Thursday, September 21, 2023

Nejlepší altcoiny vhodné k investování v roce 2023

Altcoinem se v investiční obci označují všechny kryptoměny kromě bitcoinu. V současné době je investorům k dispozici více než 18 000 altcoinů, které se mezi sebou liší použitím, přidanou hodnotou, cenou a tržní kapitalizací. V tomto průvodci se zaměříme na takové altcoiny, které mohou být pro investory zajímavé, a které nabízejí uživatelům zajímavou službu a investorům zas potenciál ke zhodnocení. Pojďme se tedy podívat na zajímavé altcoiny pro rok 2023.

Nejlepší altcoiny k investici v roce 2023

 • Wall Street Memes – Nejlepší meme altcoinový projekt se statisícovou komunitou
 • Bitcoin BSC – Nová verze Bitcoinu, která je vytvořena na BNB Smart Chainu
 • Evil Pepe Coin – Nový Pepe meme coin, který je plánován pouze pro uvedení DEX
 • BTC20 – Nová verze Bitcoinu s možností stakingu
 • AiDoge – Altcoinový projekt nabízející generování memů prostřednictvím AI
 • Launchpad XYZ – Altcoin, který má širokou škálu využití
 • Chimpzee – Eco-friendly altcoin v čele se šimpanzem
 • Ecoterra – Nejlepší altcoin zaměřený na ekologii v roce 2023
 • yPredict – Nejlepší altcoin, který pomáhá předpovídat ceny kryptoměn
 • Copium – Nový komunitní meme coin s potenciálem 100x
 • Love Hate Inu – Celkově nejlepší altcoinový projekt nabízející přístup k vote-to-earn mechanismu
 • SPONGE – Hit mezi meme altcoiny s potenciálem 1 000x
 • Dash 2 Trade – Altcoin analytické a obchodní platformy
 • Calvaria – Metaverzní P2E fantasy bojová a karetní hra
 • Tamadoge – Metaverzní P2E hra s domácími mazlíčky
 • Battle Infinity – Nejlepší altcoin k nákupu v roce 2023
 • Lucky Block – Altcoin s prvky gamifikace
 • DeFi Coin – Nativní token DeFi swapu DEX
 • Sandbox – Altcoin metaverzní hry The Sandbox
 • Yearn.finance – Altcoin pro investici do DeFi služeb
 • Cosmos – Blockchainový ekosystém
 • Uniswap – Populární altcoin DEX
 • Decentraland – Investice do realit v metaverse
 • Solana – Konkurent Etherea

koupit nejlepší altcoin

Představení nejlepších altcoinů pro rok 2023

V tomto článku si blíže představíme ty nejlepší altcoiny pro rok 2023.

1) Wall Street Memes – Nejlepší meme altcoinový projekt se statisícovou komunitou

S tokenem Wall Street Memes si můžete koupit kus historie a skutečného kryptoměnového ducha. Wall Street Memes baví více než 400 000 uživatelů na Twitteru a Redditu těmi nejikoničtějšími a nejdrzejšími memy zesměšňující Wall Street od roku 2021 v duchu spravedlivého a decentralizovaného akciového a finančního trhu pro všechny .

Komunita inspirovaná hnutím Wall Street Bets nyní nabízí investorům jednu z nejzajímavějších krypto investic roku. Ve skutečnosti existuje několik důvodů , které hovoří pro základní hodnotu a potenciál tohoto meme coinu.

1500x500 3

Zatímco ostatní meme coiny musí nejprve vybudovat komunitu, Wall Street Memes mohou přímo oslovit svou komunitu více než 400 000 uživatelů a pomocí retweetů informovat milionové publikum o chystaném předprodeji a dalších výhodách.

Značka Wall Street Memes se už roky těší značné publicitě a prestiži, dokonce dosáhla kultovního statusu na Wall Street a v krypto kruzích. Skupinu sledují známé osobnosti jako Vitalik Buterin, Gavid Wood a Charles Hoskinson, dokonce se o ní psalo v mainstreamových médiích, jako je CNBC. Také Elon Musk v minulosti několikrát sdílel memy z legendární komunity. Mnoho velkých technologických a krypto gigantů tak učinilo také.

5

Wall Street Memes se skládá ze zaryté komunity uživatelů, kteří podporují demokratizovaný a decentralizovaný finanční trh. Tato vášeň a nadšení budou také inspirovat coin Wall Street Memes.
Pokud tedy přemýšlíte, jakou kryptoměnu letos koupit, Wall Street Memes byste měli mít v hledáčku.

koupit Wall Street Memes

 

2) Bitcoin BSC – Nová verze Bitcoinu, která je vytvořena na BNB Smart Chainu

Bitcoin BSC zahájil svůj předprodej v září 2023 a dal těm, kteří promeškali úvodní cenu Bitcoinu, nyní možnost zakoupit si nový token BTCBSC za stejnou cenu jako Bitcoin v roce 2011, tedy 0,99 USD.

Od roku 2011 cena Bitcoinu raketově vzrostla a nyní je přes 25 000 USD, což je úžasný nárůst o 2 570 000 %, který většina investorů nedokázala využít. Bitcoin BSC by však mohl být druhou šancí pro všechny první investory. Bitcoin BSC je „zelenější verze“ bitcoinového tokenu s velkou šancí dostat se na top burzy jako Binance.

