučení.

Více informací o ichimoku indikátoru si můžete přečíst zde: Úvod do Tradingu s Ichimoku Kinko Hyo indikátorem

 

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář