Tuesday, April 23, 2024

Nejlepší Aplikace na nákup Kryptoměn v České republice 2024

Možná jste o nich slyšeli v televizi, v rádiu nebo od známých v práci. Pointa je, že o kryptoměnách něco málo víte a chcete se dozvědět víc. Hledáte nejlepší aplikace na nákup kryptoměn? Jste na správném místě! V tomto článku si projdeme čtyři nejlepší aplikace na nákup kryptoměn od brokerů působících na českém trhu.

TIP: Chcete se dozvědět jak investovat do Bitcoinu? Přesně pro Vás jsme napsali tento článek.

Také si něco řekneme o kryptoměnách jako takových a informujeme vás, proč je výběr té pravé aplikace právě pro vás tak důležitý.

Nejlepší aplikace na nákup kryptoměn – rychlý seznam

Tady je rychlý přehled těch nejlepší aplikace na nákup kryptoměn v České republice v roce 2024. Chcete začít kupovat kryptoměny v telefonu? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Binance – využijte nástroje pro pokročilé a mějte výběr z více jak 500 kryptoměn
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Coinbase – bezpečnost je u této burzy na prvním místě

ZAČNI HNED

Co je to obchodování s kryptoměnou?

Za obchod s kryptoměnou je považována výměna digitální měny za jiné aktiva (fiat měny) nebo další kryptoměny. V praxi to znamená, že můžete nakupovat nebo prodávat digitální tokeny vůči fiat měně (BTC/USD) nebo ji obchodovat vůči kryptoměně (BTC/ETH). Poměr, za jaký kryptoměnu směníte, se bude odvíjet od aktuálního kurzu.

TIP: Pokud si chcete spočítat, kolik Vás bude stát převedení ať už kryptoměny na jiné digitální aktivum nebo směna kryptoměny na fiat měnu, využijte naší kalkulačku.

Pojem obchodovat v tomto případě znamená krátkodobý obchod, kdy obchodník aktivně vstoupí a vystoupí z pozic během relativně kratkého časového intervalu. Nemusí tomu však tak být pokaždé, je k dispozici spousta strategií jako například intradenní obchodování, swingové obchodování, trendové obchodování a mnoho dalších.

Právní záležitosti

 • Regulace

Co se týče regulace kryptoměn v ČR nebo dokonce v celé EU, kryptoměny zatím nespadají pod žádnou regulaci. To ale neznamená, že na ně zákony neplatí. Pokud transakce určité kryptoměny naplňuje znaky regulované činnosti, platí na ní související zákonné povinnosti. ČNB (Česká Národní Banka) pohlíží na kryptoměny dosti zvolna, nevnímá je jako peníze či měnu ale spíše jako určitý druh zboží. Většinou se ze zákona nejedná ani o investiční nástroj.

Při výběru té nejlepší aplikace na nákup kryptoměn je důležité si zjistit, jakým zákonům a regulacím aplikace či platformy podléhají. Jak jsme již zmínili, digitální aktiva jako takové nejsou regulovány legislativním rámcem. Ovšem při splnění určitých podmínek jejich používání nebo využívání se k nim vážou stejná pravidla a zákony jako k ostatním, zavedeným měnám.

 • Daně

Co se týče zdanění výdělku obchodů z kryptoměn, existují dvě varianty. První je hranice 30 tisíc korun. O tu se však jedná pouze v případě § 10 ZDP, který jasně říká, že mezi ostatní příjmy patří především výdělky z převodu movitých věcí, cenných papírů a jiných věcí. Kryptoměny jako takové nesplňují ani jednu z těchto variant a tudíž pokud se jedná o příjem ze samotného obchodování, nemusíte tuto částku zdanit.

Druhá varianta se týká hranice 100 tisíc Kč, což se týká pouze akciových příjmů, tedy opět neaplikovatelné pro kryptoměny. Zdanitelným příjmem z krypta je pouze převod na FIAT měnu/měny. Tedy pokud si necháte finanční prostředky v kryptoměnách či ho vyměníte za jiné kryptoměny nebo použijete k nákupu a prodeji, daně se z krypta v době psaní člnáku ve většině případech neplatí.

Možnosti obchodování

Možností jak obchodovat s kryptoměnami je několik. Nejrozšířenější a nejzákladnější jsou nákup a prodej. Na výběr máte stovky kryptoměn které můžete jak koupit tak prodávat, využívat a dokonce s nimi i platit. Jednoduše vstoupíte do pozice a spekulujete buď na zvýšení nebo snížení hodnoty vámi vybraného digitálního aktiva. Cílem je samozřejmě uzavřít vaší pozici při zisku.

Poznámka: Možností je samozřejmě také spekulovat na pokles, jak se to dělá? O tom se dočtete v pokročilejším článku zde.

Opce jsou dalším zajímavým způsobem obchodování. V podstatě využíváte kryptoměn k zajištění stávajícího rizika nebo nabíráte větší expozici. Opce jsou typem finančního instrumentu zvaného “deriváty”, které získávají svoji hodnotu z ceny dalšího aktiva – v našem případě vámi zvolenou kryptoměnou.

Podle čeho vybrat nejlepší aplikace na nákup kryptoměn?

Kritérií, jež je potřeba zvážit při vybírání té nejlepší aplikace pro nákup kryptoměn je hodně. My jsme níže zmínili těch pět, podle nás, nejdůležitějších.

TIP1: Podporuje češtinu?

Zejména začátečníky by tento bod mohl potěšit. Pokud s tradingem začínáte, bude rodný jazyk pro Vás lepší. Příjemným bonusem je pak zákaznická podpora v podobě chatu nebo telefonátu v reálném čase taktéž v českém jazyce.

TIP2: Notifikace

Řada push notifikací Vám může pomoci udržet si přehled o tom, co se děje na trzích, i když aplikace není otevřena přímo ve vašem zařízení. To je skvělé pro sledování nejdůležitějších pohybů a některých vašich oblíbených aktiv.

Nikomu se nechce neustále sledovat trh, nechte notifikace pracovat za Vás. Tato funkce upozorní na to, až Vámi vybrané aktivum klesne či vzroste na určitou hodnotu.

TIP3: Bezpečnost a ochrana dat

Bezpečnost je pro Vás, jako obchodníka samozřejmě prioritou. A to je něco, čím se řídí například aplikace pro obchodování od eToro. Za tímto účelem se spoléhají na důvěryhodné bezpečnostní systémy, které jsou již integrovány do operačních systémů a aplikací Android a iOS. Ty již poskytují velkou míru bezpečné ochrany.

Info: Kromě toho je u všech aplikací k dispozici dvoufázové přihlášení, které nelze obejít prostřednictvím rozpoznávání obličeje nebo systému Touch ID.

TIP4: Design aplikace

U návrhů aplikací zjistíte, že se snaží co nejlépe sledovat vzhled webové verze. Ne vždy se to bohužel každému povede. V tomto ohledu vede eToro, kde tato jednotnost funguje dobře a můžete očekávat stejnou úroveň uživatelsky přívětivé interakce a snadného použití, jakou jsou známé webové platformy eToro. V závislosti na vašich preferencích je k dispozici světlý i tmavý režim aplikace.

TIP5: Samotný trading v aplikaci pro obchodování

Důležitým bodem při rozhodování by také měla být možnost obchodovat v aplikaci, nikoliv jen sledovat pohyby Vašich aktiv. Dobrou zprávou je, že všechny výše zmíněné aplikace tuto možnost nabízí. Všechna stejná aktiva, která můžete obchodovat prostřednictvím webové obchodní platformy jsou k dispozici pro obchodování i v mobilní aplikaci.

Kde je nejlepší aplikace na nákup kryptoměn?

Abyste mohli začít uvažovat o nákupu kryptoměn, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, zúžili jsme seznam na čtyři nejlepších brokery poskytující nákup kryptoměn v České republice.

