Sunday, March 3, 2024

Nejlepší altcoiny vhodné k investování v roce 2024

Altcoinem se v investiční obci označují všechny kryptoměny kromě bitcoinu. V současné době je investorům k dispozici více než 18 000 altcoinů, které se mezi sebou liší použitím, přidanou hodnotou, cenou a tržní kapitalizací. V tomto průvodci se zaměříme na takové altcoiny, které mohou být pro investory zajímavé, a které nabízejí uživatelům zajímavou službu a investorům zas potenciál ke zhodnocení. Pojďme se tedy podívat na zajímavé altcoiny pro rok 2024.

Nejlepší altcoiny k investici v roce 2024

 1. Smog – Zbrusu nový projekt s plánem spustit největší airdrop v historii Solany
 2. Bitcoin Minetrix – Druhý ejlepší altcoin, který může sloužit k těžbě Bitcoinu
 3. Sponge V2 – Nový meme coin, který by se mohl časem zařadit mezi nejlepší altcoiny díky své využitelnosti
 4. Meme Kombat – První altcoin s herním ekosystémem poháněným umělou inteligencí
 5. Scotty AI – Meme altcoin s AI zabývající se vývojem platforem pro rychlou směnu tokenů
 6. eTukTuk – Zbrusu nový projekt, který se zabývá vývojem a produkcí elektrických vozidel
 7. Wall Street Memes – Nejlepší meme altcoinový projekt se statisícovou komunitou
 8. Synthetix – altcoin, který nabízí likviditu pro mnohé deriváty včetně futures, opcí a dalších
 9. DeFi Coin – Nativní token DeFi swapu DEX
 10. Sandbox – Altcoin metaverzní hry The Sandbox
 11. Yearn.finance – Altcoin pro investici do DeFi služeb
 12. Cosmos – Blockchainový ekosystém
 13. Uniswap – Populární altcoin DEX
 14. Decentraland – Investice do realit v metaverse
 15. Solana – Konkurent Etherea

koupit nejlepší altcoin

Představení nejlepších altcoinů pro rok 2024

V tomto článku si blíže představíme ty nejlepší altcoiny pro rok 2024.

1) Smog – zbrusu nový projekt s plánem spustit největší airdrop v historii Solany

Projekt Smog představuje velice sledovaný altcoin, který má za cíl spustit největší airdrop, který kdy blockchain Solana zažil. Držitelé jeho tokenů – $SMOG, se mohou těšit na plnění komunitních úkolů, kterými se do tohoto airdropu kvalifikujete, nebo třeba na atraktivní staking. Ten nabízí v současné době až 40% zhodnocení uzamknutých tokenů.

nejlepší altcoiny_smog token

V současné době se tokeny $SMOG obchodují hned na několika platformách, přičemž další budou v blízké době jenom přibývat. Konkrétně můžete tyto tokeny nakoupit na burzách Jupiter, BirdEye, Orca či Raydium. V prvé řadě je však nutné připojit vaši kryptoměnovou peněženku k webovým stránkám Smog, abyste se mohli následně airdropu či stakingu zúčastnit.

Jak jsme zmínili v úvodu, do airdropu je možné se připojit plněním určitých úkolů nebo výzev. Ty si můžete prohlédnout na platformě Zealy.io, kde jich naleznete více než 10 tisíc. Mezi nimi pak lze aktivovat jak denní úkoly, tak i jednorázové výzvy jako třeba sledování sociálních sítí Smog nebo sledování určitého videa o projektu Smog. Čím více bodů získáte, tím na vyšší odměnu v podobě tokenů $SMOG z airdropu se můžete těšit.

airdrop smog

V úvodu obchodování tokenů $SMOG na výše zmíněných burzách jsme mohli sledovat až tisícinásobný vzrůst ceny. Brzcí investoři tak mohli z takového nárůstu skvěle profitovat, čímž si projekt získal obrovskou vlnu popularity. Před několika málo dny byl spuštěn staking, do kterého můžete ihned po nákupu tokenů vstoupit.

KOUPIT Smog

2) Bitcoin Minetrix – Nejlepší altcoin, který může sloužit k těžbě Bitcoinu

Bitcoin Minetrix je cloudová těžební platforma, která nabízí příležitost zapojit se do těžby bitcoinů bez potřeby specializovaného hardwaru. Nákupem BTCMTX získáte těžební sílu, která vám poskytne podíl na celkových výdělcích platformy v BTC. Upozorňujeme, že tato odměna podléhá výkyvům v závislosti na částce BTCMTX stakované během tohoto období. Projekt je ve fázi 10kolového předprodeje a nabízí možnost získat BTCMTX za cenu 0,011 USD. S tím, jak se budeme přesunovat do dalších fází, cena BTCMTX poroste.

1080x360 11

Právě teď je nejmenší částka, kterou můžete investovat, 10 USD. Můžete se připojit přes Metamask nebo jakoukoli jinou podporovanou Web3 peněženku. Co se utilit týká, Bitcoin Minetrix je jednou z rostoucích kryptoměn, protože nabízí nový způsob těžby zvaný Stake-to-Mine, způsob těžby bez spotřeby energie a hlasitých zvuků z procesorů.

Platforma je vytvořena na síti Ethereum a umožňuje investorům nakládat se svými BTCMTX bezpečným způsobem a sklízet tak podíl z vydělaných BTC. Za zmínku stojí, že funkce stakingu má další výhodu, a to snížení tlaku z prodeje tokenů, protože kupující si své tokeny raději ponechají pro tyto účely, což pomůže ceně BTCMTX udržet se a růst.

3

Vzhledem k tomu, že je stále v rané fázi, považujeme BTCMTX za jednu z nejlepších investic. Celkem existují 4 miliardy tokenů. Během předprodejní fáze, která začala 26.9.2023, je k dispozici 1,4 miliardy tokenů a jejich celková hodnota je 15,6 milionu dolarů. Cloudová těžba zatím není k dispozici, ale můžete si ponechat své BTCMTX a stakovat je, abyste vydělali více BTCMTX, dokud nebude k dispozici funkce cloudové těžby.

KOUPIT BITCOIN MINETRIX

3) Sponge V2 – Nový meme coin, který by se mohl časem zařadit mezi nejlepší altcoiny díky své využitelnosti

V uplynulém roce se na trhu s meme coiny objevilo několik virálních senzací a mince jako dogecoin a shiba inu přinesly prvním investorům značné zisky. Sponge V2, zbrusu nový meme coin, si klade za cíl stát se další velkou kryptoměnou v tomto odvětví. Investoři si mohou druhou verzi úspěšného meme coinu stále zakoupit prostřednictvím probíhajícího předprodeje.

V květnu 2023 byla představena první verze tohoto úspěšného meme coinu – $SPONGE. Po uvedení na trh si $SPONGE zajistil značný věhlas a překonal tržní kapitalizaci ve výši 100 mil. dolarů. Tým projektu, který stojí za druhou verzí, chce nyní nabídnout investorům a uživatelům ještě něco navíc.

nejlepší altcoiny - Sponge V2

Sponge V2 nabídne nové funkce včetně play-to-earn (P2E) hry a cílem projektu je vyvolat rozruch, přitáhnout nové investory a nabít zpět původní hodnoty tokenu. První verze tokenu $SPONGE neměla žádné reálné využití a právě to chce token $SPONGEV2 změnit.

V tuto chvíli mohou investoři uzamknout tokeny Sponge V1 výměnou za odměny prostřednictvím tokenů Sponge V2 skrze mechanismus stakingu, což je vlastně i jediný způsob, jak mohou investoři získat tokeny Sponge V2. Jedná se o inovativní způsob stake-to-bridge, který projekt představil. V rámci stakingu mohou investoři získat atraktivní míru APY ve výši 305 %. Je však nutné upozornit, že tato míra s přibývajícími tokeny, které investoři uzamykají v rámci staking poolů, klesá.

Tím, že má $SPONGEV2 mnohem větší cíle, než jeho první verze, by se mohla druhá verze dočkat také zalistování na významných burzách jako je Binance či Coinbase. Vzhledem k rostoucímu zájmu o meme coiny v roce 2024 se nejedná o nereálnou variantu. Na tento okamžik si však ještě budeme muset nějakou chvíli počkat.

Sponge V2 staking

Účast v exkluzivním předprodeji Sponge V2 nabízí investorům skvělou příležitost investovat do něčeho, co se může v průběhu času proměnit na jeden z nejlepších altcoinů, který bude v roce 2024 k dispozici. Pokud vás tedy tento nový meme coin zaujal, můžete připojit svou kryptopeněženku k předprodeji a zakoupit si tokeny $SPONGE za ETH, USDT nebo prostřednictvím bankovní karty. Nezapomeňte si pročíst whitepaper a udělat si vlastní průzkum před každou investicí.

koupit sPONGE V2

4) Meme Kombat – První altcoin s herním ekosystémem poháněným umělou inteligencí

Jedním z nejvíce zajímavých kryptoměnových projektů, do kterých nyní můžete investovat, je Meme Kombat (MK). Kryptoměna, která hned od svého vzniku způsobila rozruch v kryptokomunitě. MK kombinuje memy, umělou inteligenci a technologii blockchain, přičemž nabízí vzrušující herní zážitek. Tento meme coin, jehož cena v předprodeji činí 1,667 USD, je navržen jako hlavní měna battle arény Meme Kombat.

stake 1536x548 1

Token Meme Kombat slouží několika účelům, včetně sázení na meme bitvy, možnost stakovat a získat tak pasivní příjem s poměrně vysokými ročními výnosy a také být součástí skvělé komunity. Během předprodeje mohou investoři automaticky uzamknout své tokeny MK a získat tak docela atraktivní výnosy.

Tato konkrétní kryptoměna, kterou spustil ověřený a zkušený tým, představuje slibný projekt v blockchainovém herním průmyslu, který kombinuje inovace, transparentní tokenomiku a závazek k rozvoji komunity. Není to jen herní platforma, ale dynamický ekosystém, kde se budou moci scházet  nadšení hráči, aby prozkoumali, soutěžili a užili si další úroveň meme coinů.

pasted image 0 11

Celková nabídka tokenů je 12 milionů, z čehož polovina je aktuálně k dispozici ve fázi předprodeje s minimálním cílem 5 milionů USD a hard capem  10 milionů USD. Kromě toho bude 30 % připraveno jako odměny ve stakingovém smart kontraktu, 10 % bude přiděleno na likviditu DEX a 10 % na odměny za vítězné bitvy.

KOUPIT MEME KOMBAT

5) Scotty AI – Meme altcoin s AI zabývající se vývojem platforem pro rychlou směnu tokenů

Scotty AI lze označit jako jeden z projektů, který pohání umělá inteligence. To se příliš často u nových kryptoměnových ekosystémů nevidí, nicméně v dnešní době obrovské vlny popularity této technologie se není čemu divit. V rámci tohoto altcoinu se tak setkáte nejenom s inovativní meme kryptoměnou a jejími tokeny, ale také platformami pro rychlou směnu kryptoměn nebo třeba s chatbotem Scottym s umělou inteligencí.

nejlepší altcoiny _scotty ai crypto

Jednou z největších předností tohoto projektu je, že lze tokeny ihned po nákupu stakovat. Díky tomu, že své držené tokeny $SCOTTY nakoupíte v předprodeji a ihned kliknete na tlačítko „Stakovat”, obdržíte nárok na vyplácení odměn již od samotného prvního dne od aktivace této služby. V současné době lze očekávat odměny v podobě extra tokenů ve výši cca 200 % za rok. V případě, že se tedy řadíte mezi časné investory nebo zájemce o tento projekt, doporučujeme tuto možnost po nákupu samotných tokenů zvážit za účelem získání pasivního příjmu a brzkých odměn.

Celkově se altcoin Scotty zaměřuje na vývoj meme ekosystému, který však přinese svým držitelům reálné využití. To se u mnoha dalších meme kryptoměn často nevidí, jelikož ty zpravidla slouží pouze jako jednotka měny. Tento fakt činí ze Scottyho unikátní projekt.

Screenshot 2024 02 22 at 13 04 14 Scotty AI Top Crypto AI Platform

Jedním z hlavních produktů Scotty AI bude směnárna s názvem Scotty Výměna (Swap), která zájemcům a investorům nabídne rychlou směnu tokenů $SCOTTY za jednu z kryptoměn ETH či BNB. K dispozici bude taktéž aktuální částka poplatku gas (gas fee), která vám bude při provedení transakce účtována. Uživatelé si však budou moci tuto výši nastavit následně při zadávání transakce dle svých preferencí, nicméně v případě, že nastaví hodnotu nižší, bude třeba počítat s delším zpracováním transakce.

