Wednesday, July 24, 2024

Nejlepší burza kryptoměn v ČR 2024: Otestovali jsme 7 nejlepších krypto burz!

Burza kryptoměn je nepostradatelnou součástí každého investora nebo obchodníka, který chce aktivně investovat do kryptoměn nebo je obchodovat. V současné době ovšem na trhu existují desítky nejrůznějších krypto burz, které lákají krypto nadšence na všemožné výhodné nabídky. Bohužel ne všechny burzy jsou legitimní. Proto je důležité, aby investor či obchodník před vložením svých finančních prostředků na preferovanou burzu si provedl svůj vlastní a důkladný průzkum jednotlivých burz a zvážil všechny aspekty. Mezi nejdůležitější aspekty při výběru vhodné krypto burzy pak rozhodně patří bezpečnost, licence a regulace, výše poplatků nebo nabídka kryptoměn.

V tomto průvodci si proto představíme ty nejlepší kryptoměnové burzy působící v České republice v roce 2024, které jsou bezpečné a ověřené miliony spokojených uživatelů, kteří jejich služby využívají každý den. Nebude chybět ani srovnání výhod a nevýhod jednotlivých burz nebo nejdůležitější kritéria, na které by se měl každý investor nebo obchodník zaměřit ještě před tím, než se u zvolené burzy zaregistruje.

Seznam nejlepších burz kryptoměn v České republice pro rok 2024

Níže je uveden stručný přehled těch nejlepších burz kryptoměn v České republice v roce 2024. Chcete začít kupovat kryptoměny? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Binance – více jak 600 kryptoměn k obchodování u nejpopulárnější krypto burzy na světě
 2. Bybit – novější burza kryptoměn, kterou v současné době využívá přes 20 milionů uživatelů
 3. Gate.io – vše přehledně na jednom místě spolu se skvělou mobilní aplikací
 4. Bitget – všestranná derivátová burza, jejímž ambasadorem je například fotbalová ikona Lionel Messi
 5. MEXC– bezpečnost je u této burzy na prvním místě
 6. OKX – 0% maker a taker poplatky na více než 1 800 spot obchodních párech
 7. Margex – skvělá burza pro začínající obchodníky, která nabízí i funkci copy trading

ZAČNI HNED

Co je vlastně burza kryptoměn?

Burza kryptoměn  je něco jako digitální tržiště, kde obchodníci mohou nakupovat a prodávat kryptoměny za použití různých fiat měn nebo ostatních kryptoměn, přezdívaných altcoiny. Krypto burza je takový prostředník mezi nakupujícími a prodávajícími kryptoměn jako je bitcoin.

Krypto burzy spojují nakupující s prodávajícím. Stejně tak, jako tradiční burza, obchodníci mohou kryptoměnu jako bitcoin buďto nakoupit nebo prodat pomocí příkazů na trhu. Poté co zadají vybraný burzovní příkaz, broker autorizuje výměnu mincí za nejlepší dostupnou cenu na trhu.

TIP: Zajímá Vás, jak obchodovat s Bitcoinem? Přejděte na tuto stránku.

K možnosti směnit na krypto burze se musí uživatel zaregistrovat u některého z online brokerů a projít několika ověřeními své identity. Jakmile je tento ověřovací proces úspěšný, otevře se uživateli účet na který si musí vložit prostředky k nákupu.

Různí makléři mají různé platební metody, kterých se dá využít jako například převody z bankovního účtu, dobití pomocí kreditní nebo debetní karty, platební příkazy a dokonce i dárkové poukazy. Obchodník, který si chce ze svého účtu vybrat peníze, musí využít platební možnosti svého makléře, což může být i převod pomocí PayPal, zaslání šeku a další.

Jaké obchodní možnosti nabízí bitcoinová burza?

Asi vás nepřekvapí, že možností jak obchodovat s kryptoměnami a speciálně s bitcoinem je mnoho. Jednou z nich je například takový swap, což znamená, že uživatel je schopen si jednoduše vyměnit jednu kryptoměnu za další a to tak jednoduše, že ani nemusíte opouštět svou peněženku.

S tímto nástrojem můžete vyměnit jednu za druhou ve vaší osobní hardwarové peněžence a nebo přes váš obchodní účet. Swap je rychlejší a neplatí se za něj žádné síťové poplatky.

Nejlepší Burza Kryptoměn pro Českou republiku v roce 2022
Ukázka jednoduchosti swapu

Samozřejmě mezi způsoby, jak obchodovat s bitcoinem a dalšími kryptoměnami patři klasický nákup a prodej. Investor nebo obchodník jednoduše vstoupí do pozice s jakýmkoli aktivem. Pokud se cena zvýší a spekulant pozici uzavře, inkasuje zisk. Pokud se ovšem cena sníží a pozici investor uzavře, inkasuje ztrátu.

Další možností jak využít obchodu s bitcoinem nebo jinými kryptoměnami jsou opce. Opce jsou speciální nástroj, které umožňuje obchodovat s kolísáním hodnoty vybrané kryptoměny, aniž byste ve skutečnosti museli toto digitální aktivum vlastnit. Možností je také právo k nákupu a prodeji aktiva později.

Jak je to s daněmi?

Základní daní z kryptoměn jako je bitcoin v České republice je tradiční sazba 15 % ze zisku, tedy v rozdílu mezi nákupní a prodejní hodnotou. Pokud přesáhnete 48 násobek průměrné roční mzdy, budete už povinni platit daň poměrně větší, a to ve výši 23 procent.

Burza kryptoměn – poplatky

Každá bitcoinová burza si může za obchodování s kryptoměnami určovat různé poplatky. Ještě než začnete s pomocí určitého brokera obchodovat, měli byste se seznámit s výší těchto poplatků.

 • Poplatek za neaktivitu

Pokud se do svého účtu nepřihlásíte přes 12 měsíců, tak vám může burza kryptoměn strhávat určitý poplatek za nečinnost. Mějte však na paměti, že tento poplatek platí pouze pokud na účtu máte plusový zůstatek.

 • Poplatek za vklad

Dále, poplatek za vklad je opravdu minimální. U našeho nejdůležitějšího páru CZK/USD, činí pouze půl procenta. Tedy při minimálním vkladu 1 070 Kč jde o 5 Kč a u vkladu v hodnotě 10 tisíc Kč by pak poplatek činil 50 Kč.

 • Poplatek za provedený obchod

Taková krypto a bitcoinová burza Binance si účtuje pouhých 0,1 % z každého obchodu kryptoměn, což je jedna z nejnižších cen na trhu krypto burz.

Rozšiřující se adopce

Samotný gigant Mastercard umožnil úschovu, nákup a prodej kryptoměn. Další úspěch by se dal připsat faktu, že Global Payments také spustilo příjem kryptoměn přes své platební terminály. To znamená, že obyvatelé České republiky budou moci zaplatit pomocí kryptoměn stejně snadno jako platební kartou. To platí u všech firem které podepíší smlouvu s Global Payments.

Další klasickou platební metodou, jsou samozřejmě předplacené a debetní karty. Přesun prostředků z e-peněženky k brokerovi u kterého můžete bitcoin vyměnit za fiat měnu je také dostupný. Dále je lze použít americký Skrill, Neteller, PayPal a jiné.

Která burza kryptoměn je nejlepší?

Abyste mohli začít uvažovat o investici do bitcoinu, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. Abychom vám pomohli s výběrem, zúžili jsme seznam na několik těch nejlepších krypto burz, které umožňují investovat do kryptoměn.

1. Burza kryptoměn Binance je špička na trhu a dle objemu obchodování i největší na světě

Binance je nejznámější a největší kryptoměnová burza na světě, která byla založena v roce 2017. Od té doby její služby využívá více než 180 milionů uživatelů z celého světa. Aktuálně je Binance největší kryptoměnovou burzou na světě podle objemu obchodování, přičemž i zaujímá nadpoloviční podíl na trhu CEX. Denně vykoná transakce v hodnotě okolo 65 miliard dolarů.

Binance je rozhodně nejlepší burza kryptoměn na světě

Burzu založil podnikatel Changpengem Zhao, přezdívaný CZ, který se však na konci roku 2023 po několika skandálech rozhodl odejít z funkce CEO a své místo místo přenechat Richardovi Tengovi. Od roku 2024 se tak začala psát zcela nová etapa Binance, ve kterém se snaží svým uživatelům přinášet nejaktuálnější novinky a trendy v oblasti kryptoměn a být tak vždy minimálně o krok před konkurencí.

Binance je nejlepší burza kryptoměn na světě

Krypto burza Binance nabízí velký výběr

Největším plusem této burzy je totiž její množství nejrůznějších služeb a produktů, které investování a obchodování do kryptoměn posouvají na úplně jinou úroveň. Aktuálně podporuje více jak 600 nejpopulárnějších kryptoměn, přičemž součástí nabídky je i její nativní token Binance Coin (BNB). Uživatelé zde mohou i nakupovat, obchodovat nebo držet kryptoměny, začít těžit kryptoměny pomocí Binance POOL či si vzít krypto půjčku. V nabídce je také i možnost obchodování derivátů, jako jsou futures nebo opce a P2P obchodování. Investory by rovněž mohl potěšit i trh s NFT. Binance kromě webové platformy nabízí i velmi dobře propracovanou mobilní aplikaci, která nabízí ještě více funkcí než webová verze.

Platforma je určená hlavně pro pokročilejší uživatele, jelikož obsahuje obrovské množství nástrojů, funkcí a služeb, které mohou být pro úplného začátečníka dosti matoucí. Pokud to ale uživatele neodradí, tak postupem času zjistí, že se jedná o velmi propracovanou platformu. Na začátku může uživatelům pomoci i Binance Academy, kde najdou kromě potřebných návodů a rad, jak se na platformě orientovat, i nespočet vzdělávacích materiálů.

POZOR: Většina zkušených obchodníků a investorů nedoporučuje používat mobilní aplikaci jako svůj hlavní obchodní nástroj.

Kolik zaplatíte na poplatcích?

Pokud jde o poplatky, tak má burza v tomto ohledu poměrně konkurenční výhodu. Je to proto, že zaplatíte provizi pouhých 0,1 % za obchod. Tento poplatek navíc ještě můžete snížit. Ovšem při použití debetní/kreditní karty je nutné počítat s poplatkem ve výši 2 %. 

Výhody:

 • Největší kryptoměnová burza z hlediska objemu obchodů na světě
 • Podporováno je více než 600 kryptoměn
 • Provize z obchodování jen 0,1 %
 • Skvělá pověst na kryptoměnové scéně
 • Přes 180 milionů spokojených uživatelů
 • Průměrný denní objem obchodů je okolo 65 miliard dolarů
 • Ideální pro pokročilé obchodníky, kteří hledají sofistikované nástroje a funkce

Nevýhody:

 • Není vhodná pro začínající investory
 • Poplatek za platbu kartou ve výši 2 %

ZAČNĚTE OBCHODOVAT NA BINANCE

2. Bybit je mladá krypto burza, která dobývá trh

Krypto burza Bybit funguje od roku 2018 a své sídlo má na Britských Panenských ostrovech. I přesto, že jde o poměrně mladou burza, tak svým uživatelům nabízí vše, co příležitostní i pravidelní obchodníci a investoři od krypto burzy očekávají. S heslem “We listen, we care, we improve” chce nabídnout všem obchodníkům tu nejlepší prvotřídní péči, kterou ke svému obchodování a investování potřebují. Burza byla původně jen derivátovou burzou, která primárně cílila na obchodníky, kteří při svém obchodování chtějí využívat pákového efektu. Postupem času ale začala stoupat poptávka i od drobných obchodníků, kteří chtěli zařadit do nabídky Bybit spotové obchodování, což burza brzy vyslyšela a svou nabídku následně rozšířila.