1

Funkce Stake-to-Earn projektu Bitcoin BSC umožňuje držitelům tokenů generovat atraktivní pasivní příjem a zároveň přispívat k jeho cenové stabilitě. Investoři mohou tuto funkci stakingu využít k získání odměn již během předprodeje, minimální doba uzamčení je 7 dní.

BTCBSC v současné době nabízí odměnu 0,25 tokenu za blok BSC a držitelé tokenů vydělají neuvěřitelných APY ve výši 433 %. Toto procento se bude snižovat s tím, jak bude přibývat stakerů. Bez ohledu na to je to jeden z nejlepších způsobů, jak si přivydělat.

2

69 % z celkového počtu tokenů je vyhrazeno pro tyto odměny, které budou rozdělovány po dobu 120 let a investorovi vynesou odměnu každých 10 minut. Můžete se dozvědět více o projektu Bitcoin BSC sledováním jejich účtu na Twitteru nebo připojením k jejich skupině Telegram.

Koupit sonik

3) Exil Pepe Coin – Nový Pepe meme coin, který je plánován pouze pro uvedení DEX

Evil Pepe Coin je nový meme coin ERC-20 vytvořený k reprodukci úspěchu PePe. Je to zlé dvojče původního Pepe Coinu a snaží se oslovit temnou stránkou investorů, aby investovali co nejvíce do shitcoinů. Aktuálně je coin v předprodeji, který probíhá nad očekávání dobře.

2

Předprodej EVILPEPE prodá 90 % celkové nabídky 6 660 000 000 tokenů. A zbývajících 10 % bude uzamčeno na jeden měsíc v poolu likvidity. Zajímavé je, že tento token se připravuje na zalistování pouze na decentralizovaných burzách.

Projekt připravuje roadmapu s celkem třemi etapami a v poslední etapě si klade za cíl dosáhnout tržní kapitalizace 100 milionů dolarů. Aktuálně se v 1. etapě zaměřuje na předprodej a marketing a ve 2. etapě směřují k budování sítě prostřednictvím různých influencerů.

4

Ve skutečnosti všechny meme coiny mají značná investiční rizika a vývojový tým také zdůrazňuje tento bod a doporučuje, abyste provedli vlastní průzkum.

Evil Pepe Coin je ambiciózní projekt, který si klade za cíl přinést nový náhled do stereotypního světa kryptoměn. Do investice se může zapojit kdokoli prostřednictvím předprodeje. Zejména mějte na paměti, že tento token nemá žádnou konkrétní užitečnost a jeho cena velmi závisí na podpoře a propagaci komunity.

Koupit evil pepe coin

4) BTC20 – Nová verze Bitcoinu s možností stakingu

BTC20 je inovativní kryptoměna vytvořená na Ethereu, která byla vytvořena, aby replikovala mechanismus a rané dny Bitcoinu a zároveň poskytovala různé výhody jeho držitelům. Cílem platformy je vrátit investičního ducha roku 2011, kdy byl Bitcoin pouze za 1 dolar. Projekt tedy prodává 6,05 milionu tokenů za pouhý 1 dolar.

Přijetím konsenzu proof-of-stake nabízí BTC20 mnohem ekologičtější alternativu k proof-of-work. PoS snižuje spotřebu energie a umožňuje držitelům získat další příjem prostřednictvím stakingu.

1 2

Distribuční strategie BTC20 je velmi dobře promyšlená. Nejprve projekt bude v předprodeji prodávat 3 miliony tokenů za cenu 1 USD. V další fázi se za stejnou cenu prodá 3,05 milionu tokenů. Zbývajících 14,95 milionu tokenů bude uzamčeno pro staking, který bude poskytnut jako pobídka držitelům.

Odměny, které mohou držitelé získat, jsou úměrné vsazené částce. Jednou z unikátních vlastností BTC20 je jeho 120leté postupné uvolňování. Tato struktura je stejná jako období těžby BTC a zaručuje spolehlivost a stabilitu tokenu.

3

Prostředky z předprodeje tokenů budou použity k růstu ekosystému BTC20 a uzavírání partnerství. Podle whitepaperu BTC20 budou neprodané tokeny vloženy do stakingových smart kontraktů, aby se motivovala účast komunity. Kromě toho se podle plánu BTC20 chce projekt rozšířit utilitu tokenu na dApps a správu.

Koupit BTC20

5) AiDoge – Altcoinový projekt nabízející generování memů prostřednictvím AI

Není žádným tajemstvím, že memy a umělá inteligence jsou nejžhavějšími tématy v kryptoprostoru a AiDoge kombinuje obojí. Tato aplikace využívá pokročilé funkce AI ke generování trendových memů podle vašeho textového zadání. Projekt je v současné době v raných fázích vývoje, přesto vyvolal v komunitě značný rozruch.

S rostoucím zaváděním umělé inteligence v poslední době lze s jistotou říci, že tato technologie může být největším vynálezem, jaký lidé dosud vytvořili, a určitě navždy změní způsob, jakým pracujeme. Zároveň nyní se téměř každý nový incident nebo zpráva přemění na mem. Je to proto, že jsou sdílené, zábavné a jde o snadný způsob, jak sledovat trendy. 

1 7

To je důvod, proč se odborníci více zaměřují na projekty jako AiDoge, které překlenují propast mezi těmito dvěma výkonnými nástroji a přicházejí s jedinečným řešením. S AiDoge stačí zadat jednoduchou výzvu a aplikace se postará o zbytek, což vám umožní sdílet memy v reálném čase.

AiDoge také přichází s lukrativní možností stakingu, která umožňuje uživatelům získat zdroj pasivního příjmu. Uživatelé tak mohou vytvářet více memů prostřednictvím odměn za staking tokenu Ai a také získají hlasovací práva v rámci hlasování o budoucím vývoji projektu. 

maxresdefault 9

Určitě je to jedna z nejlepších vlastností systému, která navíc dává svým uživatelům možnost vyjádřit svůj názor na výtvory ostatních uživatelů a hlasovat o nich. Tento proces probíhá na veřejné zdi, kde jsou každý měsíc vybrány nejlepší memy, jejichž tvůrci získají nativní tokeny Ai jako odměny. Tímto způsobem je AiDoge na cestě k budování komunity s výhodou umožňující uživatelům vydělávat ze systému.

Již jsme viděli některé populární mince ve stejném segmentu, jako je Pepe Coin, které zaznamenaly masivní nárůst. Pokud jste minuli nedávné pumpy těchto mincí, pak máte nyní šanci zapojit se do rostoucího projektu a vydělat obrovské zisky pomocí AiDoge.

koupit aidoge

6) Launchpad XYZ – Altcoin, který má širokou škálu využití

Launchpad XYZ je nová platforma Web3, která má za sebou velký vstup na krypto trh, při kterém získala v rámci svého předprodeje během několika málo týdnů více než 440 tisíc USD. Nativní token platformy je token LPX, který je investorům dostupný v celkem desetifázovém předprodeji předtím, než bude uveden na vybraných krypto burzách za cenu 0,0565 USD.

Launchpad XYZ si dal za cíl zjednodušit vstup do světa decentralizovaných nabídek a služeb Web3. Počínaje od hraní her až po různé nově vznikající decentralizované služby, jako je například správa dat a ride-sharing. Tato inovativní platforma tak poskytuje všechny zdroje, které uživatelé potřebují k úspěchu ve Web3, zahrnující jak učení a přehledy, tak i  trading alpha, analýzy a strategie.

Launchpad I

Jádrem platformy je pak peněženka Launchpad Web3. Uživatelé tak budou moci jednoduše jen odeslat své telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, aby ji mohli začít používat, což je v souladu s cílem platformy upřednostňovat použitelnost. Další součástí je i decentralizovaná burza (DEX), která nabízí všem obchodníkům bez ohledu na jejich předchozí zkušenosti informace a nástroje, které potřebují ke svému ziskovému obchodování.

Launchpad IIII

Launchpad DEX je podobná dYdX, což je známá decentralizovaná burze. Kromě DEX poskytuje Launchpad také přístup na NFT tržiště, platformu pro zjišťování předprodeje Web3, centrum pro hry typu Play-to-Earn (P2E) a knihovnu Metaverse Experience Library. Celkově tento projekt buduje uživatelsky velmi přívětivou bránu do světa decentralizovaného zboží a služeb Web3.

Koupit Launchpad XYZ

7) Chimpzee – Eco-friendly altcoin v čele se šimpanzem

Blockchain je díky svému decentralizovanému a transparentnímu složení dobře vybaven pro sbližování lidí pro konkrétní společnou věc. Výsledkem je, že rostoucí počet projektů, které vyžadují globální koordinaci, našel svůj domov právě ve Web3. Trendy jsou zejména projekty věnující se ochraně životního prostředí a boji proti změně klimatu.

A tak není divu, že tu máme další zajímavý eco-friendly projekt Chimpzee, jehož token přispěje na ochranu divoké zvěře. Jako věrohodná iniciativa na ochranu volně žijících živočichů leží přitažlivost Chimpzee mimo krypto trh, což mu dává vysoký růstový potenciál. Rovněž si udržuje i ostrou konkurenční výhodu na trhu díky svému systému pobídek, vysoce profilovaným partnerstvím a tří pilířovému ekosystému, který se skládá z NFT tržiště (Trade-to-Earn), obchodu (Shop-to-Earn) a hry “Zero Tolerance Game” (Play-to-Earn).

Chimpzee I

Klíčovou součástí ekosystému Chimpzee jsou Chimpzee NFT Passports, které držitelům poskytují mnohonásobné výhody a odměny jako uznání jejich finanční podpory. Jakmile je sázka otevřena, mohou si držitelé zamknout svůj pas NFT v poolu a získat až 20 % APY. (NFT řady Diamond a Gold přicházejí s těmi nejvyššími odměnami a výhodami.) Za zmínku stojí i fakt. že nativní tokeny CHMPZ používané k nákupu počátečních Chimpzee NFT Passports jsou spáleny, čímž se podporuje jejich hodnota na otevřeném trhu.

Koupit Chimpzee

8) Ecoterra – Nejlepší altcoin zaměřený na ekologii v roce 2023

Ecoterra je nejlepší altcoin zaměřený na životní prostředí, do kterého lze investovat v roce 2023, protože se snaží zvýšit využívání recyklace tím, že uživatelům poskytuje dostatečně silnou pobídku. Projekt vyvinul přelomovou platformu Recycle2Earn, která uživatelům umožňuje snadno sledovat jejich recyklační návyky a být odměňován za jejich pozitivní příspěvky k ochraně životního prostředí.

ecoterra four key points 760x214 1

Tým, který za projektem stojí, se může pochlubit rozsáhlými zkušenostmi v oblasti recyklace, neboť vedl jednu z nejziskovějších společností v jihovýchodní Evropě. Kromě toho navázali partnerství se společností Delhaize, jedním z největších řetězců supermarketů v Evropě, Severní Americe a Asii, aby uvedli do života svou platformu Recycle2Earn.

Aplikace Recycle2Earn umožňuje neuvěřitelně jednoduše začít získávat odměny za recyklaci. Nejprve musí uživatelé naskenovat čárový kód předmětu určeného k recyklaci, aby v databázi Recycle2Earn poháněné umělou inteligencí našli přesnou shodu.

Poté aplikace uživateli poradí, aby se vydal k nejbližšímu reverznímu automatu (RVM) a zboží recykloval. Nakonec, po recyklaci zboží, musí uživatelé do aplikace nahrát fotografii účtenky, aby byli odpovídajícím způsobem odměněni v tokenech Ecoterra.

Nejlepší na platformě je, že přesahuje rámec pouhého procesu recyklace. Aplikace například integruje také tržiště recyklovaných materiálů, které uživatelům umožňuje nakupovat recyklované plasty, sklo nebo hliník za získané tokeny Ecoterra.

Aplikace obsahuje také tržiště uhlíkových offsetů, které uživatelům umožňuje nakupovat uhlíkové offsety a snižovat tak svou uhlíkovou stopu. Všechny uhlíkové offsety na platformě jsou důkladně ověřeny ve spolupráci se společností VERA. V neposlední řadě má platforma také Impact Trackable Profile, který umožňuje všem uživatelům sledovat své pozitivní činy v ekosystému Ecoterra.

Ecoterra v současné době pořádá předprodej svého nativního tokenu Ecoterra, který se bude na platformě používat jako transakční a odměňovací mechanismus. Předprodej nativního tokenu využívá rostoucí cenovou strukturu, podle níž se cena bude zvyšovat s tím, jak bude předprodej postupovat po jednotlivých milnících, přičemž v 1. fázi budou tokeny nabízeny za 0,004 USD a v 9. fázi se zvýší o 150 % na 0,01 USD.

Proto ty, kteří investují dříve, mohou těžit z vyšších cen, až bude token konečně spuštěn a dostane se na burzy. Projekt, který byl vyvinut prověřeným týmem, nabízí během předprodeje 50 % ze své 2miliardové zásoby, a to bez vesting období a s hard capem 6,7 milionu – Certik provedl audit smart kontraktu tokenu.

Celkově lze říci, že Ecoterra tím, že mluví o konceptech od play-to-earn, vytvořila průkopnické a neotřelé řešení, které povzbuzuje uživatele, aby prošli procesem recyklace a pomohli tak bojovat proti globálnímu oteplování a změně klimatu. Připojte se ke skupině Ecoterra na Telegramu a získejte nejnovější zprávy, přečtěte si whitepaper, kde najdete další informace.

Koupit ecoterra

9) yPredict – Nejlepší altcoin, který pomáhá předpovídat ceny kryptoměn

yPredict vytváří platformu, která obchodníkům a investorům chce poskytnout přístup k analýze založené na AI, jako jsou předpovědi cen, detekce vzorů a statistiky tržních dat.

Tato převratná platforma využívá technologii umělé inteligence k analýze velkého množství dat v reálném čase, což investorům a obchodníkům umožňuje překonat “hluk” a získat hloubkové informace založené na datech předtím, než učiní další zásadní obchodní rozhodnutí.

yPredict

Vývojový tým projektu chce také co nejdříve spustit beta verzi, která obchodníkům, expertům na finanční trhy, investorům, datovým analytikům, kvantům a dalším zájemcům o tyto exkluzivní služby a data umožní přístup k cenovým prognózám a sledování výkonnosti jejich portfolií. Aby se však členové ekosystému algoritmů AI k této beta verzi dostali, tak se budou muset nejdříve zaregistrovat na čekací listině yPredict, aby následně mohli získat přístup a začít využívat naplno funkce zaměřené na zisk ihned, jak bude beta verze spuštěna.yPredict tokenomika

Vzhledem k tomu, že umělá inteligence již oficiálně prokázala svou neskutečnou schopnost předvídat pohyby trhu, je tak potenciál této platformy a jejího nativního tokenu YPRED velmi slibný.

Koupit yPredict

10) Copium – Nový komunitní meme coin s potenciálem 100x

Copium je nový projekt, který je především o tom, jak se vtipným způsobem vypořádat s vlastními ztrátami a špatně fungujícími kryptoinvesticemi. Vývojáři vytvořili vlastní komunitní token, aby pomohli členům přeměnit minulé ztráty na budoucí zisky. Zakladatelé spoléhají na plnou dávku internetového humoru, sarkasmu a memů.

Společně chtějí  zajistit, aby každý, kdo promeškal začátek pump Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) nebo Pepe (PEPE), mohl nyní těžit z nového meme coinu. Vývojáři však nespoléhají jen na humor a memy, ale také na zajímavou tokenomiku a exkluzivní airdropy!

Zaměření $COPIUM je jednoznačně na budování komunity. Zakladatelé COPIUM chtějí vybudovat komunitu, kde jsou humor, memy a sarkasmus v popředí. Cílem je, aby členové byli schopni lépe řešit své ztráty z kryptoinvestic výměnou nápadů s ostatními. Z plánů Copum se zdá, že tým vyčlenil velký rozpočet na marketing. Více než 33 % tokenů má být použito pro marketing, aby meme coin vyvolal co největší pozornost.

Z technologického hlediska $COPIUM spoléhá na blocjchain Ethereum, a proto udělalo dobrou volbu, protože projekt zde lze neustále rozvíjet a zlepšovat. Nicméně držitelé by si měli uvědomit, že transakce přes Ethereum jsou často spojeny s vysokými transakčními poplatky. Pokud hledáte meme coin, který má potenciál zaznamenat masivní pumpu, $COPIUM je to pravé.

Koupit copium

11) Love Hate Inu – Celkově nejlepší altcoinový projekt nabízející přístup k vote-to-earn mechanismu

Kryptoměna Love Hate Inu ($LHINU) má díky své neuvěřitelné popularitě meme potenciál, nabízí reálné použití a odměny za staking na své hlasovací platformě běžící na síti Ethereu a je k dispozici v předprodeji za nejnižší možnou cenu.

UUUScreenshot 2023 03 08 at 6.28.09 900x446 1 1Podle whitepaperu Love Hate Inu se jedná o vůbec první kryptoměnovou platformu založenou na hlasování přes Web3. Členové mohou stakeovat tento token standardu ERC-20 a připojit se ke komunitě hlasujících, kteří vyjadřují své názory na zajímavá témata z aktuálního dění.

Kdykoli člen odevzdá hlas, tvůrce ankety mu jako odměnu rozdělí tokeny $LHINU. Hlasovat lze prostřednictvím uživatelského rozhraní a hostovat vlastní ankety přístupem k platformě pro zadávání hlasů. Díky použití mechanismu stakingu v reálném čase zabraňuje Love Hate Inu jakékoli možnosti spamu v procesu hlasování.

Vzhledem k tomu, že tokeny musí být stakovány (minimální doba 30 dní), zůstává identita hlasujícího anonymní. Spolu s nabízenými případy použití chce společnost stojící za Love Hate Inu těžit z trhu se softwarem pro online průzkumy, který by měl v roce 2027 vzrůst z 3,2 miliardy USD na téměř 6 miliard USD.

jak koupit Love hate InuLove Hate Inu také rozdělil 90 miliard z dostupných 100 miliard tokenů pro 60denní předprodej, přičemž v každém kole se rozdělí 12,5 % z 90 miliard tokenů. Příznivci projektu tak mají možnost nakoupit tokeny dříve. Zbývajících 10 % nabídky tokenů bylo vyčleněno pro uvedení na burzu.

jak koupit love hate inuV současné době, v první fázi osmikolového předprodeje, je cena tokenu 0,000085 USD. Do posledního kola však cena vzroste na 0,000145 USD, což se rovná 70% cenovému skoku. Tento altcoin se během prvního dne předprodeje vyšplhal na vrchol popularity a získal od investorů více než 106 000 dolarů.

Koupit love hate inu

12) SPONGE – Hit mezi meme altcoiny s potenciálem 1 000x

Meme coin SPONGE, který je inspirovaný SpongeBobem SquarePants, explodoval na krypto scéně začátkem května 2023 a hned na to zaznamenal rychlý zisk až 85x oproti své původní kotovací ceně na DEX Uniswapu.

V době psaní tohoto článku je token SPONGE na ceně kolem 0,00057 USD s tržní kapitalizací kolem 20 milionů USD a je stále asi 20x vyšší oproti své zaváděcí ceně, což naznačuje velký potenciál pro další růst, pokud bude marketingová dynamika tokenu pokračovat.

SPONGE meme

To, že se stala kryptoměna SPONGE obrovským hitem, dokládá i fakt, že za necelé dva týdny od jejího uvedení si už zajistila zalistování na celkem devíti krypto burzách, jako je například Gate.io a Bitget. Navíc kryptoměna SPONGE vstoupila do řady strategických partnerství s dalšími začínajícími krypto projekty a tým stojící za tímto projektem se ještě chystá spustit vysoce očekávaný airdrop. Výhled na další zisky spojené s tímto žhavým meme coinem je tak velmi slibný.

Koupit SPONGE

13) Dash 2 Trade – Altcoin analytické a obchodní platformy

Dalším zajímavým tipem na nejlepší altcoiny, do kterého lze v současné době investovat, je nativní token D2T platformy Dash 2 Trade. Tento altcoin bude zajímat především obchodníky, kteří díky němu mohou získat přístup na platformu, která poskytuje obchodní analýzy a signály.

Přehled nejdůležitějších nástrojů a metrik platformy Dash 2 Trade
Přehled nejdůležitějších nástrojů a metrik platformy

Platforma Dash 2 Trade společně se svým nativním tokenem D2T se nyní pomalu, ale jistě stává jedním z nejočekávanějších projektů v krypto sektoru. Jelikož byla platforma vytvořena obchodníky pro obchodníky, poskytuje tak všechny důležité funkce a metriky, které mohou obchodníkům výrazně pomoci při jejich rozhodování. Například nástrojový panel bude využívat celou řadu tržních dat a poznatků, které budou následně poskytovat obchodní signály, jenž pomohou obchodníkům zjistit, kdy je ten nejlepší čas vstoupit do obchodní pozice, nebo vybrat zisk.

Kromě již výše zmíněného bude také sledovat sentiment na trhu a využívat on-chain analýzu k včasnému rozpoznání trendů. Obchodníkům budou k dispozici i nástroje pro tvorbu strategie nebo backtesting pro důsledné testování obchodní strategie v reálném čase bez nutnosti riskování kapitálu.

Co je však asi největším tahákem platformy je na míru šitý tzv. bodovací systém krypto předprodejních projektů. Tento bodovací systém bude nejen sledovat, ale rovněž i hodnotit nejlepší nové krypto předprodejní projekty a také posílat obchodníkům upozornění na nové primární burzovní nabídky a listingy tokenů. Dash 2 Trade je předplatitelská služba, která bude mít celkem tři úrovně členství – bezplatnou úroveň, úroveň pro začátečníky a prémiovou úroveň.  Předplatné si budou moci obchodníci koupit pouze pomocí tokenu D2T.

Dash 2 Trade funkce a metriky
Dash 2 Trade funkce a metriky

Předprodej tokenu D2T od svého spuštění zdolává jeden milník za druhým a těší se stále obrovskému zájmu v kryptoměnovém prostoru. Díky tak obrovskému zájmu se nakonec tým Dash 2 Trade rozhodl předprodej ještě nastavit o tzv. fázi přefinancování, ve které byly k dispozici další tokeny D2T o celkové hodnotě přesahující 2 miliony dolarů. Finanční prostředky vybrané v této fázi pak budou použity na další rozvoj Dash 2 Trade. Ve fázi přefinancování byla cena tokenu 0,0556 USD.

Zalistování tokenu D2T na burzy proběhlo 11. ledna 2023 v 10 hodin UTC. Token byl v tento den uveden na celkem čtyřech velkých kryptoburzách. Jednalo se o centralizované burzy LBank, BitMark a Gate.io a decentralizovanou burzu Uniswap. Dash 2 Trade také podepsal dohodu o uvedení tokenu D2T na burze Changelly Pro ovšem až v následujících dnech.

14) Calvaria – Metaverzní P2E fantasy bojová a karetní hra

Projekt Calvaria se od jiných blockchainových projektů liší především v tom, že nabízí rovnou dva altcoinové odměnové tokeny. Z obou tokenů tak mají investoři hned několik výhod, které jim umožňují získávat odměny a podílet se na budoucnosti platformy. Nativním tokenem Calvarie je token RIA, který si mohou investoři až do 31. ledna 2023 nebo do dosažení cílové částky 3 075 000 dolarů koupit v předprodeji za výhodnou cenu 0,0325 USDT předtím, než bude token RIA uveden na burzu.

Projekt Calvaria
Projekt Calvaria

Jak token RIA, tak i token eRIA jsou obchodovatelní na burzách. To může být další lákadlo pro hráče, kteří nakupují herní aktiva, protože mají nulovou daň z prodeje. Oba tokeny je také možné využít k různým nákupům ve hře, avšak mají i své rozdílnosti. Token RIA totiž slouží primárně k řízení celého ekosystému a také umožňuje investorům a hráčům přispívat na jeho údržbu a fungování. Kromě toho se mohou držitelé tokenů RIA podílet i na hlasování při rozhodování o nejdůležitějších aspektech ekosystému a určování budoucího směru projektu. Váha každého hlasujícího je určena podle počtu držených tokenů. Pevná nabídka tokenu RIA je 1 miliarda, z čehož bylo dáno do předprodeje pouze 30 %. Token eRIA pak slouží k vyplácení odměn ve hře.

Výhody projektu Calvaria
Výhody projektu Calvaria

Calvaria, jejíž vlajkovou lodí je Duels of Eternity, je nová fantasy bojová karetní hra odehrávající se za závojem smrti. Hráči v této hře mají za úkol sbírat a následně bojovat pomocí NFT karet. Tyto karty představují vždy jednu postavu, která má své specifické zkušenosti a dovednosti. Pomocí různých kombinací těchto NFT karet a dobře zvolené strategie se pak hráči snaží vyhrávat jednotlivé bitvy. Vítězem celé hry je ten hráč, který zůstane jako jediný přeživší. Velkým plusem těchto NFT karet je i to, že jsou obchodovatelné. Hráči tak mohou tyto karty v průběhu hry sbírat a vytvořit si tak svou jedinečnou sbírku, kterou mohou následně i dobře zpeněžit na NFT tržišti hry.

Více o celém projektu Calvaria se mohou investoři a hráči dozvědět v whitepaper a nebo na kanálu Telegram.

Koupit calvaria

15) Tamadoge – Metaverzní P2E hra s domácími mazlíčky

Tamadoge je decentralizovaná platforma “play-to-earn” (P2E), která umožňuje uživatelům bojovat mezi sebou, vytvářet, chovat a také soutěžit se svými NFT avatary představující domácí mazlíčky, a to vše za odměny. Tokenem tohoto ekosystému je token TAMA, který získají uživatelé za vítězství v jednotlivých soubojích. Každý avatar je ve hře využíván jako NFT, vytvářené pomocí smart kontraktu. Token TAMA je deflační token, což znamená, že po uplatnění slev, část použitých tokenů zmizí. Tím se tak stále udržuje bezinflační ekonomika této P2E hry. Tokeny jsou v omezeném množství 2 milionů kusů.

Cenový graf kryptoměny Tamadoge
Cenový graf kryptoměny Tamadoge

16) Battle Infinity – Nejlepší altcoin k nákupu v roce 2023

Tento ekosystém udělá velkou radost všem, kteří se rádi porovnávají s ostatními. Battle Infinity je fantasy sportovní liga, která využívá technologii NFT a blockchainu k tomu, aby hráčům zprostředkovala ten nejlepší zážitek z hraní a soupeření. Uživatelům je k dispozici tržiště, na kterém mohou se svými NFT obchodovat. Navíc se jedná o open source tržiště, takže na něm mohou hráči prodávat a propagovat svá vlastní vyražená NFT. V této hře lze také investovat do metaverzních pozemků (Battle arén), a tím si tak vytvářet vlastní pasivní příjem. Vývojáři tohoto ekosystému byli ověřeni v rámci KYC na CoinSniper a projekt byl plně auditován společností SolidProof.io.

