Spoluzakladatel druhé největší kryptoměny na světě podle tržní kapitalizace, Ethereum (ETH), varoval před zranitelnostmi krypto peněženek a tvrdil, že tyto nástroje nejsou připraveny k širšímu přijetí a vyzval k zahájení dalších diskusí o bezpečnostních záležitostech.
Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance
Buterin požaduje více uživatelsky přívětivé krypto peněženky pro netechnické uživatele
Během 4. dne Labitconf 2020, 10. prosince 2020, se Vitalik Buterin zúčastnil rozhovoru se slavným krypto podcasterem a podnikatelem Andreasem Antonopoulosem. Kanadsko-ruský programátor poukázal na potřebu uživatelsky přívětivějších krypto peněženek, protože ty současné jsou „nedůvěryhodné“.
Buterin poukázal na to, že krypto komunita nepřikládala dostatečnou pozornost tématům zabezpečení, což usnadňuje ztrátu obrovského množství digitálních aktiv, pokud dojde k hacknutí peněženky. Spoluzakladatel společnosti Ethereum uvedl:
“Podle mého názoru nemluvíme dostatečně o bezpečnostních problémech, protože nikdo není ochotný připustit, že přišel o 200 000 dolarů, protože pokud připustíte, že jste ztratili 200 000 dolarů, vypadáte jako idiot.”
Konverzace začala, když Antonopoulos mluvil s Buterinem o tom, která témata nemají v tomto odvětví dostatek prostoru. Podcaster v diskusi dodal, že „být svou vlastní bankou“ nese odpovědnost, které někteří lidé ještě plně nerozumí. Podle něj je toto další téma, kterému se nevěnuje dostatek pozornosti.
Kryptosystém musí být „proaktivnější“
Na druhou stranu Buterin zdůraznil, jak důležité je, aby lídři v kryptoměnovém ekosystému pracovali na řešeních, ze kterých budou profitovat všichni a „nejen jediná skupina lidí“ a proto musí být kryptosystém „více proaktivní směrem k minimalizaci rizik protokolů používaných v dnešní době.”
Spoluzakladatel společnosti Ethereum komentoval bezpečnostní stránku krypto peněženek:
“Faktem je, že i když jste super geniální nebo jste schopni být opravdu opatrní, systém, který vyžaduje, abyste vynaložili méně úsilí na to, abyste neztratili své věci, je lepší systém.”
Buterin také diskutoval o nedávném upgradu sítě Ethereum a zmínil, že Ethereum 2.0 je velmi potřebný upgrade pro zvýšení kapacity blockchainu sítě spolu s nižšími transakčními poplatky.
Co se týče nejnovějšího vývoje v ekosystému Ethereum, výzkumný a analytický tým Coin Metrics zveřejnil 30. září 2020 zprávu o tom, jak decentralizované finance (defi) „podporují růst Etherea“, přičemž uvádí, že ohledně kumulativních poplatků v roce 2020 ETH nahradil Bitcoin, protože vysoký gas price (poplatek za transakci ETH) „se stávají novou normou“.
V době psaní tohoto článku se Ethereum obchodovalo za téměř 557 amerických dolarů, což je pokles 8,2% za posledních 24 hodin. Souhlasíte s Buterinovými komentáři?
Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny
Však proto to dávají snad na paypal ne?
Kryptoměny na PayPalu nejsou ve Vaší osobní kontrole a nemůžete je odeslat na jiné kryptoměnové adresy mimo platformu.