Dneska bude technická analýza kryptoměn vytvořena trošku neobvyklým způsobem. Podíváme se na známé klasiky, ale hlavně na možné trading příležitosti v kryptoměnách méně známých. Trading je hlavně o čekání a některé indikátory nám mohou ukázat jen pár signálů za rok. Jejich přesnost je ale docela vysoká a je na škodu je zkusit nevyužít.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

BTC/USD

BTC pořád ještě neprorazilo doji, které vytvořila price action předevčírem a tenkan-sen se stále ještě neprotnul s kijun-senem směrem nahoru. Na jakékoliv buy pozice proto musíme čekat.

BTCUSD

ETH/USD

Price action se dneska snažila prolomit tenkan-sen směrem dolů, ale tato linie zatím slouží jako dobrý support.

ETCUSD

LTC/USD

LTC už delší dobu trenduje směrem nahoru. Dnešní velký prodej dostal cenu LTC na linii tenkan-senu, ze kterého se cena odrazila zpět.

Pokud bychom chtěli držet opravdu dlouhou pozici, tak se na weekly grafu protnuly linie tenkan-senu a kijun-senu na bullish sentiment. To se naposledy stalo 12.2.2018, kdy cena poté dlouho padala a vždy docházelo k cenovým korekcím jenom k linii tenkan-senu. To se změnilo teprve nedávno a nyní se cena LTC drží nad kijun-senem.

LTCUSDLTCUSD daily

XLM/USD

Na 4H i denním grafu Stellaru je vytvořená formace svící tweezer tops, která indikuje bearish sentiment. Je tedy možné, že se na denním grafu dostane cena minimálně k linii tenkan-senu, u kterého by nebylo špatné mít připravený buy-order příkaz.

Tady hlavně jde vidět, že dokud chikou-span nepotvrdí bullish sentiment, jsou vždy obchodní příkazy více riskantní a spíše krátkodobé.

XLMUSD

XLMUSD daily

DASH/USD

Kryptoměna DASH ještě před pár hodinami vypadala, že se u linie kijun-senu neudrží a spadne. To nakonec nebyla pravda a silná price action dostala cenu až k vrcholu jeho současné price range.

DASHUSD

BNB/USD

BNB už nějakou dobu trenduje vzhůru a včera přišla korekce, která prolomila tenkan-sen i kijun-sen. Price action se zatím snaží cenu dostat zpátky nad tyto linie.

BNBUSD

ETC/USD

Velice zajímavé trading příležitosti by se mohly objevit na grafu Ethereum Classic. Cena se současně snaží prorazit kumo, což se jí dnes nejspíš nepovede. V brzké době tenkan-sen protne kijun-sen, což by mohlo price action pomoci dostat se z turbulentního kuma.

Trading příležitost

XRP/USD

Ve velmi zajímavé situaci se nachází XRP. Současně prolamuje linii velmi dlouhého klouzavého průměru. Tyto dlouhé klouzavé průměry většinou ukáží velmi malé množství signálů, ale většinou se jedná o signály docela přesné. Cenu XRP bude proto velmi  zajímavé sledovat, protože by se z tohoto klouzavého průměru mohl v budoucnu vytvořit docela zajímavý support.

Na trading příležitosti bychom si ale měli ještě počkat, protože na denním grafu je celý ichimoku zatím v bearish sentimentu.

Možné trading příležitosti

Předpovědi jsou založené na mých vlastních zkušenostech z oblasti obchodování a nemělo by na ně být nahlíženo jako na obchodní doporučení.

Více informací o ichimoku indikátoru si můžete přečíst zde: Úvod do Tradingu s Ichimoku Kinko Hyo indikátorem

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář