Monday, June 24, 2024

Jak Koupit Dogecoin v České republice 2024?

Populární meme coin, Dogecoin, zachvátila bláznivá nákupní horečka během května roku 2021, kdy se aktivum dostalo na pozici 3. nejhodnotnější kryptoměny na světě a spekulovalo se, že se toto digitální aktivum bude obchodovat za jeden dolar. Nicméně to se nestalo a aktivum v době psaní článku stále čeká na další cenovou explozi.

Tuto kryptoměnu, která původně vznikla z memu, podpořil na Twitteru Elon Musk, CEO Tesly, a stala se neuvěřitelně populární spekulativní investicí. Chcete se na boomu Dogecoin podílet? V tomto průvodci vám ukážeme, jak Dogecoin koupit v České republice, a probereme vše, co o této žhavé kryptoměně potřebujete vědět.

Pomocí Dogecoinu můžete nyní dokonce koupit drobné věci u nejhodnotnější automobilky na světě, Tesly.

Seznam nejlepších brokerů umožňující jak koupit Dogecoin

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů nabízející možnost jak koupit Dogecoin v České republice v roce 2022. Chcete začít kupovat Dogecoin? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Binance – využijte nástroje pro pokročilé a mějte výběr z více jak 500 kryptoměn
  2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  3. Coinbase – bezpečnost je u této burzy na prvním místě

ZAČNI HNED

Co je to Dogecoin (DOGE)?

dogecoin 2Dogecoin je kryptoměna, kterou v roce 2013 z legrace vytvořili softwaroví inženýři Billy Markus a Jackson Palmer. Tato digitální mince patří do kategorie meme coinů, kryptoměny, které nemají reálné využití a slouží pouze jako spekulační prostředek.

Dogecoin má mnoho společného s Bitcoinem, nejoblíbenější a nejhodnotnější digitální měnou na světě. Stejně jako Bitcoin i Dogecoin umožňuje peer-to-peer transakce. Psí coin také používá systém těžby proof-of-work, což znamená, že těžaři jsou odměňováni Dogecoiny za ověřování transakcí do blockchainu mince.

Poznámka: Jeden velký rozdíl mezi Dogecoinem a Bitcoinem však spočívá v tom, že počet Dogecoinů, které lze uvolnit do oběhu, není omezen. Bitcoin má naproti tomu omezenou zásobu 21 milionů mincí, které budou kdy uvolněny.

Tržní kapitalizace mince Dogecoin je nyní zhruba 15 miliard USD, což ji staví do seznamu TOP 20 kryptoměn. Průměrný objem obchodů se pohybuje kolem 900 milionů USD za den. Počet mincí v oběhu se dostal na číslo 132 miliard DOGE. Více informací o minci lze nalézt na jejím webu Dogecoin.

Vzestup z mrtvých

Ačkoli byla mince Dogecoin zamýšlena jako vtip, stala se okamžitě hitem. Byla široce prezentována na Redditu, platformě sociálních médií s desítkami milionů uživatelů po celém světě. Velmi rychle se Dogecoin stal kryptoměnou, do které lidé začali investovat.

Přesto s více než 100 miliardami mincí, které jsou v současnosti v oběhu, neměla mince nikdy velkou hodnotu. Po většinu roku 2019 se cena jednoho Dogecoinu pohybovala kolem 0,0025 USD. Vtip sice nikdy zcela nezemřel, ale vyprchal.

Pak, na konci roku 2020, Elon Musk, zakladatel společností Tesla a SpaceX, uveřejnil na Twitteru příspěvek o Dogecoinu. To obnovilo zájem o kryptoměnu a odstartovalo nákupní horečku. Během prvních dvou měsíců roku 2021 Musk o Dogecoin tweetoval dál a kryptoměnu podpořily i další celebrity, například Snoop Dog.

Pozornost celebrit a pozornost obchodníků na Redditu vyhnala Dogecoin ke konci dubna 2021 na historické maximum 0,65 USD. To představovalo zisk více než 3 000 % během několika měsíců. Od té doby Dogecoin výrazně klesl, a během zbytku roku 2021 se cena pohybovala mezi 0,15 až 0,30 USD za minci.

Krátkodobá spekulace

Pokud máte zájem o dlouhodobou investici, pak tato kryptoměna není správou volbou. Na Dogecoin není nic zásadně hodnotného. Totéž by se sice dalo říci o Bitcoinu, ale Bitcoin má přinejmenším omezenou nabídku a jedná se o historicky první kryptoměnu fungující na bázi blockchainu, která díky konsenzu Proof-of-work nikdy nebyla probourána hackery.

Pokud však máte zájem o krátkodobou investici, má Dogecoin větší potenciál. Je zřejmé, že hodnota mince může prudce vzrůst jen na základě tweetu. I když se zdá, že hype okolo měny mírně vyprchal, síly, které Dogecoin vytlačily na nová historická maxima, neutichly.

Takže vše, co by mohlo stačit k tomu, aby Dogecoin opět prudce vzrostl, je další tweet nebo obnovený tlak na sociálních sítích. Neexistuje žádná záruka, že se tak stane, takže nákup Dogecoin je právě teď extrémně spekulativní.

Jak koupit Dogecoin? U těchto prostředníků!

Abyste mohli začít uvažovat o tom, jak koupit Dogecoin, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

Závěr

Přestože Dogecoin vznikl jako vtip, kryptoměna se stále drží již více než 8 let. Patřičné zásluhy za cenový růst připadají vizionářovi, Elonu Muskovi, ale bez komunity kolem kryptoměny byto nešlo. I když nadšení opadlo, může být jen otázkou času, kdy se Dogecoin opět dostane do centra pozornosti sociálních sítí.

Je koupě Dogecoinu správnou volbou?

Jak koupit Dogecoin?

Jak koupit Dogecoin anonymně?

Mohu za Dogecoin něco koupit?

Jaká jsou rizika nákupu Dogecoin?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.