Friday, June 21, 2024

Nejlepší krypto peněženka v České republice 2024

Investování do digitálních aktiv je podobná disciplína jako investování do akcií ovšem s tím rozdílem, že je ve většině případů nutná i krypto peněženka, kam si může investor bezpečně ukládat své zakoupené kryptoměny. Pokud ale investujete do kryptoměn a svá digitální aktiva skladujete u vybraného prostředníka, tak se nejen že vystavujete riziku napadení burzy hackery, ale ani nejste vlastníkem svých privátních klíčů. Proto je dobré zvážit možnost uložení svých kryptoměn právě na hardwarovou krypto peněženku.

V době psaní článku probíhá válečný konflikt na Ukrajině, který plně odsuzujeme. Představte si modelovou situaci, ve které je agresor Česká republika a dojde ke zmrazení účtů českých občanů u kryptoměnových burz. Tento problém řeší hardwarové peněženky, u kterých se říká, že jsou vhodné s držením obnosu v digitálních aktivech nad 20 tisíc CZK.

TIP: Pokud ještě nevlastníte hardwarovou peněženku a máte o ni zájem, neváhejte přejít na web našeho partnera. Ledger je jeden z nejspolehlivějších produktů na poli HW peněženek.
V tomto článku jsem pro vás připravili hned tři oblíbené krypto peněženky, které rozhodně stojí za pozornost.

Rychlý přehled výhodných krypto peněženek

Tady je rychlý přehled těch nejlepších kryptopeněženek, které je možné v České republice sehnat. Chcete začít bezpečně skladovat kryptoměny? Zbývá už pouze jediný klik.

  1. Ellipal – Hardware peněženka s podporou až 10 000 kryptoměn
  2. Ledger – Hardware peněženka s podporou až 5 500 kryptoměn
  3. Binance wallet –  Krypto peněženka a intuitivní obchodování

ZAČNI HNED s ellipal

Co je krypto peněženka?

Krypto peněženka je speciálně navržená část softwaru, u některých i bez softwaru, která může bezpečně uchovávat váš Bitcoin a ostatní kryptoměny. Tyto peněženky nabízejí makléři, kryptoměnové burzy a prodejci třetích stran. Existují různé typy kryptoměnových peněženek s různými funkcemi a úrovněmi zabezpečení. Níže si proto základní typy představíme.

  • Webová peněženka 

Webová peněženka je krypto peněženka, která je dostupná pouze online prostřednictvím webového prohlížeče. Většina webových peněženek si ponechává kontrolu nad vaším soukromým klíčem, což znamená, že jim v podstatě svěřujete své kryptoměny. Některé z nejlepších kryptoměnových burz nabízejí uživatelům webovou peněženku, ačkoli tento typ peněženky není tak bezpečný jako ostatní typy uvedené v našem seznamu. Více se jimi budeme zabývat níže.

  • Mobilní peněženka 

Mobilní peněženky se podobají desktopovým peněženkám, ale liší se pouze tím rozdílem, že jsou k dispozici ve vašem mobilním telefonu. Většina těchto peněženek bude opět k dispozici v systému iOS nebo Android a bude obsahovat mnoho stejných nástrojů a konceptů jako peněženky webové.

TIP: Dobře zabezpečenou krypto peněženku nabízí prostředník Binance, detailní popis peněženky najdete níže.
  • Papírová peněženka

Tento typ peněženky není jako ostatní typy, protože se nejedná o hardwarovou ani softwarovou peněženku. Místo toho jsou papírové peněženky prostě na papíru. Jde tedy o kus papíru, který obsahuje veřejné a soukromé klíče zajišťující přístup k vaší kryptoměně. Ačkoli jsou tyto klíče technicky vzato uloženy “offline”, papírové peněženky jsou v dnešní době poměrně zastaralé, protože je pro někoho snadné papír ukrást nebo si klíče na něm obsažené poznamenat.

Výhodou této peněženky je její typ, tzv. “cold peněženka”. Jedná se o úschovu kryptoměn, jež probíhá bez připojení k internetu, tudíž jsme mimo dosah hackerů.

  • Desktopová peněženka 

Dalším oblíbeným způsobem úschovy je deskoptová krypto peněženka. Tyto lze nainstalovat do počítače a jsou obvykle k dispozici pro operační systémy Mac OS, Windows nebo Linux. Příkladem některé z nejlepších desktopových peněženek může být Exodus nebo Electrum, což je dáno tím, že využívají pokročilé bezpečnostní funkce. Vzhledem k tomu, že tyto aplikace potřebují přístup k internetu, nejsou tak bezpečné jako ty “cold”.

Tento typ úschovy je o něco bezpečnější než ty online, nicméně se dostáváme k tomu, že si musíte dávat pozor, jaké soubory na internetu instalujete nebo jaké webové stránky požíváte k brouzdání na internetu.

  • Hardwarová peněženka 

Pokud hledáte nebezpečnější krypto peněženku, doporučujeme hardwarové peněženky. Tyto peněženky jsou fyzická zařízení, která si můžete zakoupit od společností nabízejících peněženky a která slouží k offline ukládání kryptoměnových aktiv.

Trezor a Ledger jsou dvě nejoblíbenější společnosti, které nabízejí hardwarové peněženky, které se připojují k počítači přes USB. Vzhledem k tomu, že svůj soukromý klíč můžete uložit offline, je tento typ peněženky považován za nejbezpečnější ze všech možností. Často však postrádají funkce mobilních a desktopových peněženek.

Online krypto peněženka brokera

Jednoduchá cloudová či webová peněženka je investorům přidělena ihned po registraci na vybrané burze/směnárně. Proces je jednoduchý a o nic se nestaráte, navíc příjemným bonusem je rychlá manipulace při prodeji a další využití kryptoměn ve smyslu zhodnocení – nejčastěji se jedná o DeFi produkty.

Vzhledem k tomu, že vlastníkem privátních klíčů je společnost stojící za burzou, nejsou digitální aktiva pod plnou kontrolou investorů a vystavujete se určitým rizikům. Stále platí, že se nacházíme v poměrně mladém světě kryptoměn, kde se vyskytují prolomení bezpečnostních opatření burz a následné odcizení aktiv, neserióznost společnosti stojící za burzou nebo sankce vyvolané jednáním vlády, čehož jsme svědky u ruských občanů.

Poznámka: Příkladem dokazující tyto skutečnosti je nedávné zmrazení 25 000 ruských účtů u Coinbase.

Krypto peněženka a její funkce

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh, hlavním účelem krypto peněženky je umožnit vám posílat, přijímat a bezpečně uchovávat vaše digitální měny. Každá peněženka je vybavena jedinečnou “veřejnou adresou”, což je kombinace mnoha písmen a čísel. Taková adresa je mnohem delší a složitější než například číslo bankovního účtu. Nicméně koncept adresy peněženky i čísla bankovního účtu je stejný.

Je to proto, že když chcete poslat finanční prostředky do své osobní krypto peněženky, musíte zadat svou veřejnou adresu.

Z hlediska bezpečnosti je krypto peněženka chráněna “soukromým klíčem”. Ten je podobný heslu a kódům PIN, které používáte pro přístup ke svému online bankovnímu účtu. Soukromý klíč krypto peněženky nicméně obsahuje mnohem více znaků.

VAROVÁNÍ! Důležité je poznamenat, že svůj soukromý klíč byste nikdy neměli poskytovat třetí straně. V důsledku toho riskujete ztrátu svých krypto aktiv.

Nesázejte vše na jednu kartu

Nechat svá digitální aktiva na burze, jako je například Binance, může být někdy dosti riskantní. Přestože při otevření účtu na kryptoměnové burze automaticky získáte peněženku, nemáte kontrolu nad soukromými a veřejnými klíči. Zde by proto měla přijít na řadu krypto peněženka.

Podle čeho vybírat?

Při výběru krypto peněženky je vhodné zvážit, jaké poskytuje peněženka funkce a zabezpečení, jaké mince podporuje a samozřejmě její uživatelskou přívětivost. Některé bezplatné peněženky nabízejí omezené služby. Obvykle jedinou funkcí, kterou peněženka nabízí, je ukládání kryptoměny. Ale ty nejlepší peněženky jsou vybaveny užitečnými nástroji a funkcemi.

Která burza nabízí nejlepší peněženku?

Abyste mohli začít uvažovat o uložení kryptoměn, budete si muset otevřít účet u obchodní platformy, která tyto služby poskytuje. Existuje spousta brokerů, ze kterých si můžete vybrat, ale velmi se liší cenou a tím, jaké poplatky si účtují. 

1. Ellipal

Tato peněženka patří do sekce tzv. cold wallet, tedy kryptoměnových peněženek, které je možné odpojit od internetu. To má v sobě jednu zásadní výhodu, kterou je, že uložené kryptoměny jsou plně chráněny vůči hackerským útokům. Ellipal patří k nové generaci peněženek, která je zajímavá jak svým designovým zpracováním, tak i svými technologickými prvky. Ellipal umožňuje rovněž provádět i transakce a sledovat vývoj portfolia bez nutnosti připojení k internetu, a to na dotykovém displeji.

krypto peněženka Ellipal patří mezi tzv. cold wallet, které lze odpojit od internetu.

Zařízení využívá vícefaktorové ověření totožnosti a je odolné i proti fyzickému poškození. Krypto peněženka Ellipal podporuje více než 10 000 kryptoměn, což umožňuje spravovat vysoce diverzifikované investiční portfolio. Peněženka je kompatibilní s několika operačními systémy mimo jiné i iOS a Android. Také probíhají pravidelné aktualizace software, které mají zajistit větší bezpečnost.

Peněženka nabízí široké množství podporovaných kryptoměn, proto je vhodná pro náročnější uživatele. Uživatelé mají na výběr z několika typů peněženek, přičemž tou nejoblíbenější je model řady Titan, který je odolný vůči prachu i vodě.

Přejít na Ellipal

2. Ledger

Společnost, která vyrábí tyto kryptoměnové peněženky, působí na trhu již od roku 2014. Díky svým produktům, které jsou zaměřeny především na bezpečnost a ochranu uložených digitálních aktiv, si společnost získala již milióny uživatelů po celém světě. K dostání jsou dvě řady peněženek Ledger Nane S a Ledger Nano X. Ledger Nano S je základní model, který umožňuje spravovat portfolio až s 1 500 kryptoměnami. Díky tomu je tento model určen především začínajícím investorům.

Hardwarová krypto peněženka Ledger, která patří mezi nejbezpečnější produkty pro bezpečné uložení vašich kryptoměn

Krypto peněženka Ledger Nano X je model určený pro pokročilejší uživatele a investory, přičemž poskytuje například bezdrátové připojení pomocí Bluetooth k mobilnímu zařízení. Toto zařízená má větší kapacitu a umožňuje spravovat až 5 500 kryptoměn. Tento model je tedy určen náročnějším uživatelům, kteří vyhledávají bezpečí pro své tokeny a ocení jednoduchost a bezdrátové připojení k mobilním zařízením.

Obě peněženky, Nano S i Nano X, jsou vybaveny čipem, který odpovídá normě CC EAL5+, což je stejný standard, který se používá pro pasy a platební karty. Obě peněženky také podporují dvoufaktorové ověření identity. Díky aktualizacím neustále dochází k rozšiřování podporovaných kryptoměn, takže tato zařízení teoreticky nemůžou nikdy zestárnout.

Přejít na Ledger

3. Binance wallet

Společnost Binance asi není potřeba nikterak představovat. Jedná se o společnost provozující největší kryptoměnovou burzu na světě, takže i jejich peněženka z tohoto benefitu bude těžit. Výhodou je, že díky jejich peněžence je možné také s uloženými kryptoměnami obchodovat. Funkčnost této peněženky tedy sahá nad rámec typického uložiště.

krypto peněženka kryptoměnové burzy Binance Web3 wallet

Binance peněženka je dostupná uživatelům na internetových stránkách, případně je možné ji propojit s mobilní aplikací, takže investor k ní má přístup i ze svého mobilního zařízení. Kromě benefitu a zázemí největší společnosti Binance wallet také nabízí nízké poplatky při obchodování s kryptoměnami, zákaznický servis 24/7 a možnost využití pákového efektu při tradingu jednotlivých coinů.

Přejít na Binance wallet

Slova závěrem

Po přečtení tohoto článku investorům pravděpodobně dochází, že by krypto peněženka měla být nezbytným nástrojem, kam budou ukládat svá digitální aktiva. Pokud se rozhodnete využívat verzi peněženky od brokera, dejte přednost těm, které nabízejí vysoké zabezpečení a poté volte ty, které nabízejí dodatečné možnosti zhodnocení ve formě DeFi.

Jaká je nejlepší krypto peněženka pro iOS?

Jaká je nejlepší krypto peněženka pro Android?

Jak zjistím adresu své krypto peněženky?

Jaká je nejbezpečnější krypto peněženka?

Je krypto peněženka nezbytná?

Kde bych měl/a uchovávat své kryptoměny?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.