Wednesday, June 19, 2024

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2024

Hledání nové kryptoměny, která by nejlépe zhodnotila Vaše prostředky může být časově náročné a komplikované. To, že najdete projekt budoucnosti stále nezajišťuje jeho přežití. Projektu nesmí chybět dlouhodobá mise společně s vizí, komunita a silný vývojářský tým. Pokud se ovšem podaří najít takový projekt, čekají Vás roky trpělivosti a možná také zklamání.

My jsme se Vám ovšem rozhodli ušetřit čas hledáním nejlepších kryptoměnových projektů a některé z nich představíme. Nicméně upozorňujeme, že u žádného čerstvého projektu neexistuje záruka přežití.

Výběr pto ty nejlepší nové kryptoměny pro rok 2024

Níže je uveden přehled nových kryptoměn, které jsou dostupné v České republice v roce 2024. Chcete začít kupovat nové kryptoměny? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. PlayDoge – Zbrusu nový projekt přicházející s vlastní Play-to-Earn hrou založenou na Tamagotchi, kterou kombinuje se známým memem Doge. Aktuálně pořádá předprodej nativního tokenu PLAY, který lze stakovat s pozoruhodným výnosem. Kombinace kouzla nostalgie a virality meme coinů, činí z PlayDoge zajímavou investici.
 2. WienerAI – Zbrusu nový AI meme coin, který má vzhledem k jeho inovativnímu přístupu potenciál překlenout propast mezi technologií a zábavou, a stát se tak významným hráčem na trhu s kryptoměnami. Předprodej nativního tokenu projektu poskytuje investorům jedinečnou možnost investice předtím, než jeho cena po uvedení na burzách stoupne.
 3. Sealana – Meme coin běžící na blockchainu Solana, který poskytuje rychlou a škálovatelnou infrastrukturu pro projekt. Má velký potenciál prosadit se ve světě meme coinů a dosáhnout dlouhodobého úspěchu, v neposlední řadě proto, že tým stojící za vývojem se skládá ze zkušených a angažovaných profesionálů, kteří posouvají projekt kupředu.
 4. Base Dawgz – Nový multichainový meme coin, kterému nechybí virální motiv Doge, využívající aktuálně velmi se rozšiřující blockchain Base. Tímto to však zdaleka nekončí, jelikož token bude rovněž dostupný i na dalších nejvýznamnějších blockchainech, jako je Ethereum, Binance Smart Chain, Solana a Avalanche. Investoři zapojením se do projektu tak získají kromě skvělých inovací a dobrodružství i šanci být u startu nejlepší nové kryptoměny letošního léta s obrovským potenciálem.
 5. Mega Dice Token – Mega Dice je průkopnická platforma, která propojuje inovace v kryptoměnách s vzrušením z reálných hazardních her. Nejnovějším přírůstkem na této platformě je integrace vlastního tokenu $DICE, který běží na blockchainu Solana. Tento token přesahuje standardní funkce digitálních měn díky své užitečnosti. Jeho likviditu podporují příjmy z her, a uživatelé mohou držením tokenu získávat odměny.
 6. 99Bitcoins – Projekt, který nabízí nový způsob, jak spojit potenciál vzdělávání a kryptoměny: model Learn-to-Earn. Tento inovativní koncept otevírá příležitost pro investory a kryptoměnové nadšence nejen prohloubit své znalosti, ale také dosáhnout skutečných finančních výhod získáním znalostí o kryptoměnách.
 7. Sponge V2 – Nová verze oblíbeného meme coinu Sponge, která slibuje zavedení řady inovací a vylepšení původního ekosystému
 8. eTukTuk – Nový projekt v oblasti elektromobility na Binance Smart Chainu
 9. CRO – Token burzy Crypto.com s mnoho využitím
 10. Uniswap – Vedoucí decentralizovaná burza
 11. Pancakeswap – Nejrozšířenější decentralizovaná burza fungující na Binance Smart Chainu
 12. Decentraland – Projekt Metaverse běžící na síti Etherea
 13. Internet Computer – Blockchainová síť, která si klade za cíl přinést větší efektivitu, rychlost a decentralizaci výpočtů a ukládání dat
 14. Injective – Protokol DeFi, který umožňuje vytváření decentralizovaných burz, derivátů a dalších finančních produktů
 15. Optimism – Řešení na 2. vrstvě, jehož cílem je zvýšit rychlost a škálovatelnost sítě Ethereum
 16. Kaspa – Kryptoměna založená na vlastní, patentované technologii DAG, která poskytuje bezpečnou a efektivní infrastrukturu pro ukládání dat a přenos plateb
 17. THORChain – Platforma, která nabízí decentralizované řešení pro výměnu kryptoměn napříč různými blockchainy
 18. Arbitrum – Řešení škálování vrstvy 2 pro blockchain Ethereum
 19. Mina – Blockchain L1, jehož cílem je splnit původní příslib blockchainu – decentralizaci, škálování a bezpečnost
 20. Astar – Kryptoměna, jejímž cílem je poskytnout decentralizovanou platformu pro interoperabilitu napříč řetězci

koupit Playdoge

PlayDoge – Zbrusu nový projekt přicházející s vlastní Play-to-Earn hrou založenou na Tamagotchi

Mnoho lidí si pravděpodobně ještě živě pamatuje začátek 90. ​​let, kdy bylo Tamagotchi absolutní hype. PlayDoge (PLAY) přináší Tamagotchi do Web3 jako Play-to-Earn hru pro chytré telefony. Hra je, jak název napovídá, založena na populárním memu Doge, a vyjde pouze v pixelové verzi, která je velmi okouzlující. Nativní token PLAY lze aktuálně zakoupit v předprodeji za 0,005 USD. Vzhledem k tomu, že předprodej probíhá ve více fázích s rostoucími cenami, mohou první investoři těžit z potenciálního papírového zisku.

PlayDoge patří mezi nové kryptoměny play 2 earn

A nejen to, v provozu již je také mechanismus stakingu, který aktuálně nabízí roční procentní výnos (APY) 800 %. Tento výnos se však bude snižovat v závislosti na počtu uzamčených tokenů. Koncept hry je velmi jednoduchý,ale přitom zábavný. Podobně jako u originálu z 90. let se hráči musí starat o svého virtuálního mazlíčka a posílat ho na vzrušující dobrodružství. To jim umožňuje získávat odměny. Také pravidelné krmení, trénink a spaní přinášejí atraktivní odměny pro oddané majitele virtuálních domácích mazlíčků. K dispozici budou také různé minihry s nostalgickým vzhledem, jejichž prostřednictvím můžete získat tokeny PLAY. Ale buďte opatrní: Pokud svého PlayDoge zanedbáte, může zemřít nebo utéct.

PlayDoge herní funkce nové kryptoměny play 2 earn

Bude existovat také žebříček a ti, kteří se probojují na vrchol, se mohou těšit na další odměny. Tokeny budou moci uživatelé použít také k nákupu doplňků a odemknutí nových funkcí. Do budoucna tým PlayDoge plánuje rozšířit užitečnost tokenu přemostěním do dalších sítí. PlayDoge tak kombinuje retro kouzlo Tamagotchi s moderními technologiemi blockchainu a vytváří tak jedinečný herní zážitek na Web3.

Minirecenze by nebyla úplná bez tokenomiky. Celková nabídka činí 9,4 miliardy tokenů, z nichž 30 % je k dispozici v předprodeji, jehož prostřednictvím chce projekt získat 24,4 milionů USD. 20 % je určeno na marketingové aktivity a stejný počet na odměny pro komunitu. 6 % bude rozděleno stakerům v následujících třech letech. Na další vývoj si tým vyhradil 12,5 % a zbylé tokeny zajistí likviditu na burzách, čímž bude výrazně zjednodušeno obchodování. Smart kontrakt projektu byl auditován platformou SolidProof.

Tokenomika nově kryptoměny play 2 earn playdoge

fa shield check img 2Výhody:

 • Možnost stakingu již během předprodeje
 • Nový token s vlastní hrou Play-to-Earn ve stylu Tamagotchi
 • Běží na BNB Smart Chainu pro rychlé transakce
 • Tokenomika zaměřená na komunitu

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Spekulativní investice
 • Silná konkurence

koupit Playdoge

WienerAI – Zbrusu nový AI meme coin, který má potenciál stát se tak významným hráčem na trhu s kryptoměnami

WienerAI (WAI) je nový trendy meme coin, který zaujal pozornost investorů po nedávném spuštění předprodeje. Projekt nabízí unikátní kombinaci umělé inteligence (AI) a blockchainu, to vše okořeněné špetkou zdravého humoru díky roztomilému maskotovi napůl jezevčíkovi a napůl klobáse. Cílem je předstihnout hlavní rivaly s psí tematikou, jako jsou Dogecoin, Shiba Inu nebo Bonk, a stát se „top dogem“ na trhu s kryptoměnami.

Wiener AI homepage

Jeho příběh vypráví, že v roce 2132, ve fiktivním světě zvaném „New Silicon Valley“, šílený vědec jménem The Architect omylem smíchal hotdogovou DNA se syntetickou DNA při vytváření umělé inteligence. Z této chyby se zrodila jedna z nejvýkonnějších AI ve vesmíru, WienerAI. Nativní token ERC-20 běží na Ethereu a je tedy kompatibilní s mnoha dalšími dApps a kryptoměnami. Platforma také obsahuje vysoce výnosný stakingový mechanismus, který v současnosti nabízí APY přes 1 800 %. Během pár dní bylo uzamčeno více než 550 milionů WAI tokenů, což dokazuje vysokou podporu a zájem komunity.

Screenshot 2024 05 01 at 10 01 37 Join WienerAI Presale The First AI Wiener Dog Offering Daily Staking Rewards

WienerAI se snaží vybudovat silnou a angažovanou komunitu zvanou Sausage Army, která přispěje k růstu ekosystému. Podle whitepaperu WienerAI má platforma v plánu řadu vylepšení a aktualizací, které do tokenu přidají další utility. Ve třetí a poslední fázi roadmapy projektu se očekává zalistování tokenu WAI na nejlepších kryptoměnových burzách, což přispěje k potenciálnímu zvýšení jeho hodnoty.

Wiener AI tokenomika

Co se týče tokenomiky, WienerAI má celkovou zásobu 69 miliard tokenů WAI, které jsou distribuovány způsobem, který pomáhá projektu růst a udržovat komunitu zapojenou. 30 % bylo alokováno do probíhajícího předprodeje, 20 % je vyhrazeno na odměny za staking a 20 % bude přiděleno na odměny komunity. Zbylých 20 % půjde na marketingové aktivity a 10 % bude použito na likviditu DEX/CEX, aby bylo obchodování co nejplynulejší.

Předprodej je ideální čas na investici do WienerAI, protože si můžete zakoupit tokeny WAI za zvýhodněnou cenu. WienerAI má jasný plán upgradu a růstu, který zahrnuje zlepšování technologie AI a expanzi v rámci sítě Ethereum. Tato vylepšení by mohla učinit WAI užitečnější a hodnotnější.

fa shield check img 2Výhody:

 • Nový meme coin, který spojuje inovativní AI s technologii blockchainu
 • Všichni investoři, kteří se zúčastní předprodeje získají velké odměny za staking
 • 10 % celkové zásoby tokenů je alokováno pro komunitní odměny
 • Projekt si klade za cíl zefektivnit obchodování s kryptoměnami

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna

KOUPIT WIENERAI

Sealana – Kryptoměnový projekt, který má potenciál prosadit se ve světě meme coinů a dosáhnout dlouhodobého úspěchu

Sealana (SEAL) je nejnovějším trendem v sektoru meme coinů. Myšlenka za tímto projektem je jednoduchá: baculatý tuleň inspirovaný postavičkou z animovaného seriálu South Park se noří hluboko do moře Solana. Jeho cílem je najít cestu ze sklepa své matky tím, že si vyzkouší obchodování s kryptoměnami. Projekt aktuálně pořádá předprodejní kampaň, která byly přijata s velkým nadšením a během několika hodin zaznamneala příliv více než 200 000 USD. Pro srovnání, předprodej virálního Solana meme coinu Slothana přesáhl 15 milionů dolarů během několika dní.

Sealana je nový meme coin založený na skutečném americkém tuleni a patří mezi nové kryptoměny s potenciálem

Sealana vyniká svým vtipným příběhem, který se zaměřuje na tuleně obchodníka. Tento zábavný a přitom poutavý příběh byl zásadní pro úspěšný start projektu a vzhledem k silnému začátku vše nasvědčuje tomu, že předprodej tokenů SEAL by mohl kvůli masivnímu zájmu dokonce předčasně skončit. Komunitní stránky na Telegramu a Twitteru již velmi rychle rostou. Sealana nabízí řadu investičních možností v rámci předprodeje, včetně nákupu přímo prostřednictvím widgetu a také převodu SOL do určené předprodejní peněženky.

sealana about

Sealana oslovuje především obchodníky, kteří chápou přitažlivost chaotického světa kryptoměn. Očekává se, že jako součást budování komunity bude projekt zveřejňovat vtipné memy, které by se mohly stát virálními. Sealana se snaží vybudovat angažovanou investorskou komunitu kolem svého výstředního tématu a spoléhá na svůj jedinečný styl a tón. Budoucnost projektu vypadá slibně, protože má za sebou rostoucí komunitu, zkušený tým a jedinečné postavení na trhu s meme coiny. Případný vývoj a partnerství by navíc mohly podpořit dlouhodobý růst projektu a mít pozitivní dopad na cenu.

Sealana má potenciál stát se vycházející hvězdou mezi kryptoměnami. Jako meme coin běžící na blockchainu Solana nabízí jedinečnou příležitost pro investory těžit z vývoje této platformy. Pokud vás projekt zaujal a rozhodli jste se investovat do této nové kryptoměny, můžete se zapojit do předprodeje Sealana a zakoupit si své první tokeny SEAL na oficiálním webu projektu. V současné době je směnný kurz přibližně 1 SOL = 6 900 SEAL. Při investičním rozhodování je však vhodné vždy zvážit rizika a provést důkladný průzkum.

fa shield check img 2Výhody:

 • Nový meme coin založený na skutečném americkém tuleni, což je zvířecí tematika, která na krypto trhu nejvíce rezonuje
 • Přináší spoustu zábavy ze spekulací s meme coiny založenými na zvířatech
 • Rychlé transakce

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Žádný use case v současnosti

Koupit Sealana

Base Dawgz – Multichainový meme coin s motivem Doge

Base Dawgz je nový kryptoměnový projekt navržený přesně pro ty investory, kteří touží po dobrodružství a inovacích. Projekt totiž přináší jedinečný multiřetězcový zážitek, který zahrnuje několik špičkových blockchainů, včetně Etherea, Solany, Binance Smart Chain a Avalanche.

Předprodej kryptoměny Base Dawgz, která patří mezi nejlepší nové kryptoměny k investici

Cílem Base Dawgz ovšem není pouhé posouvání hranic, on je totiž chce zcela zlomit. I z toho důvodu nabízí investorům bezproblémovou interoperabilitu napříč několika blockchainy, což zajišťuje, že budou moci bez omezení “cestovat” decentralizovaným světem. Díky využití nejnovější technologie Web3, jako je Wormhole a Portal Bridge, může projekt zajistit bezproblémovou interakci mezi vícero blockchainovými ekosystémy, které uživatelům poskytují bezkonkurenční víceřetězcová funkčnost.

Informace o netradičním projektu Base Dawgz, jehož kryptoměna patří mezi nejlepší nové kryptoměny

Nejznámější a nejvyhledávanější blockchain Ethereum se neustále rozrůstá a stává se jedním z hlavních center meme coinů s několika miliony uživatelů a tržní kapitalizací přes 1,78 miliardy dolarů pro všechny meme coiny. Když k tomu ještě přidáme blockchain Solana, který nejenže šlape Ethereu dost na paty, ale je už i mezi obchodníky s meme coiny velmi populární, tak by mohl mít Base Dawgz před sebou skvělou budoucnost s obrovským potenciálem.

Tokenomika projektu Base Dawgz, jehož stejnojmenná kryptoměna patří mezi nejlepší nové kryptoměny

K oslovení co nejširšího publika používá Base Dawgz koncept Share-to-Earn, kdy uživatelé připojí svůj účet X a sdílí memes a obsah související s Base Dawgz, za což následně obdrží body. Tyto body poté mohou vyměnit za tokeny DAWGZ, které odměňují aktivní členy komunity. Počáteční cena tokenu DAWGZ v předprodeji je 0,00479 USD, což dává včasným investorům šanci na nákup tokenu za nejnižší možnou cenu ještě před tím, než bude token uveden na vybraných burzách kryptoměn.

Více informací se dozvíte také ve whitepaperu Base Dawgz nebo začněte sledovat X Base Dawgz či se připojte k Base Dawgz na Telegramu.

fa shield check img 2Výhody:

 • Prokomunitní kryptoměna
 • Využívá virální meme Doge
 • Airdrop kampaň
 • Multichain utility
 • Hype spojený s blockchainem Base

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna
 • Úspěch projektu závisí na podpoře komunity

KOUPIT BASE DAWGZ

Mega Dice Token – Platforma, která propojuje inovace v kryptoměnách s vzrušením z reálných hazardních her

Mega Dice je online kasino založené na Telegramu, které odměňuje hráče kryptoměnami. Můžete hrát hry, sázet na sporty a získávat odměny pomocí jejich nativního tokenu s názvem Mega Dice Token ($DICE). Nutno dodat, že Mega Dice není nová společnost v kryptoprůmyslu, ale zavedené krypto kasino se značnou uživatelskou základnou čítající více než 50 000 jedinců. Přítomnost této společnosti nejen zvyšuje důvěru potenciálních investorů, ale také snižuje pravděpodobnost výkyvů, které jsou běžné při uvádění nových coinů na trh.

Mega Dice homepage

Vzhledem k mnohaletým zkušenostem s různými herními zážitky je $DICE považován za výjimečnou investiční možnost. Aby bylo možné oslovit co největší základnu investorů, je Mega Dice Token nabízen za nízkou cenu prostřednictvím předprodeje, což usnadňuje vstup do expandujícího odvětví GambleFi. Token nejen usnadňuje přístup začátečníkům, ale také nabízí odměny za větší účast na rozšíření platformy. První investoři pak budou čelit pravděpodobnému nárůstu hodnoty, zvláště jakmile bude online krypto kasino nadále rozšiřovat svou uživatelskou základnu a portfolio.

Cílem těchto cenových strategií je zvýšit rychlost počátečního přijetí a brzy vypěstovat silnou komunitu kolem tokenu. Zapojení by se mohlo zvýšit také prostřednictvím štědrých airdropů, což zvyšuje atraktivitu $DICE. Tokeny v hodnotě více než 2 250 000 USD budou rozděleny ve třech fázích. Tyto airdropy nabídnou odměny novým i stávajícím účastníkům a pomáhají udržovat aktivitu platformy, což by mohlo vést k živé a angažované komunitě. $DICE nabízí nejen možnost sázet na širokou škálu her, ale také umožňuje stakovat token za účelem získání denních odměn na základě výkonu kasina.

Mega Dice Airdrop

Kromě těchto výhod nabízí kasino také limitovanou edici NFT pro vybrané držitele $DICE, které odemykají speciální privilegia a odměny nebo je lze obchodovat na trhu. Co se týče tokenomiky, $DICE je vyvinut na blockchainu Solana a má celkovou zásobu 420 milionů tokenů. 35 % z této nabídky je věnováno na probíhající předprodej, což dává ekosystému počáteční podporu. 15 % z celkové nabídky je věnováno poolu likvidity a 10 % je určeno na odměny za staking. Výhody jsou však také ovlivněny růstem kasina, což uživatelům umožňuje přístup k dynamické formě stakingu. Stakeři také získají přístup k exkluzivním výhodám, jako je včasný přístup k nově spuštěným hrám a vyšší výhry.

Mega Dice tokenomika

Dále projekt vyčlenil 15 % z celkové nabídky na zmíněné airdropy, 5 % přidruženým společnostem, které přispívají k dosahu komunity kasina, 15 % je věnováno růstu kasina a 5 % zajistí marketingové aktivity. Pokud vás projekt zaujal, komplexnější informace naleznete ve whitepaperu.

fa shield check img 2Výhody:

 • Potenciál pro cenovou stabilitu a odměny
 • Flexibilní odměny za staking s vysokým výnosem
 • Odměny na denní bázi a prioritní přístup pro brzké investory
 • Nízká nabídka tokenů
 • Atraktivní airdrop

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Velmi spekulativní kryptoměna

KOUPIT MEGA DICE TOKEN

99Bitcoins – Projekt, který nabízí nový způsob, jak spojit potenciál vzdělávání a kryptoměny: model Learn-to-Earn

99Bitcoins je krypto vzdělávací web od roku 2014. S vydáním nativního tokenu 99BTC a odměnami v rámci mechanismu Learn-to-Earn, je napsána nová kapitola úspěšného příběhu platformy. Koncept je jednoduchý, uživatelé dokončí lekce platformy 99Bitcoins a za postup jsou odměněni tokeny 99BTC. Token $99BTC kombinuje silné stránky blockchainů Bitcoin a Ethereum. Původně byl vydán v předprodeji jako token ERC20 na Ethereu, následná migrace na token BRC20 využije funkce bezproblémového zabezpečení a označování metodou inskripce.

99Bitcoins patří mezi nové kryptoměny s potenciálem, kde vyděláváte skrze sebevzdělávání

99Bitcoins přináší revoluci do světa kryptovzdělávání svým přístupem „Learn-to-earn“. uživatelé mohou absolvovat informativní vzdělávací kurzy a získat za to tokeny 99BTC tokenů. Tento typ gamifikace podporuje úspěch a růst platformy. Platforma 99Bitcoins nabízí více než 70 rozsáhlých a rozmanitých online výukových kurzů na nejrůznější kryptoměnová témata – od základů blockchainu přes používání kryptoměnových peněženek až po obchodování s kryptoměnami. Díky modulární struktuře jsou předchozí znalosti každého uživatele řešeny individuálně.

Token 99BTC je nabitý skutečnou užitečností a nabídne řadu výhod jako přístup k pokročilým modulům, webináře vedené odborníky z oboru a obchodní signály. Projekt také nabízí možnost stakingu. Aby ji mohli držitelé tokenů využívat, musí své 99BTC vložit do stakingového poolu na webu projektu. Co říká tokenomika projektu? 99BTC je deflační token s maximální nabídkou 99 miliard tokenů, z kterých je 15% k dispozici prostřednictvím předprodeje, 14% jde na odměny za staking, 23% na vývoj projektu, 17% bude tvořit komunitní fond, 8% zajistí likviditu a zbývajících 23 % je určeno na marketingové aktivity.

tokenomika 99Bitcoins, která patří mezi nové kryptoměny s potenciálem, kde vyděláváte skrze sebevzdělávání

Tvurci 99Bitcoins také oznámili velkorysý airdrop, který rozdělí celkem 99 999 USD v tokenech 99BTC 99 členům komunity. Aby se zájemci mohli stát součástí této vzrušující příležitosti, musí se zaregistrovat na oficiálním webu projektu, připojit se k sociálním sítím, odeslat adresu své bitcoinové peněženky a adresu peněženky použitou během předprodeje. Pokud vás projekt zaujal, nákup tokenů 99BTC je možný prostřednictvím ETH, USDT, BNB nebo kreditní kartou. Vzhledem k tomu, že zájem o digitální měny a jejich mechanismy neustále roste, 99bitcoins by se mohl etablovat jako významný hráč tím, že uživatelům umožňuje generovat výnosy z toho, co se naučili.

fa shield check img 2Výhody:

 • Dlouhodobě fungující vzdělávací platforma pro bitcoin a kryptoměny
 • Inovativní Learn 2 Earn mechanismus, díky kterému můžete vydělávat krypto
 • Odměny za staking
 • Vzdělávací kurzy pro investory a obchodníky do kryptoměn
 • Velký airdrop pro včasné investory

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Spekulativní kryptoměna

koupit 99bitcoins

Sponge V2 – Nová verze oblíbeného meme coinu Sponge, která slibuje zavedení řady inovací a vylepšení původního ekosystému

Popularita memů se promítá také do popularity meme coinů, které v poslední době vznikají rychleji než jakékoli jiné kryptoměny. Jedním z meme coinů, které v roce 2023 vzbudily největší zájem, je token Sponge, meme coin inspirovaný kresleným filmem z kanálu Nickelondeon s názvem SpongeBob SquarePants. Token SPONGE se objevil v květnu 2023 a rychle získal zájem investorů, přičemž dosáhl tržní kapitalizace 100 milionů USD a 13 000 držitelů. Nyní meme coin čeká další revoluce, protože tvůrci oznámili spuštění nové verze kryptoměny – Sponge V2.

nové kryptoměny - sponge V2

Tento token má být evolucí oblíbeného Sponge. Ve světě kryptoměn, kde jsou předprodeje normou, se Sponge V2 vymyká zavedeným konvencím. Tokeny nabízí pouze prostřednictvím mechanismu stake-to-bridge. To znamená, že všichni investoři platí stejnou cenu a jediný způsob, jak token získat, je staking tokenů V1. Včasné zapojení však může stále přinést značné výhody, protože jakmile fáze stake-to-bridge skončí, tokeny SPONGEV2 se dostanou na burzy za pravděpodobně vyšší cenu.

Kromě vyhlídek na zvýšení hodnoty Sponge V2 mohou investoři generovat další příjem vložením svých tokenů. Tato strategie nabízí odměny rozložené do čtyř let a vytváří atraktivní proud pasivního příjmu. Aktuální roční procentní výnos činí působivých 324 %. S přibývajícím množství tokenů se však bude APY snižovat.

Sponge V2 chce redefinovat pojem meme coin tím, že do ekosystému integruje závodní hru Play-to-Earn s názvem Sponge Racer. Umožňuje uživatelům používat tokeny SPONGEV2 k získávání odměn. Přestože hra nabízí i bezplatnou verzi, pouze placená verze vám umožní přivydělat si. Implementace modelu P2E má za cíl nejen zvýšit užitečnost a hodnotu tokenů, ale také rozšířit komunitu, která na oplátku přiláká nové investory a posílí pozici Sponge V2 na trhu.

Sponge V2 staví na silné komunitě vybudované svým předchůdcem. Více než 11 600 unikátních držitelů tokenů SPONGE dokazuje důvěru, kterou značka požívá. Sponge V2 hodlá pokračovat ve strategii originálu, což znamená, že zpočátku se tvůrci zapojí do agresivního marketingu, který má přilákat nové nadšence a způsobit FOMO efekt. To vše za účelem zalistování na předních burzách, včetně Binance.

fa shield check img 2Výhody:

 • Starý a zároveň nový token Sponge
 • Velká fanouškovská základna
 • Odměny za staking
 • Velké odměny pro včasné investory
 • Zalistováno na velkých krypto burzách

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Spekulativní meme coin

Koupit Sponge V2

eTukTuk – Nový projekt v oblasti elektromobility na Binance Smart Chainu

Společně s rozvojem elektromobility se setkáváme i různými projekty, které jsou s touto oblastí spojené – a to nejenom v Evropě, ale po celém světě. Jedním z těchto projektů je eTukTuk, společnost, která se zabývá rozvojem elektrických tuktuků, které jsou v benzínové verzi hojně využívané v asijských zemích jako Indie či Sri Lanka.

eTukTuk concept

Společnost eTukTuk představuje svůj hlavní produkt v podobě elektrických vozidel a sítě nabíjecích stanic. Celý projekt poté funguje na Binance Smart Chainu (BSC). Jako hlavní cíl celého projektu můžeme označit řešení v oblasti dopravy, které má pomoci s přechodem na elektrická vozidla obyvatelům asijských zemí a zároveň pomoci snížit emise, které produkují klasická spalovací vozidla.

Roadmapa eTukTuku
Roadmapa eTukTuku

Jednou z nejvýraznějších vlastností je byznysový model, který priorizuje lokální výrobu svých vozidel a produktů. Tento přístup snižuje náklady na výrobu, což ulehčuje situaci místním řidičům, kteří tak mohou na elektrická vozidla přejít snadněji. Elektrická vozidla nespalují a neprodukují navíc žádné emise, což také znamená, že jejich údržba není tak náročná jako u těch motorových.

Je důležité také zmínit využití blockchainu v rámci tohoto projektu. Řidiči si budou moci užívat levných transakcí za dobíjení svých vozidel a zároveň vytvoření jejich digitální identity, se kterou budou dobíjet své eTukTuky a sledovat své výdaje či spotřebu apod.

