Už docela dlouho nebyla ode mě napsána žádná technická analýza kryptoměn. Moje poslední technická analýza byla pouze o BTC a dnešní příspěvek bude také jen o BTC, protože u této kryptoměny vzniká na týdenním grafu docela zajímává situace a tato situace by mohla mít v budoucnu následky i na všechny ostatní kryptoměny. Nechal jsem graf BTC vydechnout a nechat ho vykreslit nějaké další svíce a nyní nám snad technická analýza grafu BTC pomůže předpovědět jeho budoucí pohyby. 

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

Rád bych také upozornil na to, že moje technické analýzy budou od teď publikovány většinou kolem 20:00.

Tipy jak nakoupit kryptoměny najdete zde

4H graf

Na tomto časovém horizontu byly svíce hodně dlouhou dobu v kumu, kdy nepředvídatelné turbulentní pohyby poté poslaly cenu až dolů ke kumu. Býci ale byli silnější a dostali cenu zpátky nad kijun-sen, tenkan-sen a následně i nad kumo.

Současné kumo na 4H grafu indikuje bearish sentiment. V brzké době ale nejspíše dojde k jeho přetočení na bullish stranu, čímž také vznikne nový bullish signál, který by se dal obchodníky využít.

Technická analýza grafu BTC/USD

Denní graf

Po posledním velkém nárůstu na začátku tohoto měsíce se cena stále udržuje nad hodnotou circa 5000$, což může být pro býky docela pozitivní zpráva.

Došlo za dobu mého posledního příspěvku na denním grafu k něčemu velkému? Vlastně ne, protože současná price range je úzká a svíce se vždy vykreslovaly u linie tenkan-senu. Právě dnes se ale býkům nejspíš podaří uzavřít den nad tenkan-senem, a proto předevčerejší medvědí pokus o změnu sentimentu nakonec asi nevyjde.

Všechny ty dlouhodobější nákupní příležitosti na denním grafu, ke kterým došlo už docela dávno, je stále dobré držet, protože pořád nedošlo k nějaké drastické změně sentimentu a ten současný stále indikuje bullish trend.

Technická analýza grafu BTC/USD

Týdenní graf

Nejzajímavěji vypadá BTC na tomto grafu a předpokládám, že by svíce vytvořená tento týden mohla objasnit nadcházející pohyby. Svíce z minulého týdne vytvořila malé doji, které je teď nutné sledovat.

Současně se BTC obchoduje uvnitř tohoto doji, a proto se musí počkat na nějaký větší pohyb, který svíci z tohoto doji vyvede pryč. Býci by určitě rádi viděli prolomení resistance na hodnotě 5500$, což je horní knot této doji. Medvědi by zase rádi určitě viděli cenový propad pod circa 5000$, což je zase dolní knot doji. Uvidíme, kterou stranou bude chtít svíce pryč. Řekne nám to dost.

V grafu se ale chýlí ještě k jedné věcí a to k protnutí kijun-senu tenkan-senem směrem nahoru. Mohl by to být další docela silný bullish signál. Technická analýza je ale jenom technická analýza a jakýkoliv špatný fundament by mohl celou situaci ještě ovlivnit.

Technická analýza grafu BTC/USD

 

Právní prohlášení: Nejsem finanční poradce. Tyto předpovědi jsou založené na mých vlastních zkušenostech z oblasti obchodování, nemělo by na ně být nahlíženo jako na obchodní doporučení a slouží jenom pro informační účely. Sám ale tyto analýzy obchoduji na reálném eToro účtu a úspěšnost predikcí a celkově tohoto obchodování je možné sledovat zde: eToro

Více informací o ichimoku indikátoru si můžete přečíst zde: Úvod do Tradingu s Ichimoku Kinko Hyo indikátorem

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář