Binance

Zuckerberg přichází o miliony, společnosti bojkotují Facebook

Miliardář a CEO má těžkosti! Coca Cola a tucet jiných společností vyhlásily, že zastaví reklamy na Facebooku

Obchodujete na Binance a nedostáváte zpět část svých poplatků? Přejděte k nám a získejte až 40% z poplatků zpět na váš účet!

Reklamy společnosti Coca Cola dočasně opouští Facebook

Facebook včera přišel o miliardy dolarů, když Coca Cola a několik dalších společností zastavili své reklamy na této obří sociální síti. Může tohle vést ke snížení zájmu o Libru, stablecoin, který je pod záštitou Facebooku?

Ve snaze řešit nenávistné projevy a rasizmus na této platformě, společnost se slazenými nápoji v pátek oznámila, že pozastaví všechny placené reklamy na sociální síti po dobu 30 dnů.

“Využijeme tento čas k přehodnocení našich reklamních zásad, abychom zjistili, jestli jsou potřebné změny,”  vyhlásil CEO společnosti Coca Cola, James Quincey. “Očekáváme také větší odpovědnost a transparentnost od našich partnerů na sociálních sítích.”

Coca Cola, spolu s Hershey’s, Levi’s, Honda a Unilever patří mezi 90 společností bojkotujících platformu sociální sítě jako součást kampaně Stop Hate for Profit.

Kampaň Stop Hate for Profit byla spuštěna americkými skupinami za občanská práva po smrti George Floyda. Tvrdí, že Facebook měl “katastrofický účinek” na společnost, protože umožnil na své platformě “rasistický, násilný a ověřitelně falešný obsah”.

Zuckerberg v pátek obhajoval společnost. Vyhlásil, že platforma dělala vše, co mohla, aby odstranila závadný obsah. Také začnou označovat problematický obsah.

Facebook— který také vlastní WhatsApp a Instagram—pak čelil porážce, když ostatní společnosti následovali příkladu.  Akcie společnosti padly o 8,3% a Mark Zuckerberg ztratil 7,2 miliardy dolarů ze svého majetku.

Tato rána zasáhla Zuckerberga hned poté, co jeho společnost tento měsíc spustila WhatsApp Pay v Brazílii. Funkce byla po týdnu zablokována.

Facebook se také dostal pod neustálou kritiku za způsob, jakým zvládá dezinformace. Platforma letos oznámila, že začne používat dozorčí radu pro nezávislé řízení svého obsahu.

Mohlo by vás zajímat: George Floyd Token vstoupil na trh

Zneklidňující zprávy pro Libru

Facebook nemá potíže pouze s reklamou, politikou nebo WhatsAppem. Nejoblíbenější sociální platforma na světě také zápasí s tím, aby se její digitální měna Libra odlepila od země.

Zuckerberg má těžkosti upokojit globální regulátory. Ty trápí obava z toho, jaký dopad by mohl tento stablecoin mít na globální ekonomiku.

Hodnota stablecoinu je totiž vázána na koš aktiv – jako juan, dolar a britská libra – jejichž poměr může Facebook a další dva tucty společností vytvářející Libra Association kontrolovat. Tohle podkopává autoritu centrálních bank.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit komentáře

Výhodné dealy

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 40% zpět!

BybitRecenze

až 590 USD zdarma ke vkladu

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

1xBitRecenze

Uvítací bonus až 7 BTC!

Alec_Stocks_CZ
0
Zajímá nás váš názor. Okomentujte.x
()
x