Thursday, February 22, 2024

Nejlepší Burza Kryptoměn v ČR 2024 – Otestovali jsme 4 burzy!

Burza kryptoměn je často vyhledávaný termín začínajícími investory do kryptoměn a hlavně Bitcoinu. Probereme ty nejlepší krypto burzy pro Českou republiku v roce 2022, srovnáme výhody a nevýhody každé jednotlivé krypto burzy. Poté si řekneme něco o těch nejdůležitějších kritérií při výběru Bitcoinové burzy v České Republice a povíme si, co vlastně taková krypto burza vůbec je a co od ní čekat ve smyslu regulací v naší zemi.

Poradíme vám jak vybrat tu správnou krypto burzu právě pro vás, ať už jste ostřílený veterán a nebo sotva víte co Bitcoin vůbec znamená. To sebou samozřejmě přinese také zmínku o obchodních možnostech Bitcoinu a krypta jako takového. Přijde i řeč na poplatky za vedení různých účtů u jednotlivých obchodních aplikací, jako jsou poplatky za vklad, komise za obchod a výše spreadu.

Seznam nejlepších burz kryptoměn v České republice

Tady je rychlý přehled těch nejlepších burz kryptoměn v České republice v roce 2022. Chcete začít kupovat kryptoměny? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Binance – využijte nástroje pro pokročilé a mějte výběr z více jak 500 kryptoměn
 2. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 3. Coinbase – bezpečnost je u této burzy na prvním místě

ZAČNI HNED

Co je vlastně burza kryptoměn?

Burza kryptoměn  je něco jako digitální tržiště, kde obchodníci mohou nakupovat a prodávat kryptoměny za použití různých fiat měn nebo ostatních kryptoměn, přezdívaných altcoiny. Krypto burza je takový prostředník mezi nakupujícími a prodávajícími kryptoměn jako je Bitcoin.

Krypto burzy spojují nakupující s prodávajícím. Stejně tak, jako tradiční burza, obchodníci mohou kryptoměnu jako Bitcoin buďto nakoupit nebo prodat pomocí příkazů na trhu. Poté co zadají vybraný burzovní příkaz, broker autorizuje výměnu mincí za nejlepší dostupnou cenu na trhu.

TIP: Zajímá Vás, jak obchodovat s Bitcoinem? Přejděte na tuto stránku.

K možnosti směnit na krypto burze se musí uživatel zaregistrovat u některého z online brokerů a projít několika ověřeními své identity. Jakmile je tento ověřovací proces úspěšný, otevře se uživateli účet na který si musí vložit prostředky k nákupu.

Různí makléři mají různé platební metody, kterých se dá využít jako například převody z bankovního účtu, dobití pomocí kreditní nebo debitní karty, platební příkazy a dokonce i dárkové poukazy. Obchodník, který si chce ze svého účtu vybrat peníze, musí využít platební možnosti svého makléře, což může být i převod pomocí PayPal, zaslání šeku a další.

Jaké obchodní možnosti nabízí bitcoinová burza?

Asi vás nepřekvapí, že možností jak obchodovat s kryptoměnami a speciálně s Bitcoinem je mnoho. Jednou z nich je například takový swap, což znamená, že uživatel je schopen si jednoduše vyměnit jednu kryptoměnu za další a to tak jednoduše, že ani nemusíte opouštět svou peněženku.

S tímto nástrojem můžete vyměnit jednu za druhou ve vaší osobní hardwarové peněžence a nebo přes váš obchodní účet. Swap je rychlejší a neplatí se za něj žádné síťové poplatky.

Nejlepší Burza Kryptoměn pro Českou republiku v roce 2022
Ukázka jednoduchosti swapu

Samozřejmě mezi způsoby, jak obchodovat s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami patři klasický nákup a prodej. Investor nebo obchodník jednoduše vstoupí do pozice s jakýmkoli aktivem. Pokud se cena zvýší a spekulant pozici uzavře, inkasuje zisk. Pokud se ovšem cena sníží a pozici investor uzavře, inkasuje ztrátu.

Další možností jak využít obchodu s Bitcoinem nebo jinými kryptoměnami jsou opce. Opce jsou speciální nástroj, které umožňuje obchodovat s kolísáním hodnoty vybrané kryptoměny, aniž byste ve skutečnosti museli toto digitální aktivum vlastnit. Možností je také právo k nákupu a prodeji aktiva později.

Jak je to s daněmi?

Základní daní z kryptoměn jako je Bitcoin v České republice je tradiční sazba 15 % ze zisku, tedy v rozdílu mezi nákupní a prodejní hodnotou. Pokud přesáhnete 48 násobek průměrné roční mzdy, budete už povinni platit daň poměrně větší, a to ve výši 23 procent.

Burza kryptoměn – poplatky

Každá bitcoinová burza si může za obchodování s kryptoměnami určovat různé poplatky. Ještě než začnete s pomocí určitého brokera obchodovat, měli byste se seznámit s výší těchto poplatků.

 • Poplatek za neaktivitu

Pokud se do svého účtu nepřihlásíte přes 12 měsíců, bude vám eToro každý měsíc strhávat z vašeho účtu 10 dolarů. Mějte však na paměti, že tento poplatek platí pouze pokud na účtu máte plusový zůstatek.

 • Poplatek za vklad

Dále, poplatek za vklad je opravdu minimální. U našeho nejdůležitějšího páru CZK/USD, činí pouze půl procenta. Tedy při minimálním vkladu 1070 korun jde o 5 korun českých a u vkladu v hodnotě deseti tisíc korun by poplatek činil 50 korun.

 • Poplatek za provedený obchod

Taková krypto a bitcoinová burza Binance si účtuje pouhých 0,1 % z každého obchodu kryptoměn, což je jedna z nejnižších cen na trhu krypto burz.

Rozšiřující se adopce

Samotný gigant Mastercard umožnil úschovu, nákup a prodej kryptoměn. Další úspěch by se dal připsat faktu, že Global Payments také spustilo příjem kryptoměn přes své platební terminály. To znamená, že obyvatelé České republiky budou moci zaplatit pomocí kryptoměn stejně snadno jako platební kartou. To platí u všech firem které podepíší smlouvu s Global Payments.

Další klasickou platební metodou, jsou samozřejmě předplacené a debetní karty. Přesun prostředků z e-peněženky k brokerovi u kterého můžete Bitcoin vyměnit za fiat měnu je také dostupný. Dále je lze použít americký Skrill, Neteller, PayPal a jiné.

Která burza kryptoměn je nejlepší?

Abyste mohli začít uvažovat o investici do Bitcoinu, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, zúžili jsme seznam na čtyři nejlepších brokery poskytující možnost jak koupit Bitcoin v České republice.

1. Binance

Binance je burza kryptoměn, která tu s námi bude letošním rokem pět let. Říkáte si, že je tu relativně krátkou dobu? To možná ano, nicméně platformě to nezabránilo se během pár měsíců od svého založení stát 10. největší burzou a několik měsíců na to obsadila místo první. Důležitý je také fakt, že se doposud nestala obětí hackerského útoku. Denně vykoná transakce v hodnotě 40 miliard dolarů.
Nejlepší Burza Kryptoměn pro Českou republiku v roce 2022

Nedávno navíc oznámila, že opět zpřístupní SEPA platby. Ty byly od července minulého roku nedostupné, což rozezlilo velkou část jejich uživatelů, kteří si v tomto mezičase nemohli jak zakoupit nové kryptoměny, tak ani v minulosti zakoupené kryptoměny prodat a nechat si zaslat svá eura.

Binance nabízí velký výběr

Tato burza kryptoměn přináší opravdu velké produktové portfolio. Bitcoinová burza proto osloví jak méně rizikově založené publikum tak i ty uživatele, kteří jsou ochotní více riskovat svými prostředky. Investory by také mohl potěšit trh s NFT. Binance kromě webových platforem nabízí také velmi dobře propracovanou mobilní aplikaci, která nabízí ještě více funkcí, než webová verze.

Zajímavost: Během minulého roku zažil trh s NFT velký boom. Celkový zobchodovaný objem sahá až k 8,8 miliardám dolarů, přičemž 60 % objemu je přiřazováno kategorii umění a sběratelství a zbývajících 40 % objemu hernímu NFT.

Kolik zaplatíte na poplatcích?

Pokud jde o poplatky, burza má v tomto ohledu poměrně konkurenční výhodu. Je to proto, že zaplatíte provizi pouhých 0,1 % za obchod. Tento poplatek navíc ještě můžete snížit. Použití vaší debetní/kreditní karty však bude mít mnohem vyšší poplatek, který je obvykle ve výši 2 %. 

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

 • Největší burza kryptoměn z hlediska objemu obchodů
 • Podporovány jsou stovky párů kryptoměn
 • Provize z obchodování jen 0,1 %
 • Skvělá pověst na kryptoměnové scéně
 • Ideální pro pokročilé obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje a funkce

 • Není vhodná pro začínající investory
 • Standardní poplatek 2 % za vklady debetní/kreditní kartou

ZAČÍT OBCHODOVAT

Žádný z prostředníků nesplňuje Vaše požadavky a stále si lámete hlavu kde obchodovat s kryptoměnami? Nezoufejte, představíme ještě dva brokery ze kterých si jistě vyberete!

2. Capital.com

Capital.com možná není tak známý jako dvě předešlé burzy, ale to neznamená, že nemá co nabídnout. Tento celosvětový broker založený roku 2016 má kanceláře v Anglii, Kypru, Austrálii a Bělorusku, kdy v každé z těchto lokalit je autorizován těmito úřady- FCA, CySEC, ASIC a NBRB.Nejlepší Burza Kryptoměn pro Českou republiku v roce 2022

Capital.com nabízí kromě webové verze taky tu mobilní. Aplikace burzy se snadno používá, má moderní design, nabízí dvoufaktorové zabezpečení a možnost nastavení upozornění na předem definované události přímo ve vašem mobilním telefonu. Oproti webovému rozhraní by na Vás mohl zapůsobit fakt, že mobilní aplikace podporuje český jazyk.

Co nabízí?

Capital.com je otevřený k nákupu a prodeji s kryptoměnami 24 hodin denně, 7 dní v týdnu což je oproti některým makléřům obrovská výhoda. Dále nabízí samozřejmě také klasické obchodování na burze, s měnami, CFD a další. Prostředník poskytuje tři typy účtů v závislosti na výši vašich prostředků. Při nejlepším účtu “Premier” Vám bude k dispozici nejen account manager, ale budete mít také přístup k exkluzivním webinářům a prémiovým událostem, pořádaných Capital.com.

Nebojte se poplatků

Tento makléř nabízí nízké poplatky za obchodování CFD a k tomu je možné obchodovat s akciemi zcela bez komisí, alespoň pro zákazníky pod FCA a CySEC, což se týká nás v České republice. Poplatky u Capital.com nejsou vysoké, ba naopak jsou jedny z nejnižších na trhu s digitálními aktivy. Neúčtuje si žádný poplatek za nečinnost ani při vkladu či výběru prostředků.

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

 • Nízké poplatky za CFD
 • Obchodování s akciemi zcela bez komisí
 • Skvělá podpora uživatele přes e-mail i živý chat
 • Regulován nejdůvěryhodnějšími úřady

 • MetaTrader 5 není k dispozici
 • Nepodporuje český jazyk

ZAČÍT OBCHODOVAT

3. Coinbase

Tato burza kryptoměn patří mezi ty starší na poli digitálních aktiv. Založena byla v roce 2012, aby o necelých deset let později obsluhovala více jak 55 milionů spokojených uživatelů po celém světě. Oblíbená je hlavně mezi začátečníky, protože nabízí snadný a rychlý přístup k nákupu kryptoměn i pomocí platební karty. Všechny zůstatky v amerických dolarech jsou navíc pojištěné FDIC až do výše 250 000 dolarů u každého zákazníka.

Nejlepší Burza Kryptoměn pro Českou republiku v roce 2022

Nabídka kryptoměn

Mezi kryptoměnami, které platforma nabízí patří samozřejmě Bitcoin, Ethereum a zhruba padesátka dalších. Bitcoinová burza Coinbase je poměrně opatrná ve volbě digitálních aktiv, jež bude nabízet zákazníkům. Souvisí to s ochranou, kterou společnost rozhodně nepodceňuje. K dispozici Vám bude hardwarová peněženka. Speciální funkce ochrání váš kryptoměnový kapitál biometrickou ověřovací technologií.

Poplatky

Čím by uživatele mohla bitcoinová burza naopak odradit jsou poplatky. Ty se liší podle typu nákupu, nakupované částky i podle země, ve které se nacházíte. Standartní poplatek se pohybuje kolem 3,8 %, ovšem při využití nákupu kryptoměn pomocí platební karty se poplatek může vyšplhat ještě výše.

Coinbase x Coinbase Pro

Pokud se Vám tento broker zamlouvá a chcete ho začít využívat, měli byste se zamyslet nad užíváním dceřiné burzy. Coinbase sama o sobě je totiž směnárna, kde nakoupíte kryptoměny přímo od firmy Coinbase. Pokud ovšem využijete služeb přímo Coinbase Pro, koupíte zde digitální aktiva od jiných obchodníků, což vede k nižším poplatkům.

Vše podstatné jsme si shrnuli, nyní tedy přejdeme na klady a zápory:

 • Nabízí přístup k více než 100 kryptoměnám
 • Stačí minimální vklad
 • Aktiva pojištěná proti hackerům
 • Pokročilé nástroje pro zkušenější obchodníky

 • Malý výběr kryptoměn
 • Vysoké poplatky
 • Nepříliš dobrá zákaznická podpora

ZAČÍT OBCHODOVAT

Slovo závěrem

Na poli kryptoměnového obchodování jednoznačně vítězí eToro, ale i ostatní námi jmenované aplikace a platformy mají své pro a proti. Některé jako je Binance, se hodí spíše pro zkušenější obchodníky, zatímco právě eToro je vhodné pro začátečníky a pokročilé.

Co je burza kryptoměn?

Jaká je největší burza kryptoměn?

Co je to vůbec kryptoměna?

Co je to Blockchain?

Jak proměnit Kryptoměnu v hotovost?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.