Cenový graf kryptoměny Battle Infinity
Cenový graf kryptoměny Battle Infinity

17) Lucky Block – Altcoin s prvky gamifikace

Zde představujeme další zajímavý projekt, který sjednocuje velké množství transparentních play-to-earn her. Lucky Block je postaven na blockchainovém protokolu a uživatelé k němu mají přístup přes mobilní aplikaci. Losování výher je zajištěno pomocí smart kontraktů. Loterijní systém her v rámci Lucky Block je postaven na globalizační fázi, což znamená, že uživatelé mají stejné odměny a stejnou pravděpodobnost výhry bez ohledu na to, v jaké zemi žijí.

Cenový graf kryptoměny Lucky Block
Cenový graf kryptoměny Lucky Block

18) DeFi Coin – Nativní token DeFi swapu DEX

Dalším zajímavým altcoinem, vhodný jako diverzifikace stávajícího portfolia, je DeFi Coin. Jedná se o nativní token, který patří decentralizované burze. Tato burza nabízí svým uživatelům klasické směnárenské služby, dále pak swapování, staking a yield farming. Tato burza má také svou interní měnu token DEFC, který je podporován komunitou více než 6 000 členů, kteří se sdružují na Twitteru.

Cenový graf kryptoměny DeFi Coin
Cenový graf kryptoměny DeFi Coin

19) The Sandbox – SAND altcoin metaverzní hry

Tato metaverzní hra si již svůj díl slávy dokázala u uživatelů vydobýt. Jedná se totiž o ekosystém, ve kterém mohou hráči prozkoumávat zcela nový svět a to za pomoci svého digitálního avatara. Ve hře je možné navazovat kontakt i s jinými hráči, získávat odměny a rozvíjet svou postavu. Dále je možné po splnění herních úkolů dostat odměnu v podobě tokenu SAND, který lze směnit za NFT. Tyto tokeny lze také využít pro nákup pozemků, na kterých si hráč může postavit svou nemovitost, kterou lze opět prodat na místním tržišti.

Cenový graf kryptoměny Sandbox
Cenový graf kryptoměny Sandbox

20) Yearn.finance – Altcoin pro investici do DeFi služeb

Tato společnost si vydobyla jisté postavení na poli kryptoměnových půjček. Jejich platforma spojuje investory, kteří kapitál nabízejí s investory, kteří kapitál poptávají. Díky této službě se krypto půjčky staly mnohem levnějšími a také dostupnějšími, protože již není potřeba vyhledávat třetí stranu pro sjednání dohody. Vypořádání mezi věřiteli a dlužníky je prováděno pomocí smart kontraktů.

Věřitelé jsou v tomto systému povinni složit určitou část digitálních aktiv jako zástavu a až poté si mohou půjčit kapitál. Tento systém dělá krypto půjčky transparentními. Po uplynutí sjednané doby půjčky bude muset dlužník věřiteli vyplatit i úrok z poskytnuté půjčky. Na stejném principu to funguje i u investorů, kteří složí svůj kapitál na účet, ze kterého je poskytována půjčka, a na něž jsou poté i vypláceny výnosy z úroků.

Cenový graf kryptoměny Yearn.finance
Cenový graf kryptoměny Yearn.finance

21) Cosmos – Blockchainový ekosystém

V IT praxi je poměrně běžné, že dva rozdílné systémy spolu musí začít komunikovat, sdílet mezi sebou data nebo spolupracovat na jejich vyhodnocování. Stejný problém nastává i mezi dvěma odlišnými blockchainovými sítěmi. A právě ekosystém Cosmos nabízí řešení, kdy vytváří most mezi dvěma sítěmi, čímž tak zajišťuje plynulou výměnu a analýzu dat. Poptávka po těchto službách s rostoucí oblibou a množstvím digitálních sítí jistě dále poroste, což hraje do karet systému Cosmos a jeho tokenu ATOM.

Tento systémový most již nyní propojuje velké blockchainové sítě jako je Bitcoin a Cardano, nebo EOS a Ripple. Díky těmto neocenitelným službám je token ATOM zařazen mezi 16 nejlepších altcoinů.

Cenový graf kryptoměny Cosmos
Cenový graf kryptoměny Cosmos

22) Uniswap – Populární altcoin DEX

Uniswap byla jedna z prvních burz, která zavedla decentralizovaný systém obchodování. Takže případní investoři budou vkládat své finanční prostředky do ikony kryptoměnového segmentu. Burza Uniswap je jedinečná tím, že nepoužívá klasický model objednávkové knihy, ve které se párují nákupní a prodejní objednávky, ale využívá systém AMM – automatizovaný model tvůrce trhu. To znamená, že obchodník může své altcoiny burze poskytnou, ta je použije na tvorbu likvidity, díky čemuž je pak schopna svým investorům vrátit úrok za jejich poskytnutí. Díky této jedinečné službě je token Uniswap zařazen mezi nejzajímavější altcoiny pro rok 2023.

Cenový graf kryptoměny Uniswap
Cenový graf kryptoměny Uniswap

23) Decentraland – Investice do realit v metaverse

Tento projekt byl založen již v roce 2017 a dnes jej využívají tisíce lidí každý den. Jedná se o projekt působící v oblasti metaverze, který umožňuje uživatelům nakupovat virtuální pozemky, které budou následně sloužit pro stavbu nových nemovitostí. Díky tamní ekonomice lze tyto parcely na místním tržišti následně prodávat a tak generovat zisk. Hlavním altcoinem, který slouží jako měna v tomto ekosystému, je nativní token MANA, který byl díky své unikátní funkci zařazen do nejzajímavějších altcoinů pro rok 2023.

Cenový graf kryptoměny Decentraland
Cenový graf kryptoměny Decentraland

24) Solana – Konkurent Etherea

Mnoho fanoušků této platformy věří, že by se jednoho dne mohla Solana stát jedničkou na poli NFT smart kontraktů. Hlavními výhodami tohoto ekosystému jsou především jeho rychlost, škálovatelnost a také nízké poplatky. Pro porovnání je například systém Ethereum schopen vypořádat 16 transakcí za sekundu, zatímco Solana jich za stejný čas zvládne provést 65 000. Díky těmto schopnostem se Solana stala jedním z nejlépe kapitalizovaných krypto projektů, které jsou v současnosti investorům k dispozici.

Cenový graf kryptoměny Solana
Cenový graf kryptoměny Solana

Co je to altcoin?

Jedná se o zkrácený název „alternativní coin“, který označuje všechny kryptoměny kromě bitcoinu. Pokud investor nemá BTC ve svém portfoliu, tak se z něj automaticky stává altcoinový investor. Vzhledem k velkému množství altcoinů, by si měli investoři dávat pozor na to, aby kupovali takové měny, které disponují tržní kapitalizací, legitimitou, mají svojí komunitu, a které jsou vytvořeny v rámci nějakého projektu. Velké množství altcoinů totiž nemusí být určeno pro realizaci projektu, ale jedná se pouze o nástroj k obohacení bez jakékoliv protislužby pro investory.

Vyplatí se do altcoinů investovat?

Ukažme si názorný příklad, kdy bitcoin jako hlavní kryptoměna na světě vykázala v posledních dvou letech větší cenový pokles, než například jeho hlavní konkurent ze světa altcoinů Ethereum. Rozdíl mezi těmito dvěma měnami je dlouhodobě poměrně významný, což znamená, že jako instrument, který dokáže udržet hodnotu investice, se více vyplatí altcoin Ethereum než bitcoin.

Korelační graf zhodnocení u BTC a ETH
Korelační graf zhodnocení u BTC a ETH

Posledním a možná i tím hlavním důvodem pro některé investory je cena altcoinů. Především investoři s nižším rozpočtem ocení, že mnoho altcoinů se dá pořídit za skutečně nízké ceny, což umožňuje jejich pořízení do portfolia ve skutečně vysokém počtu, čímž se ziskovost investice maximalizuje. Přeci jen pořídit si jeden bitcoin, jehož cena se pohybuje v řádu desítek tisíc dolarů, nemusí být pro mnoho investorů reálné. S nízkou cenou velmi úzce souvisí také růstový potenciál altcoinů. Díky diverzifikaci totiž investor zvyšuje pravděpodobnost toho, že onen altcoin bude tím, jehož projekt vystřelí vzhůru, což s sebou může přinést i pohádkové zhodnocení.

Také by se na závěr slušelo si říci i něco o rizicích investice do altcoinů. Hlavním rizikem těchto měn je jejich volatilita. Na cenu altcoinů má velký vliv jak všeobecný sentiment na kryptoměnových trzích, tak i mikro prostředí. To znamená oblíbenost ekosystému mezi uživateli, do kterého altcoin patří. Mnohdy si mohou tato dvě hlavní kritéria i protiřečit, proto by investoři měli vždy investice do altcoinů zvážit.

Kde altcoiny koupit?

Ještě před tím, než si otevřete obchodní účet u brokera nebo u některé z obchodních platforem, doporučujeme se zamyslet nad následujícími faktory:

 • Je poskytovatel regulován některým z licenčních orgánů, jako je SEC?
 • Nabízí poskytovatel obchodování s mými oblíbenými altcoiny?
 • Má poskytovatel nízké poplatky pro obchodování altcoinů?
 • Je poskytovatel ověřený uživateli a má nějaká doporučení?
 • Nabízí poskytovatel otevření obchodního účtu i pro nízko kapitalizované investory?

Závěr

Altcoiny jsou investiční nástroje vhodné do diverzifikovaného portfolia, protože každý jeden altcoin má svojí přidanou hodnotu. Jedná se totiž o měnu určitých projektů, které se specializují na rozvoj prostředí web 3.0, čímž jej rozšiřují a podporují. Investor ovšem musí investici do altcoinů volit moudře, protože jejich velké množství bohužel obsahuje i takové, které nemají žádné větší ambice, než je pouze vybrat peníze.

Výše uvedené altcony nabízejí investorům přidanou hodnotu, jsou uživateli a komunitou ověřeny a již disponují silnou tržní kapitalizací, proto mohly být zařazeny do výběru těch nejlepších altconů pro investici v roce 2023.

Nejčastější dotazy

Co je to altcoin?

Kolik existuje altcoinů?

Jaká jsou jejich výhody oproti bitcoinu?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.