Wednesday, June 7, 2023

Kde a Jak Koupit AMC akcie v České republice 2023?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. AMC akcie jsou expozicí vůči zábavnímu a kulturnímu byznysu, neboť společnost provozuje největší řetězec kin na světě.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší AMC akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi AMC akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení AMC akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit AMC akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro -obchodujte podle profesionálů s 0% poplatky na více než 700 akcií a ETF
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Společnost AMC Theatres byla založena krátce po první světové válce, v roce 1920, třemi bratry Dubinskyovými. Zásluhu na expandování byznysu má syn jednoho z bratrů, který otce přesvědčil, aby vybudoval drive-in kina, a postavil je v St Joseph, Jefferson City a Leavenworthu.

Kde a Jak Koupit AMC akcie v České republice 2022?
Cenový vývoj akcií

Od této události se firmě dařilo a vše vyústilo k akvizici společností Odeon Cinemas, UCI Cinemas a Carmike Cinemas v roce 2016, kdy se z AMC Theaters stal největší řetězec kin na světě. Na svém vrcholu disponoval řetězec kin kapitalizací ve výši téměř 30 miliard dolarů o čemž si povíme níže v článku, neboť to nebylo zapříčiněno úspěšností podnikání.

Kdo za firmou stojí?

Na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva nalezneme stejného člověka – Adam M. Aron. Ten nasbíral zkušenosti na vedoucích pozicích v cestovním a zábavním průmyslu, za zmínku stojí například působnost v Starwood Hotels and Resorts Worldwide nebo Norwegian Cruise Line Holdings. Svou kariéru nastartoval díky studium na prestižní vysoké škole Harvardu, kde získal magisterský i bakalářský titul.

Kde a Jak Koupit AMC akcie v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Podle údajů Simply Wall St je největším akcionářem Vanguard se 7,3 % akcií v oběhu. Hlubší pohled na údaje o vlastnictví ukazuje, že 25 největších akcionářů drží dohromady méně než polovinu, což naznačuje velkou skupinu individuálních investorů, kde žádný jednotlivý akcionář nemá většinu.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, společnost AMC své akcionáře neodměňuje v podobě dividend. Do roku 2020 finanční prostředky investorům vyplácela, ale jak už datum napovídá, s restrikcemi proti covidu-19 se dostal řetězec kin do finančních problémů a tak logický krok bylo přerušení výplaty dividend. Následující roky ukáží, zda dojde k obnovení dividendové politiky.

TIP: Pokud čtenáře zajímají dividendové tituly, nechť se podívají na firmy jako Shell nebo Philip Morris.

Oblast působení

Společnost AMC Entertainment Holdings se zabývá především provozováním řetězců kin a vlastní, provozuje nebo má podíly v kinech nacházejících se především ve Spojených státech a v Evropě. Ve finančních výkazech rozlišují dva segmenty – U.S. a mezinárodní trhy. Ke konci roku 2021 provozoval řetězec 593 kin s celkem 7 755 sály ve Spojených státech a 353 kin a 2 807 sálů na evropských trzích a v Saúdské Arábii.

Kde a Jak Koupit AMC akcie v České republice 2022?
Data o návštěvnosti kin v USA a Kanadě

Příjmy jsou generovány primárně ze vstupného a z prodeje jídla a nápojů v kinech. Zákazník si rovněž může zařídit soukromý pronájem kinosálu, jídlo na objednávku nebo kávu na míru. Další příjmy plynou z reklamy na obrazovce, poplatků z věrnostního programu, pronájmu sálů divadla, prodeje dárkových karet a poplatků za online prodej vstupenek.

Miláček Wall Street

Ptáte se, proč cena akcií AMC v červnu roku 2021 během 8 dní posílila o více než 400 %? Odpovědí jsou drobní investoři, kteří nastartovali éru tzv. “meme akcií”. Ti se o svých investičních tezích podílejí s ostatními na sociálních sítích (Twitter, Reddit) a nakupují nezávisle na hospodářských výsledcích určitou akcii. Pokud je “hype” dostatečný, drobní investoři poptávají oné cenné papíry v takových objemech, že předčí některé velké fondy.

TIP: Vysvětlení pravděpodobně nejsledovanější kauzy “meme akcií”, Gamestopu, naleznete zde.

Poptávka jasně převyšuje nabídku a cena letí vzhůru přesně do té doby, dokud nedojde k většímu odprodeji a vybírání zisků, které má za následek opačný trend. Nicméně management firmy si byl této situace vědom a ještě v tentýž den, kdy akcie vystřelila o 95 %, oznámil nový program s cílem udržovat spojení s drobnými držiteli akcií. Jak řekl samotný CEO: “tito lidé jsou v podstatě vlastníky AMC a já tedy pracuji pro ně.“

Jak vydělám?

Již jste si koupili AMC akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus AMC akcie roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím AMC akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak AMC akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě eToro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě eToro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné. Můžete také zvážit registraci pomocí Facebookového nebo Google účtu.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?
Fáze registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?

Kliknete proto na políčko “Ověřit”, zobrazené výše. Kromě dokumentů poskytnete jméno, pohlaví, bydliště a datum narození, které se musí shodovat s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Následuje kratší dotazník o zkušenostech s investováním a výši investovaných prostředků, společně s dotazem které aktiva plánujete obchodovat. Tyto úkony má prostředník nařízené od regulátora.

Po vyplnění profilu můžete nyní uložit prostředky až do výše 2 000 EUR. Pro investování bez omezení, rychlého výběru prostředků a získání odznaku symbolizující ověřený účet Vás čekají další kroky. Mezi ně patří pouze poskytnutí osobních dokumentů typu občanského průkazu či pasu a účtu za energie, výpis z bankovního účtu nebo pracovního povolení. Tento verifikační proces trvá obvykle několik dní.

PŘEJÍT NA ETORO

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky bez omezení.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?Jak můžete vidět výše, výběr metod je opravdu pestrý. Nejlepší metoda převodu peněz bude záležet na každém jedinci, obecně se ale doporučuje bankovní převod nebo vklad pomocí kreditní/debetní karty.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “AMC”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit AMC akcie v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Zvolíte si částku, za kterou chcete AMC akcie nakoupit a stisknete tlačítko “Zadat pokyn”. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Kde je nejlepší koupit AMC akcie?

Abyste mohli začít uvažovat o nejlepší koupení AMC akcie, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké služby nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Proč Investovat do ETF S&P 500 v roce 2022? 3 tipy na konkrétní ETF kopírující S&P 500Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Veškeré poplatky naleznete zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Společnost AMC je provozovatelem největšího řetězce kin na světě, přičemž vedoucí postavení na trhu má ve Spojených státech a Itálii. Provozování kin je obecně nepopulární byznys, primárně kvůli nízkým maržím a soupeřením s online portály (Netflix, Disney). Podnik tak měl finanční problémy ještě před pandemií, která zatloukla pomyslný hřebíček do rakve.

Jsou AMC akcie správnou volbou?

Kde lze koupit AMC akcie?

Jaká je cena AMC akcie?

Lze získat od AMC akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění AMC akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.