Sunday, May 26, 2024

Nejlepší Platformy Kde Koupit NFT v České republice 2024

V tomto článku si představíme, kde koupit NFT alias Non-fungible tokens. Tyto obrázky či videa upoutaly pozornost celého světa, kdy ceny některých tokenů, mezi které patří například Beeple’s NFT, se prodaly za částky přesahující miliardu korun. Ať už jste příznivce nebo odpůrce těchto, jak lidé často říkají, “bezcenných pixelů”, možná máte zájem se na vlně trendu okolo oblasti NFT svézt. Samozřejmě za účelem zisku.

Mají tyto tokeny před sebou ještě zdárnou budoucnost? To se časem uvidí, avšak s tím, jak jde do popředí metaverse a všechny ostatní virtuální počiny, tu s námi pravděpodobně zůstanou.

Kde koupit NFT? S těmito brokery neuděláte chybu

Tady je rychlý přehled těch nejlepších prostředníků poskytující možnost kde koupit NFT pro Českou republiku v roce 2022. Chcete začít obchodovat? Zbývá už pouze jediný klik.

1. Crypto.com – spolupráce se známými organizacemi jako UFC či IIHF doplňující obrovská nabídka NFT
2. OpenSea – historicky první a největší tržiště s NFT dnešní doby prodávající nejznámější kousky
3. Binance.com – mějte všechny digitální aktiva pohromadě
4. Rarible – propojení tržišť a možnost inzerovat svá NFT na dvou platformách

CHCI ZAČÍT

Co je NFT?

NFT je položka na blockchainu, která je zcela jedinečná a unikátní, oproti klasickým digitálním souborům, které mohou být zkopírovány. Většinou se jedná o obrázky nebo videa, ale svým způsobem lze jako NFT vytvořit téměř cokoliv. NFT tokeny tak řeší ten problém, že certifikují položku a označí ji originálem. Při koupi NFT tokenu bude majitel zapsán na blockchainu a získá přístup k pořízenému digitálnímu předmětu, čím může být cokoli.

Kde Koupit NFT v České republice 2022
Kolekce NFT

Historie NFT

V roce 2017 se na světě zrodila společnost CryptoKitties. Poprvé svět zažil decentralizovanou aplikaci postavenou na blockchainu, ale zaměřenou na mainstreamové publikum. Ačkoli CryptoKitties mnohým připadal jako hračka, představoval dramatický posun v tom, jakým způsobem komunikujeme s předměty v digitálním světě.

TIP: Pokud se chcete dozvědět něco o tom, jak nakoupit NFT, přejděte na tento článek.

Zatímco předchozí digitální předměty žily na firemních serverech, předměty založené na blockchainu žily na sdílených, veřejných blockchainech, které nevlastnila žádná jednotlivá strana. Bylo možné si je kdekoli prohlížet, otevřeně vyměňovat a skutečně vlastnit způsobem, který v digitálním světě nikdy předtím nebyl možný

Co jsou tržiště s NFT?

Zjednodušeně řečeno, tržiště s NFT jsou online platformy, kde lze tyto tokeny nakupovat, prodávat nebo mintovat. Tržiště s NFT si lze představit jako rozsáhlé online obchody, kde si uživatelé mohou prohlížet nabídku položek na prodej a nakupovat. Vzhledem k tomu, že tokeny jsou umístěny na blockchainu, bude naprostá většina tržišť NFT vyžadovat, aby uživatelé měli kryptopeněženku, do které budou NFT po nákupu ukládat.

Poznámka: Minting NFT je způsob, jakým se vaše digitální umění stane součástí blockchainu – veřejné knihy, která je neměnná a odolná proti neoprávněné manipulaci. Vaše digitální umělecké dílo je reprezentováno jako NFT, takže je lze zakoupit a obchodovat na trhu a digitálně sledovat, jak bude s NFT naloženo.

NFT tržiště mají tendenci nacenit uvedená aktiva v digitální měně, přičemž nejrozšířenější je Ethereum. Po zakoupení NFT se vlastnictví převádí z prodávajícího na kupujícího, což s sebou nese poplatek za síťovou transakci. Jedná se o tzv. gas poplatky. Díky neuvěřitelnému nárůstu popularity NFT pravidelně vznikají nová tržiště NFT, přičemž každé z nich se snaží najít specifickou “mezeru” na širším trhu.

Jaké služby nabízejí?

Byznys model tržišť s NFT si zakládá na poskytování tří základních služeb:

 • Nákup NFT

Investoři si samozřejmě NFT mohou koupit při zaplacení plné ceny, nicméně některé platformy nabízí možnost nižší nabídky. Prodávající dostane od kupujícího nabídku, ten má právo ji buď přijmout nebo odmítnout. K dispozici je i systém aukcí.

 • Mintování NFT

Platformy také nabízí i tuto službu. To zahrnuje přeměnu jejich výtvoru na digitální aktivum umístěné v blockchainu. Umělcům je tato možnost na některých burzách poskytována zdarma, jinde je zpoplatněna.

 • Prodej NFT

Další zisk plyne z uskutečněného prodeje. Tržiště umožňuje prodej NFT ostatním uživatelům. Po prodeji musí prodejci obvykle zaplatit platformám pro prodej NFT část získané částky jako poplatek

Rozdíly mezi NFT

Při rozhodování, kde koupit tokeny NFT, je důležité získat komplexní přehled o různých typech NFT nabízených platformami. NFT se liší hlavně kategoriemi a blockchainem, na kterém proběhlo mintování. Mezi nejčastější kategorie patří zejména Umění, Počítačové hry, Celebrity, Sport a Hudba. Nejvyužívanějším blockchainem je definitivně Ethereum. Mezi známější patří Solana nebo Binance Smart Chain.

Kritéria podle kterých volit platformu

Jednotlivé platformy nabízející kde koupit NFT se od sebe liší postupem při nákupu, blockchainy které podporují a samozřejmě různými non-fungible tokeny. Tržiště, jež nakonec vyberete bude pravděpodobně záviset na Vámi zvoleném NFT. Dalšími faktory, které byste mohly zvážit jsou poplatky, ovšem ty se liší minimálně.

CHCI KOUPIT NFT

Pokud se budete nacházet na druhé straně a máte v plánu mintovat nějaké Vaše umění, které následně prodáte, měli byste zvážit určitě poplatky za uvedení na blockchain. Při rozhodování zvažte nejenom poplatky, ale zda má platforma dostatečnou kupní sílu a zájem kupujících.

Kde koupit NFT? Zkuste tato tržiště

Abyste mohli začít uvažovat o nákupu NFT, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké produkty nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, zúžili jsme seznam na pět nejlepších brokerů poskytující možnost jak nakoupit NFT v České republice.

1. Crypto.com

Pokud se pohybujete ve světě kryptoměn, určitě Vám neuniklo dění okolo burzy Cryptocom. Tato kryptoměnová burza spuštěná v roce 2019 se zanedlouho dostala pod kůži celé kryptoměnové komunitě, když minulý rok v listopadu oznámila, že si zajistila práva na pojmenování Staples Center v Los Angeles, které je domovem NBA Lakers či Kings z NHL, a to na příštích 20 let. Obchod vyšel na 700 milionů dolarů.

Kde Koupit NFT v České republice 2022Nabídka NFT

Nabídka burzy Cryptocom je opravdu široká. Od kategorie umění až po hudbu je k dispozici více než 500 000 NFT. S tržištěm NFT burzy spolupracují další organizace, které prostřednictvím těchto tokenů prodávají upomínkové předměty včetně digitálních plakátů či opasků. Výjimkou není UFC či hokejová IIHF. Všechny NFT nabízené zde jsou na blockchainu CryptoCom.

Kde Koupit NFT v České republice 2022
UFC championship belt

Jak můžete vidět na snímku výše, NFT nejsou jen obrázky, ale dokonce i natočená videa. Dalším příkladem je organizace IIHF, která prodává sestříhané gólové okamžiky v hokeji. Z informací můžete vyčíst, kdy proběhl mint, z jaké je edice, kolik tento non-fungible token stojí, jaká je jeho historie nebo jaké prodávající odmítl nabídky.

Crypto.com první NFT bylo vydáno 26. března 2021. Jednalo se o kolekci s názvem “Greater Heights” od Marvel umělce BossLogic. Během 24 hodin od uvedení do prodeje byla kolekce “Greater Heights” od BossLogica zcela vyprodána. Některá digitální umělecká díla jsou již na platformě přeprodávána, přičemž edice se prodávají za více než 5000 dolarů.

Výše poplatků

Cena, která se vyobrazuje u NFT, jež chcete koupit je finální a tudíž poplatky jsou již započítány v ceně. Autorský poplatek ve výši 10 % připadne tvůrci pro budoucí další prodej.

Výhody a nevýhody:

 • Žádné transakční poplatky za nákupy NFT
 • Nabízí 6 kategorií NFT
 • Více než 10 milionů uživatelů
 • Přijímání debetních a kreditních karet
 • Široký výběr z NFT

 • Přístupnost
 • Malý podíl na trhu s NFT

CHCI KOUPIT NFT

2. OpenSea

Projekt OpenSea odstartoval spuštěním beta verze v prosinci 2017 a zrodilo se první otevřené tržiště pro jakýkoli non-fungible token na blockchainu Ethereum. Platforma s NFT v novém roce ohromuje čísly. Tento gigant v oblasti NFT dosáhl nového milníku v počtu aktivních uživatelů platformy. Data z Dune Analytics ve čtvrtek 13. ledna 2022 naznačili, že OpenSea překročila hranici jednoho milionu aktivních uživatelských peněženek na platformě.

Kde Koupit NFT v České republice 2022

NFT tržiště navíc na začátku roku oznámilo nové financování, které nyní oceňuje společnost na 13,3 miliardy dolarů, což je jedna z nejhodnotnějších soukromých společností v oblasti kryptoměn. V červenci 2021 společnost získala 100 milionů dolarů při ocenění 1,5 miliardy dolarů. V tomto kole vedly investice ve výši 300 milionů dolarů společnosti Paradigm a Coatue.

Široký výběr NFT

Vzhledem k tomu, že se jedná o nejstarší a největší tržiště v oblasti NFT, disponuje širokou nabídkou non-fungible tokenů. Řadí se sem i nejprestižnější kolekce typu Bored Ape Yacht Club. Jako další veřejně známá osobnost, která se v nedávné době přidala do klubu vlastníků této kolekce patří světoznámý zpěvák, Justin Bieber. Za Bored Ape NFT číslo #3001 zaplatil 500 ETH, což představuje částku 1,3 milionu dolarů.

Kde Koupit NFT v České republice 2022
NFT Justina Biebera

OpenSea umožňuje svým uživatelům posílat NFT jako dárek ostatním uživatelům platformy. Pokud na tomto tržišti nenajdete uživatelské jméno svého přítele, můžete mu poslat dárek v podobě NFT na jeho adresu ETH, aby jej obdržel přímo do své peněženky. Dárky NFT můžete přijímat také od přátel na jakékoli platformě.

Poplatky

Zřízení tržiště na OpenSea je zcela zdarma, ale platforma si účtuje 2,5% servisní poplatek za každou transakci. Ve srovnání s jinými NFT tržišti je tento poplatek relativně mírný. 

Výhody a nevýhody:

 • Největší tržiště s NFT
 • Historicky nejstarší
 • Nízké poplatky
 • Více než 150 platebních možností
 • Široká škála sběratelských předmětů NFT

 • Velké gas fees na síti Etherea
 • Je vyžadována hardwarová peněženka
 • Přijímá pouze platby v kryptoměnách

CHCI KOUPIT NFT

3. Binance

Binance je kryptoměnová burza, která tu s námi bude letošním rokem pět let. Říkáte si, že je tu relativně krátkou dobu? To možná ano, nicméně platformě to nezabránilo se během pár měsíců od svého založení stát 10. největší burzou a několik měsíců na to obsadila místo první. Důležitý je také fakt, že se doposud nestala obětí hackerského útoku. Denně vykoná transakce v hodnotě 40 miliard dolarů. Na Binance nechybí ani NFT tržiště.

Kde Koupit NFT v České republice 2022NFT na této platformě jsou součástí Ethereum blockchainu nebo Binance Smart Chainu. V případě využití Ethera tak musíte počítat s vyššími gas poplatky. To samé platí o vytváření NFT, k dispozici jsou v tomto ohledu oba blockchainy.

Nedávno navíc oznámila, že opět zpřístupní SEPA platby. Ty byly od července minulého roku nedostupné, což rozezlilo velkou část jejich uživatelů, kteří si v tomto mezičase nemohli jak zakoupit nové kryptoměny, tak ani v minulosti zakoupené kryptoměny prodat a nechat si zaslat svá eura.

Velká nabídka NFT

Pokud si myslíte, že na burze Binance stojí nabídka NFT za starou bačkoru, jste na omylu. Na této platformě jsou kolekce jako SYN CITY: Limited blueprint, CyBall či Highstreet IHO, kterých se prodalo dohromady přes 40 000 v celkové hodnotě 40 milionů dolarů. Za největším obchodem z června minulého roku stojí tvůrce s přezdívkou APENFT, který prodal svůj kousek za 2,8 milionů dolarů.

Kde Koupit NFT v České republice 2022
NFT od tvůrce APENFT

Poplatky

Když prodáte nebo koupíte NFT, vznikne Vám poplatek za služby platformy. Binance si za obchodování NFT účtuje paušální poplatek ve výši 1 %. Výběry non-fungible tokenů z platformy jsou účtovány pouze poplatkem validátorům sítě. Každý token bude mít minting poplatek ve výši 0,000001 BNB za každé vytvoření na Binance Smart Chainu. Upozorňujeme, že poplatky za minting se mohou měnit v závislosti na ceně BNB.

Výhody a nevýhody:

 • Nízké poplatky při používání BSC
 • Zdarma společně s účtem na kryptoměny
 • Nízké minting poplatky
 • Vhodné pro začátečníky
 • Bezpečnostní opatření

 • Potřebné povolení mintovat
 • Mladý trh
 • Přesycenost trhu

CHCI KOUPIT NFT

4. Rarible

Tržiště NFT Rarible je komplexní platforma, kde se setkávají tvůrci, prodejci a nakupující non-fungible tokenů a obchodují je mezi sebou. Webové stránky umožňují umělcům vytvářet NFT, které mohou prodávat nebo si je ponechat. Stejně tak umožňuje kupujícím nakupovat a držet nebo dále prodávat tokeny a vydělávat na nich. Pokud Vám rarible nic neříká, čísla platformy jsou zajímavá. Proběhly zde obchody v hodnotě 274 mil. dolarů a počet mintovaných NFT dosáhl 405 tisíc.

Kde Koupit NFT v České republice 2022Na platformě  lze obchodovat s širokou škálou tokenů rozdělených do různých kategorií. Těmito kategoriemi jsou umění, fotografie, hry, metaverse, hudba a DeFi, což je zkratka pro “decentralizované finance”. Rarible to vše dělá za rozumný poplatek.

Je z čeho vybrat?

Nabídka je opravdu pestrá, nachází se zde i vzácné kousky včetně kolekce Bored Ape Yacht Club či Mutant Ape Yacht Club. Integrace s největší a historicky nejstarší platformou OpenSea uživatelům umožňuje inzerovat své NFT ke koupi i na této platformě.

Poplatky

Výhodou tržiště Rarible je pevný systém autorských poplatků, který umělcům umožňuje nadále vydělávat peníze z prodaných NFT. Jako lehká nevýhoda může působit 2,5% poplatek oběma stranám, nakupujícímu i prodávajícímu, za provedený obchod. Změna ceny pro již vytvořenou kolekci je zcela bez poplatků.

Výhody a nevýhody:

 • Integrace s OpenSea
 • Umožňuje platit Debetní kartou, kreditní kartou nebo službou Google Pay
 • Tokeny Rarible
 • Vzácné kolekce

 • 2,5% poplatek oběma stranám transakce

CHCI KOUPIT NFT

Závěrem

Doufáme, že na otázku kde koupit NFT si už odpovíte. Postup jak koupit NFT je o něco složitější proces, než u kryptoměn. Pokud si s tímto nevíte rady, přejděte na náš další článek, zabývající se tímto tématem. Nicméně věříme, že tato stručná příručka o tom kde koupit NFT Vám pomohla a již patříte mezi majitele některého z non-fungible tokenů. Jak budete s tokenem nadále nakládat je zcela na Vás, můžete ho držet jako sběratelský kousek nebo zvážit prodej.

NFT kde koupit?

Lze koupit NFT na Binance?

Co je NFT?

Kolik zaplatím za nákup NFT?

Co je to gas poplatek?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.