Chatbot s názvem Scotty Chat, který bude poháněný umělou inteligencí, poté nabídne možnost komunikace se Scottym. Ten vám může přinést zajímavá tržní data, nové krypto projekty nebo třeba informace či analýzy z celého krypto odvětví. Stačí zadat dotaz a Scotty vám v rámci pár sekund poskytne svou odpověď.

Tokeny $SCOTTY lze v současné době nakoupit v předprodeji, který právě probíhá na webových stránkách projektu. Aktuální cena tokenů dosahuje hodnoty 0,00555 $, nicméně s přestupem předprodeje do další fáze se dá očekávat další zvýšení ceny. Časní investoři si tak pro sebe během předprodejů zajišťují nejnižší ceny, na které se poté kryptoměna již nemusí po svém zalistování na burzy podívat.

KOUPIT Scotty ai

6) eTukTuk – Zbrusu nový projekt, který se zabývá vývojem a produkcí elektrických vozidel

Další projekt, který si představíme, se zabývá moderním a inovativním odvětvím elektromobility. eTukTuk vytváří a produkuje elektrická vozidla v podobě elektrických tuk tuků, které mají pomoci se snížením emisí vozidel se spalovacími motory a zároveň přinést do dopravní infrastruktury nová vozidla propojená s blockchainem. Společně se samotnými elektrickými tuk tuky se bude společnost zaměřovat také na vývoj moderních dobíjecích stanic.

Velkou výhodou společnosti je, že bude své výrobní haly stavět přímo v zemích, ve kterých bude následně svá vozidla prodávat. Díky tomu se sníží náklady na výrobu a pro řidiče budou tuk tuky také dostupnější – a to jak z cenového hlediska, tak i toho nákupního.

Projekt eTukTuk je napojený na blockchain Binance Smart Chain (BSC), skrze který budou moci řidiči platit za své dobíjení pomocí nativních tokenů $TUK. Ty si lze již v současné době nakoupit v rámci předprodeje, který běží na webových stránkách projektu a do kterého lze vstoupit pomocí nákupu s kryptoměnami USDT nebo BNB.

Roadmapa etuktuku
Roadmapa eTukTuku

eTukTuk se nachází stále v prvotních fázích vývoje, nicméně již v současné době disponuje detailním whitepaperem a roadmapou s cíli do budoucna a pro následující roky. První fáze zahrnuje například zvěřejnění Sri Lanky jako prvotní země určené ke spuštění projektu, publikování prototypu elektrického tuk tuku nebo třeba otevření kanceláří v Singapuru či přímo na Sri Lance. Další fáze pak zahrnují publikaci smart kontraktů a jejich audit, spuštění Buy and Stake funkce či uvedení tokenů na centralizované (CEX) a decentralizované (DEX) burzy či směnárny.

Projekt se může již v současné době zařadit mezi velice úspěšné předprodeje, jelikož dokázal již v prvních několika dnech vybrat více než 400 tisíc dolarů od brzkých zájemců. Investoři, kteří tak nakoupili za nízké ceny v rámci předprodeje, se mohli radovat z většího množství tokenů a zároveň si mohli aktivovat funkci Buy and Stake. Díky stakingu si tak po uvolnění tokenů mohou přijít k mnohem většímu množství tokenů, než které v předprodeji nakoupili.

KOUPIT etuktuk

7) Wall Street Memes – Nejlepší meme altcoinový projekt se statisícovou komunitou

S tokenem Wall Street Memes si můžete koupit kus historie a skutečného kryptoměnového ducha. Wall Street Memes baví více než 400 000 uživatelů na Twitteru a Redditu těmi nejikoničtějšími a nejdrzejšími memy zesměšňující Wall Street od roku 2021 v duchu spravedlivého a decentralizovaného akciového a finančního trhu pro všechny .

Komunita inspirovaná hnutím Wall Street Bets nyní nabízí investorům jednu z nejzajímavějších krypto investic roku. Ve skutečnosti existuje několik důvodů , které hovoří pro základní hodnotu a potenciál tohoto meme coinu.

1500x500 3

Zatímco ostatní meme coiny musí nejprve vybudovat komunitu, Wall Street Memes mohou přímo oslovit svou komunitu více než 400 000 uživatelů a pomocí retweetů informovat milionové publikum o chystaném předprodeji a dalších výhodách.

Značka Wall Street Memes se už roky těší značné publicitě a prestiži, dokonce dosáhla kultovního statusu na Wall Street a v krypto kruzích. Skupinu sledují známé osobnosti jako Vitalik Buterin, Gavid Wood a Charles Hoskinson, dokonce se o ní psalo v mainstreamových médiích, jako je CNBC. Také Elon Musk v minulosti několikrát sdílel memy z legendární komunity. Mnoho velkých technologických a krypto gigantů tak učinilo také.

5

Wall Street Memes se skládá ze zaryté komunity uživatelů, kteří podporují demokratizovaný a decentralizovaný finanční trh. Tato vášeň a nadšení budou také inspirovat coin Wall Street Memes.
Pokud tedy přemýšlíte, jakou kryptoměnu letos koupit, Wall Street Memes byste měli mít v hledáčku.

koupit Wall Street Memes

8) Synthetix – altcoin, který nabízí likviditu pro mnohé deriváty včetně futures, opcí a dalších

Synthetix vyvíjí decentralizovaný protokol pro zajišťování likvidity, který může využít jakýkoli protokol pro různé účely. Mnoho zajímavých protokolů na platformě Optimism i Ethereum jej používá jako backend díky vysoké likviditě a levným nákladům. Likvidita Synthetixu pohání řadu uživatelsky orientovaných protokolů v ekosystému, včetně 1inch & Curve (atomové swapy), Polynomial (automatické opce), Lyra (opce) a Kwenta (spotové a futures kontrakty).

Synthetix

Základem altcoinu Synthetix je mainnet Ethereum a Optimism. Jako zajištění sítě Synthetix slouží ETH, LUSD a SNX, které umožňují vydávání syntetických aktiv (Synthů).

Synthetix s cenou 3,47 USD a mezidenním nárůstem o 2,40 % patří k nejúspěšnějším altcoinům posledních dnů. Přestože se stále nachází mnohem níže než na svém maximu 28,63 USD ze 14. února 2021, jedná se o výrazný nárůst oproti historickému minimu 0,032478 USD z 5. ledna 2019. Od svého ATH se token pohybuje mezi svým cyklickým maximem 4,94 USD a cyklickým minimem 1,400150 USD.

Pokud tedy hledáte nejlepší altcoiny k investici, Synthetix by mohl být nyní tou správnou volbou. Tato kryptoměna skrývá mnoho potenciálu, jelikož zaštiťuje mnoho transakcí a operací, které se odehrávají mezi velkými hráči na trhu kryptoměn. Synthetix můžete zakoupit na předních burzách.

9) DeFi Coin – Nativní token DeFi swapu DEX

Dalším zajímavým altcoinem, vhodný jako diverzifikace stávajícího portfolia, je DeFi Coin. Jedná se o nativní token, který patří decentralizované burze. Tato burza nabízí svým uživatelům klasické směnárenské služby, dále pak swapování, staking a yield farming. Tato burza má také svou interní měnu token DEFC, který je podporován komunitou více než 6 000 členů, kteří se sdružují na Twitteru.

Cenový graf kryptoměny DeFi Coin
Cenový graf kryptoměny DeFi Coin

10) The Sandbox – SAND altcoin metaverzní hry

Tato metaverzní hra si již svůj díl slávy dokázala u uživatelů vydobýt. Jedná se totiž o ekosystém, ve kterém mohou hráči prozkoumávat zcela nový svět a to za pomoci svého digitálního avatara. Ve hře je možné navazovat kontakt i s jinými hráči, získávat odměny a rozvíjet svou postavu. Dále je možné po splnění herních úkolů dostat odměnu v podobě tokenu SAND, který lze směnit za NFT. Tyto tokeny lze také využít pro nákup pozemků, na kterých si hráč může postavit svou nemovitost, kterou lze opět prodat na místním tržišti.

Cenový graf kryptoměny Sandbox
Cenový graf kryptoměny Sandbox

11) Yearn.finance – Altcoin pro investici do DeFi služeb

Tato společnost si vydobyla jisté postavení na poli kryptoměnových půjček. Jejich platforma spojuje investory, kteří kapitál nabízejí s investory, kteří kapitál poptávají. Díky této službě se krypto půjčky staly mnohem levnějšími a také dostupnějšími, protože již není potřeba vyhledávat třetí stranu pro sjednání dohody. Vypořádání mezi věřiteli a dlužníky je prováděno pomocí smart kontraktů.

Věřitelé jsou v tomto systému povinni složit určitou část digitálních aktiv jako zástavu a až poté si mohou půjčit kapitál. Tento systém dělá krypto půjčky transparentními. Po uplynutí sjednané doby půjčky bude muset dlužník věřiteli vyplatit i úrok z poskytnuté půjčky. Na stejném principu to funguje i u investorů, kteří složí svůj kapitál na účet, ze kterého je poskytována půjčka, a na něž jsou poté i vypláceny výnosy z úroků.

Cenový graf kryptoměny Yearn.finance
Cenový graf kryptoměny Yearn.finance

12) Cosmos – Blockchainový ekosystém

V IT praxi je poměrně běžné, že dva rozdílné systémy spolu musí začít komunikovat, sdílet mezi sebou data nebo spolupracovat na jejich vyhodnocování. Stejný problém nastává i mezi dvěma odlišnými blockchainovými sítěmi. A právě ekosystém Cosmos nabízí řešení, kdy vytváří most mezi dvěma sítěmi, čímž tak zajišťuje plynulou výměnu a analýzu dat. Poptávka po těchto službách s rostoucí oblibou a množstvím digitálních sítí jistě dále poroste, což hraje do karet systému Cosmos a jeho tokenu ATOM.

Tento systémový most již nyní propojuje velké blockchainové sítě jako je Bitcoin a Cardano, nebo EOS a Ripple. Díky těmto neocenitelným službám je token ATOM zařazen mezi 16 nejlepších altcoinů.

Cenový graf kryptoměny Cosmos
Cenový graf kryptoměny Cosmos

13) Uniswap – Populární altcoin DEX

Uniswap byla jedna z prvních burz, která zavedla decentralizovaný systém obchodování. Takže případní investoři budou vkládat své finanční prostředky do ikony kryptoměnového segmentu. Burza Uniswap je jedinečná tím, že nepoužívá klasický model objednávkové knihy, ve které se párují nákupní a prodejní objednávky, ale využívá systém AMM – automatizovaný model tvůrce trhu. To znamená, že obchodník může své altcoiny burze poskytnou, ta je použije na tvorbu likvidity, díky čemuž je pak schopna svým investorům vrátit úrok za jejich poskytnutí. Díky této jedinečné službě je token Uniswap zařazen mezi nejzajímavější altcoiny pro rok 2023.

Cenový graf kryptoměny Uniswap
Cenový graf kryptoměny Uniswap

14) Decentraland – Investice do realit v metaverse

Tento projekt byl založen již v roce 2017 a dnes jej využívají tisíce lidí každý den. Jedná se o projekt působící v oblasti metaverze, který umožňuje uživatelům nakupovat virtuální pozemky, které budou následně sloužit pro stavbu nových nemovitostí. Díky tamní ekonomice lze tyto parcely na místním tržišti následně prodávat a tak generovat zisk. Hlavním altcoinem, který slouží jako měna v tomto ekosystému, je nativní token MANA, který byl díky své unikátní funkci zařazen do nejzajímavějších altcoinů pro rok 2023.

Cenový graf kryptoměny Decentraland
Cenový graf kryptoměny Decentraland

15) Solana – Konkurent Etherea

Mnoho fanoušků této platformy věří, že by se jednoho dne mohla Solana stát jedničkou na poli NFT smart kontraktů. Hlavními výhodami tohoto ekosystému jsou především jeho rychlost, škálovatelnost a také nízké poplatky. Pro porovnání je například systém Ethereum schopen vypořádat 16 transakcí za sekundu, zatímco Solana jich za stejný čas zvládne provést 65 000. Díky těmto schopnostem se Solana stala jedním z nejlépe kapitalizovaných krypto projektů, které jsou v současnosti investorům k dispozici.