Oblíbená burza kryptoměn Bybit

Tato komplexní a velmi pokročilá obchodní platforma je k dispozici ve více jak 20 jazycích, ovšem češtinu zde obchodníci budou hledat marně. Kromě webové verze platformy mohou však obchodníci využít i mobilní aplikaci, která je skvělá pro obchodování na cestách. Mobilní aplikace je jak pro iOS, tak i Android.

Co nabízí?

Uživatelé aktuálně na burze najdou mnoho finančních produktů, které jim mimo jiné nabídnou i úročení kryptoměn. Tyto služby se nachází v záložce Earn. V této složce je i produkt Bybit Savings, kam je možné vložit své kryptoměny na fixní nebo flexibilní období a získat tak zajímavé APY. Co se týče dalších možností zhodnocení, tak za zmínku stojí ještě Liquidity Mining, kde jsou APY ve výši 5-15 % podle vložených kryptoměn nebo Launchpool. Uživatelé, kteří zrovna nemají dostatek volného kapitálu, si u Bybit mohou vzít i krypto půjčku. Půjčka je až na 180 dní, přičemž úroková sazba je cca 0,16 % denně. V nabídce burzy je také i NTF tržiště.

Poplatky

Bybit má celkem čtyři druhy poplatků, z čehož dva se řadí do kategorie těch nižších a dva do vyšší. Poplatek za obchodování na spotové burze a na derivátové burze patří mezi ty nižší a poplatek za výběr kryptoměn přes blockchain a poplatek za přímý nákup kryptoměn prostřednictvím platební karty zase do té kategorie vyšších poplatků. Konkrétně za vklad kryptoměn si Bybit žádné poplatky neúčtuje, ovšem za výběr si už malý poplatek strhne.

Výhody:

 • Široký výběr kryptoměn
 • Více než 20 milionů aktivních uživatelů
 • Pákový efekt 1:100
 • Zákaznická podpora k dispozici 24/7
 • Přes 20 jazykových mutací
 • Bezpečná burza kryptoměn
 • Uživatelsky přívětivá mobilní aplikace

Nevýhody:

 • Není k dispozici český jazyk
 • Poměrně mladá burza
 • Poplatek za výběr kryptoměn

ZAČNĚTE OBCHODOVAT NA BYBIT

3. Gate.io patří mezi nejznámější krypto burzy s širokou paletou instrumentů

Gate.io možná není tak známý jako Binance, ale to neznamená, že nemá co nabídnout. Tato celosvětově známá krypto burza založená roku 2013 se aktuálně řadí mezi TOP 20 největších burz kryptoměn na světě. Na nováčky v krypto světě může být platforma ze začátku poněkud chaotická, avšak při trochu snaze a času zjistí, že se jedná o platformu plnou nespočtu funkcí a nástrojů, které jim mohou výrazně pomoci dosáhnout zisků. Hlavním lákadlem burzy je ojedinělý výběr altcoinů a obšírná nabídka finančních služeb.

Při registraci burza nevyžaduje provedení procesu KYC. Díky tomu je založení účtu opravdu velmi rychlé a jednoduché. V případě, že by si chtěl ale uživatel později své finanční prostředky z účtu vybrat, tak nejdříve bude muset dokončit KYC a až poté mu bude umožněno si peníze vybrat.

Burza kryptoměn Gate.io

Gate.io nabízí kromě webové verze taky tu mobilní, kterou jistě ocení hlavně obchodníci a investoři na cestách. Aplikace burzy se snadno používá, má moderní design, nabízí dvoufaktorové zabezpečení a možnost nastavení upozornění na předem definované události přímo ve vašem mobilním telefonu. Jedinou nevýhodou je ovšem to, že mobilní aplikace ani web nepodporuje český jazyk.

Co nabízí?

Gate.io je otevřený k nákupu a prodeji s kryptoměnami 24/7. Uživatelům nabízí především obrovskou stabilitu altcoinů, velký program odměn a zajímavé finanční služby. Celkem je zde přes 1 700 nejoblíbenějších kryptoměn, které lze rychle, snadno a bezpečně obchodovat.

TIP: Když uskutečníte proces KYC, získáte spoustu výhod, služeb a zároveň se zvednou i limity u vkladů, výběrů a obchodování.

Nebojte se poplatků

Poplatky u Gate.io se pohybují okolo 0,2 % s tím, že se nejedná o fixní výši. Uživatelé si totiž mohou výši poplatků i výrazně snížit, a to pokud se stanou držiteli nativního tokenu GT, účastní se soutěží či propagačních akcí nebo dokončí stanovené úkoly, za které obdrží doby.

Výhody:

 • Nabízí přes 1 700 kryptoměn k obchodování
 • Řadí se mezi TOP 20 největších krypto burz na světě
 • Pořádá velmi často nejrůznější soutěže
 • K dispozici je obrovská škála funkcí a nástrojů
 • Nízké poplatky za obchodování
 • Není vyžadován KYC
 • Zákaznická podpora 24/7

Nevýhody:

 • Několikrát již byla terčem hackerů
 • Nepodporuje český jazyk

ZAČNĚTE OBCHODOVAT NA GATE.IO

Žádná z burz nesplňuje Vaše požadavky a stále si lámete hlavu, kde investovat do kryptoměn? Nezoufejte, představíme vám ještě několik dalších krypto burz, ze kterých si jistě vyberete!

4. Bitget je největší crypto platforma s nabídkou kopírování obchodování

Kryptoměnová burza Bitget, založená v roce 2018, je celosvětově uznávaná a oblíbená krypto burza se sídlem na Seychelách, kterou každodenně využívá více než 25 milionům uživatelů ze 100 zemí světa. Uživatelům nabízí jak spotové obchodování, kryptoměnové deriváty jako futures a opce, tak i maržové obchodování a staking služby. Bitget se hlavně pyšní proof reserves, díky čemuž mají uživatelé větší důvěru v bezpečnost svých uložených prostředků na platformě.

Proof of reserves znamená, že burza drží až 100 % uložených prostředků ze strany uživatelů ve svých rezervách. Samotná burza rezervy zveřejňuje zde.
Proof of reserves kryptoměnové burzy Bitget
Proof of reserves kryptoměnové burzy Bitget

Samozřejmostí je, že Bitget disponuje ochranným fondem, jehož současná výše je 6 500 bitcoinů. Objem těchto bitcoinů má nyní tržní hodnotu 401 milionů dolarů.

Ochranný fond (protection fund) je další kyberbezpečnostním prvkem. Když dojde ke krádeži aktiv uživatelů, burza Bitget tyto ztráty sanuje z ochranného fondu.

Burza navíc spolupracuje s celosvětově známými osobnostmi, jako je například fotbalová ikona Lionel Messi, který se stal jejím ambasadorem. V říjnu 2022 totiž Bitget s Messim uzavřeli dvouletou spolupráci, přičemž nabídli i Messiho fanouškovské základně přístup k Web3 a k atraktivním příležitostem souvisejícím s investováním do kryptoměn.

Bitget je vyhledávaná burza kryptoměn

Od roku 2021 je Bitget také exkluzivním krypto partnerem PGL a podporuje významné e-sportové akce, jako je PGL DOTA 2 Major Arlington 2022 a PGL Major Stockholm 2021. Důležité je rovněž zmínit i fakt, že nejdůležitější události TokenInsight Crypto CEX 2023 Q2 odhalily jasnou dominanci burzy na trhu, jelikož si drží pozici v TOP 4 podle objemu obchodů. K tomu navíc dokázala i zvýšit svůj podíl na trhu na 8,1 %. Aktuálně je Bitget i 4. největší platformou pro obchodování s deriváty podle CoinMarketCap.