Předprodej projektu byl právě spuštěn na webových stránkách a hned v rámci prvních dnů dokázal předprodej vybrat více než 600 tisíc dolarů. Mezi platebními metodami, které můžete využít k nákupu tokenů $TUK, naleznete platby pomocí kryptoměn jako BNB nebo USDT. Tyto kryptoměny si můžete v rámci rozhraní předprodeje nakoupit do své připojené peněženky také pomocí platební karty, takže i uživatelé, kteří těmito kryptoměnami nedisponují, budou mít k tokenům $TUK přístup.

fa shield check img 2Výhody:

 • Rychlé a efektivní transakce
 • Vlastní ekosystém s užitečným produktem
 • Ekosystém běžící na smart kontraktech
 • Zaměření se na trh, kde to má smysl
 • Kombinace elektromobility s blockchainem

fa shield list icon img 1Nevýhody:

 • Zatím je vše ve fázi plánu

koupit ETUKTUK

CRO – Token burzy Crypto.com s mnoho využitím

Pokud se pohybujete ve světě kryptoměn, určitě Vám neuniklo dění okolo burzy Crypto.com a její nové kryptoměny, tokenu CRO. Tato kryptoměnová burza spuštěná v roce 2019 se zanedlouho dostala pod kůži celé kryptoměnové komunitě, když minulý rok v listopadu oznámila, že si zajistila práva na pojmenování Staples Center v Los Angeles, které je domovem NBA Lakers či Kings z NHL, a to na příštích 20 let. Obchod vyšel na 700 milionů dolarů.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022

Co se týče společnosti, nejspíše se nemusíte bát, že byste přišli o své prostředky při investování do dceřiného tokenu CRO. Jedná se o interní měnu celého ekosystému okolo Crypto.com. Kryptoměna během mediálního šíření a uběhlých událostí kolem burzy dokázala solidně narůst na ceně, kdy během listopadu minulého roku vzrostla o 360 % a dosáhla téměř ceny 1 dolaru. Graf níže zobrazuje růst ceny tokenu.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022
Růst ceny tokenu CRO

Token Cronos je v době psaní článku 17. nejhodnotnější kryptoměnou na světě dle kapitalizace podle dat serveru CoinMarketCap. Denní zobchodovaný objem činí přes 100 milionů dolarů. V cirkulaci je momentálně až 26 miliard tokenů CRO.

Tokenomika

Bylo vytvořeno 5 hardwarových peněženek pro bezpečné uložení tokenů. Adresy peněženek jsou uvedeny ve whitepaperu CRO. Peněženky po 20 mld. tokenů jsou do 8.11. 2022 zmraženy. Tokenomiku tokenu můžeme vidět níže na grafu, přičemž celkové kolující množství bude činit 100 miliard kusů.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022
Tokenomika CRO

Výhody držení tokenu CRO

Spolu se spekulováním na růstu ceny nové kryptoměny CRO, plyne spousta výhod, včetně snížených poplatků na burze Crypto.com, odměny za staking, vyšší odměny za stakování jiných kryptoměn a účast na událostech spojených se samotnou burzou. Kromě těchto zmíněných bonusů, patří mezi největší výhodu cashback u kreditní/debetní karty a Spotify či Netflix zdarma.

Nejlepší nové kryptoměny pro rok 2022
Přehled cash backu

Firma nabízí různé procentuální úrovně cash backu, překvapivých 1-8 procent. Typ karty, jež můžete vlastnit, záleží na tom, kolik tokenů CRO zamknete v peněžence a jste ochotni držet. Jak vidíte, základní modrá karta vám dává cashback 1 % z každé platby. O jeden level lepší karta vám dá casback 2 % a k tomu zdarma Spotify.

Management stojící za CRO

U každého whitepaperu, který dostanete pod ruce se nestane, že byste mohli vidět konkrétní tváře a jména, to zaručeně přidává na kredibilitě projektu. Hlavní tváří projektu je samotný CEO, Kris Marszalek, který má bohaté zkušenosti z technologického byznysu. Mezi další důležité osoby patří pozice CIO, CTO a CCO, kde můžeme vidět profesionály s relevantní zkušeností s kryptoměnami.

KOUPIT CRONOS

Uniswap – Vedoucí decentralizovaná burza

Burza Uniswap je důležitým pilířem u nových projektů, protože na rozdíl od svých konkurentů řeší problém s likviditou a obchody pomocí tzv. AMM systému, přičemž se vyhýbá díky tomu zádrhelům, které měly první decentralizované burzy. V praxi lze pak na Uniswapu vytvořit kryptoměnový pár a provést jakoukoliv směnu tokenů.

Token Uniswapu je poměrně nový projekt, který si během krátkého časového období stihl udělat pořádné jméno na kryptoměnové scéně a přitom se krásně zhodnotit. Tento token totiž vyrostl z ceny 0,3 dolaru na téměř 45 dolarů za pouhých 230 dní. Takže z investovaných 100 dolarů, byste o 8 měsíců později vlastnili 15 000 dolarů. Vývoj ceny zobrazuje týdenní graf níže.

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022
Cenový vývoj Uniswapu

Token UNI patří do skupiny tzv. governance tokenů, které svým majitelům dávají právo hlasovat – jak v nejrůznějších návrzích ohledně vylepšení tokenu, tak i změnách na samotné burze. Samotní zakladatelé projektu se k tokenu vyjádřili následovně:

Oficiální zakotvení Uniswapu jako veřejně vlastněné a soběstačné infrastruktury, která pečlivě chrání její nezničitelné a autonomní kvality.

Tokenomika

Celková dodávka tokenu Uniswap je 1 miliarda kusů. Ty budou k dispozici v průběhu čtyř let, poté Uniswap zavede trvalou míru inflace ve výši 2 %, aby udržel účast její sítě. Tokeny jsou momentálně rozděleny tak, že 60 % spadá pro členy komunity Uniswap, 21,5 % pro členy týmu, 17.8 % pro investory a 0.69 % pro poradce. Poslední tři distribuce proběhnou podle čtyřletého rozhodného plánu.

CHCI KOUPIT

PancakeSwap – Nejrozšířenější decentralizovaná burza fungující na Binance Smart Chainu

Pokračovat budeme úhlavním konkurentem předešlé burzy, PancakeSwapem. Jedná se o nejrozšířenější decentralizovanou burzu, která funguje na Binance Smart Chainu, čímž si zajistila nízké poplatky. Uniswap totiž funguje v ekosystému Etherea, jež je známá vysokými gas poplatky. Burza společně s tokenem vznikla v roce 2020.

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022Burza navíc ke konci minulého roku spustila své NFT tržiště společně s vlastní kolekcí, PancakeSquad. Poplatky generované na NFT tržišti a kolem kolekce PancakeSquad jsou použity na zpětný odkup a spálení tokenu CAKE, což tokenu přidává na hodnotě.

Token CAKE

Kryptoměna CAKE je vytvořená na BEP-20 síti a patří do kategorie utility tokenů s patřičným využitím přímo na burze. Zejména pro farmení, staking, účast v PancakeSwap loteriích a pro hlasování ve veřejných návrzích na úpravu PancakeSwap ekosystému.

Zajímavostí je, že je celý management stojící za burzou společně s tokenem zcela anonymní. Nicméně žádného rug pullu se nemusíte obávat, projekt prošel řadou auditů od prestižních společností a měl by tím pádem být dostatečně robustní a bezpečný. Příkladem může být audit od společnosti Certik, která dala projektu téměř 100 % hodnocení.

CHCI KOUPIT

Tokenomika

Jedinečnou vlastností těchto tokenů je, že jejich nabídka je nekonečná. Neexistuje žádný strop pro nabídky tokenů CAKE, ten se totiž v ekosystému Pancakeswap hojně používá v každém produktu, takže řízení nabídky je zásadní úkol. Obvykle se každý měsíc objeví jeden nápad, který navrhne, jak rozumně spravovat a rozdělovat odměnu za tokeny. O tomto měsíčním návrhu bude komunita hlasovat. Zde je aktuální tokenomika tokenu CAKE:

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022
Tokenomika CAKE

Decentraland – Projekt Metaverse běžící na síti Etherea

Virtuální prostředí, kde můžete stavět domy, potkávat se s přáteli a nakupovat pozemky – to je Decentraland. Jedná se o metaverse projekt, který běží na síti Etherea. Tokeny lze také využít k nákupu zboží a služeb v tomto decentralizovaném světě, který funguje ve virtuální realitě. Platforma vznikla v roce 2017,  v době, kdy zájem o kryptoměny vrcholil.

TIP: Pokud Vás toho o projektu zajímá více, přejděte na tuto stránku.
Díky tomu, že vše funguje na veřejném blockchainu, jsou všechny světy přístupné globálně. Zároveň tato technologie zajišťuje uživatelům plná vlastnická práva a poskytuje úplnou kontrolu nad veškerým obsahem souvisejícím s daným pozemkem.

Facebook a metaverse

Bývalá společnost Facebook (nyní Meta), oznámila minulý rok v listopadu přejmenování na Meta, což signalizuje soustředěnost na toto inovativní virtuální prostředí. Na konferenci konané minulý rok oznámil CEO Mety, Mark Zuckerberg, investici do metaversu v hodnotě 10 miliard dolarů pro letošní rok. Sám Zuckerberg označil Metaverse za příští generaci internetu, kterou budou používat stovky milionů uživatelů.

Nejlepší Nové Kryptoměny pro rok 2022
Vývoj ceny MANA

To, že Zuckerberg dokáže predikovat zájem uživatelů nám ukázal se samotnou společností Meta. V důsledku těchto oznámení dvě hlavní kryptoměny pohybující se v metaversu zahájily raketový růst a mezi nimi byla i MANA. Během dvou dnů vyrostla o více než 200 %. Denní graf je zobrazen výše.

Jak to funguje?

Jak už jsme si řekli, decentraland funguje na blockchainu Etherea. Tento ekosystém ovšem nemá pouze jeden token, ale dva – MANA a LAND. První token je měnou v decentralandu. Ačkoliv se projekt označuje za decentralizovaný, není tomu úplně tak. Stále vše totiž běží na serverech vývojářů a to sebou přináší jistou centrální autoritu.

Koupit Decentraland

Internet Computer – Blockchainová síť, která si klade za cíl přinést větší efektivitu, rychlost a decentralizaci výpočtů a ukládání dat

Internet Computer se vyznačuje tím, že není typickou platformou pro smart kontrakty. Cílem ICP není nic menšího, než nahradit celý internet, jak ho známe. Platformu, za kterou stojí startup Dfinity, lze definovat jako projekt na rozšíření přístupu k internetu, odstranění monopolu zavedeného velkými technologickými společnostmi, který nabízí vývojářům, uživatelům a podnikům mechanismus pro nasazení „softwaru a služeb přímo na veřejný internet.”

ICP byl spuštěn v květnu 2021 a okamžitě se stal jedním z největších blockchainových projektů na trhu. Platforma Internet Computer poskytuje okamžitý přístup k dApps (decentralizovaným aplikacím) pomocí blockchainu a cloudových technologií. Internet Computer umožňuje vývojářům vytvářet a hostovat aplikace na blockchainu a uživatelům je používat přímo v prohlížeči. Tato platforma poskytuje škálovatelnost, bezpečnost a okamžitou plynulost, což znamená, že aplikace běžící na internetovém počítači běží bez zpoždění.

nové kryptoměny - ICP

Jedná se o unikátní projekt, ve kterém je plně realizována myšlenka decentralizace. To se však netýká oblasti elektronických peněz, ale míří do globální cloudové infrastruktury. Lze jej nazvat „světový počítač“, jehož cílem je nahradit tradiční IT technologie. Tímto způsobem vzniká nová generace Web3 aplikací a služeb, které plně běží na blockchainu. ICP se považuje za vylepšenou verzi sítě Ethereum.

Internet Computer nabízí řadu výhod oproti tradičním hostingovým platformám. V první řadě poskytuje okamžitý přístup k aplikacím bez nutnosti jejich instalace do počítače. Navíc díky využití technologie blockchain je tato platforma bezpečnější a decentralizovanější než tradiční řešení. Nativní token ICP je aktuálně více než 98 % pod svým ATH a v žebříčku největších kryptoměn na CoinMarketCap je na 16. místě.

Injective – Protokol DeFi, který umožňuje vytváření decentralizovaných burz, derivátů a dalších finančních produktů

Injective je jedinečný blockchain, kde vývojáři mohou najít robustní moduly připravené k použití, jako je plně decentralizovaná kniha objednávek, kterou lze použít k vytvoření rozmanité řady sofistikovaných aplikací. Injective je navíc otevřená, interoperabilní platforma pro smart kontrakty. Protokol je vytvořen pomocí Cosmos SDK a usnadňuje vysokorychlostní transakce napříč řetězci na největších sítích první vrstvy, jako je Ethereum a Cosmos Hub.

Ekosystém Injective poskytuje neomezený a bezprecedentní přístup k decentralizovaným finančním trhům, produktům, službám a nástrojům. Uživatelé mohou vytvořit jakýkoli finanční trh pomocí bezpečného a plně decentralizovaného exchange protokolu projektu. Obchodní infrastruktura společnosti Injective je plně poháněna centrální knihou limitních příkazů, která integruje uživatelsky přívětivé rozhraní a rychlost centralizovaných burz s transparentností decentralizovaných burz.

nové kryptoměny - INJ

Unikátní decentralizovaný protokol je schopen podporovat cross-chainové obchodování s kryptoměnami, perpetuals, futures a různými aktivy na mnoha blockchainech. Ekosystém Injective zahrnuje více než 100 projektů a více než 200 000 členů komunity z celého světa. Také stojí za zmínku, že projekt je podporován skupinou významných investorů, jako jsou Binance, Pantera Capital a Mark Cuban.

INJ je nativní token o protokolu. Jde o aktivum, které se používá pro správu, extrakci likvidity a staking. 60 % všech obchodních poplatků jde na zpětný odkup a spálení INJ každé dva týdny, což umožňuje, aby se zásoby této poměrně nové kryptoměny v průběhu času snížily. Aktuálně je v oběhu 83,7 milionů tokenů INJ s tržní kapitalizací 3,2 miliard USD. To řadí token na 30. místo v žebříčku největších kryptoměn na CoinMarketCap.

Optimism – Řešení na 2. vrstvě, jehož cílem je zvýšit rychlost a škálovatelnost sítě Ethereum

Blockchain Optimism využívá technologii Optimistic Rollups, která snižuje transakční poplatky desetinásobně ve srovnání s první vrstvou sítě Ethereum. Zároveň umožňuje snadnou implementaci jakýchkoli smart kontraktů a decentralizovaných aplikací napsaných v Solidity. Síť Optimism má kapacitu 200 až 2 000 transakcí za sekundu. Podle údajů dostupných na webu DefiLlama patří Optimism mezi top sítě na 2. vrstvě, pokud jde o počet provozovaných protokolů a likviditu.

Podstatou technologie je, že zpracování transakcí a realizace smart kontraktů probíhají v síti Layer 2, zatímco hlavní síť Ethereum má za úkol generovat bloky a zajišťovat bezpečnost. Optimism využívá svůj vlastní Optimistic Virtual Machine (OVM), který umožňuje smart kontraktům a decentralizovaným aplikacím napsaným pro Ethereum běžet beze změny v síti vrstvy 2. Aby se zvýšila rychlost zpracování transakcí, OVM funguje bez kontroly pravosti každé transakce. To znamená, že na rozdíl od mainnetu Ethereum je v síti Optimism každá transakce považována za skutečnou, dokud se neprokáže opak.

nové kryptoměny - OP

Aby byla zajištěna bezpečnost (např. aby se zabránilo dvojímu utrácení), OVM umožňuje účastníkům sítě zpochybnit pravost transakcí. Speciální výpočetní uzly, nazývané sekvencery, agregují stovky transakcí provedených v síti vrstvy 2 do kompaktních „akumulačních paketů“, které jsou začleněny do bloků v základní síti Ethereum. Jiný typ uzlů, tzv. validátory, mohou zpochybnit pravost transakcí zaslaných sekvencery do týdne. Pokud je transakce zpochybněna validátorem, je celý paket ověřen porovnáním kořenových stavů před a po transakci.

Pokud kontrola ukáže, že nabídka je nepravdivá, celý transakční paket a odpovídající blok jsou odmítnuty, bdělý validátor je odměněn a sekvencer potrestán. Nativní token ekosystému se nazývá OP. V současné době se nachází na 28. místě v žebříčku největších kryptoměn na CoinMarketCap s tržní kapitalizací více než 3,3 miliardy USD.

Kaspa – Kryptoměna založená na vlastní, patentované technologii DAG, která poskytuje bezpečnou a efektivní infrastrukturu pro ukládání dat a přenos plateb

Kaspa bezesporu patří mezi velmi slibné nové kryptoměny. Je založená na vlastní technologii DAG (Directed Acyclic Graph). Díky této technologii jsou transakce prováděné pomocí Kaspa rychlejší a levnější než u jiných kryptoměn. Jedním z klíčových prvků Kaspa je jeho unikátní implementace Bitcoin protokolu, který zajišťuje kompatibilitu se stávajícími platebními systémy. Díky tomu může Kaspa fungovat jako doplněk nebo alternativa k platebním systémům založených na tradičních měnách. Kaspa také nabízí mnoho dalších výhod, jako je snadná integrace s jinými projekty, vysoká škálovatelnost, nízké transakční náklady a bezpečnost a soukromí uživatelů.

Kaspa funguje na bázi peer-to-peer, což znamená, že transakce jsou prováděny přímo mezi uživateli, bez prostředníků. Každý uživatel má svou vlastní kopii účetní knihy, která se používá k ověřování transakcí. Díky použití technologie DAG nabízí Kaspa výjimečně vysoký výkon a škálovatelnost. DAG umožňuje paralelní zpracování transakcí, což znamená, že čím více uživatelů, tím rychlejší a efektivnější se síť stává.

nové kryptoměny - KAS

Mainnet Kaspa dnes zpracovává jeden blok za sekundu, ale „cílem vývojářů je výrazně zvýšit počet bloků za sekundu, což přiláká rozvoj smart kontraktů a DeFi“. To dělá Kaspa jedním z nejrychlejších blockchainů založených na PoW. Na rozdíl od Bitcoinu a dalších systémů PoW, jako je bitcoin Cash, Litecoin a ZCash, má Kaspa tak vysoké rychlosti zpracování transakcí, proto má potenciál stát se globální platformou peer-to-peer plateb. Efektivně se tak stává konkurentem bitcoinu, a to i za předpokladu širokého přijetí Lightning Network.

Kaspa je projekt, který se snaží vyřešit významné problémy s výkonem a škálovatelností v technologii blockchain. Jeho inovativní přístup k dynamické velikosti bloků a decentralizované emisi otevírá dveře novým příležitostem a perspektivám ve světě kryptoměn. Toen KAS má v současné době tržní kapitalizaci 2,5 miliardy USD, což mu stačí na 38. místo v žebříčku největších kryptoměn na CoinMarketCap.

THORChain – Platforma, která nabízí decentralizované řešení pro výměnu kryptoměn napříč různými blockchainy

Pokud hledáte decentralizované řešení, které vám umožní snadno vyměňovat tokeny napříč řetězci, bez zabalování tokenů, pak THORChain může být to, co jste hledali. Můžete také vydělávat poskytnutím likvidity burze nebo spuštěním uzlu pro zabezpečení sítě. Pravděpodobně už ve své hlavě srovnáváte THORChain s Uniswapem, ale v mnoha ohledech se liší. THORChain byl vytvořen v roce 2018. Nabízí však celou řadu burzovních služeb a její kontinuální pooly likvidity jsou v tomto odvětví jedinečné.

Vzhledem k tomu, že THORChain je postaven jako cross-chain řešení, je možné vyměnit jakékoli aktivum prostřednictvím THORChain, což je lepší než nabídky DEX. V ekosystému THORChain existují v podstatě dvě skupiny. Někteří jsou uživatelé a jiní jsou poskytovatelé likvidity. Uživatelé jsou primárními účastníky sítě, kteří používají cross-chain služby projektu ke snadné výměně tokenů. Takové swapy se provádějí mezi pooly likvidity, přičemž uživatel platí poplatek na pokrytí transakčních poplatků a za provedení swapu.

nové kryptoměny - RUNE

Druhou skupinou, která využívá THORChain, jsou poskytovatelé likvidity, kteří přidávají likviditu do různých poolů pro provozování burzy. Tato likvidita je vázána na tokeny RUNE a je pak držena v samostatných vaultech provozovaných uzly sítě. Použitím kontinuálního poolu likvidity tímto způsobem se THORChain vyhýbá potřebě externích cenových zdrojů nebo oráklů. Poskytovatelé likvidity získávají odměnu prostřednictvím transakčních poplatků účtovaných uživatelům.

Věc, která drží celý ekosystém THORChain pohromadě, je protokol BiFrost, který tým vybudoval od základů a dělá pouze jednu věc – propojuje všechny existující blockchainy dohromady. RUNE je nativní token THORChain a je také důležitou součástí systému. Jedná se o BEP20 token a slouží čtyřem účelům v rámci ekosystému, a to bezpečnost, likvidita, správa a odměny. V době psaní je to 51. největší kryptoměna s tržní kapitalizací více než 1,5 miliardy USD.

Arbitrum – Řešení škálování vrstvy 2 pro blockchain Ethereum

Protokol Arbitrum je řešení pro škálování na 2. vrstvě, které vyvinula společnost Offchain Labs, s cílem vyřešit problém přetížení sítě Ethereum zlepšením způsobu ověřování smart kontraktů. Platforma využívá zabezpečení poskytované mainnetem Ethereum, ale umožňuje běh smart kontraktů na samostatné vrstvě, aby se snížilo přetížení sítě. Tato technika je známá jako rollup a je to místo, kde je řada transakcí a záznamů ověřována na další vrstvě a poté převedeny do hlavní sítě vrstvy 1 – v tomto případě do hlavní sítě Ethereum.

Arbitrum odměňuje uzly, které aktivně ověřují smart kontrakty v řetězci Arbitrum. Jsou zodpovědní za přidávání bloků do první vrstvy – hlavní sítě Ethereum. Zatímco o dosažení podobných vylepšení usilují i ​​jiné protokoly, síť Arbitrum v současnosti vyniká svou kompatibilitou s Ethereum Virtual Machine (EVM ), což znamená, že vývojáři se nemusí učit nový kódovací jazyk, aby mohli vytvářet své DApps na hlavní síti Arbitrum.

nové kryptoměny _ARB

Arbitrum je založeno na technologii Optimistic Rollups, kterou využívá několik konkurenčních L2 řešení, jako je Optimism. Vývojářům Arbitrum se však podařilo optimalizovat kumulativní strukturu tak, aby bylo do hlavní sítě odesíláno minimální množství dat, což snížilo transakční náklady i ve srovnání s L2 konkurenty. Vývojáři Arbitrum přidali do Optimistic Rollups 3 typy validátorů a také jedinečný mechanismus řešení sporů. Mechanismus konsenzu zajišťuje, že validátoři mohou napadnout transakci po dobu 7 dní.

ARB, který patří mezi poměrně nové kryptoměny, je nativní token řízení kompatibilní s ERC-20 blockchainu Arbitrum. Token ARB můžete použít k převodu hodnoty, jako investici nebo k hlasování o rozhodnutích o správě. V současné době se může pyšnit tržní kapitalizací téměř 3 miliardy dolarů, což tokenu stačí na 35. místo v žebříčku největších kryptoměn na webu CoinMarketCap.

Mina – Blockchain L1, jehož cílem je splnit původní příslib blockchainu – decentralizaci, škálování a bezpečnost

Rané blockchainy jako Bitcoin a Ethereum postupem času shromažďují stále více dat a nyní mají velikost stovek gigabajtů. Postupem času jejich blockchainy ještě dále porostou. To je značná nevýhoda, protože pro ověření transakcí musí být přenášena celá historie blockchainu. Vývojáři projektu Mina zvolili jiný přístup. Díky malé velikosti kolem 22 kilobajtů jsou rychlé peer-to-peer transakce s přímou synchronizaci s tímto protokolem možné bez problémů. Navíc se Mina neustále nerozšiřuje, ale vždy si zachovává svou velikost.

Malá velikost umožňuje účastníkům rychle synchronizovat a ověřit aktuální konsensuální stav sítě. Kromě toho je práh pro připojení k síti nízký, protože nevyžaduje téměř žádné napájení počítače ani úložiště. Ve srovnání například s bitcoiny, kde může někdy trvat týdny, než si stáhnete kopii blockchainu a můžete se připojit k blockchainové síti, to poskytuje značnou výhodu. S touto výhodou rychlosti chce Mina konkurovat průmyslovým gigantům.

nové kryptoměny_MINA

Díky své speciální architektuře však Mina nemůže ukládat transakce trvale. Pokud se to přesto stane, přidá se další „archivační uzel“, který pak ukládá transakce mimo řetězec. To znamená, že funkčnost hlavního řetězce není ovlivněna. Protokol využívá tzv. zero knowledge proofs, konkrétně zk-SNARKs. Fungují tak, že zachycují stav celého blockchainu jako „snímek“ a předávají ho dál. Tím se vyhnete odesílání všech dat v řetězci.

Nativním tokenem protokolu je MINA. Hlavním účelem těchto tokenů je usnadňovat transakce v rámci blockchainu a slouží také jako mechanismus odměn pro uživatele, kteří se podílejí na udržování efektivity sítě. V době psaní patří MINA mezi top kryptoměny s tržní kapitalizací téměř 1,5 miliardy USD. Cena tokenu se aktuálně nachází téměř 90 procent pod svým ATH.

Astar – Kryptoměna, jejímž cílem je poskytnout decentralizovanou platformu pro interoperabilitu napříč řetězci

Astar se nazývá dApps hubem. Jde o platformu podporující smart kontrakty a blockchain vrstvy 1, podobnou největší platformě tohoto typu – Ethereum. Jedná se o parachain Polkadot. Parachainy jsou blockchainy s vlastní správou, tokenem a poplatky, ale jejich bezpečnost a konečnost bloků zajišťuje Polkadot Relay Chain. Astar tedy není sada smart kontraktů, token postavený na jiné platformě ani řešení L2.

Astar (dříve Plasm Network) umožňuje vývojářům snadno vytvářet jejich aplikace. Platforma je založena na Optimistic Virtual Machine (OVM), Rollups a dalších funkcích pro vytváření škálovatelných dApps. Astar nativně podporuje jak EVM, tedy smart kontrakty napsané v Solidity (kompatibilní s Ethereum), tak WASM. To je možné díky funkci zvané X-VM (Cross Virtual Machine). X-VM umožňuje smart kontraktům vytvářet spojení a číst data z různých virtuálních strojů v rámci stejného blockchainu a různých jazyků. Podle týmu stojící za vývojem Astar je WASM budoucnost, protože je mnohem lépe optimalizovaný, rychlejší a umožňuje psát smart kontrakty prakticky v jakémkoli jazyce.

nové kryptoměny_ASTR

Velmi zajímavou funkcí Astaru je také Operator Trading. Jedná se o mechanismus pro nákup a prodej aplikací Astar a přímo navazuje na jeden z nejzajímavějších modulů, které tvoří Astar, tzv. DApp Staking. DApp Staking je mechanismus pro odměňování vývojářů nebo administrátorů smart kontraktů. 50 % odměn jde vývojářům aplikací. Astar vám umožňuje přiřadit správce smart kontraktu, nazývaného „operátor“. Operátory dApps mohou nominovat „Nominátoři“, kteří také získávají odměny. Z 50 % odměn každého bloku připadá 40 % operátorům smart kontraktů a 10 % nominátorům.

Nativní token sítě se nazývá ASTR. Používá se k pokrytí transakčních poplatků, pobídek k účasti na managementu projektu a v dapp stakingu jako odměny pro každého, kdo se těchto aktivit účastní. Takový systém nejen povzbuzuje lidi, aby stavěli své aplikace na Astaru, ale také umožňuje uživatelům vydělávat peníze podporou jejich oblíbené aplikace. Přestože patří mezi nové kryptoměny, v době psaní je token 79. největším digitálním aktivem v žebříčku CoinMarketCap s tržní kapitalizací přesahující 860 milionů dolarů.

Závěrem: Které nové kryptoměny z našeho výběrů mají největší potenciál?

Nové kryptoměny je poměrně těžké vyhledat, nicméně si myslíme, že s výše zmíněnými projekty chybu neuděláte. Ovšem stále musíte mít na paměti, že digitální aktiva jsou vysoce volatilní instrument a brzké kryptoměny s nízkou tržní kapitalizací se mohou lehce propadnout o více než desítky procent.

Podle nás má největší potenciál nový P2E projekt PlayDoge kombinující kouzlo Tamagotchi s viralitou memu Doge. Dalším zajímavým projektem je určitě, Solana meme coin Sealana, AI meme coin WienerAI, multichainový meme coin Base Dawgz, nebo vzdělávací platforma 99Bitcoins s unikátním mechanismem Learn 2 Trade.

koupit Playdoge

Jaké jsou nejlepší nové kryptoměny 2024?

Které nové kryptoměny mi nejvíce vydělají?

Co je kryptoměna?

Kde koupím nové kryptoměny?

Co si koupím za kryptoměny?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.