Thursday, February 22, 2024

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2024

Hledání nové kryptoměny, která by nejlépe zhodnotila Vaše prostředky může být časově náročné a komplikované. To, že najdete projekt budoucnosti stále nezajišťuje jeho přežití. Projektu nesmí chybět dlouhodobá mise společně s vizí, komunita a silný vývojářský tým. Pokud se ovšem podaří najít takový projekt, čekají Vás roky trpělivosti a možná také zklamání.

My jsme se Vám ovšem rozhodli ušetřit čas hledáním nejlepších kryptoměnových projektů a některé z nich představíme. Nicméně upozorňujeme, že u žádného čerstvého projektu neexistuje záruka přežití.

Nové kryptoměny – rychlý přehled

Níže je uveden přehled nových kryptoměn, které jsou dostupné v České republice v roce 2024. Chcete začít kupovat nové kryptoměny? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Smog – Nová kryptoměna, která nabízí historicky největší airdrop na Solaně
 2. Bitcoin Minetrix – Cloudová těžba Bitcoinu nové generace
 3. Sponge V2 – Nová verze oblíbeného meme coinu Sponge, která slibuje zavedení řady inovací a vylepšení původního ekosystému
 4. Meme Kombat – Vzrušující pohlcující zážitek prostřednictvím sázení a epických meme bitev
 5. Scotty AI – Kombinace umělé inteligence a blockchainu pro silné zabezpečení a detekci podvodů
 6. eTukTuk – Nový projekt v oblasti elektromobility na Binance Smart Chainu
 7. Wall Street Memes – Nový meme coin se 100x potenciálem
 8. CRO – Token burzy Crypto.com s mnoho využitím
 9. Uniswap – Vedoucí decentralizovaná burza
 10. Pancakeswap – Decentralizovaná burza
 11. Decentraland – Projekt Metaverse
 12. Internet Computer – Blockchainová síť, která si klade za cíl přinést větší efektivitu, rychlost a decentralizaci výpočtů a ukládání dat
 13. Injective – Protokol DeFi, který umožňuje vytváření decentralizovaných burz, derivátů a dalších finančních produktů
 14. Optimism – Řešení na 2. vrstvě, jehož cílem je zvýšit rychlost a škálovatelnost sítě Ethereum
 15. Kaspa – Kryptoměna založená na vlastní, patentované technologii DAG, která poskytuje bezpečnou a efektivní infrastrukturu pro ukládání dat a přenos plateb
 16. THORChain – Platforma, která nabízí decentralizované řešení pro výměnu kryptoměn napříč různými blockchainy
 17. Arbitrum – Řešení škálování vrstvy 2 pro blockchain Ethereum
 18. Mina – Blockchain L1, jehož cílem je splnit původní příslib blockchainu – decentralizaci, škálování a bezpečnost
 19. Astar – Kryptoměna, jejímž cílem je poskytnout decentralizovanou platformu pro interoperabilitu napříč řetězci

koupit SMOG

1. Smog

Nový meme coin s názvem Smog založený na blockchainu Solany během posledních dnů získal na popularitě. Tento meme coin se liší od jiných mincí hned několika způsoby. Prvním způsobem je určitě fakt, že projekt nepořádal předprodej. Token $SMOG byl uveden přímo na burzu Jupiter DEX, a to 7. února. Pár hodin po svém uvedení zaznamenal token obří zisky ve výši více než 800 %. Zakladatelé projektu mají pro svůj token velké cíle, ostatně chtějí, aby Smog zopakoval minimálně stejné úspěchy jako BONK nebo WIF.

nové kryptoměny - token Smog

Díky jedinečnému přístupu týmu, který se rozhodl pro přímé zalistování tokenu $SMOG na burzu na místo běžného předprodeje, se token skvěle odlišil od zbylých meme coinů na trhu. Aby tým projektu zajistil ještě větší popularitu a atraktivitu mezi investory a obchodníky, rozhodl se také pro inovativní přístup v podobě airdropu. Projekt $SMOG chce totiž pořádat jeden z největších airdropů na Solaně v historii.

Co se týče tokenomiky projektu – Smog přidělil 50 % z celkové zásoby tokenů na marketing a 35 % na plánovaný airdrop. Celková nabídka tokenů činí 1,4 miliardy. Zbylá procenta z celkové zásoby se použijí na uvádění tokenu $SMOG na burzy CEX a DEX a na zvýšení likvidity.

Tokenomika Smog

Pokud se podíváme na roadmapu projektu Smog, můžeme si všimnout, že projekt čeká pěkná budoucnost. Na plánu je několik milníku, jako je zavedení funkce stakingu, plán na rozšíření komunity členů a potenciální mechanismy pro spalování tokenů. Kromě toho se chce projekt zaměřit na budování opravdové komunity, a proto ve své 3. fázi uvádí, že by chtěl dosáhnout až 100 tisíc věrných bojovníků.

Pokud vás projekt zaujal, můžete si ho koupit na burze Jupiter DEX nebo prostřednictvím webového widgetu na oficiálních stránkách. Nezapomeňte projekt sledovat také na sociálních sítích, aby vám neunikly žádné novinky.

koupit SMOG

2. Bitcoin Minetrix

Nový projekt Bitcoin Minetrix (BTCMTX), který byl spuštěn před několika dny ve vzrušujícím předprodeji kryptoměn, je založen na tokenizované cloudové těžební platformě, která umožňuje celé komunitě těžit bitcoiny (BTC) decentralizovaným způsobem, což ji dělá bezpečnější a transparentnější. Platforma také vytvořila nový termín „stake-to-mine“, který dobře reprezentuje revoluční myšlenku projektu a také jeho mimořádnou užitečnost. Bitcoin Minetrix ve skutečnosti nabízí snadný způsob, jak získat pasivní příjem prostřednictvím stakingu nebo těžby.

1080x360 11

Na jedné straně přetváří sektor cloudové těžby vytvořením udržitelnějšího způsobu těžby Na druhou stranu zaručuje větší bezpečnost díky své decentralizované platformě, která umožňuje všem účastnit se procesu těžby BTC. S cloudovou těžbou si vlastně každý může vyzkoušet těžbu BTC, aniž by musel investovat velké sumy peněz do drahého vybavení a také eliminuje neudržitelné náklady na spotřebu energie, kterou je „klasická“ těžba Bitcoinu pověstná.

Mechanismus stake-to-mine velmi jednoduchý – stačí koupit tokeny BTCMTX a stakovat je, abyste získali kredity pro těžbu v cloudu, které lze použít k těžbě BTC. Nativní token platformy, ERC-20 vytvořený na Ethereu – BTCMTX – je aktuálně v předprodeji za cenu pouhých 0,0110 USD. Bitcoin Minetrix má za cíl získat více než 15 milionů dolarů prostřednictvím předprodeje, rozděleného do 10 fází s progresivním 10% nárůstem ceny nativního tokenu.

Úspěšný start jen dokazuje zájem investorů o tento zbrusu nový projekt zrozený v kontextu Bitcoinu a připravený replikovat výkon ostatních bitcoinových klonů, které jsme viděli vzniknout v posledních měsících, v návaznosti na současný trend kryptoměn druhé generace. Bitcoin Minetrix má celkovou zásobu 4 miliard tokenů. 12,5 % tokenů BTCMTX bude použito k odměnám za staking, 70 % je zpřístupněno v předprodeji a 17,5 % je určeno pro potřeby startupu, jako marketing, růst ekosystému a pronájem těžebních zařízení.

Chcete-li si koupit Bitcoin Minetrix v předprodeji, budete muset mít k dispozici kryptopeněženku, jako je MetaMask nebo Trust Wallet s ETH, USDT nebo BNB, a poté se připojit k předprodejní stránce a zakoupit tokeny BTCMTX pomocí těchto coinů. Můžete použít ETH na blockchainu Ethereum, BNB na BNB Smart Chainu nebo USDT v obou sítích. Minimální investice je 10 USD.

koupit Bitcoin Minetrix

3. Sponge V2

Popularita memů se promítá také do popularity meme coinů, které v poslední době vznikají rychleji než jakékoli jiné kryptoměny. Jedním z meme coinů, které v roce 2023 vzbudily největší zájem, je token Sponge, meme coin inspirovaný kresleným filmem z kanálu Nickelondeon s názvem SpongeBob SquarePants. Token SPONGE se objevil v květnu 2023 a rychle získal zájem investorů, přičemž dosáhl tržní kapitalizace 100 milionů USD a 13 000 držitelů. Nyní meme coin čeká další revoluce, protože tvůrci oznámili spuštění nové verze kryptoměny – Sponge V2.

nové kryptoměny - sponge V2

Tento token má být evolucí oblíbeného Sponge. Ve světě kryptoměn, kde jsou předprodeje normou, se Sponge V2 vymyká zavedeným konvencím. Tokeny nabízí pouze prostřednictvím mechanismu stake-to-bridge. To znamená, že všichni investoři platí stejnou cenu a jediný způsob, jak token získat, je staking tokenů V1. Včasné zapojení však může stále přinést značné výhody, protože jakmile fáze stake-to-bridge skončí, tokeny SPONGEV2 se dostanou na burzy za pravděpodobně vyšší cenu.

Kromě vyhlídek na zvýšení hodnoty Sponge V2 mohou investoři generovat další příjem vložením svých tokenů. Tato strategie nabízí odměny rozložené do čtyř let a vytváří atraktivní proud pasivního příjmu. Aktuální roční procentní výnos činí působivých 324 %. S přibývajícím množství tokenů se však bude APY snižovat.

Sponge V2 chce redefinovat pojem meme coin tím, že do ekosystému integruje závodní hru Play-to-Earn s názvem Sponge Racer. Umožňuje uživatelům používat tokeny SPONGEV2 k získávání odměn. Přestože hra nabízí i bezplatnou verzi, pouze placená verze vám umožní přivydělat si. Implementace modelu P2E má za cíl nejen zvýšit užitečnost a hodnotu tokenů, ale také rozšířit komunitu, která na oplátku přiláká nové investory a posílí pozici Sponge V2 na trhu.

Sponge V2 staví na silné komunitě vybudované svým předchůdcem. Více než 11 600 unikátních držitelů tokenů SPONGE dokazuje důvěru, kterou značka požívá. Sponge V2 hodlá pokračovat ve strategii originálu, což znamená, že zpočátku se tvůrci zapojí do agresivního marketingu, který má přilákat nové nadšence a způsobit FOMO efekt. To vše za účelem zalistování na předních burzách, včetně Binance.

PŘEJÍT NA SPONGE V2

4. Meme Kombat

Meme Kombat je kryptoherní platforma, která získala pozornost investorů ihned po spuštění předprodeje. Zatímco jiné meme coiny tohoto typu ve velké většině selžou, Meme Kombat nabízí speciální zážitek s potenciálem vydělávat peníze pomocí technologie AI a výkonu sítě Ethereum. Sázky, staking, memy a hry jsou sjednoceny v jedinečném systému, v němž se boj v konkurenčních bitvách mezi různými postavami meme coinů stává ústředním bodem, který jej odlišuje.

stake 1536x548 1

Každý den se mezi různými postavami odehrávají epické bitvy (v první sezóně jich bude 11, což se ve druhé sezóně zvýší), kde mohou uživatelé sázet na své oblíbené memy a vyhrávat tokeny MK. Pro tým, který dokonce vyšel z anonymity, aby o sobě dal veřejně vědět, je velmi důležitá transparentnost v celém projektu a v bitvách zvláště.

Bojové sekvence jsou náhodné a jejich výsledky jsou uvedeny v reálném čase, aby se zabránilo podvodům, díky čemuž jsou soutěže vzrušující a spravedlivé. Trh online her v současnosti zažívá enormní růst, který je poháněn technologickým pokrokem, novými preferencemi uživatelů a používáním kryptoměn jako platebního prostředku. Obojí dohromady, stejně jako v případě Meme Kombat, nabízí obrovský růstový potenciál.

pasted image 0 11

V předprodeji je nabízeno 6 milionů tokenů (50 % z celkové nabídky) za cenu 1,667 USD. Zbytek, kromě 10 %, které jde do likvidity DEX, bude rozdělen v různých odměnách komunitě, což by mělo podpořit dosah projektu, zapojení komunity a tím pomoci navýšit cenu tokenu MK v budoucnu.

koupit Meme Kombat

5. Scotty AI

Scotty AI ​​​​($SCOTTY) by mohl patřit mezi nejlepší nové kryptoměny, protože jde o unikátní nový projekt, který kombinuje umělou inteligenci s technologií blockchain. Prostřednictvím této kombinace se Scotty AI snaží zlepšit zabezpečení v sektoru kryptoměn a včasně detekovat podvody v blockchainovém prostoru. Projekt využívá pokročilé algoritmy umělé inteligence k analýze blockchainových dat, detekci vzorců a identifikaci potenciálních hrozeb. A tyto mechanismy zajišťují integritu a bezpečnost kryptoměnového ekosystému.

scotty ai homepage

 

Tým stojící za projektem Scotty AI pro tento účel vytvořil několik funkcí. V první řadě je tu zabezpečení založené na umělé inteligenci. Využívá novou generaci algoritmů AI, aby snadno porozuměly složitosti blockchainu, rychle odhalovaly bezpečnostní hrozby a podvody a efektivně na ně reagovaly. Platforma tak může sledovat také podezřelé transakce a síťové anomálie.

Scotty AI také poskytne inovativní nástroje, jako je „Scotty Chat“. Jedná se o AI asistenta, kterému uživatelé mohou klást otázky související s blockchainem a kryptoměnami. Získají tak odpovědi, které chtějí s využitím technologie NLP (zpracování přirozeného jazyka). Tvůrci doufají, že tyto nástroje podpoří aktivní účast komunity a otevřou cestu pro užitečné sdílení znalostí.

Scotty AI tokenomika

$SCOTTY je token kompatibilní s ERC-20 a celková zásoba je pevně stanovena na 1 734 567 890. V současné době probíhá předprodej $SCOTTY, který se prodává za zvýhodněnou cenu 0,00555 USD. Do fundraisingové kampaně bylo alokováno 30 % celkové nabídky, přičemž zbylých 70 %  je rozděleno mezi marketingové aktivity, vývoj, staking a zalistování na burzách. Držitelé tokenů SCOTTY mohou získávat pasivní příjem po dobu 3 let prostřednictvím mechanismu stakingu s dynamickým APY, který se mění v závislosti na množství stakovaných tokenů a období stakingu.

Platforma má podrobné plány rozvoje, které můžete shlédnout prostřednictvím roadmapy na oficiálních stránkách projektu. Počínaje předprodejní kampaní a bezpečnostními audity smart kontraktů budou postupně přibývat inovativní funkce, jako Scotty Swap a AI asistent, následovat bude zalistování na burzách, rozšíření komunity, a vlastní blockchain pro lepší škálovatelnost a nižší poplatky. Tým ScottyAI chce také posílit důvěryhodnost projektu tím, že se vzdal vlastnictví tokenových smart kontraktů a spálil klíče likvidity kvůli transparentnosti a důvěře.

koupit Scotty ai

6. eTukTuk

Společně s rozvojem elektromobility se setkáváme i různými projekty, které jsou s touto oblastí spojené – a to nejenom v Evropě, ale po celém světě. Jedním z těchto projektů je eTukTuk, společnost, která se zabývá rozvojem elektrických tuktuků, které jsou v benzínové verzi hojně využívané v asijských zemích jako Indie či Sri Lanka.

Společnost eTukTuk představuje svůj hlavní produkt v podobě elektrických vozidel a sítě nabíjecích stanic. Celý projekt poté funguje na Binance Smart Chainu (BSC). Jako hlavní cíl celého projektu můžeme označit řešení v oblasti dopravy, které má pomoci s přechodem na elektrická vozidla obyvatelům asijských zemí a zároveň pomoci snížit emise, které produkují klasická spalovací vozidla.

Roadmapa eTukTuku
Roadmapa eTukTuku

Jednou z nejvýraznějších vlastností je byznysový model, který prioritizuje lokální výrobu svých vozidel a produktů. Tento přístup snižuje náklady na výrobu, což ulehčuje situaci místním řidičům, kteří tak mohou na elektrická vozidla přejít snadněji. Elektrická vozidla nespalují a neprodukují navíc žádné emise, což také znamená, že jejich údržba není tak náročná jako u těch motorových.

Je důležité také zmínit využití blockchainu v rámci tohoto projektu. Řidiči si budou moci užívat levných transakcí za dobíjení svých vozidel a zároveň vytvoření jejich digitální identity, se kterou budou dobíjet své eTukTuky a sledovat své výdaje či spotřebu apod.

Předprodej projektu byl právě spuštěn na webových stránkách a hned v rámci prvních dnů dokázal předprodej vybrat více než 600 tisíc dolarů. Mezi platebními metodami, které můžete využít k nákupu tokenů $TUK, naleznete platby pomocí kryptoměn jako BNB nebo USDT. Tyto kryptoměny si můžete v rámci rozhraní předprodeje nakoupit do své připojené peněženky také pomocí platební karty, takže i uživatelé, kteří těmito kryptoměnami nedisponují, budou mít k tokenům $TUK přístup.

koupit ETUKTUK

7. Wall Street Memes

Se 400 000 sledujícími na Instagramu a Twitteru je Wall Street Memes domovem internetové kultury web2. V současné době je $WSM jedním z nejlepších meme coinů k nákupu a těží z popularity zmíněného uskupení v průběhu let. V současné době se může pyšnit více než milionem followerů napříč sociálními sítěmi.

