Sunday, March 3, 2024

Kde a Jak Koupit AMC akcie v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. AMC akcie jsou expozicí vůči zábavnímu a kulturnímu byznysu, neboť společnost provozuje největší řetězec kin na světě.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší AMC akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi AMC akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení AMC akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit AMC akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Společnost AMC Theatres byla založena krátce po první světové válce, v roce 1920, třemi bratry Dubinskyovými. Zásluhu na expandování byznysu má syn jednoho z bratrů, který otce přesvědčil, aby vybudoval drive-in kina, a postavil je v St Joseph, Jefferson City a Leavenworthu.

Kde a Jak Koupit AMC akcie v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Od této události se firmě dařilo a vše vyústilo k akvizici společností Odeon Cinemas, UCI Cinemas a Carmike Cinemas v roce 2016, kdy se z AMC Theaters stal největší řetězec kin na světě. Na svém vrcholu disponoval řetězec kin kapitalizací ve výši téměř 30 miliard dolarů o čemž si povíme níže v článku, neboť to nebylo zapříčiněno úspěšností podnikání.

Kdo za firmou stojí?

Na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva nalezneme stejného člověka – Adam M. Aron. Ten nasbíral zkušenosti na vedoucích pozicích v cestovním a zábavním průmyslu, za zmínku stojí například působnost v Starwood Hotels and Resorts Worldwide nebo Norwegian Cruise Line Holdings. Svou kariéru nastartoval díky studium na prestižní vysoké škole Harvardu, kde získal magisterský i bakalářský titul.

Kde a Jak Koupit AMC akcie v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Podle údajů Simply Wall St je největším akcionářem Vanguard se 7,3 % akcií v oběhu. Hlubší pohled na údaje o vlastnictví ukazuje, že 25 největších akcionářů drží dohromady méně než polovinu, což naznačuje velkou skupinu individuálních investorů, kde žádný jednotlivý akcionář nemá většinu.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, společnost AMC své akcionáře neodměňuje v podobě dividend. Do roku 2020 finanční prostředky investorům vyplácela, ale jak už datum napovídá, s restrikcemi proti covidu-19 se dostal řetězec kin do finančních problémů a tak logický krok bylo přerušení výplaty dividend. Následující roky ukáží, zda dojde k obnovení dividendové politiky.

TIP: Pokud čtenáře zajímají dividendové tituly, nechť se podívají na firmy jako Shell nebo Philip Morris.

Oblast působení

Společnost AMC Entertainment Holdings se zabývá především provozováním řetězců kin a vlastní, provozuje nebo má podíly v kinech nacházejících se především ve Spojených státech a v Evropě. Ve finančních výkazech rozlišují dva segmenty – U.S. a mezinárodní trhy. Ke konci roku 2021 provozoval řetězec 593 kin s celkem 7 755 sály ve Spojených státech a 353 kin a 2 807 sálů na evropských trzích a v Saúdské Arábii.

Kde a Jak Koupit AMC akcie v České republice 2022?
Data o návštěvnosti kin v USA a Kanadě

Příjmy jsou generovány primárně ze vstupného a z prodeje jídla a nápojů v kinech. Zákazník si rovněž může zařídit soukromý pronájem kinosálu, jídlo na objednávku nebo kávu na míru. Další příjmy plynou z reklamy na obrazovce, poplatků z věrnostního programu, pronájmu sálů divadla, prodeje dárkových karet a poplatků za online prodej vstupenek.

Miláček Wall Street

Ptáte se, proč cena akcií AMC v červnu roku 2021 během 8 dní posílila o více než 400 %? Odpovědí jsou drobní investoři, kteří nastartovali éru tzv. “meme akcií”. Ti se o svých investičních tezích podílejí s ostatními na sociálních sítích (Twitter, Reddit) a nakupují nezávisle na hospodářských výsledcích určitou akcii. Pokud je “hype” dostatečný, drobní investoři poptávají oné cenné papíry v takových objemech, že předčí některé velké fondy.

TIP: Vysvětlení pravděpodobně nejsledovanější kauzy “meme akcií”, Gamestopu, naleznete zde.

Poptávka jasně převyšuje nabídku a cena letí vzhůru přesně do té doby, dokud nedojde k většímu odprodeji a vybírání zisků, které má za následek opačný trend. Nicméně management firmy si byl této situace vědom a ještě v tentýž den, kdy akcie vystřelila o 95 %, oznámil nový program s cílem udržovat spojení s drobnými držiteli akcií. Jak řekl samotný CEO: “tito lidé jsou v podstatě vlastníky AMC a já tedy pracuji pro ně.“

Jak vydělám?

Již jste si koupili AMC akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus AMC akcie roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Závěr

Společnost AMC je provozovatelem největšího řetězce kin na světě, přičemž vedoucí postavení na trhu má ve Spojených státech a Itálii. Provozování kin je obecně nepopulární byznys, primárně kvůli nízkým maržím a soupeřením s online portály (Netflix, Disney). Podnik tak měl finanční problémy ještě před pandemií, která zatloukla pomyslný hřebíček do rakve.

Jsou AMC akcie správnou volbou?

Kde lze koupit AMC akcie?

Jaká je cena AMC akcie?

Lze získat od AMC akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění AMC akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.