Co lze na burze obchodovat?

Bitget podporuje více než 800 kryptoměn téměř 700 obchodních párů, mezi kterými nechybí ani ty nejpopulárnější kryptoměny jako USDT, USDC, BTC, ETH a nativní token burzy BGB. Od května 2019 je u Bitget možné obchodovat futures na USDT-M, USDC-M a Coin-M. Obchodníci tak mohou vstoupit do dlouhé nebo krátké pozice na více než 200 coinech s vysokou likviditou a nízkými poplatky. Dále je možné si na Bitget vybudovat své portfolio ze stovek uvedených tokenů nebo se připojit k Bitget Launchpad a získat včasný přístup k těm nejlepším kryptoměnám. Nejen začínající obchodníci pak ocení i funkci copy trading, která jim umožňuje kopírovat obchody zkušenějších obchodníků.

Poplatky

Krypto burza nabízí v porovnání s ostatními velkými krypto burzami konkurenceschopné poplatky, přičemž obchodníci s velkými objemy si mohou zajistit i zajímavé slevy. U spotového obchodování se maker i taker poplatky pohybují ve výši 0,1 % s tím, že si je lze ještě snížit, pokud bude uživatel držitelem tokenu BGB. U futures obchodování jsou pak poplatky pro maker 0,02 % a pro taker ve výši 0,06 %. Co se týče poplatků za výběr, tak ty se liší v závislosti na dané kryptoměně.

Výhody:

 • Nabízí přes 800 kryptoměn k obchodování
 • Řadí se mezi TOP 4 největší krypto burzy podle objemu obchodování
 • Více než 100x pákový efekt pro obchodování s deriváty
 • Vysoká bezpečnost díky Proof of Reserves a ochrannému fondu
 • K dispozici je mnoho funkcí a nástrojů
 • Pokročilé grafy s integrací TradingView
 • Velmi rychlé zpracování vkladů a výběrů
 • Rychlé ověření účtu
 • Uživatelsky přívětivá platforma

Nevýhody:

 • Vyšší poplatky za výběr
 • Nepodporuje český jazyk

ZAČNĚTE OBCHODOVAT NA BITGET

5. MEXC je jedna z nejmladších kryptoměnových burz na trhu

Tato burza kryptoměn patří mezi ty novější na poli digitálních aktiv. Založena byla v roce 2018, aby za necelých šest let později obsluhovala více jak 10 milionů spokojených uživatelů po celém světě. Oblíbená je hlavně mezi začátečníky, protože nabízí snadný a rychlý přístup k nákupu kryptoměn i pomocí platební karty. Tato burza rovněž umožňuje spotové a futures obchodování s kryptoměnami, a to i bez nutnosti procesu KYC. MEXC dále také nabízí flexibilní a uzamčené možnosti stakingu pro různé kryptoměny, které uživatelům umožňují získávat odměny.

Burza kryptoměn MEXC

MEXC poskytuje i přístup ke službám DeFi a umožňuje uživatelům zapojit se do činností, jako je yield farming. Tyto služby nabízejí expozici rostoucímu sektoru DeFi bez přímé interakce s platformami DeFi. Podpora automatického obchodování je také silnou funkcí pro ty, kteří ocení integraci s nejlepšími obchodními platformami AI.

Zajímavost: Kryptoměnová burza MEXC je známá tím, že jako u jedné z prvních zde najdou investoři kryptoměny, které byly právě uvedeny na trh.

Nabídka kryptoměn

Platforma nabízí více než 1 700 populárních tokenů a přes 2 600 obchodních párů jak na obecných trzích, tak i těch specializovaných. Burza také velmi často přidává zbrusu nové tokeny, které by podle ní mohly mít velký potenciál.

Poplatky

Čím by uživatele mohla tato kryptoměnová burza velmi mile překvapit jsou poplatky. MEXC je totiž unikátní v tom, že poplatek pro maker a taker za spot obchodování činí 0 %, což je obrovská výhoda oproti jiným burzám. Za obchodování futures si burza účtuje minimální poplatek pro taker ve výši 0,01 % a 0 % poplatek u maker.

Výhody:

 • Nabízí přístup k více než 1 700 kryptoměnám
 • Velmi nízké poplatky
 • Oblíbená a bezpečná kryptoburza
 • Přehledná mobilní aplikace
 • Vlastní kryptoměnová peněženka
 • 0% spot trading poplatky
 • Možnost stakingu

Nevýhody:

 • Malé množství vzdělávacích zdrojů
 • Vysoké poplatky za výběr
 • Podporuje pouze fiat měny USD, EUR a GBP

ZAČNĚTE OBCHODOVAT NA MEXC

6. OKX patří mezi oblíbené a největší krypto burzy s celou řadou služeb

OKX je jednou z největších burz kryptoměn z hlediska objemu obchodů. Mezi obchodníky a investory je známá především jako celistvé tržiště pro kryptoměny, kde lze najít vše, co obchodník či investor právě hledá. Burza nenabízí totiž pouze spotové obchodování a deriváty, ale také i maržové obchodování, mining pooly, cloudové služby, decentralizované opce s OKXChain, krypto půjčky a mnoho dalšího. Dalo by se říci, že OKX je jednou z nejuniverzálnějších burz, kterou je možné na trhu najít.

Na druhou stranu takto široká škála možností může být pro někoho, kdo s kryptoměnami teprve začíná poněkud odrazující. Je proto nezbytné dát platformě trochu času a sžít se s ní. Ve finále se ovšem jedná o velmi přehlednou a srozumitelnou platformu, která se pyšní uživatelsky přívětivým rozhraním.

Burza kryptoměn OKX a její obchodní platforma

Burza ve své nabídce rovněž myslí i na vyznavače decentralizovaných způsobů. Spolu se standardním obchodováním DEX nabízí totiž i decentralizovaná platforma OKX i swapové obchodování, pooly likvidity, farm pooly nebo decentralizované peněženky.

Zajímavost: Krypto burza OKX je považována za jednu z nejuniverzálnějších burz na světě.

Možnosti na OKX

OKX podporuje přes 400 obchodních párů, přičemž ke konverzi fiat měny na kryptoměny mohou uživatelé využít jak bankovní převod, tak i platbu pomocí kreditní/debetní karty. Samozřejmostí je i maržové obchodování, které nabízí páku až 1:125. Pro investory hledající pasivní příjem má burza připraveno i několik možností v podobě funkcí “Earn”, jenž umožňují získat atraktivní výdělek z držených kryptoměn. Mezi další možnosti patří i krypto půjčky, mining pooly, OKX Cloud, OKX bridge feature, OKX Blockdream Ventures a mnoho dalších.

Poplatky

Poplatky u OKX jsou ve srovnání s ostatními burzami velmi nízké. Maker poplatky jsou pro většinu uživatelů stanoveny na 0,08 % s tím, že pokud uživatel provádí transakce vyšší než 5 milionů dolarů, tak mu je tento poplatek odpuštěn. Taker poplatek pak činí 0,1 %. V případě interních výběrů a vkladů si burza neúčtuje žádný poplatek, díky čemuž uživatel musí zaplatit pouze poplatek za výběr na blockchainu tzv. gas fee.

Výhody:

 • Nabízí přístup k několika stovkám kryptoměn
 • Vyhledávaná a bezpečná burza
 • Přehledná mobilní aplikace
 • Krytí futures aktiv
 • K dispozici nespočet nástrojů a funkcí
 • Možnost pasivního příjmu
 • Zákaznická podpora 24/7

Nevýhody:

 • Vyžaduje KYC
 • Nepodporuje směnu fiat měny

ZAČNĚTE OBCHODOVAT NA OKX

7. Margex je burza kryptoměn vhodná pro derivátové obchodníky s bitcoinem

Burza kryptoměn Margex je jednou z nejmladších burz, jelikož byla založena teprve v roce 2019. I přes to si už dokázala vybudovat solidní a stabilní základnu spokojených uživatelů čítající přes 20 milionů obchodníků a investorů, kteří na ní oceňují především možnost obchodovat i deriváty a také poměrně vysokou páku. Obchodníkům totiž Margex nabízí až 100x pákový efekt na futures, což může výrazně zvýšit zisky z jejich obchodování. Obchodníci by si však měli uvědomit zvýšené riziko, které je spojené právě s takto vyšší pákou. Platforma je navržena tak, aby byla přístupná obchodníkům všech úrovní dovedností a poskytuje mnoho vzdělávacích materiálů o analýze trhu.

Burza kryptoměn Margex nabízí i mobilní aplikaci

Stojí také za zmínku, že platforma upřednostňuje zabezpečení prostřednictvím systému MP Shield, který je navržen tak, aby zabránil cenové manipulaci zajištěním spravedlivých cen a likvidity od různých dodavatelů.

Široká nabídka funkcí

Margex poskytuje všem svým uživatelům funkci demo účtu, díky které se zejména začínající obchodníci mohou lépe seznámit s platformou bez jakéhokoli peněžního rizika. Mezi další funkce se řadí například copy trading nebo staking. Obě tyto funkce nabízejí atraktivní výnosy z kryptoměn, jako je ETH, a umožňují uživatelům generovat pasivní příjem.

Zajímavost: Krypto burza Margex nevyžaduje ověření totožnosti uživatele (KYC).

Poplatky

Poplatková struktura Margex je už od prvního pohledu konkurenceschopná a hlavně transparentní. Burza si například neúčtuje žádné poplatky za vklad nebo výběr, což je jejím velkým plusem v porovnání s ostatními velkými burzami. Co se týče ostatních poplatků, tak ty jsou dosti nízké. Maker poplatky pro limitní příkazy činí 0,019 % a taker poplatky jen 0,060 %. Navíc pokud obchodníci zaznamenají vysoký objem obchodování, tak jim budou tyto poplatky automaticky ještě sníženy.

Výhody:

 • Obchodování s deriváty
 • Mnoho pokročilých funkcí a nástrojů
 • Pákový efekt 1:100
 • Zákaznická podpora k dispozici 24/7
 • Možnost staking
 • Uživatelsky přívětivá platforma

Nevýhody:

 • Není k dispozici český jazyk
 • Jedna z nejmladších burz

ZAČNĚTE OBCHODOVAT NA MARGEX

Závěrem: Jaká je úplně nejlepší krypto burza a které se vyplatí používat?

Na poli kryptoměnového obchodování jednoznačně vítězí krypto burza Binance, protože nabízí svým uživatelům naprosto vše, co ke svému každodennímu obchodování a investování potřebují. Velkým plusem burzy je i Binance Academy, kde se mohou uživatelé dále vzdělávat v oblasti kryptoměn a naučit se používat všechny nástroje a funkce, které burza rovněž nabízí. Nesmíme opomenout ani její bezkonkurenční poplatky pohybující se ve výši pouze 0,1% za transakci a nespočet dalších služeb a produktů. Ale i ostatní námi jmenované burzy kryptoměn rozhodně stojí za zvážení. Například krypto burza Gate.io nabízí opravdu velmi široký výběr z více než 1 700 oblíbených kryptoměn, burza kryptoměn Bybit přináší i mnoho finančních produktů, včetně úročení kryptoměn nebo MEXC zase uvádí každý týden nejnovější altcoiny s obrovským potenciálem.

FAQ (Často kladené otázky)

Co je burza kryptoměn?

Jaká je největší burza kryptoměn?

Co je to vůbec kryptoměna?

Co je to blockchain?

Jak proměnit kryptoměnu v hotovost?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.