V tomto projektu jsou followeři povzbuzováni, aby využívali „neužitečné“ meme coiny, které mají za sebou dlouhou historii produkování obrovských výnosů. Prostřednictvím Wall Street Memes se mohou zájemci účastnit předprodeje kryptoměny a investovat do dalšího velkého meme coinu.

1500x500 3

V současné době se Wall Street Memes zaměřuje na komunitu – vybudovali si silnou sledovanost a plánují ji rozšířit. Členové mohou sdílet memy, získávat informace o trendových meme tokenech a akciích, najít humor a spojit se s ostatními, kteří sdílejí stejné zájmy.

Tento projekt bude využívat sílu komunity ke zvýšení ceny $WSM. V rámci úsilí týmu o růst komunity bude tým také pořádat pravidelné airdropy. I vy nyní můžete získat zdarma kryptoměnu prostřednictvím airdropu připojením k sociálním kanálům Wall Street Memes.

5

Wall Street Memes využila sílu meme kultury a komunity, aby poskytla časným investorům velkorysé výnosy. Pomocí sociálních médií, FOMO a humoru se tým stojící za projektem snaží vytvořit skutečnou hodnotu. Díky distribuci všech tokenů do komunity WSM je projekt 100% zaměřen tímto směrem.

koupit wall street memes

8. CRO

Pokud se pohybujete ve světě kryptoměn, určitě Vám neuniklo dění okolo burzy Cryptocom a její nové kryptoměny, tokenu CRO. Tato kryptoměnová burza spuštěná v roce 2019 se zanedlouho dostala pod kůži celé kryptoměnové komunitě, když minulý rok v listopadu oznámila, že si zajistila práva na pojmenování Staples Center v Los Angeles, které je domovem NBA Lakers či Kings z NHL, a to na příštích 20 let. Obchod vyšel na 700 milionů dolarů.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022

Co se týče společnosti, nejspíše se nemusíte bát, že byste přišli o své prostředky při investování do dceřiného tokenu CRO. Jedná se o interní měnu celého ekosystému okolo Crypto.com. Kryptoměna během mediálního šíření a uběhlých událostí kolem burzy dokázala solidně narůst na ceně, kdy během listopadu minulého roku vzrostla o 360 % a dosáhla téměř ceny 1 dolaru. Graf níže zobrazuje růst ceny tokenu.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022
Růst ceny tokenu CRO

Token Cronos je v době psaní článku 17. nejhodnotnější kryptoměnou na světě dle kapitalizace podle dat serveru CoinMarketCap. Denní zobchodovaný objem činí přes 100 milionů dolarů. V cirkulaci je momentálně až 26 miliard tokenů CRO.

Tokenomika

Bylo vytvořeno 5 hardwarových peněženek pro bezpečné uložení tokenů. Adresy peněženek jsou uvedeny ve whitepaperu CRO. Peněženky po 20 mld. tokenů jsou do 8.11. 2022 zmraženy. Tokenomiku tokenu můžeme vidět níže na grafu, přičemž celkové kolující množství bude činit 100 miliard kusů.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022
Tokenomika CRO

Výhody držení tokenu CRO

Spolu se spekulováním na růstu ceny nové kryptoměny CRO, plyne spousta výhod, včetně snížených poplatků na burze Crypto.com, odměny za staking, vyšší odměny za stakování jiných kryptoměn a účast na událostech spojených se samotnou burzou. Kromě těchto zmíněných bonusů, patří mezi největší výhodu cashback u kreditní/debetní karty a Spotify či Netflix zdarma.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022
Přehled cash backu

Firma nabízí různé procentuální úrovně cash backu, překvapivých 1-8 procent. Typ karty, jež můžete vlastnit, záleží na tom, kolik tokenů CRO zamknete v peněžence a jste ochotni držet. Jak vidíte, základní modrá karta vám dává cashback 1 % z každé platby. O jeden level lepší karta vám dá casback 2 % a k tomu zdarma Spotify.

Management stojící za CRO

U každého whitepaperu, který dostanete pod ruce se nestane, že byste mohli vidět konkrétní tváře a jména, to zaručeně přidává na kredibilitě projektu. Hlavní tváří projektu je samotný CEO, Kris Marszalek, který má bohaté zkušenosti z technologického byznysu. Mezi další důležité osoby patří pozice CIO, CTO a CCO, kde můžeme vidět profesionály s relevantní zkušeností s kryptoměnami.

KOUPIT CRONOS

9. Uniswap

Burza Uniswap je důležitým pilířem u nových projektů, protože na rozdíl od svých konkurentů řeší problém s likviditou a obchody pomocí tzv. AMM systému, přičemž se vyhýbá díky tomu zádrhelům, které měly první decentralizované burzy. V praxi lze pak na Uniswapu vytvořit kryptoměnový pár a provést jakoukoliv směnu tokenů.

Token Uniswapu je poměrně nový projekt, který si během krátkého časového období stihl udělat pořádné jméno na kryptoměnové scéně a přitom se krásně zhodnotit. Tento token totiž vyrostl z ceny 0,3 dolaru na téměř 45 dolarů za pouhých 230 dní. Takže z investovaných 100 dolarů, byste o 8 měsíců později vlastnili 15 000 dolarů. Vývoj ceny zobrazuje týdenní graf níže.

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022
Cenový vývoj Uniswapu

Token UNI patří do skupiny tzv. governance tokenů, které svým majitelům dávají právo hlasovat – jak v nejrůznějších návrzích ohledně vylepšení tokenu, tak i změnách na samotné burze. Samotní zakladatelé projektu se k tokenu vyjádřili následovně:

Oficiální zakotvení Uniswapu jako veřejně vlastněné a soběstačné infrastruktury, která pečlivě chrání její nezničitelné a autonomní kvality.

Tokenomika

Celková dodávka tokenu Uniswap je 1 miliarda kusů. Ty budou k dispozici v průběhu čtyř let, poté Uniswap zavede trvalou míru inflace ve výši 2 %, aby udržel účast její sítě. Tokeny jsou momentálně rozděleny tak, že 60 % spadá pro členy komunity Uniswap, 21,5 % pro členy týmu, 17.8 % pro investory a 0.69 % pro poradce. Poslední tři distribuce proběhnou podle čtyřletého rozhodného plánu.

CHCI KOUPIT

10. PancakeSwap

Pokračovat budeme úhlavním konkurentem předešlé burzy, PancakeSwapem. Jedná se o nejrozšířenější decentralizovanou burzu, která funguje na Binance Smart Chainu, čímž si zajistila nízké poplatky. Uniswap totiž funguje v ekosystému Etherea, jež je známá vysokými gas poplatky. Burza společně s tokenem vznikla v roce 2020.

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022Burza navíc ke konci minulého roku spustila své NFT tržiště společně s vlastní kolekcí, PancakeSquad. Poplatky generované na NFT tržišti a kolem kolekce PancakeSquad jsou použity na zpětný odkup a spálení tokenu CAKE, což tokenu přidává na hodnotě.

Token CAKE

Kryptoměna CAKE je vytvořená na BEP-20 síti a patří do kategorie utility tokenů s patřičným využitím přímo na burze. Zejména pro farmení, staking, účast v PancakeSwap loteriích a pro hlasování ve veřejných návrzích na úpravu PancakeSwap ekosystému.

Zajímavostí je, že je celý management stojící za burzou společně s tokenem zcela anonymní. Nicméně žádného rug pullu se nemusíte obávat, projekt prošel řadou auditů od prestižních společností a měl by tím pádem být dostatečně robustní a bezpečný. Příkladem může být audit od společnosti Certik, která dala projektu téměř 100 % hodnocení.

CHCI KOUPIT

Tokenomika

Jedinečnou vlastností těchto tokenů je, že jejich nabídka je nekonečná. Neexistuje žádný strop pro nabídky tokenů CAKE, ten se totiž v ekosystému Pancakeswap hojně používá v každém produktu, takže řízení nabídky je zásadní úkol. Obvykle se každý měsíc objeví jeden nápad, který navrhne, jak rozumně spravovat a rozdělovat odměnu za tokeny. O tomto měsíčním návrhu bude komunita hlasovat. Zde je aktuální tokenomika tokenu CAKE:

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022
Tokenomika CAKE

11. Decentraland

Virtuální prostředí, kde můžete stavět domy, potkávat se s přáteli a nakupovat pozemky – to je Decentraland. Jedná se o metaverse projekt, který běží na síti Etherea. Tokeny lze také využít k nákupu zboží a služeb v tomto decentralizovaném světě, který funguje ve virtuální realitě. Platforma vznikla v roce 2017,  v době, kdy zájem o kryptoměny vrcholil.

TIP: Pokud Vás toho o projektu zajímá více, přejděte na tuto stránku.
Díky tomu, že vše funguje na veřejném blockchainu, jsou všechny světy přístupné globálně. Zároveň tato technologie zajišťuje uživatelům plná vlastnická práva a poskytuje úplnou kontrolu nad veškerým obsahem souvisejícím s daným pozemkem.

Facebook a metaverse

Bývalá společnost Facebook (nyní Meta), oznámila minulý rok v listopadu přejmenování na Meta, což signalizuje soustředěnost na toto inovativní virtuální prostředí. Na konferenci konané minulý rok oznámil CEO Mety, Mark Zuckerberg, investici do metaversu v hodnotě 10 miliard dolarů pro letošní rok. Sám Zuckerberg označil Metaverse za příští generaci internetu, kterou budou používat stovky milionů uživatelů.

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022
Vývoj ceny MANA

To, že Zuckerberg dokáže predikovat zájem uživatelů nám ukázal se samotnou společností Meta. V důsledku těchto oznámení dvě hlavní kryptoměny pohybující se v metaversu zahájily raketový růst a mezi nimi byla i MANA. Během dvou dnů vyrostla o více než 200 %. Denní graf je zobrazen výše.

Jak to funguje?

Jak už jsme si řekli, decentraland funguje na blockchainu Etherea. Tento ekosystém ovšem nemá pouze jeden token, ale dva – MANA a LAND. První token je měnou v decentralandu. Ačkoliv se projekt označuje za decentralizovaný, není tomu úplně tak. Stále vše totiž běží na serverech vývojářů a to sebou přináší jistou centrální autoritu.

Koupit Decentraland

12. Internet Computer

Internet Computer se vyznačuje tím, že není typickou platformou pro smart kontrakty. Cílem ICP není nic menšího, než nahradit celý internet, jak ho známe. Platformu, za kterou stojí startup Dfinity, lze definovat jako projekt na rozšíření přístupu k internetu, odstranění monopolu zavedeného velkými technologickými společnostmi, který nabízí vývojářům, uživatelům a podnikům mechanismus pro nasazení „softwaru a služeb přímo na veřejný internet.”

