Top 10 evropských krypto směnáren (2019)

Krypto směnárny působící v Evropě

krypto směnárny

Tady se těžko jedná o překvapení. Binance je pravděpodobně nejlepší směnárna kryptoměn na světě. Začala fungovat v červenci roku 2017 v Japonsku, kde však byla brzo vládou zakázána a nyní sídlí v ráji kryptoměn – na Maltě. Binance je téměř v každém žebříčku uváděná jako první nebo druhá největší směnárna. Binance v dnešní době udává trendy na poli směnáren.

Když Binance spatřila světlo světa, byla podle žebříčku Alexa mezi 400 nejvíce navštěvovanými webovými stránkami na světě. To bylo v době kryptoměnového boomu. Teď, po kryptoměnové zimě, drží úctyhodnou pozici s číslem 1070.

Binance vede i v počtu zalistovaných párů. V době psaní článku má podle coinmarketcap.com 463 obchodovaných párů. Podle zpráv od the TIE se také Binance netýká falšování objemu. Přesně se hovoří o tom, že proklamovaný objem je alespoň ze 70 % tvořený reálným objemem.

bitstamp burza

Bitstamp drží druhou pozici. Společnost za směnárnou byla vytvořena v roce 2011 jako číslo jedna, kde v Evropě koupit Bitcoin. Platforma má své vedení ve Velké Británii, Lucembursku a na Slovinsku. Bitstamp nenabízí příliš obchodovatelných párů, nicméně má podle the TIE druhý největší reálný objem. Proto zabírá druhé místo.

latoken burza

LATOKEN je podle mého žebříčku třetí nejlepší směnárnou v Evropě. Platforma vznikla v roce 2017 a rychle se stala jednou z nejlepších směnáren na Britských ostrovech. LATOKEN je speciální v tom, že převádí reálná aktiva na kryptoměny. Cílem společnosti je dosáhnout toho, aby byly klasické kapitálové trhy přístupné 24/7. Na platformě najdeme 153 obchodních párů. Krypto směnárny jako LATOKEN se vyplatí vyzkoušet.

Směnárna byla zaregistrována v Estonsku a rychle se stala oblíbenou v celém pobaltském regionu. Hlavní výhodou  P2PB2B je velmi rychlá plná aktivace účtu s pomocí KYC a přístupná online podpora. Směnárna se primárně soustředí na zájmy společností, jež pracují s kryptoměnami. Díky tomu nabízí velmi bezpečné ukládání aktiv. 95 % je na pevných úložištích, což by mělo zabránit většímu úniku aktiv v případě hacknutí platformy. Párů na směnárně najdeme 154.

exmo burza

EXMO je směnárna založená v roce 2013. Svoji oblibu sbírá hlavně ve Východní Evropě. Platforma nabízí 6 fiat měn a 40 kryptoměn, se kterými se dá obchodovat. Platforma má velmi nízké poplatky a nabízí zákazníkovi rychlé a jednoduché transakce. EXMO má pátý největší reálný objem podle the TIE.

Přehled top světových burz a směnáren

YoBit je předním hráčem na poli kryptoměn v Rusku. Nákup kryptoměn tak umožňuje milionům rusů. Směnárna byla založena v roce 2015. YoBit podporuje nejpopulárnější kryptoměny. Nicméně YoBit každým dnem ztrácí na popularitě. Podle Alexa je na pozici 8634. Co dělá YoBit opravdu přitažlivým je počet párů – k dnešnímu dni jich je 498.

STEX je také znám jako Stocks. STEX se speciaalizuje hlavně na altcoiny a ICO. Platforma byla spuštěna v roce 2017 a ke dnešnímu dni se stala sedmou nejlepší směnárnou v Evropě. Podle žebříčku Alexa je na pozici 31275. Podle coinmarketcap.com nabízí STEX 171 obchodních párů.

CoinDeal je na osmém místě v mém žebříčku. Společnost byla založena před rokem na Kypru. Od té doby se stalo jasné, že CoinDeal má větší ambice, než jen východoevropský region. Směnárna nechává své uživatele volit, které kryptoměny by měla zalistovat. Obecně se dá říci, že se směnárna snaží o maximální komunikaci se zákazníkem – pořádá různé soutěže, airdropy. CoinDeal sponzoruje různé sportovní akce nebo charity. Například sponzoruje anglický klub Wolverhampton Wanderers. CoinDeal je velmi aktivní a jejich podpora dělá pro zákazníka maximum.

 Evropská směnárna kryptoměn

Bibox je kryptoměnová směnárna sídlící v Estonsku. Byla založena Číňany v roce 2017. Bibox je mezi 10 nejlepšími směnárnami na světě z hlediska objemu. Nicméně kvůli falšování svého objemu ho umístím až na 9. místo. Podle Alexa žebříčku je Bibox na 6234 místě. Obchodních párů na směnárně najdeme 187.

nákup kryptoměn

Krypto směnárny jako Exrates ukazují, jak moc se kryptoměny rozrostly. Exrates byla založena v Indonésii, nicméně ke dnešnímu dni je registrovaná ve Švýcarsku. Společnost byla založena v dubnu 2016. Exrates bohužel pomalu ztrácí na popularitě. Dříve byla téměř mezi 60000 nejnavštěvovanějšími stránkami. Nyní je na pozici 123731. Exrates má také problém s reálným obchodovaným objemem. Podle the TIE je poměr reálného a proklamovaného obchodovaného objemu méně než 5 %. Směnárna nabízí 147 obchodoních párů.

Velká škoda, že české směnárně NakamotoX se nepodařilo rozjet plánovanou směnárnu, ale třeba se brzy dočkáme jiné z ČR ještě kromě známé Coinmate.io. Znáte další spolehlivé evropské směnárny? Dejte nám vědět do komentářů.

Získejte rychlé upozornění na nové zprávy o trhu do PC a telefonu. Stačí kliknout na červené tlačítko dole v pravým rohu!

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář