Friday, June 2, 2023

Kde a Jak Koupit Google Akcie v České republice 2023?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Google akcie jsou mezi investory velice oblíbené, protože se firmě za posledních pár let velice dařilo a investorům to přineslo ovoce. Dále je to také tím, že téměř každý zná služby Googlu nebo je dokonce využívá a tak ho k firmě váže určité psychické pouto.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Google akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Google akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Google akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Google akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. eToro -obchodujte podle profesionálů s 0% poplatky na více než 700 akcií a ETF
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 4. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Za Googlem stojí společnost Alphabet, která je momentálně 4. největší veřejně obchodovanou společností na světě dle kapitalizace, která činí téměř 1,8 bilionu dolarů. Při IPO v roce 2004 činila cena akcií 85 dolarů. Za svou 18letou historii se tak akcie zvládly zhodnotit o více než 4 000 %.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?
Vývoj ceny akcií Google

Výše můžeme vidět vývoj ceny akcií Googlu na týdenním grafu.

Kdo za firmou stojí?

V roce 2015 management Google rozhodl pro založení Alphabet pro zastřešení všech firemních projektů. Dnes Alphabetu šéfuje CEO, Sundar Pichai. Generálním ředitelem společnosti Google byl od jejího založení do roku 2001 Larry Page, který momentálně působí v představenstvu, kde společně s ním dohlíží na chod firmy i Sergey Brin, spoluzakladatel společnosti Google a majoritním akcionář společnosti Alphabet. Brin s Pagem na Googlu zbohatly a v žebříčku nejbohatších lidí planety figurují na prvních pozicích.

TIP: Pokud máte zájem nahlédnout do seznamu nejbohatších lidí na světě, můžete přejít na tuto stránku.

Rozhodnutí managementu

V době psaní článku nastal poměrně velký obrat v ceně akcií, ale pro investory se nic nezměnilo. Představenstvo firmy se shodlo na “stock splitu” 20:1. Pro akcionáře “stock split” znamená, že k momentálně jedné vlastněné akcii dostanou dalších 19. Stane se tak těm, kteří ke dni 1. července budou akcii vlastnit, přičemž dodání 19 akcií proběhne o dva týdny později.

Cena bude o 20násobek menší, což vyústí v to, že i uživatelé s menším portfoliem si firmu budou moci dovolit koupit.

Jelikož každý obchodník s akciemi si nemůže dovolit za jedinou akcii společnosti utratit 2 700 dolarů v rámci diverzifikace portfolia. Samozřejmě, řešením jsou frakce, ale ty opět nenabízí všechny platformy. K podobnému kroku se uchýlila i společnost Amazon.

Vyplácí společnost dividendy?

Google patří bohužel mezi firmy, které nevyplácí dividendu. Nicméně zdá se pravděpodobné, že společnost  bude někdy v budoucnu vyplácet dividendu. Nejenže patří mezi největší společnosti na světě, ale díky stabilní a vysoce rozpoznatelné značce je ideálním kandidátem na vyplácení dividend. Na otázku kdy, je mnohem těžší odpovědět. To bude do značné míry záviset na tom, kdy bude Google ochoten obětovat některé růstové příležitosti, aby vrátil zisk akcionářům.

Oblast působení

Jak je všem známo, Google je technologická společnost, která poskytuje služby na internetu a v oblasti počítačových softwarů. Firma skupuje i nadějné technologické strat-upy a nebojí se angažovanosti v projektech týkajících se umělé inteligence nebo samořízených automobilů.

Zajímavost: Google.com je nejnavštěvovanější stránkou na světě.

Když se řekne Google, každému se jistě vybaví vyhledávač a s ním proslulé spojení “vygooglovat”. I když příjmy z tohoto odvětví tvoří stále největší podíl, už dávno se nejedná o pouhý vyhledávač. Firma proslula Gmailem, vlastním kalendářem, cloudovým úložištěm, přehrávačem videí – Youtube, operačním systémem Android a také systémy pro vyšší efektivitu – Google docs či sheet.

TIP: Podívejte se na další analýzu společnosti NIO.

Jak vydělám?

Již jste si koupili akcie Alphabetu a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus akcie Alphabetu roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Google akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Google akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě eToro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě eToro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné. Můžete také zvážit registraci pomocí Facebookového nebo Google účtu.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?
Fáze registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?

Kliknete proto na políčko “Ověřit”, zobrazené výše. Kromě dokumentů poskytnete jméno, pohlaví, bydliště a datum narození, které se musí shodovat s údaji uvedenými na průkazu totožnosti. Následuje kratší dotazník o zkušenostech s investováním a výši investovaných prostředků, společně s dotazem které aktiva plánujete obchodovat. Tyto úkony má prostředník nařízené od regulátora.

Po vyplnění profilu můžete nyní uložit prostředky až do výše 2 000 EUR. Pro investování bez omezení, rychlého výběru prostředků a získání odznaku symbolizující ověřený účet Vás čekají další kroky. Mezi ně patří pouze poskytnutí osobních dokumentů typu občanského průkazu či pasu a účtu za energie, výpis z bankovního účtu nebo pracovního povolení. Tento verifikační proces trvá obvykle několik dní.

PŘEJÍT NA ETORO

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky bez omezení.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?Jak můžete vidět výše, výběr metod je opravdu pestrý. Nejlepší metoda převodu peněz bude záležet na každém jedinci, obecně se ale doporučuje bankovní převod nebo vklad pomocí kreditní/debetní karty.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Google”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak koupit Google Akcie v České republice 2022?
http://cryptosvet.cz/visit/etoro-stocks

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Zvolíte si částku, za kterou chcete akcii nakoupit a stisknete tlačítko  “Otevřít obchod”. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Kde je nejlepší koupit Google akcie?

Abyste mohli začít uvažovat o nejlepší koupení google akcie, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké služby nabízejí. Abychom vám pomohli s výběrem, představíme čtenářům jednoho favorita redakce.

1. eToro

Broker eToro je velmi využívaným prostředníkem hlavně retailovými obchodníky, kteří s oblibou využívají funkci sociálního obchodování. Své služby poskytuje již od roku 2007, nejedná se tedy o žádného nového brokera u kterého byste se měli bát o své prostředky. Možná to je ten důvod, proč tuto platformu využívají miliony lidí z více než 200 zemí světa.

Proč Investovat do ETF S&P 500 v roce 2022? 3 tipy na konkrétní ETF kopírující S&P 500Kolik zaplatím na poplatcích?

Zatímco někteří brokeři jsou poněkud neprůhlední v tom, co účtují, britská obchodní platforma eToro společně se svojí aplikací pro obchodování je podle nás velmi transparentní. Za možnost investovat do ETF nezaplatíte ani korunu na poplatcích. Místo toho broker vydělává peníze tím, že si při vkladu účtuje malý 0,5% FX poplatek. Veškeré poplatky naleznete zde.

Výhody a nevýhody:

 • Bezproblémové zaregistrování a otevření účtu
 • Sociální obchodování a funkce kopírování obchodů
 • Nízké poplatky za obchodování forexu a CFD
 • Zdarma obchodování akcií a ETF
 • Ochrana vašeho kapitálů v řádu desítek tisíc dolarů

 • Poplatek za delší neaktivitu
 • Pouze jedna měna v které můžete držet hotovost

ZAČÍT OBCHODOVAT

Závěr

Google akcie patří zaručeně mezi špičku a v portfoliu by společnost Alphabet neměla chybět. Jelikož má na trhu vyhledávačů téměř monopolní postavení je vystavena poměrně kritickému pohledu ze strany monopolních úřadů, ovšem do budoucna se byznys model firmy pravděpodobně rozšíří do dalších směrů.

Jsou Google akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Google akcie?

Jaká je cena Google akcie?

Lze získat od Google akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Google akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás 15% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 3650 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.