Cenový graf kryptoměny Solana
Cenový graf kryptoměny Solana

Co je to altcoin?

Jedná se o zkrácený název „alternativní coin“, který označuje všechny kryptoměny kromě bitcoinu. Pokud investor nemá BTC ve svém portfoliu, tak se z něj automaticky stává altcoinový investor. Vzhledem k velkému množství altcoinů, by si měli investoři dávat pozor na to, aby kupovali takové měny, které disponují tržní kapitalizací, legitimitou, mají svojí komunitu, a které jsou vytvořeny v rámci nějakého projektu. Velké množství altcoinů totiž nemusí být určeno pro realizaci projektu, ale jedná se pouze o nástroj k obohacení bez jakékoliv protislužby pro investory.

Vyplatí se do altcoinů investovat?

Ukažme si názorný příklad, kdy bitcoin jako hlavní kryptoměna na světě vykázala v posledních dvou letech větší cenový pokles, než například jeho hlavní konkurent ze světa altcoinů Ethereum. Rozdíl mezi těmito dvěma měnami je dlouhodobě poměrně významný, což znamená, že jako instrument, který dokáže udržet hodnotu investice, se více vyplatí altcoin Ethereum než bitcoin.

Korelační graf zhodnocení u BTC a ETH
Korelační graf zhodnocení u BTC a ETH

Posledním a možná i tím hlavním důvodem pro některé investory je cena altcoinů. Především investoři s nižším rozpočtem ocení, že mnoho altcoinů se dá pořídit za skutečně nízké ceny, což umožňuje jejich pořízení do portfolia ve skutečně vysokém počtu, čímž se ziskovost investice maximalizuje. Přeci jen pořídit si jeden bitcoin, jehož cena se pohybuje v řádu desítek tisíc dolarů, nemusí být pro mnoho investorů reálné. S nízkou cenou velmi úzce souvisí také růstový potenciál altcoinů. Díky diverzifikaci totiž investor zvyšuje pravděpodobnost toho, že onen altcoin bude tím, jehož projekt vystřelí vzhůru, což s sebou může přinést i pohádkové zhodnocení.

Také by se na závěr slušelo si říci i něco o rizicích investice do altcoinů. Hlavním rizikem těchto měn je jejich volatilita. Na cenu altcoinů má velký vliv jak všeobecný sentiment na kryptoměnových trzích, tak i mikro prostředí. To znamená oblíbenost ekosystému mezi uživateli, do kterého altcoin patří. Mnohdy si mohou tato dvě hlavní kritéria i protiřečit, proto by investoři měli vždy investice do altcoinů zvážit.

Kde altcoiny koupit?

Ještě před tím, než si otevřete obchodní účet u brokera nebo u některé z obchodních platforem, doporučujeme se zamyslet nad následujícími faktory:

 • Je poskytovatel regulován některým z licenčních orgánů, jako je SEC?
 • Nabízí poskytovatel obchodování s mými oblíbenými altcoiny?
 • Má poskytovatel nízké poplatky pro obchodování altcoinů?
 • Je poskytovatel ověřený uživateli a má nějaká doporučení?
 • Nabízí poskytovatel otevření obchodního účtu i pro nízko kapitalizované investory?

Závěr

Altcoiny jsou investiční nástroje vhodné do diverzifikovaného portfolia, protože každý jeden altcoin má svojí přidanou hodnotu. Jedná se totiž o měnu určitých projektů, které se specializují na rozvoj prostředí web 3.0, čímž jej rozšiřují a podporují. Investor ovšem musí investici do altcoinů volit moudře, protože jejich velké množství bohužel obsahuje i takové, které nemají žádné větší ambice, než je pouze vybrat peníze.

Výše uvedené altcoiny nabízejí investorům přidanou hodnotu, jsou uživateli a komunitou ověřeny a již disponují silnou tržní kapitalizací, proto mohly být zařazeny do výběru těch nejlepších altcoinů pro investici v roce 2024.

Nejčastější dotazy

Co je to altcoin?

Kolik existuje altcoinů?

Jaká jsou jejich výhody oproti bitcoinu?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.