Už docela dlouho nebyla ode mě napsána žádná technická analýza kryptoměn. Moje poslední technická analýza byla pouze o BTC a dnešní příspěvek bude také jen o BTC, protože u této kryptoměny vzniká na týdenním grafu docela zajímává situace a tato situace by mohla mít v budoucnu následky i na všechny ostatní kryptoměny. Nechal jsem graf BTC vydechnout a nechat ho vykreslit nějaké další svíce a nyní nám snad technická analýza grafu BTC pomůže předpovědět jeho budoucí pohyby. 

Rád bych také upozornil na to, že moje technické analýzy budou od teď publikovány většinou kolem 20:00.

Tipy jak nakoupit kryptoměny najdete zde

4H graf

Na tomto časovém horizontu byly svíce hodně dlouhou dobu v kumu, kdy nepředvídatelné turbulentní pohyby poté poslaly cenu až dolů ke kumu. Býci ale byli silnější a dostali cenu zpátky nad kijun-sen, tenkan-sen a následně i nad kumo.

Současné kumo na 4H grafu indikuje bearish sentiment. V brzké době ale nejspíše dojde k jeho přetočení na bullish stranu, čímž také vznikne nový bullish signál, který by se dal obchodníky využít.

Technická analýza grafu BTC/USD

Denní graf

Po posledním velkém nárůstu na začátku tohoto měsíce se cena stále udržuje nad hodnotou circa 5000$, což může být pro býky docela pozitivní zpráva.

Došlo za dobu mého posledního příspěvku na denním grafu k něčemu velkému? Vlastně ne, protože současná price range je úzká a svíce se vždy vykreslovaly u linie tenkan-senu. Právě dnes se ale býkům nejspíš podaří uzavřít den nad tenkan-senem, a proto předevčerejší medvědí pokus o změnu sentimentu nakonec asi nevyjde.

Všechny ty dlouhodobější nákupní příležitosti na denním grafu, ke kterým došlo už docela dávno, je stále dobré držet, protože pořád nedošlo k nějaké drastické změně sentimentu a ten současný stále indikuje bullish trend.

Technická analýza grafu BTC/USD

Týdenní graf

Nejzajímavěji vypadá BTC na tomto grafu a předpokládám, že by svíce vytvořená tento týden mohla objasnit nadcházející pohyby. Svíce z minulého týdne vytvořila malé doji, které je teď nutné sledovat.

Současně se BTC obchoduje uvnitř tohoto doji, a proto se musí počkat na nějaký větší pohyb, který svíci z tohoto doji vyvede pryč. Býci by určitě rádi viděli prolomení resistance na hodnotě 5500$, což je horní knot této doji. Medvědi by zase rádi určitě viděli cenový propad pod circa 5000$, což je zase dolní knot doji. Uvidíme, kterou stranou bude chtít svíce pryč. Řekne nám to dost.

V grafu se ale chýlí ještě k jedné věcí a to k protnutí kijun-senu tenkan-senem směrem nahoru. Mohl by to být další docela silný bullish signál. Technická analýza je ale jenom technická analýza a jakýkoliv špatný fundament by mohl celou situaci ještě ovlivnit.

Technická analýza grafu BTC/USD

 

Právní prohlášení: Nejsem finanční poradce. Tyto předpovědi jsou založené na mých vlastních zkušenostech z oblasti obchodování, nemělo by na ně být nahlíženo jako na obchodní doporučení a slouží jenom pro informační účely. Sám ale tyto analýzy obchoduji na reálném eToro účtu a úspěšnost predikcí a celkově tohoto obchodování je možné sledovat zde: eToro

Více informací o ichimoku indikátoru si můžete přečíst zde: Úvod do Tradingu s Ichimoku Kinko Hyo indikátorem

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář