Friday, June 21, 2024

Kde a Jak koupit akcie Philip Morris ČR v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Ačkoliv tabákový průmysl dlouhodobě nevykazuje růst, jedná se o sektor, do kterého investoři v nejisté době přesouvají finanční prostředky. Jednou ž možností jsou akcie Philip Morris ČR.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší akcie Philip Morris ČR společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi akcie Philip Morris ČR 

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení akcie Philip Morris ČR v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit akcie Philip Morris ČR? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Společnost Philip Morris ČŘ patří mezi ty s bohatou historií, neboť její založení se datuje až do 19. století, konkrétně do roku 1882. Na pražskou burzu cenných papírů firma vstoupila až v roce 1995, díky čemuž dnes dosahuje tržní kapitalizace ve výši 33,8 miliard Kč.

Kde a Jak koupit akcie Philip Morris ČR v České republice 2022?
Vývoj ceny akcií

Výše na grafu můžeme vidět, jak se cena akcií vyvíjela v čase.

Kdo za firmou stojí?

Na českou dceřinou společnost Philip Morris dohlíží z pozice managing directora a předsedy představenstva Andrea Gontkovičová, která ve firmě působí více než 16 let a nabyla tak zkušenosti napříč jednotlivými odděleními.

Kde a Jak koupit akcie Philip Morris ČR v České republice 2022?
Produkce všech firem z celého světa

Česká firma není jedinou “dcerou” nadnárodního tabákového giganta, neboť ten má firmy doslova po celém světě. Po Evropě, Africe, Americe, Asii a Středním východě se nachází dohromady 82 společností patřící pod Altria Group. Jak můžete vidět výše na grafu, dohromady všechny “dcerky” doručily až 719,9 miliard jednotek tabákových výrobků.

Vyplácí společnost dividendy?

Ano, společnost Philip Morris ČR odměňuje své akcionáře v podobě dividend a pyšní se tím, že vyplácí dividendu nejdéle ze všech společností obchodovaných na PSE. Především konzistentnost je dobrým znamením při vyplácení dividend, přičemž dividend yield dosahuje výše 7,6 %.

Kde a Jak koupit akcie Philip Morris ČR v České republice 2022?
Dividenda Philip Morris ČR

Oblast působení

Jak jsme zmínili již několikrát, společnost působí v tabákovém průmyslu, který se již po několik let potýká s konstantním poklesem kuřáků, což negativně ovlivňuje byznys. Je také vhodné dodat, že Philip Morris ČR vlastní 99% obchodní podíl v dceřiné společnosti Philip Morris Slovakia, která je největším distributorem cigaret a moderních bezdýmných tabákových výrobků na Slovensku.

Kde a Jak koupit akcie Philip Morris ČR v České republice 2022?
Podíl Philip Morris na kuřáckém trhu v ČR

Graf výše ukazuje odhadovaný tržní podíl Philip Morris ČR, který se oproti předchozímu roku snížil, především díky přechodu kuřáků na bezdýmné alternativy a zákazu prodeje mentolových a kapslových cigaret v roce 2020. Navzdory poklesu kuřáků cigaret rostly tržby, které se zvýšily o 7,6 % na 11,2 miliardy Kč, a to zejména v důsledku vyšších prodejů tabákových náplní HEETS a zařízení IQOS.

Nezbytné inovace

Podle odhadů světové zdravotnické organizace by počet aktivních kuřáků ke konci roku 2025 měl dosáhnout 1 miliardy. Jelikož si je společnost vědoma škodlivosti cigaret, rozhodla se pracovat na “zdravější” alternativě ke klasickým cigaretám a vyvinula dva výrobky – IQOS a TEEPS. Počet dospělých uživatelů IQOS v Česku a na Slovensku během roku 2021 rostl na 770 tisíc, z nichž přibližně 560 tisíc přestalo kouřit a přešlo kompletně na “zdravější” alternativu.

Kde a Jak koupit akcie Philip Morris ČR v České republice 2022?
Světový růst počtu doručených heated tobacco jednotek

Díky kombinaci těchto výrobků vznikla alternativa zahřívaných tabákových produktů – elektronické cigarety, které nevylučují škodlivý kouř a tabák není spalován, ale pouze zahříván na určitou teplotu. Jak můžete vidět výše v tabulce, produkt je opravdu úspěšný a jen za poslední rok stouplo jeho doručené množství o zhruba 24 %.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Philip Morris ČR a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Philip Morris ČR roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím akcie Philip Morris ČR?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak akcie Philip Morris ČR nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit akcie ČEZ v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Philip Morris ČR” (společnost zadáme bez diakritiky), nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak koupit akcie Philip Morris ČR v České republice 2022?
Postup nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete akcie Philip Morris ČR nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Stále rozsáhlejší kampaně podporující zamezení užívání tabákových výrobků společně s přísnějšími restrikcemi jednotlivých státních orgánů mají samozřejmě negativní vliv na byznys model Philip Morris ČR. Nicméně i přes tyto faktory se stále jedná o firmu se stabilními příjmy, což z ní dělá výborný defenzivní a dividendový titul, kam je vhodné směřovat své prostředky v nejistých dobách.

Jsou akcie Philip Morris ČR správnou volbou?

Kde lze koupit akcie Philip Morris ČR?

Jaká je cena akcie Philip Morris ČR?

Získám díky akcii Philip Morris ČR dividendy?

Kolik stojí vlastnění akcie Philip Morris ČR na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.