ICP byl spuštěn v květnu 2021 a okamžitě se stal jedním z největších blockchainových projektů na trhu. Platforma Internet Computer poskytuje okamžitý přístup k dApps (decentralizovaným aplikacím) pomocí blockchainu a cloudových technologií. Internet Computer umožňuje vývojářům vytvářet a hostovat aplikace na blockchainu a uživatelům je používat přímo v prohlížeči. Tato platforma poskytuje škálovatelnost, bezpečnost a okamžitou plynulost, což znamená, že aplikace běžící na internetovém počítači běží bez zpoždění.

nové kryptoměny - ICP

Jedná se o unikátní projekt, ve kterém je plně realizována myšlenka decentralizace. To se však netýká oblasti elektronických peněz, ale míří do globální cloudové infrastruktury. Lze jej nazvat „světový počítač“, jehož cílem je nahradit tradiční IT technologie. Tímto způsobem vzniká nová generace Web3 aplikací a služeb, které plně běží na blockchainu. ICP se považuje za vylepšenou verzi sítě Ethereum.

Internet Computer nabízí řadu výhod oproti tradičním hostingovým platformám. V první řadě poskytuje okamžitý přístup k aplikacím bez nutnosti jejich instalace do počítače. Navíc díky využití technologie blockchain je tato platforma bezpečnější a decentralizovanější než tradiční řešení. Nativní token ICP je aktuálně více než 98 % pod svým ATH a v žebříčku největších kryptoměn na CoinMarketCap je na 16. místě.

13. Injective 

Injective je jedinečný blockchain, kde vývojáři mohou najít robustní moduly připravené k použití, jako je plně decentralizovaná kniha objednávek, kterou lze použít k vytvoření rozmanité řady sofistikovaných aplikací. Injective je navíc otevřená, interoperabilní platforma pro smart kontrakty. Protokol je vytvořen pomocí Cosmos SDK a usnadňuje vysokorychlostní transakce napříč řetězci na největších sítích první vrstvy, jako je Ethereum a Cosmos Hub.

Ekosystém Injective poskytuje neomezený a bezprecedentní přístup k decentralizovaným finančním trhům, produktům, službám a nástrojům. Uživatelé mohou vytvořit jakýkoli finanční trh pomocí bezpečného a plně decentralizovaného exchange protokolu projektu. Obchodní infrastruktura společnosti Injective je plně poháněna centrální knihou limitních příkazů, která integruje uživatelsky přívětivé rozhraní a rychlost centralizovaných burz s transparentností decentralizovaných burz.

nové kryptoměny - INJ

Unikátní decentralizovaný protokol je schopen podporovat cross-chainové obchodování s kryptoměnami, perpetuals, futures a různými aktivy na mnoha blockchainech. Ekosystém Injective zahrnuje více než 100 projektů a více než 200 000 členů komunity z celého světa. Také stojí za zmínku, že projekt je podporován skupinou významných investorů, jako jsou Binance, Pantera Capital a Mark Cuban.

INJ je nativní token o protokolu. Jde o aktivum, které se používá pro správu, extrakci likvidity a staking. 60 % všech obchodních poplatků jde na zpětný odkup a spálení INJ každé dva týdny, což umožňuje, aby se zásoby této poměrně nové kryptoměny v průběhu času snížily. Aktuálně je v oběhu 83,7 milionů tokenů INJ s tržní kapitalizací 3,2 miliard USD. To řadí token na 30. místo v žebříčku největších kryptoměn na CoinMarketCap.

14. Optimism 

Blockchain Optimism využívá technologii Optimistic Rollups, která snižuje transakční poplatky desetinásobně ve srovnání s první vrstvou sítě Ethereum. Zároveň umožňuje snadnou implementaci jakýchkoli smart kontraktů a decentralizovaných aplikací napsaných v Solidity. Síť Optimism má kapacitu 200 až 2 000 transakcí za sekundu. Podle údajů dostupných na webu DefiLlama patří Optimism mezi top sítě na 2. vrstvě, pokud jde o počet provozovaných protokolů a likviditu.

Podstatou technologie je, že zpracování transakcí a realizace smart kontraktů probíhají v síti Layer 2, zatímco hlavní síť Ethereum má za úkol generovat bloky a zajišťovat bezpečnost. Optimism využívá svůj vlastní Optimistic Virtual Machine (OVM), který umožňuje smart kontraktům a decentralizovaným aplikacím napsaným pro Ethereum běžet beze změny v síti vrstvy 2. Aby se zvýšila rychlost zpracování transakcí, OVM funguje bez kontroly pravosti každé transakce. To znamená, že na rozdíl od mainnetu Ethereum je v síti Optimism každá transakce považována za skutečnou, dokud se neprokáže opak.

nové kryptoměny - OP

Aby byla zajištěna bezpečnost (např. aby se zabránilo dvojímu utrácení), OVM umožňuje účastníkům sítě zpochybnit pravost transakcí. Speciální výpočetní uzly, nazývané sekvencery, agregují stovky transakcí provedených v síti vrstvy 2 do kompaktních „akumulačních paketů“, které jsou začleněny do bloků v základní síti Ethereum. Jiný typ uzlů, tzv. validátory, mohou zpochybnit pravost transakcí zaslaných sekvencery do týdne. Pokud je transakce zpochybněna validátorem, je celý paket ověřen porovnáním kořenových stavů před a po transakci.

Pokud kontrola ukáže, že nabídka je nepravdivá, celý transakční paket a odpovídající blok jsou odmítnuty, bdělý validátor je odměněn a sekvencer potrestán. Nativní token ekosystému se nazývá OP. V současné době se nachází na 28. místě v žebříčku největších kryptoměn na CoinMarketCap s tržní kapitalizací více než 3,3 miliardy USD.

15. Kaspa 

Kaspa bezesporu patří mezi velmi slibné nové kryptoměny. Je založená na vlastní technologii DAG (Directed Acyclic Graph). Díky této technologii jsou transakce prováděné pomocí Kaspa rychlejší a levnější než u jiných kryptoměn. Jedním z klíčových prvků Kaspa je jeho unikátní implementace Bitcoin protokolu, který zajišťuje kompatibilitu se stávajícími platebními systémy. Díky tomu může Kaspa fungovat jako doplněk nebo alternativa k platebním systémům založených na tradičních měnách. Kaspa také nabízí mnoho dalších výhod, jako je snadná integrace s jinými projekty, vysoká škálovatelnost, nízké transakční náklady a bezpečnost a soukromí uživatelů.

Kaspa funguje na bázi peer-to-peer, což znamená, že transakce jsou prováděny přímo mezi uživateli, bez prostředníků. Každý uživatel má svou vlastní kopii účetní knihy, která se používá k ověřování transakcí. Díky použití technologie DAG nabízí Kaspa výjimečně vysoký výkon a škálovatelnost. DAG umožňuje paralelní zpracování transakcí, což znamená, že čím více uživatelů, tím rychlejší a efektivnější se síť stává.

nové kryptoměny - KAS

Mainnet Kaspa dnes zpracovává jeden blok za sekundu, ale „cílem vývojářů je výrazně zvýšit počet bloků za sekundu, což přiláká rozvoj smart kontraktů a DeFi“. To dělá Kaspa jedním z nejrychlejších blockchainů založených na PoW. Na rozdíl od Bitcoinu a dalších systémů PoW, jako je bitcoin Cash, Litecoin a ZCash, má Kaspa tak vysoké rychlosti zpracování transakcí, proto má potenciál stát se globální platformou peer-to-peer plateb. Efektivně se tak stává konkurentem bitcoinu, a to i za předpokladu širokého přijetí Lightning Network.

Kaspa je projekt, který se snaží vyřešit významné problémy s výkonem a škálovatelností v technologii blockchain. Jeho inovativní přístup k dynamické velikosti bloků a decentralizované emisi otevírá dveře novým příležitostem a perspektivám ve světě kryptoměn. Toen KAS má v současné době tržní kapitalizaci 2,5 miliardy USD, což mu stačí na 38. místo v žebříčku největších kryptoměn na CoinMarketCap.

16. THORChain

Pokud hledáte decentralizované řešení, které vám umožní snadno vyměňovat tokeny napříč řetězci, bez zabalování tokenů, pak THORChain může být to, co jste hledali. Můžete také vydělávat poskytnutím likvidity burze nebo spuštěním uzlu pro zabezpečení sítě. Pravděpodobně už ve své hlavě srovnáváte THORChain s Uniswapem, ale v mnoha ohledech se liší. THORChain byl vytvořen v roce 2018. Nabízí však celou řadu burzovních služeb a její kontinuální pooly likvidity jsou v tomto odvětví jedinečné.

Vzhledem k tomu, že THORChain je postaven jako cross-chain řešení, je možné vyměnit jakékoli aktivum prostřednictvím THORChain, což je lepší než nabídky DEX. V ekosystému THORChain existují v podstatě dvě skupiny. Někteří jsou uživatelé a jiní jsou poskytovatelé likvidity. Uživatelé jsou primárními účastníky sítě, kteří používají cross-chain služby projektu ke snadné výměně tokenů. Takové swapy se provádějí mezi pooly likvidity, přičemž uživatel platí poplatek na pokrytí transakčních poplatků a za provedení swapu.

nové kryptoměny - RUNE

Druhou skupinou, která využívá THORChain, jsou poskytovatelé likvidity, kteří přidávají likviditu do různých poolů pro provozování burzy. Tato likvidita je vázána na tokeny RUNE a je pak držena v samostatných vaultech provozovaných uzly sítě. Použitím kontinuálního poolu likvidity tímto způsobem se THORChain vyhýbá potřebě externích cenových zdrojů nebo oráklů. Poskytovatelé likvidity získávají odměnu prostřednictvím transakčních poplatků účtovaných uživatelům.

Věc, která drží celý ekosystém THORChain pohromadě, je protokol BiFrost, který tým vybudoval od základů a dělá pouze jednu věc – propojuje všechny existující blockchainy dohromady. RUNE je nativní token THORChain a je také důležitou součástí systému. Jedná se o BEP20 token a slouží čtyřem účelům v rámci ekosystému, a to bezpečnost, likvidita, správa a odměny. V době psaní je to 51. největší kryptoměna s tržní kapitalizací více než 1,5 miliardy USD.

17. Arbitrum 

Protokol Arbitrum je řešení pro škálování na 2. vrstvě, které vyvinula společnost Offchain Labs, s cílem vyřešit problém přetížení sítě Ethereum zlepšením způsobu ověřování smart kontraktů. Platforma využívá zabezpečení poskytované mainnetem Ethereum, ale umožňuje běh smart kontraktů na samostatné vrstvě, aby se snížilo přetížení sítě. Tato technika je známá jako rollup a je to místo, kde je řada transakcí a záznamů ověřována na další vrstvě a poté převedeny do hlavní sítě vrstvy 1 – v tomto případě do hlavní sítě Ethereum.

Arbitrum odměňuje uzly, které aktivně ověřují smart kontrakty v řetězci Arbitrum. Jsou zodpovědní za přidávání bloků do první vrstvy – hlavní sítě Ethereum. Zatímco o dosažení podobných vylepšení usilují i ​​jiné protokoly, síť Arbitrum v současnosti vyniká svou kompatibilitou s Ethereum Virtual Machine (EVM ), což znamená, že vývojáři se nemusí učit nový kódovací jazyk, aby mohli vytvářet své DApps na hlavní síti Arbitrum.

nové kryptoměny _ARB

Arbitrum je založeno na technologii Optimistic Rollups, kterou využívá několik konkurenčních L2 řešení, jako je Optimism. Vývojářům Arbitrum se však podařilo optimalizovat kumulativní strukturu tak, aby bylo do hlavní sítě odesíláno minimální množství dat, což snížilo transakční náklady i ve srovnání s L2 konkurenty. Vývojáři Arbitrum přidali do Optimistic Rollups 3 typy validátorů a také jedinečný mechanismus řešení sporů. Mechanismus konsenzu zajišťuje, že validátoři mohou napadnout transakci po dobu 7 dní.