1. Binance

Binance je kryptoměnová burza, která tu s námi bude letošním rokem pět let. Říkáte si, že je tu relativně krátkou dobu? To možná ano, nicméně platformě to nezabránilo se během pár měsíců od svého založení stát 10. největší burzou a několik měsíců na to obsadila místo první. Důležitý je také fakt, že se doposud nestala obětí hackerského útoku. Denně vykoná transakce v hodnotě 40 miliard dolarů.
Nejlepší aplikace na nákup kryptoměn v České republice 2022

Nedávno navíc oznámila, že opět zpřístupní SEPA platby. Ty byly od července minulého roku nedostupné, což rozezlilo velkou část jejich uživatelů, kteří si v tomto mezičase nemohli jak zakoupit nové kryptoměny, tak ani v minulosti zakoupené kryptoměny prodat a nechat si zaslat svá eura.

Binance nabízí velký výběr

Výhodou této burzy je opravdu velké produktové portfolio. Binance proto osloví jak méně rizikově založené publikum tak i ty uživatele, kteří jsou ochotní více riskovat svými prostředky. Investory by také mohl potěšit trh s NFT. Binance kromě webových platforem nabízí také velmi dobře propracovanou mobilní aplikaci, která nabízí ještě více funkcí, než webová verze.

Zajímavost: Během minulého roku zažil trh s NFT velký boom. Celkový zobchodovaný objem sahá až k 8,8 miliardám dolarů, přičemž 60 % objemu je přiřazováno kategorii umění a sběratelství a zbývajících 40 % objemu hernímu NFT.

Kolik zaplatíte na poplatcích?

Pokud jde o poplatky, burza má v tomto ohledu poměrně konkurenční výhodu. Je to proto, že zaplatíte provizi pouhých 0,1 % za obchod. Tento poplatek navíc ještě můžete snížit. Použití vaší debetní/kreditní karty však bude mít mnohem vyšší poplatek, který je obvykle ve výši 2 %. 

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

 • Největší kryptoměnová burza z hlediska objemu obchodů
 • Podporovány jsou stovky párů kryptoměn
 • Provize z obchodování jen 0,1 %
 • Skvělá pověst na kryptoměnové scéně
 • Ideální pro pokročilé obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje a funkce

 • Není vhodná pro začínající investory
 • Standardní poplatek 2 % za vklady debetní/kreditní kartou

ZAČÍT OBCHODOVAT

Žádný z prostředníků nesplňuje Vaše požadavky a stále si lámete hlavu kde obchodovat s kryptoměnami? Nezoufejte, představíme ještě dva brokery ze kterých si jistě vyberete!

2. Capital.com

Capital.com možná není tak známý jako dvě předešlé burzy, ale to neznamená, že nemá co nabídnout. Tento celosvětový broker založený roku 2016 má kanceláře v Anglii, Kypru, Austrálii a Bělorusku, kdy v každé z těchto lokalit je autorizován těmito úřady- FCA, CySEC, ASIC a NBRB.Nejlepší aplikace na nákup kryptoměn v České republice 2022

Capital.com nabízí kromě webové verze taky tu mobilní. Aplikace burzy se snadno používá, má moderní design, nabízí dvoufaktorové zabezpečení a možnost nastavení upozornění na předem definované události přímo ve vašem mobilním telefonu. Oproti webovému rozhraní by na Vás mohl zapůsobit fakt, že mobilní aplikace podporuje český jazyk.

Co nabízí?

Capital.com je otevřený k nákupu a prodeji s kryptoměnami 24 hodin denně, 7 dní v týdnu což je oproti některým makléřům obrovská výhoda. Dále nabízí samozřejmě také klasické obchodování na burze, s měnami, CFD a další. Prostředník poskytuje tři typy účtů v závislosti na výši vašich prostředků. Při nejlepším účtu “Premier” Vám bude k dispozici nejen account manager, ale budete mít také přístup k exkluzivním webinářům a prémiovým událostem, pořádaných Capital.com.

Nebojte se poplatků

Tento makléř nabízí nízké poplatky za obchodování CFD a k tomu je možné obchodovat s akciemi zcela bez komisí, alespoň pro zákazníky pod FCA a CySEC, což se týká nás v České republice. Poplatky u Capital.com nejsou vysoké, ba naopak jsou jedny z nejnižších na trhu s digitálními aktivy. Neúčtuje si žádný poplatek za nečinnost ani při vkladu či výběru prostředků.

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

 • Nízké poplatky za CFD
 • Obchodování s akciemi zcela bez komisí
 • Skvělá podpora uživatele přes e-mail i živý chat
 • Regulován nejdůvěryhodnějšími úřady

 • MetaTrader 5 není k dispozici
 • Nepodporuje český jazyk

ZAČÍT OBCHODOVAT

3. Coinbase

Tato kryptoměnová burza patří mezi ty starší na poli digitálních aktiv. Založena byla v roce 2012, aby o necelých deset let později obsluhovala více jak 55 milionů spokojených uživatelů po celém světě. Oblíbená je hlavně mezi začátečníky, protože nabízí snadný a rychlý přístup k nákupu kryptoměn i pomocí platební karty. Všechny zůstatky v amerických dolarech jsou navíc pojištěné FDIC až do výše 250 000 dolarů u každého zákazníka.

Nejlepší aplikace na nákup kryptoměn v České republice 2022

Nabídka kryptoměn

Mezi kryptoměnami, které platforma nabízí patří samozřejmě Bitcoin, Ethereum a zhruba padesátka dalších. Coinbase je poměrně opatrná ve volbě digitálních aktiv, jež bude nabízet zákazníkům. Souvisí to s ochranou, kterou společnost rozhodně nepodceňuje. K dispozici Vám bude peněženka. Ochrání váš kryptoměnový kapitál biometrickou ověřovací technologií.

Poplatky

Čím by uživatele mohla burza naopak odradit jsou poplatky. Ty se liší podle typu nákupu, nakupované částky i podle země, ve které se nacházíte. Standartní poplatek se pohybuje kolem 3,8 %, ovšem při využití nákupu kryptoměn pomocí platební karty se poplatek může vyšplhat ještě výše.

Coinbase x Coinbase Pro

Pokud se Vám tento broker zamlouvá a chcete ho začít využívat, měli byste se zamyslet nad užíváním dceřiné burzy. Coinbase sama o sobě je totiž směnárna, kde nakoupíte kryptoměny přímo od firmy Coinbase. Pokud ovšem využijete služeb přímo Coinbase Pro, koupíte zde digitální aktiva od jiných obchodníků, což vede k nižším poplatkům.

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

 • Nabízí přístup k více než 100 kryptoměnám
 • Stačí minimální vklad
 • Aktiva pojištěná proti hackerům
 • Pokročilé nástroje pro zkušenější obchodníky

 • Malý výběr kryptoměn
 • Vysoké poplatky
 • Nepříliš dobrá zákaznická podpora

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Po přezkoumání desítek známých poskytovatelů jsme zjistili, že nejlepší aplikace pro nákup kryptoměn nabízí Binance. Je to proto, že platforma je bez provizí, nabízí několik různých kryptoměn a umožňuje vkládat prostředky debetní/kreditní kartou, bankovním převodem nebo elektronickou peněženkou.

Mohu nakupovat kryptoměny pro svou e-peněženku za pomocí kreditní karty?

Jaká je nejlepší aplikace na nákup kryptoměn?

Jak mohu přesunout kryptoměny z eToro obchodní platformy do svojí eToro peněženky?

Jak dlouho trvá přesunout kryptoměny z eToro platformy?

Co se stane, pokud držím ve své eToro obchodní platformě účet s kryptem a jeho hodnota se prudce zvedne doslova přes noc?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.