Poslední velká negativní fundamentální novinka poslala celý kryptoměnový trh dolů. Lidé na ni zítra pravděpodobně zapomenou, ale na grafech se vykreslila už navždy. Kvůli této novince ještě nejspíš nezačíná další medvědí období, ale na grafech některých kryptoměn to už nějakou dobu vypadá, že se denní ukazatelé budou chtít za chvíli přetáčet. Uvidíme ale, na jak dlouho. Dneska se pojďme za pomocí technické analýzy podívat na graf BTC/USD.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

BTC/USD

Denní graf

Býci se před pár dny snažili prorazit resistanci na úrovni 5700$, ale neuspěli. Došlo k cenové korekci, která poslala cenu zpátky pod 5500$, čímž se dosavadní support přetočil zpátky na resistanci. Včerejší zpráva byla nelítostná a svíce masivně prorazila tenkan-sen. Ke kijun-senu se ale cena už nedostala, a proto má BTC i po včerejším pádu zatím od přetáčení sentimentu na mědvědí stranu daleko.

Nyní dochází k docela silným nákupům, které se snaží dostat cenu zpátky nad tenkan-sen. Docela dlouhou dobu se svíce na denním grafu drží v cenovém pásmu, a je proto zatím velmi nejasné, jestli bude chtít BTC klesat anebo růst. Hodně záleží také na tom, jak ukončí BTC týden i měsíc. I tyto grafy jsou nyní docela důležité, protože jsme na konci nejenom týdne, ale i měsíce. Tyto fundamentální zprávy působí spíše krátkodobě, ale neměly by mít vliv dlouhodobě.

Graf BTC/USD

Týdenní graf

Týdenní graf stále svědčí o síle býků. Je možné, že se vytvoří další doji, současně se ale cena stále obchoduje uvnitř předcházejícího doji. K protnutí kijun-senu tenkan-senem směrem nahoru nejspíš ještě příští týden nedojde, protože vzníklý propad bude mít dopad i na tyto linie, které nejspíš budou chtít nadále pokračovat horizontálně.

Stále ale platí, že se musí počkat na nějaký větší pohyb, který svíce vyvede pryč z těchto doji a upřesní, kudy bude trh pokračovat. Býci chtějí znovu prolomit resistanci na hodnotě 5500$ a vykreslit novou týdenní svíci nad touto cenou a medvědi by zase rádi viděli cenový propad pod kijun-sen a níže.

Graf BTC/USD

Měsíční graf

Svíce se tento měsíc probojovala až k tenkan-senu. Bez této negativní zprávy by se nejspíš svíce uzavřela nad touto linií, což by byl docela silný bullish signál. Zatím se tak ale nestalo, což je docela škoda pro všechny stávající býky.

Graf BTC/USD

 

Právní prohlášení: Nejsem finanční poradce. Tyto předpovědi jsou založené na mých vlastních zkušenostech z oblasti obchodování, nemělo by na ně být nahlíženo jako na obchodní doporučení a slouží jenom pro informační účely. Sám ale tyto analýzy obchoduji na reálném eToro účtu a úspěšnost predikcí a celkově tohoto obchodování je možné sledovat zde: eToro

Více informací o ichimoku indikátoru si můžete přečíst zde: Úvod do Tradingu s Ichimoku Kinko Hyo indikátorem

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář