Asi půl hodinu před publikováním včerejšího příspěvku začaly kryptoměnové trhy něco dělat. Bylo už pozdě tyto pohyby zmínit v minulém příspěvku, protože většinou je technická analýza napsána už nejméně hodinu před jeho publikováním. Tyto pohyby vypadaly docela silně na to, aby dokázaly svoje dlouhodobé resistance prolomit, nakonec ale korekce dostaly ceny zpět ke starým levelům a dneska se o růst pokoušejí kryptoměny znovu. Největší nárůsty zatím zažívá kryptoměna Ethereum Classic, která za dnešní dnešní den zatím udělala přes circa 20 % směrem vzhůru. Z první desítky kryptoměn podle tržní kapitalizace jsou na tom velice dobře Bitcoin Cash a Litecoin. Na všechny se dnes podíváme.

Brave browser, vydělat bat, basic attention token

BTC/USD

Včerejší pohyb vypadal slibně, aby se BTC znovu pokusil prolomit knot svíce z 3.4.2019. Medvědi ale byli silnější a cenu dostali zpátky do původních hodnot. Vytvořilo se ale zajímavé doji, které se teď snaží price action prolomit směrem nahoru.

Čtenáři techto příspěvku mohli najít zajímavé obchodní příležitosti už na circa 4000$ za jeden BTC. Situace na této hodnotě vypadala slibně, protože ichimoku celkově predikoval bullish trend. Ten po dlouhém zdržení nakonec i přišel.

Teď ale otázka co dál, protože BTC je silné a volatilní aktivum. Dle mého názoru dokud nespadne hodnota BTC na denním grafu pod kijun-sen, nebo se BTC velmi rychle nedostane k nějaké velmi silné resistanci, pozice bych nezavíral.

Nové zajímavé nákupní příležitosti jsou na úrovni tenkan-senu, resistance na hodnotě 4925$ a nad nově vytvořeným denním doji, pokud se svíce uzavře tento den nad ní. Obchodování doji je v této chvíli nejriskantnější možnost, protože se vlastně musí koupit strop. Stop-loss by proto měl být nastaven někam pod knot doji.

Technická analýza - BTCUSD

ETH/USD

Stejná situace nastala i na grafu ETH, kde price action také vytvořil doji. Analýza ETH ze včerejšího dne ale stále platí – čeká se buď na prolomení resistance na circa 172.20$, nebo propad.

Vypadá to, že ETH nakonec dokáže se svými svícemi zůstat na weekly grafu nad kijun-senem, což by mohl být velmi silný bullish signál do příštího týdne. Ještě ale pár hodin do konce týdne zbývá.

Technická analýza - ETHUSD

 

LTC/USD

Včerejší výkyv dokázal cenu LTC dostat nad doji, což indikuje, že býci mají převahu. Stále ale platí, že příštích pár týdnů nejspíše bude cena setrvávat uvnitř kuma, což bude vytvářet turbulentní a neobchodovatelné pohyby.

Je možné, že dojde k nějakému propadu, který by se dal využít. Technická analýza říká, že nákupní pozice by bylo vhodné nastavit na denním grafu nad kijun-sen a nejlépe i níže. Je možné, že ani jedna z pozic se neotevře, ale to se dá brát i jako výhoda.

Technická analýza - LTCUSD

BCH/USD

Od prvního dubna se této kryptoměně z hlediska ceny opravdu daří. Cenová korekce u BTC by se dala dobře využít a provést slibné nákupní pozice.

Na grafu jsem vyznačil černými liniemi dvě resistance. Jedna je vytvořená za pomocí kuma na denním grafu a druhá linie je kijun-sen na týdenním grafu. Obě se vyskytují skoro na stejném místě, proto prolomení této silné hodnoty by znamenalo neskutečně silný bullish signál. Nejspíše se to nestane hned, proto by bylo vhodné si připravit nějaké obchodní pozice nad linií kijun-senu na circa 240$ za jeden BCH.

Technická analýza - BCHUSD

ETC/USD

Zajímavý nárůst zažila dnes ráno kryptoměna ETH. Cena dokázala prolomit resistanci na 6.6$ a byla už i velmi těšně resistance na 7.2$. Zatím se ETC obchoduje uvnitř tohoto pásma a uvidíme, na jaké ceně se denní graf ETC uzavře.

Pokud jste sledovali i předchozí technické analýzy, dobré nákupní příležitosti se vytvořily už circa na ceně 4.6$. Bavíme se o denním grafu, proto pokud je opravdu ETC v bullish trendu, bylo by nevhodné pozice nyní zavírat. Není ale na škodu si nějakou část pozice zavřít a nechat zbytek volně pohybovat.

Platí ale, že kijun-sen je zatím hodně daleko od současné ceny, proto je lepší dát ETC prostor si vytvořit nějaké další svíce.

Technická analýza - ETCUSD

 

TRX/USD

Další velmi zajímavý nárůst se provedl na grafu TRX, kdy price action dokázal svíci dostat až k velké resistanci na circa 0.03$.

Ichimoku indikuje bullish sentiment a nejlepší nákupní pozice na denním grafu se vytvořily už v době, kdy price action prolomil kumo a kijun-sen. Bullish trend na TRX je zatím docela nerozvinutý a resistance snadno podlehnout nechtějí.

Technická analýza - TRXUSD

Právní prohlášení: Nejsem finanční poradce. Tyto předpovědi jsou založené na mých vlastních zkušenostech z oblasti obchodování, nemělo by na ně být nahlíženo jako na obchodní doporučení a slouží jenom pro informační účely. Sám ale tyto analýzy obchoduji na reálném eToro účtu a úspěšnost predikcí a celkově tohoto obchodování je možné sledovat zde: eToro

Více informací o ichimoku indikátoru si můžete přečíst zde: Úvod do Tradingu s Ichimoku Kinko Hyo indikátorem

Sdílet

Autor

Komentáře

Zanechat komentář