ARB, který patří mezi poměrně nové kryptoměny, je nativní token řízení kompatibilní s ERC-20 blockchainu Arbitrum. Token ARB můžete použít k převodu hodnoty, jako investici nebo k hlasování o rozhodnutích o správě. V současné době se může pyšnit tržní kapitalizací téměř 3 miliardy dolarů, což tokenu stačí na 35. místo v žebříčku největších kryptoměn na webu CoinMarketCap.

18. Mina 

Rané blockchainy jako Bitcoin a Ethereum postupem času shromažďují stále více dat a nyní mají velikost stovek gigabajtů. Postupem času jejich blockchainy ještě dále porostou. To je značná nevýhoda, protože pro ověření transakcí musí být přenášena celá historie blockchainu. Vývojáři projektu Mina zvolili jiný přístup. Díky malé velikosti kolem 22 kilobajtů jsou rychlé peer-to-peer transakce s přímou synchronizaci s tímto protokolem možné bez problémů. Navíc se Mina neustále nerozšiřuje, ale vždy si zachovává svou velikost.

Malá velikost umožňuje účastníkům rychle synchronizovat a ověřit aktuální konsensuální stav sítě. Kromě toho je práh pro připojení k síti nízký, protože nevyžaduje téměř žádné napájení počítače ani úložiště. Ve srovnání například s bitcoiny, kde může někdy trvat týdny, než si stáhnete kopii blockchainu a můžete se připojit k blockchainové síti, to poskytuje značnou výhodu. S touto výhodou rychlosti chce Mina konkurovat průmyslovým gigantům.

nové kryptoměny_MINA

Díky své speciální architektuře však Mina nemůže ukládat transakce trvale. Pokud se to přesto stane, přidá se další „archivační uzel“, který pak ukládá transakce mimo řetězec. To znamená, že funkčnost hlavního řetězce není ovlivněna. Protokol využívá tzv. zero knowledge proofs, konkrétně zk-SNARKs. Fungují tak, že zachycují stav celého blockchainu jako „snímek“ a předávají ho dál. Tím se vyhnete odesílání všech dat v řetězci.

Nativním tokenem protokolu je MINA. Hlavním účelem těchto tokenů je usnadňovat transakce v rámci blockchainu a slouží také jako mechanismus odměn pro uživatele, kteří se podílejí na udržování efektivity sítě. V době psaní patří MINA mezi top kryptoměny s tržní kapitalizací téměř 1,5 miliardy USD. Cena tokenu se aktuálně nachází téměř 90 procent pod svým ATH.

19. Astar

Astar se nazývá dApps hubem. Jde o platformu podporující smart kontrakty a blockchain vrstvy 1, podobnou největší platformě tohoto typu – Ethereum. Jedná se o parachain Polkadot. Parachainy jsou blockchainy s vlastní správou, tokenem a poplatky, ale jejich bezpečnost a konečnost bloků zajišťuje Polkadot Relay Chain. Astar tedy není sada smart kontraktů, token postavený na jiné platformě ani řešení L2.

Astar (dříve Plasm Network) umožňuje vývojářům snadno vytvářet jejich aplikace. Platforma je založena na Optimistic Virtual Machine (OVM), Rollups a dalších funkcích pro vytváření škálovatelných dApps. Astar nativně podporuje jak EVM, tedy smart kontrakty napsané v Solidity (kompatibilní s Ethereum), tak WASM. To je možné díky funkci zvané X-VM (Cross Virtual Machine). X-VM umožňuje smart kontraktům vytvářet spojení a číst data z různých virtuálních strojů v rámci stejného blockchainu a různých jazyků. Podle týmu stojící za vývojem Astar je WASM budoucnost, protože je mnohem lépe optimalizovaný, rychlejší a umožňuje psát smart kontrakty prakticky v jakémkoli jazyce.

nové kryptoměny_ASTR

Velmi zajímavou funkcí Astaru je také Operator Trading. Jedná se o mechanismus pro nákup a prodej aplikací Astar a přímo navazuje na jeden z nejzajímavějších modulů, které tvoří Astar, tzv. DApp Staking. DApp Staking je mechanismus pro odměňování vývojářů nebo administrátorů smart kontraktů. 50 % odměn jde vývojářům aplikací. Astar vám umožňuje přiřadit správce smart kontraktu, nazývaného „operátor“. Operátory dApps mohou nominovat „Nominátoři“, kteří také získávají odměny. Z 50 % odměn každého bloku připadá 40 % operátorům smart kontraktů a 10 % nominátorům.

Nativní token sítě se nazývá ASTR. Používá se k pokrytí transakčních poplatků, pobídek k účasti na managementu projektu a v dapp stakingu jako odměny pro každého, kdo se těchto aktivit účastní. Takový systém nejen povzbuzuje lidi, aby stavěli své aplikace na Astaru, ale také umožňuje uživatelům vydělávat peníze podporou jejich oblíbené aplikace. Přestože patří mezi nové kryptoměny, v době psaní je token 79. největším digitálním aktivem v žebříčku CoinMarketCap s tržní kapitalizací přesahující 860 milionů dolarů.

Závěr

Nové kryptoměny je poměrně těžké vyhledat, nicméně si myslíme, že s výše zmíněnými projekty chybu neuděláte. Ovšem stále musíte mít na paměti, že digitální aktiva jsou vysoce volatilní instrument a brzké kryptoměny s nízkou tržní kapitalizací se mohou lehce propadnout o více než desítky procent.

koupit SMOG

 

Jaké jsou nejlepší nové kryptoměny 2024?

Které nové kryptoměny mi nejvíce vydělají?

Co je kryptoměna?

Kde koupím nové kryptoměny?

Co si koupím za kryptoměny?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.