Tuesday, April 16, 2024

Kde a Jak Koupit akcie Deutsche Bank v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Bankovní sektor se ukazuje jako jeden z nejstabilnějších vůbec a jistou expozici vůči německému bankovnímu systému mohou být akcie Deutsche Bank.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik (ne)oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie Deutsche Bank společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Deutsche Bank

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Deutsche Bank v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Deutsche Bank? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Příběh Deutsche Bank se začal psát v roce 1870 z toho důvodu, aby usnadnila německý export a zahraniční export, neboť většina subjektů byla závislá na bankách z Velké Británie nebo Francie. Služby jaké od banky známe dnes začala nabízet až po 2. světové válce v 50. letech. S postupnou angažovaností na poli byznysu a skupováním průmyslových podniků se rozrostla až do dnešní velikosti.

Kde a Jak Koupit akcie Deutsche Bank v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Vyrostla do velikosti, kdy spravuje aktiva ve výši 1,3 trilionů dolarů a stará se o téměř 30 milionů zákazníků po celém světě. Podle tržní kapitalizace dosahující 23 miliard dolarů se jedná o 80. největší banku na světě.

Kdo za firmou stojí?

Od roku 2018 směřování celé Deutsche bank udává z pozice generálního ředitele Christian Sewing, který ještě ke všemu působí v představenstvu a aby toho neměl pomálu, od roku 2021 funguje jako vedoucí oddělení lidských zdrojů. Ještě při studiích na Bankakademie v Bielefeldu si práci ve společnosti osahal v rámci stáže a po završení vzdělání v roce 1989 se tak do Deutsche bank vydal pracovat.

Kde a Jak Koupit akcie Deutsche Bank v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Na obrázku výše mohou čtenáři vidět strukturu akcionářů, přičemž největším podílem ve společnosti disponují institucionální investoři. K roku 2021 pocházelo až téměř 50 % akcionářů z Německa a v celkovém počtu do Deutsche Bank investovalo na 570 tisíc subjektů. Největším akcionářem s 5% podílem je BlackRock.

Vyplácí společnost dividendy?

Ano, investory určitě potěší, že společnost Deustche Bank odměňuje akcionáře v podobě dividend. Nicméně problémy, která se s firmou táhnou od minulosti a detailněji si je rozebereme níže, politiku vyplácení finančních prostředků příliš nepodporují. V době psaní článku banka vyplácí dividendy na roční bázi ve výši 0,21 dolaru s 2% dividendovým výnosem.

Kde a Jak Koupit akcie Deutsche Bank v České republice 2022?
Historie dividendy

Oblast působení

Deutsche Bank rozlišuje ve výkazech šest segmentů – Corporate Bank, Investment Bank, Private Bank, Asset Management, Capital Release Unit a Corporate & Other. Segment Corporate bank se zaměřuje na institucionální klientelu, které poskytuje správu hotovosti, služby v oblasti cenných papírů nebo kompletní sadu služeb obchodních financí a půjček.

Investment bank je klíčovým oddělením banky, neboť díky tomu může banka sladit zdroje a kapitál napříč klienty. Poskytuje financování, poradenství a spojuje odborné znalosti bankovnictví v oblasti krytí, řízení rizik, prodeje a obchodování, investičního bankovnictví a infrastruktury. Private Bank zaměřuje své služby na soukromé osoby, kterým poskytuje platební a účetní služby, úvěrové nebo investiční poradenství.

Oddělení Asset management, které působí pod značkou DWS, je se svými spravovanými aktivy ve výši 928 jednou z předních světových organizací v oblasti správy aktiv. Sdružuje kapitál jak od drobných investorů, tak od institucionálních investorů po celém světě, přičemž je silně zastoupena na domácím trhu v Německu. DWS nabízí širokou škálu investic od nemovitostí až po cenné papíry.

Capital Release Unit bylo vytvořeno teprve nedávno za účelem uvolňovat kapitál zrušením aktiv s nízkou návratností a podniků nedosahujících dostatečných výnosů nebo již pozbývající potřebnost pro strategii. Poslední oblast Corporate & Other má čistě účetnický význam, pod který se zahrnují výnosy, náklady a zdroje držené centrálně, jež nejsou alokovány do jednotlivých segmentů podnikání.

Problémy banky

S podnikem Deutsche Bank se táhnou problémy již od minulosti, nejvíce pravděpodobně od roku 2008, během finanční krize, kdy banka vědomě nabízela zajištěné dluhové obligace o kterých věděla, že obsahují nesplacené a nesplatitelné hypotéky. Posléze přibývaly skandály jako manipulování s mezibankovní úrokovou sazbou nebo praní špinavých peněz.

Kde a Jak Koupit akcie Deutsche Bank v České republice 2022?
Hospodářské výsledky

Proto po nastoupení Sewinga začal proces reorganizace a vypadá to, že miliardová snaha se vyplácí. Součástí nápravy Deutsche bylo masivní propouštění a snížení závislosti na volatilnějších příjmech investiční banky, přičemž podle portfolio manažera společnosti Deka se banka stala opět stabilním podnikem, díky čemuž získala zpět zákazníky v Německu a Evropě, kteří byli předtím trochu skeptičtí.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Deustche Bank a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Deustche Bank v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Deustche Bank?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Deustche Bank nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Deustche Bank”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit akcie Deutsche Bank v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie Deustche Bank nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Společnost Deutsche Bank je německou bankou s vůdčím postavením na trhu. Její pověst však byla v průběhu let značně poškozena, což stálo spoustu peněz jak akcionáře, tak samotný podnik a ten se tak musel uchýlit k výrazným změnám. Ke hledání kostlivců ve skříni byl vybrán nový generální ředitel, který se rozhodl pro masivní propouštění a orientaci na primární byznys firmy. Zda to byla správná rozhodnutí, ukážou hospodářské výsledky v dalších kvartálech.

Jsou akcie Deutsche Bank správnou volbou?

Kde lze koupit akcie Deutsche Bank?

Jaká je cena akcie Deutsche Bank?

Získám díky akcii Deutsche Bank dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Deutsche Bank na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.