Saturday, July 20, 2024

Kde a Jak Koupit akcie Almaden Minerals v České republice 2022?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Ještě před tím, než se rozjede úspěšný byznys v dole se surovinami, musí takovéto naleziště někdo objevit, přičemž akcie Almaden Minerals splňují tuto charakteristiku.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik (ne)oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie Almaden Minerals společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Almaden Minerals

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Almaden Minerals v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Almaden Minerals? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Příběh společnost Almaden Minerals se začal psát v roce 1981, když ji založil Duane Poliquin a o 15 let později se rozhodl pro veřejný úpis akcií. Duane chtěl navázat na své úspěchy ještě před založením podniku Almaden, kdy se mu podařilo objevit ložisko zlata Santa Fe, ložisko germánia a galia Apex či nevadské ložisko Scheelite Extension.

Kde a Jak Koupit akcie Almaden Minerals v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Na úspěchy se mu podařilo navázat, neboť prostřednictvím terénních operací Almaden objevil zlatý důl Trinidad, ložisko Caballo Blanco a ložisko Ixtaca. Oproti ostatním veřejně obchodovaným společnostem se jedná o malou rybku, která dosahuje tržní kapitalizace ve výši 0,03 miliardy dolarů.

Kdo za firmou stojí?

Nástupcem svého otce se stal Morgan Poliquin, který, jak se zdá, je podobně jako rodič také nadšencem do geologie. Absolvoval program geologického inženýrství na UBC, získal magisterský titul z geologie v Aucklandu a na závěr po úspěšném doktorandském výzkumu, který vedl k objevům na projektech Caballo Blanco a Ixtaca, získal doktorát v oboru Geologie na univerzitě Exeter.

O společnost z pohledu akcionáře projevilo zájem několik zajímavých subjektů, včetně Bank of America nebo Royal bank of Canada, největší banka dle tržní kapitalizace v Kanadě. Významnými podílníky jsou oba Poliquinové, což by mohlo vést k jejich motivaci na úspěchu firmy.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, společnost Almaden Minerals neodměňuje své akcionáře v podobě dividend. Ačkoliv disponuje poměrně velkým balíkem hotovosti a nízkým dluhem, dlouhé roky nevykazuje zisky. Proto pokud se čtenáři poohlížejí po dividendových titulech, měli by se určitě podívat na společnosti jako Shell nebo Moneta.

Kde a Jak Koupit akcie Almaden Minerals v České republice 2022?
Hospodářské výsledky

Ano, vidíte správně, od roku 2015 do roku 2021 nevykázala společnost žádné tržby, neboť veškeré projekty jsou ve fázi vývoje a průzkumu.

Oblast působení

Společnost se zabývá akvizicí, průzkumem a popřípadě i rozvojem nalezišť nerostných surovin. Podnik má v současné době jeden významný majetek v Mexiku, který je ve fázi průzkumu a rozvoje a z toho důvodu Almaden Minerals dosud nevytvořila žádné výnosy z provozní činnosti. Projekt nese jméno Ixtaca a jedná se o naleziště zlata a stříbra.

Kde a Jak Koupit akcie Almaden Minerals v České republice 2022?
Mapa nastiňující vhodné umístění naleziště

Naleziště nachází 120 kilometrů od dolu Pachuca, jednoho z největších ložisek zlata a stříbra v Mexiku, je snadno dostupné z Mexico City, průmyslový park obsluhovaný železnicí je vzdálen 25 kilometrů a regionální energii zajišťuje jaderná elektrárna Laguna Verde, což projektu dodává vhodnou infrastrukturu a jak to vypadá podle prvního vrtu, i zdroje surovin jsou robustní.

Kde je problém?

Ačkoliv naleziště i podmínky těžby jsou výborné, objevil se zásadní problém – povolení. Od roku 2019, kdy si společnost zažádala o povolení od úřadu životního prostředí, se proces pozastavil. Situace vyeskalovala natolik, že případ byl postoupen přímo Nejvyššímu soudu Mexika a Almaden Minerals v době psaní článku revidují žádost o povolení.

Kde a Jak Koupit akcie Almaden Minerals v České republice 2022?
Výsledky studie

Rozhodnutí soudu a úřadu životního prostředí má přijít podle odhadů na konci roku 2022 nebo začátku 2023 a bude důležité ze dvou důvodů – zda bude společnosti vyhověno z hlediska povolení k těžbě a ohledně certifikátů platnosti těžby nerostů. Pokud společnosti bude vyhověno v obou případech, odrazí se tyto skutečnosti výrazným způsobem na ceně akcií, i v opačném případě.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Almaden Minerals a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Almaden Minerals v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Almaden Minerals?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Almaden Minerals nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Almaden Minerals”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit akcie Almaden Minerals v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie Almaden Minerals nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Společnost Almaden Minerals věnovala v posledních letech většinu pozornosti ke svému jedinému projektu v Mexiku – Ixtaca a z toho důvodu nevykázala žádné tržby. Nicméně táhnoucí se sport s úřady nejspíše brzy skončí a doufejme, že rozhodnutí budou pro podnik pozitivní. Kladné skutečnosti by znamenaly, že při tržní kapitalizaci ve výši 30 mil. dolarů by najednou firma disponovala stamilionovým projektem, což by se velice kladně projevilo na ceně akcií.

Jsou akcie Almaden Minerals správnou volbou?

Kde lze koupit akcie Almaden Minerals?

Jaká je cena akcie Almaden Minerals?

Získám díky akcii Almaden Minerals dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Almaden Minerals na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.