Wednesday, June 19, 2024

Kde a Jak Koupit Palantir akcie v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Palantir akcie se stala velkým miláčkem retailových investorů, ale je tato láska oprávněná?

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Palantir akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Palantir akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Palantir akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Palantir akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
  2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
  3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Založení Palantiru se odehrálo v roce 2003, kdy vedle dalších spoluzakladatelů za společností stojí Peter Thiel, který napomohl společnosti Meta (Facebook) v raných začátcích podstatnými investicemi a vedle Elona Muska se podílel na založení PayPalu. Během září roku 2020 se Palantir stal veřejně obchodovanou společností.

Kde a Jak koupit Palantir akcie v České republice 2022?
Cenový vývoj akcie

Jak můžete vidět výše na týdenním grafu, Palantir akcie během 4 měsíců po IPU připsaly na hodnotě více jak 350 % a dosáhly tehdy dosavadního cenového maxima – 45 dolarů. S tím jak jsou akcie volatilní přímočaře souvisí i kolísavost kapitalizace, která v době psaní článku činí 26 miliard dolarů.

Kdo za firmou stojí?

Jak už jsme načali výše v článku, společnost spoluzaložil Petr Thiel, který dodnes působí jako předseda představenstva. Palantiru šéfuje jako generální ředitel rovněž jeden ze zakladatelů – Alexander Karp. Ten ve společnosti působil již dlouhé roky před vstoupením na burzu, kde zastával různé vedoucí funkce.

Kde a Jak koupit Palantir akcie v České republice 2022?
Struktura akcionářů

Jak můžete vidět výše, Palantir akcie jsou oblíbené mezi individuálními investory, kteří drží téměř 10 % cenných papírů. Největšími institucionálními investory jsou naopak BlackRock a Vanguard.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, díky držením akcií Palantiru investoři neobdrží žádnou dividendu. Firma navíc ještě nedosahuje ziskovosti, což znamená, že by finanční prostředky pro držitelé akcií ani nebylo z čeho vyplácet.

TIP: Pokud čtenáře zajímají dividendové tituly, mohou se podívat na firmy jako ČEZ nebo Komerční banka.

Oblast působení

Jak už jste si nejspíš všimli, Palantir působí v segmentu softwaru. Tento software umožňuje organizacím integrovat data a na základě dat efektivně činit rozhodnutí a procesy. Společnost nabízí tři platformy, jež nesou název Gotham, Foundy a Apollo.

Apollo je jednotná řídicí vrstva nezávislá na cloudu, která koordinuje průběžné poskytování nových funkcí, aktualizací zabezpečení a konfigurací platformy, čímž pomáhá zajistit nepřetržitý provoz kritických systémů a umožňuje našim zákazníkům provozovat jejich software prakticky v jakémkoli prostředí. Gotham a Foundry umožňují institucím transformovat obrovské množství informací do integrovaného datového aktiva, které odráží jejich činnost.

Úspěšná partnerství

Palantir spolupracuje s mnoha předními světovými vládními a komerčními institucemi. Ke konci roku 2021 disponovala společnost 237 zákazníky, díky kterým firma dosáhla obratu 1,5 miliardy dolarů. Až 58 % zákazníků pocházelo ze státního sektoru a zbylých 42 % ze soukromého. Většina zákazníků je ze Spojených států – 57 %, kdy zbylý podíl je ze zahraničí.

Kde a Jak koupit Palantir akcie v České republice 2022?
Růst zákazníků Palantiru

Jak můžete vidět výše na grafu, počet zákazníků Palantiru rostl rychlostí 71 % z roku 2020 na rok 2021. Mezi známé společnosti spolupracující s Palantirem patří Scuderia Ferrari, závodní oddělení automobilové společnosti Ferrari, kde má softwarová firma za úkol kombinovat data s inženýrskými znalostmi pro účel vyšší rychlosti. Dalším zákazníkem je například Morgan Stanley nebo Airbus.

Jak vydělám?

Již jste si koupili Palantir akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus Palantir akcie v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Palantir akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Palantir akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

  • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?
Postup registrace
  • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

  • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

  • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Palantir”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak koupit Palantir akcie v České republice 2022?
Proces nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete Palantir akcie nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Společnost Palantir se řadí mezi rychle rostoucí společnosti s ročním nárůstem tržeb ve vyšších desítkách procent. Navzdory signifikantnímu růstu tržeb firma prozatím nevykazuje zisk, což se zlomí až po delší době. Po letech nesmyslných ocenění akcií společnosti přišlo vystřízlivění a firmu Palantir tak čeká zkouška, zda turbulentní období makroekonomických vlivů přečká bez větších ztrát a obhájí si místo na trhu.

Jsou Palantir akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Palantir akcie?

Jaká je cena Palantir akcie?

Získám díky Palantir akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Palantir akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.