Úvod a návod jak na kryptoměny a Bitcoin pro začátečníky a pokročilé

Vítejte v našem průvodci Jak na kryptoměny a Bitcoin pro začátečníky a pokročilé v oblasti cryptosvěta. Poté, co dočtete tento článek byste měli mít přehled o základních termínech a souvislostech kolem kryptoměn, blockchainu a všech těchto dobrůtek. Tento článek je pravidelně aktualizován, proto se nebojte, že v době vašeho čtení nebudou informace v něm aktuální.

Slibuji Vám za celý tým CryptoSvět.cz, že pravidelným sledováním naší stránky a čtením našich článků Vám neutečou žádné důležité novinky jak ze světa, tak z Česko – slovenského prostřední. Jak začátečníci, tak pokročilí jistě také ocení odborné články (recenze, návody, analýzy etc.) o všem, co by vás mohlo v kontextu kryptoměn zajímat.

Základy a shrnutí Bitcoin pro začátečníky

Když se řekne kryptoměna, určitě vás první napadne BITCOIN. Bitcoin je vlajková loď všech digitálních měn a bez nadsázky se dá říci, že nebýt Bitcoinu, digitální měny by dnes pravděpodobně vůbec neexistovali. Pro začátečníky jsme připravili článek, který by měl osvětlit kde začít. Než se přesunete k jiným článkům, doporučujeme přečíst tento.

Dále byste měli vědět, co to Bitcoin vlastně opravdu je, k čemu Vám může sloužit. To by vám měli objasnit následující články:

Máme taky sekci zvanou slovníček, navštivte ji zde:

Blockchain

K pochopení, proč je Bitcoin tak fascinující a revoluční jev, musíte pochopit technologii blockchain, nebo alespoň získat alespoň přibližnou představu.

Kdo je Satoshi Nakamoto

Ohledně zakladatele Bitcoinu kolují různé pověsti. Kdo to je? Co tuto osobu, známou pouze jako Satoshi Nakamoto, vedlo k založení této digitální měny? Tomuto tématu jsme věnovali tento článek:

Směnárny a burzy – Kde nakoupit Bitcoin a kryptoměny

Bitcoin (skloňovaný nepočitatelně mluvíme-li o části, řekněme 0.34 Bitcoinu, počitatelně, když jde o celé coiny) a kryptoměny můžete získat několika způsoby, nicméně nejjednodušší způsob, jak je získat, je koupit je. K tomuto účelu existují kryptoměnové směnárny. Na některých si můžete převést „Fiat“ (státní, vládou regulované měny), většinou dolary/eura, zaslané například bankovním převodem, na Bitcoin a jiné měny. Další směnárny disponují pouze kryptoměnami. Bitcoin však najdete na všech a krom něj tam taky můžete na některých najít menší měny, zvané altcoiny. Jak si vybrat směnárnu a jak využívat jejích služeb může být pro začátečníka zahlcující. Proto pro Vás pravidelně připravujeme recenze různých směnáren a návody, jak s nimi pracovat. Jak si vybrat směnárnu by vám měl pomoci zjistit článek:

Směnárny mohou být mířené na různé davy, začátečník asi nebude používat stejnou, jako pokročilý trader. V těchto článcích je zdokumentováno, jak udělat svých prvních pár krůčků do světa kryptoměn.

Pokročilejší tradeři mohou ocenit služeb těchto:

Peněženky

Teď víte, co jsou to kryptoměny, kde je nakoupit, takže ještě potřebujete vědět, kde je uložit. Kryptoměny se uschovávají v takzvaných kryptoměnových peněženkách. Není dobrý nápad nechávat svoje finance na směnárně, nejbezpečnější je investovat do hardwarové peněženky, jako jsou tyto:

Existují však další možnosti, nechcete-li utrácet za kus hardwaru:

Existují i různé další specifické způsoby, jak si uložit měnu:

Kryptoměny a ICO

Jak už bylo v tomto článku několikrát zmíněno, krom Bitcoinu existují také takzvané /kryptoměny/altcoiny (alternative coins). Jde o měny s menším podílem na trhu než Bitcoin, ale nabízejí zajímavé možnosti, co se týče transakcí, arbitráže nebo třeba crowdfundingu.

Altcoiny o kterých máme články jsou:

Ethereum

Litecoin

Bitcoin Cash

Ripple

Neo

Tron

Power Ledger

Verge

Vertcoin

Waves

Monero

Iota

Dash

Těžba – mining

Další způsob, jak nabýt kryptoměny, je těžba – mining. Co to ta těžba vlastně je?

Jak investovat do kryptoměn

Arbitráž kryptoměn je velmi populární způsob, jak na kryptoměnách vydělat. Abyste však neprodělali, musíte mít strategii:

Důležité je hlavně však mít aktuální informace:

Další zajímavé články, které by vás mohli zajímat jsou:

Více v sekci Zajímavosti

Nově jsme založili také CHAT skupinu. Připojte se k nám zde https://discord.gg/WQpH8xt

Sdílet
Komentáře

Zanechat komentář