Už je za námi první květnový týden a pro býky začíná tento měsíc zatím opravdu dobře. Poslední dubnový den jsme mohli vidět zajímavé pohyby, které s cenami výrazně pohnuly a vytvořily signály, které predikují spíše další nárůsty.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

K nějakému vzrůstu sice již došlo minulý týden, avšak může se jednat jenom o náběh k něčemu mnohem většímu. Anebo se také může jednat o klam velkých hráčů, kteří chtějí prodat za lepší ceny. Pojďme se za pomoci technické analýzy podívat na denní, týdenní a měsíční graf kryptoměny BTC.

BTC/USD

Začínají se nám tady objevovat profesionální technické analýzy od skupiny traderů GoldenPocket. Není určitě na škodu pročítat i jejich články, protože trading za pomocí elliot waves je rozhodně fascinujíci a od tradingu za pomocí ichimoku kinko hyo se zcela liší.

Ode mě žádná technická analýza dlouho nebyla, protože současné cenové predikce za pomocí ichimoku kinko hyo jsou založeny hlavně na pohybech na týdenním a měsičním grafu. Dneska to proto vezmeme od konce.

Měsíční graf

V dubnu se svíce celou dobu držela pod tenkan-senem. Na jeho konci došlo ale u BTC k velkému posílení a květen začal prakticky bez spodního knotu a nad tenkan-senem. To se zdá být jako docela silný bullish signál. Pro býky je teď podstatné udržet cenu nad hodnotou 5530$, což se jim zatím docela daří, ale důležité je nepodceňovat medvědy, kteří můžou kdykoliv přijít v plné síle. Sentiment a technická analýza grafu BTC jsou ale současně nakloněny na stranu býků.

Analýza grafu BTC

Týdenní graf

Posledních pár týdnů se svíce snažila prolomit doji a uzavřít se nad ním, ale neúspěšně. Koncem měsíce ale hodnota BTC stoupla natolik, že svíce se nad touto doji nakonec uzavřela. Dalším bullish signálem na týdenním grafu bylo protnutí kijun-senu tenkan-senem směrem nahoru.

Ve skutečnosti to nebude ani trvat dlouho a svíce se na týdenním grafu začnou objevovat v kumu. Kumo je tento měsíc nejsilnější, ale když se podíváme, tak nadcházející měsíce začíná docela oslabovat. Možná ale dojde ke stejné situaci jako u kryptoměny LTC, které se do kuma zatím vůbec nechce, a svíce se tak propadají vedle jeho linie.

Analýza grafu BTC

Denní graf

Tento graf je už jenom takovou třešničkou na závěr. Můžeme vidět že svíce se pomalu ale jistě tlačí vzhůru. Současná denní svíce se snaží překonat linii velmi dlouhého klouzavého průměru, která právě teď hraje roli resistance. Může proto nastat pokles, ale dokud nepodlehne kijun-sen, bude se nejspíše jednat jen o malou cenovou korekci před dalším nárůstem.

Analýza grafu BTC

 

Právní prohlášení: Nejsem finanční poradce. Tyto předpovědi jsou založené na mých vlastních zkušenostech z oblasti obchodování, nemělo by na ně být nahlíženo jako na obchodní doporučení a slouží jenom pro informační účely. Sám ale tyto analýzy obchoduji na reálném eToro účtu a úspěšnost predikcí a celkově tohoto obchodování je možné sledovat zde: eToro

Více informací o ichimoku indikátoru si můžete přečíst zde: Úvod do Tradingu s Ichimoku Kinko Hyo indikátorem

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář