Wednesday, February 1, 2023

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2023

Hledání nové kryptoměny, která by nejlépe zhodnotila Vaše prostředky může být časově náročné a komplikované. To, že najdete projekt budoucnosti stále nezajišťuje jeho přežití. Projektu nesmí chybět dlouhodobá mise společně s vizí, komunita a silný vývojářský tým. Pokud se ovšem podaří najít takový projekt, čekají Vás roky trpělivosti a možná také zklamání.

My jsme se Vám ovšem rozhodli ušetřit čas hledáním nejlepších kryptoměnových projektů a některé z nich představíme. Nicméně upozorňujeme, že u žádného čerstvého projektu neexistuje záruka přežití.

Nové kryptoměny – rychlý přehled

Tady je nové kryptoměny v České republice v roce 2022. Chcete začít kupovat nové kryptoměny? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Dash 2 Trade – Nová kryptoměna, jejíž předprodej začal před několika týdny
 2. IMPT – Zelená kryptoměna bojující proti změně klimatu
 3. Calvaria – Play to earn karetní bojová hra
 4. Lucky Block – Nový inovační loterijní systém
 5. CRO – Token burzy Crypto.com s mnoho využitím
 6. Uniswap – Vedoucí decentralizovaná burza
 7. Pancakeswap – Decentralizovaná burza
 8. Decentraland – Projekt Metaverse

Koupit Dash 2 Trade

1. Dash 2 Trade

Hitem předprodejů je platforma kryptoměnových a obchodních signálů Dash 2 Trade. Zde lze najít informace a data o nových kryptoměnových projektech a stavu na kryptoměnovém trhu jako celku. V čem konkrétně to spočívá?

Platforma nabízí on-chain data, trading signály, sociální sentiment a spoustu dalších metrik, jež každá trader vyhledává. Další výhodou je vlastní bodovací systém, kde jsou hodnoceny nové kryptoměny, neboť ty dokážou při raných investicích obchodníkům přinést největší zisky.

advanced tools and features 2

Co je úplně nejlepší zpráva, tak je to, že projekt se momentálně nachází v předprodeji, od kterého si tým stojící za Dash 2 Trade slibuje vybrání finančních prostředků v dostatečném množství na další vývoj. V roadmapě jsou zmíněny i zalistování na centralizovaných burzách, kde obchodníci zpeněží výnosy z předprodeje, neboť upisovací cena bude vyšší jak ta v předprodeji.

koupit Dash 2 Trade

2. IMPT

Impact project je kryptoměna snažící se o kompenzování uhlíku za pomocí blokchainu a dalších funkcí, čímž se řadí mezi nejlepší nové kryptoměny. Uživatelé mohou operovat s emisními povolenkami, nakupovat na tržišti nebo prostřednictvím platformy IMPT nakupovat u jiných prodejců

Proč by to spotřebitelé dělali? Z toho důvodu, že za spalování emisních povolenek jedincům náleží odměna v podobě sběratelského NFT, které mohou prodat na sekundárním trhu nebo ho přidat do vlastní sbírky. Nakupovat prostřednictvím IMPT tržiště se vyplatí, protože Impact project navázal s e-commerce firmami spolupráci a ti pak věnují určité % z prodeje na daný projekt kompenzující uhlíkovou stopu.

obrazek 2022 11 07 155407014

Jak můžete vidět výše, jedná se o ty největší společnosti na celém světě včetně Gamestopu, Microsoftu nebo zábavního giganta Netflix. Pokud Vás projekt zaujal, IMPT se nachází také v předprodeji. Ale pozor, více než polovina tokenů byla vyprodána, takže si rezervujte svoji část brzo tlačítkem níže.

KOUPIT IMPT

3. Calvaria

Pokud jste fanoušky Play to earn her, projekt Calvaria: Duels of Eternity je určitě pro Vás. Jedná se o karetní bojovou hru využívající blockchain a NFT, přičemž je určena pro profesionály i začátečníky. Kdo by nechtěl hrát a přitom si vydělávat?

Uživatelé vytvářejí kolekce hracích karet tokenizovaných jako NFT, se kterými potom soupeří s protivníky a posouvají se po žebříčku nejlepších hráčů. Nativní token projektu, RIA, lze stakovat a díky tomu získat pasivní příjem. Dalším bonusem stakingu jsou hlasy v DAO, decentralizované organizaci, pomocí níž mohou hráči určovat budoucí směřování celého projektu.

ria

Vůbec nejlepší je, že projekt prostřednictvím tokenu RIA vybírá od investorů finanční prostředky na další vývoj a ty se tak mohou podílet na úspěchu této revoluční hry. Ovšem pozor, na předprodej byla vymezena pouze určitá alokace tokenů, které budou brzy vyprodány. Proto doporučujeme kliknout na tlačítko níže a zarezervovat si svůj podíl hned.

KOUPIT CALVARIA

4. Lucky Block

Co je Lucky Block? Název napovídá, že se jedná o projekt spojený se štěstím. Platforma Lucky Block je přesněji globálním loterijním systémem, kde hráči využívají blockchain protokol. Hraní loterie je spekulativní a nabízí hráčům šanci vyhrát buď ceny nebo jackpot. Většina her probíhá po určitou dobu a mezi vstupní požadavky patří zakoupení jedinečného tiketu, přičemž vícenásobné zakoupení lístku zvyšuje šance.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022

Tím, že tato losování probíhají pomocí technologie blockchain a nikoliv pomocí tradičních “offline” systémů, si Lucky Block klade za cíl několik věcí, včetně: Výrazného zvýšení spravedlnosti a transparentnosti, vytvoření celosvětového ekosystému loterie, poskytnutí držitelům tokenů solidní investiční strategii a přispívat k dobrým věcem v rámci komunity i veřejnosti. Projekt je umístěn na Binance Smart Chainu.

“Jsme přesvědčeni, že loterie by neměly být vázány geograficky ani na místní finanční systémy”, stojí ve whitepaperu projektu.

Co je v tom pro investory?

Kromě samotného růstu ceny kryptoměny, vývojáři projektu vymysleli systém, který je zmíněný ve whitepaperu. Spočívá v tom, že každý držitel tokenu dostane ze všech proběhnutých jackpotů podíl. Konkrétně podíl ve výši 10 % poputuje ke všem držitelům tokenu, dalších 10 % připadne na charitu a opět dalších 10 % půjde samotnému projektu na propagaci a vývoj či rozšiřování projektu.

TIP: Pokud Vás o projektu zajímá více informací, můžete přejít na tuto stránku.

Výhodou bude nainstalovaná aplikace LuckyBlock, přičemž díky ní Vás bude čekat automatický proces vyplácení. Získávání odměn z držeb si můžete představit jako příjmy z dividendových akcií.

Budoucnost nové kryptoměny

V důsledku toho, aby se o kryptoměně dozvědělo co nejvíce lidí, usilují vývojáři o zakótování na burzách jako OKEx, Crypto.com, KuCoin a dokonce i Binance! Navíc 26. ledna proběhlo uvedení na platformu PancakeSwap. Pravděpodobně díky tomu už denní zobchodovaný objem dosahuje 4 milionů dolarů. Vývojáři také odhadují, že do konce března 2022 bude LBLOCK držet 25 000 až 50 000 lidí, což představuje solidní investorskou základnu, která pomůže zvýšit jackpoty a výplaty dividend.

KOUPIT LUCKY BLOCK

Kryptoměnová loterijní platforma, zaznamenala po oficiálním uvedení tokenu na burze PancakeSwap nárůst ceny o více než 700 % za pouhých několik dní obchodování. Podle CoinMarketCap se během týdne zalistování zobchodovalo přes 19,9 milionu dolarů, což pomohlo Lucky Block získat tržní kapitalizaci ve výši přibližně 171 milionů dolarů.

Marketing

Důležitým pilířem je v dnešní době také marketingový plán a strategičtí partneři. Mezi strategické partnery projektu LuckyBlock patří The Manc, vydavatelství s více něž 1 milionem čtenářů, dále Finixio, což je rychle rostoucí marketignová společnost spravující přes 50 finančních magazínů a v poslední řadě také organizace BritishRedCross. Tabulka níže znázorňuje strategii marketingu.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022

5. CRO

Pokud se pohybujete ve světě kryptoměn, určitě Vám neuniklo dění okolo burzy Cryptocom a její nové kryptoměny, tokenu CRO. Tato kryptoměnová burza spuštěná v roce 2019 se zanedlouho dostala pod kůži celé kryptoměnové komunitě, když minulý rok v listopadu oznámila, že si zajistila práva na pojmenování Staples Center v Los Angeles, které je domovem NBA Lakers či Kings z NHL, a to na příštích 20 let. Obchod vyšel na 700 milionů dolarů.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022

Co se týče společnosti, nejspíše se nemusíte bát, že byste přišli o své prostředky při investování do dceřiného tokenu CRO. Jedná se o interní měnu celého ekosystému okolo Crypto.com. Kryptoměna během mediálního šíření a uběhlých událostí kolem burzy dokázala solidně narůst na ceně, kdy během listopadu minulého roku vzrostla o 360 % a dosáhla téměř ceny 1 dolaru. Graf níže zobrazuje růst ceny tokenu.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022
Růst ceny tokenu CRO

Token Cronos je v době psaní článku 17. nejhodnotnější kryptoměnou na světě dle kapitalizace podle dat serveru CoinMarketCap. Denní zobchodovaný objem činí přes 100 milionů dolarů. V cirkulaci je momentálně až 26 miliard tokenů CRO.

Tokenomika

Bylo vytvořeno 5 hardwarových peněženek pro bezpečné uložení tokenů. Adresy peněženek jsou uvedeny ve whitepaperu CRO. Peněženky po 20 mld. tokenů jsou do 8.11. 2022 zmraženy. Tokenomiku tokenu můžeme vidět níže na grafu, přičemž celkové kolující množství bude činit 100 miliard kusů.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022
Tokenomika CRO

Výhody držení tokenu CRO

Spolu se spekulováním na růstu ceny nové kryptoměny CRO, plyne spousta výhod, včetně snížených poplatků na burze Crypto.com, odměny za staking, vyšší odměny za stakování jiných kryptoměn a účast na událostech spojených se samotnou burzou. Kromě těchto zmíněných bonusů, patří mezi největší výhodu cashback u kreditní/debetní karty a Spotify či Netflix zdarma.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022
Přehled cash backu

Firma nabízí různé procentuální úrovně cash backu, překvapivých 1-8 procent. Typ karty, jež můžete vlastnit, záleží na tom, kolik tokenů CRO zamknete v peněžence a jste ochotni držet. Jak vidíte, základní modrá karta vám dává cashback 1 % z každé platby. O jeden level lepší karta vám dá casback 2 % a k tomu zdarma Spotify.

Management stojící za CRO

U každého whitepaperu, který dostanete pod ruce se nestane, že byste mohli vidět konkrétní tváře a jména, to zaručeně přidává na kredibilitě projektu. Hlavní tváří projektu je samotný CEO, Kris Marszalek, který má bohaté zkušenosti z technologického byznysu. Mezi další důležité osoby patří pozice CIO, CTO a CCO, kde můžeme vidět profesionály s relevantní zkušeností s kryptoměnami.

KOUPIT CRONOS

6. Uniswap

Burza Uniswap je důležitým pilířem u nových projektů, protože narozdíl od svých konkurentů řeší problém s likviditou a obchody pomocí tzv. AMM systému, přičemž se vyhýbá díky tomu zádrhelům, které měly první decentralizované burzy. V praxi lze pak na Uniswapu vytvořit kryptoměnový pár a provést jakoukoliv směnu tokenů.

Token Uniswapu je poměrně nový projekt, který si během krátkého časového období stihl udělat pořádné jméno na kryptoměnové scéně a přitom se krásně zhodnotit. Tento token totiž vyrostl z ceny 0,3 dolaru na téměř 45 dolarů za pouhých 230 dní. Takže z investovaných 100 dolarů, byste o 8 měsíců později vlastnili 15 000 dolarů. Vývoj ceny zobrazuje týdenní graf níže.

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022
Cenový vývoj Uniswapu

Token UNI patří do skupiny tzv. governance tokenů, které svým majitelům dávají právo hlasovat – jak v nejrůznějších návrzích ohledně vylepšení tokenu, tak i změnách na samotné burze. Samotní zakladatelé projektu se k tokenu vyjádřili následovně:

Oficiální zakotvení Uniswapu jako veřejně vlastněné a soběstačné infrastruktury, která pečlivě chrání její nezničitelné a autonomní kvality.

Tokenomika

Celková dodávka tokenu Uniswap je 1 miliarda kusů. Ty budou k dispozici v průběhu čtyř let, poté Uniswap zavede trvalou míru inflace ve výši 2 %, aby udržel účast její sítě. Tokeny jsou momentálně rozděleny tak, že 60 % spadá pro členy komunity Uniswap, 21,5 % pro členy týmu, 17.8 % pro investory a 0.69 % pro poradce. Poslední tři distribuce proběhnou podle čtyřletého rozhodného plánu.

CHCI KOUPIT

7. PancakeSwap

Pokračovat budeme úhlavním konkurentem předešlé burzy, PancakeSwapem. Jedná se o nejrozšířenější decentralizovanou burzu, která funguje na Binance Smart Chainu, čímž si zajistila nízké poplatky. Uniswap totiž funguje v ekosystému Etherea, jež je známá vysokými gas poplatky. Burza společně s tokenem vznikla v roce 2020.

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022Burza navíc ke konci minulého roku spustila své NFT tržiště společně s vlastní kolekcí, PancakeSquad. Poplatky generované na NFT tržišti a kolem kolekce PancakeSquad jsou použity na zpětný odkup a spálení tokenu CAKE, což tokenu přidává na hodnotě.

Token CAKE

Kryptoměna CAKE je vytvořená na BEP-20 síti a patří do kategorie utility tokenů s patřičným využitím přímo na burze. Zejména pro farmení, staking, účast v PancakeSwap loteriích a pro hlasování ve veřejných návrzích na úpravu PancakeSwap ekosystému.

Zajímavostí je, že je celý management stojící za burzou společně s tokenem zcela anonymní. Nicméně žádného rug pullu se nemusíte obávat, projekt prošel řadou auditů od prestižních společností a měl by tím pádem být dostatečně robustní a bezpečný. Příkladem může být audit od společnosti Certik, která dala projektu téměř 100 % hodnocení.

CHCI KOUPIT

Tokenomika

Jedinečnou vlastností těchto tokenů je, že jejich nabídka je nekonečná. Neexistuje žádný strop pro nabídky tokenů CAKE, ten se totiž v ekosystému Pancakeswap hojně používá v každém produktu, takže řízení nabídky je zásadní úkol. Obvykle se každý měsíc objeví jeden nápad, který navrhne, jak rozumně spravovat a rozdělovat odměnu za tokeny. O tomto měsíčním návrhu bude komunita hlasovat. Zde je aktuální tokenomika tokenu CAKE:

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022
Tokenomika CAKE

8. Decentraland

Virtuální prostředí, kde můžete stavět domy, potkávat se s přáteli a nakupovat pozemky – to je Decentraland. Jedná se o metaverse projekt, který běží na síti Etherea. Tokeny lze také využít k nákupu zboží a služeb v tomto decentralizovaném světě, který funguje ve virtuální realitě. Platforma vznikla v roce 2017,  v době, kdy zájem o kryptoměny vrcholil.

TIP: Pokud Vás toho o projektu zajímá více, přejděte na tuto stránku.
Díky tomu, že vše funguje na veřejném blockchainu, jsou všechny světy přístupné globálně. Zároveň tato technologie zajišťuje uživatelům plná vlastnická práva a poskytuje úplnou kontrolu nad veškerým obsahem souvisejícím s daným pozemkem.

Facebook a metaverse

Bývalá společnost Facebook (nyní Meta), oznámila minulý rok v listopadu přejmenování na Meta, což signalizuje soustředěnost na toto inovativní virtuální prostředí. Na konferenci konané minulý rok oznámil CEO Mety, Mark Zuckerberg, investici do metaversu v hodnotě 10 miliard dolarů pro letošní rok. Sám Zuckerberg označil Metaverse za příští generaci internetu, kterou budou používat stovky milionů uživatelů.

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022
Vývoj ceny MANA

To, že Zuckerberg dokáže predikovat zájem uživatelů nám ukázal se samotnou společností Meta. V důsledku těchto oznámení dvě hlavní kryptoměny pohybující se v metaversu zahájily raketový růst a mezi nimi byla i MANA. Během dvou dnů vyrostla o více než 200 %. Denní graf je zobrazen výše.

Jak to funguje?

Jak už jsme si řekli, decentraland funguje na blockchainu Etherea. Tento ekosystém ovšem nemá pouze jeden token, ale dva – MANA a LAND. První token je měnou v decentralandu. Ačkoliv se projekt označuje za decentralizovaný, není tomu úplně tak. Stále vše totiž běží na serverech vývojářů a to sebou přináší jistou centrální autoritu.

CHCI KOUPIT

Kde koupit nové kryptoměny?

Abyste mohli začít uvažovat o koupi nové kryptoměny, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Kde a Jak Koupit akcie Tesla v České republice 2022?Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Veškerý přehled poplatků najdete zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Nové kryptoměny je poměrně těžké vyhledat, nicméně si myslíme, že s výše zmíněnými projekty chybu neuděláte. Ovšem stále musíte mít na paměti, že digitální aktiva jsou vysoce volatilní instrument a brzké kryptoměny s nízkou tržní kapitalizací se mohou lehce propadnout o více než desítky procent.

Jaké jsou nejlepší nové kryptoměny 2022?

Které nové kryptoměny mi nejvíce vydělají?

Co je kryptoměna?

Kde koupím nové kryptoměny?

Co si koupím za kryptoměny?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.