Sunday, March 3, 2024

Nejslibnější kryptoměny v roce 2024– top 20

Mnoho investorů přemýšlí o tom, jakým způsobem nejlépe vyhodnotit, do kterých kryptoměnových aktivit by měli investovat své finanční prostředky, které by se jim v díky tomuto kroku v následujících týdnech a měsících dobře zhodnotily. Pro většinu investorů se tak může jednat o velkou výzvu, hlavně když k této investici se snaží přistupovat z hlediska poměru RRR (tj. poměr rizika vůči zisku). RRR je ukazatel sledující poměr mezi riskovanou částkou a možným ziskem. Čím je RRR vyšší, tím je investiční příležitost vyšší.

I přestože jsou kryptoměny velmi riziková aktiva, tak mají ovšem velmi vysoký potenciál růstu, což je dělá mezi investory stále oblíbenější. A právě pro ty investory, kteří stále ještě váhají, do jakých kryptoměn by mohli v současné době investovat, jsme připravili tento článek na téma nejslibnější kryptoměny, ve které si představíme několik těch nejzajímavějších digitálních aktiv pro investování.

Nejslibnější kryptoměny – top 20 aktiv

 1. Smog – Zbrusu nová nejslibnější kryptoměna s plánem spustit obrovský airdrop
 2. Sponge V2 – Meme slibná kryptoměna s potenciálem vysokého růstu v 2024
 3. Bitcoin Minetrix – Token cloudové těžby, který vám dá možnost těžit BTC prostřednictvím stakingu
 4. Meme Kombat – Nový kryptoměnový projekt, který nabídne meme bitvy, sázení a aktivní komunitu
 5. Scotty AI – Nejslibnější kryptoměna, co se implementace umělé inteligence týče
 6. eTukTuk – Zbrusu nový projekt založený na ekosystému kryptoměny $TUK
 7. Wall Street Memes – Král meme coinů s širokou podporou komunity
 8. Cosmos – Projekt, který má za cíl poskytnout rychlé a levné transakce v rámci Interchainu
 9. Polkadot – Jedna z nejslibnějších kryptoměn s open-source protokolem pro web 3.0
 10. ChainLink – Ekosystém poskytující síť pro smart kontrakty
 11. Helium – Decentralizovaná bezdrátová síť pro rychlou komunikaci mezi zařízeními
 12. Sei – V současné době nejrychlejší blockchain postavený na první vrstvě
 13. Internet Computer – Blockchain, který poskytuje aplikacím na webu 3.0 fungovat stoprocentně on-chain
 14. Solana – Velký konkurent Etherea
 15. Polygon – Blockchain druhé vrstvy na Ethereu
 16. Avalanche – Základní vrstva DeFi a podnikového blockchainu
 17. NEAR protokol – Využití škálového shardingu k řešení propustnosti sítě
 18. Fantom – Blockchain 1. vrstvy
 19. Binance Coin – Token jedné z největších burz dle denního objemu na světě
 20. Decentraland – Průkopník metaverse a NFT

KUPTE SI NEJSLIBNĚJŠÍ KRYPTOMĚNU ROKU 2024

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

Nejslibnější kryptoměny více zblízka

Mezi ty neslibnější kryptoměny pro rok 2024 jsme se snažili zařadit hlavně nové krypto projekty s vysokým potenciálem, které jsou buď aktuálně v předprodeji nebo se již brzy spustí. Tento výběr byl učiněn hlavně z toho důvodu, protože investování do kryptoměn za nízkou cenu, je minimálně pro investorovo portfolio zajímavým oživením, které v následujících týdnech či měsícům mu může však přinést i vysoké zhodnocení jeho investice. Nakupuje nízko, prodává vysoko.

Problémem některých investorů je i tzv. FOMO (strach, že někdo využije příležitosti a já ne), díky kterému investuje do sice trendy aktiv, avšak s koupí na vrcholu býčího cyklu daného aktiva, na místo toho, aby si raději udělal pečlivý průzkum soukromého prodeje či předprodeje.

1. Smog – zbrusu nová nejslibnější kryptoměna s plánem spustit obrovský airdrop

Jako první projekt z kategorie nejslibnější kryptoměny představujeme Smog. Tato zbrusu nová kryptoměna si za poslední dny získala obrovskou popularitu skrze své rychlé zhodnocení v řádech tisíců procent a také plán pro spuštění největšího airdropu v historii blockchainu Solana. Tento airdrop má být také jedním z těch největších celého kryptoměnového odvětví.

nejslibnější kryptoměny _ smog token

Zájemci o zmiňovaný airdrop se mohou do této akce přihlásit pomocí splnění několika jednoduchých kroků, které se skládají z připojení krypto peněženky k webovým stránkám Smog, nákupu tokenů $SMOG na některé z burz a následného plnění komunitních úkolů a výzev, které je možné si již nyní prohlédnout na platformě Zealy.io.

V momentě, kdy si budete chtít tokeny zajistit pro sebe, stačí připojit vaši krypto peněženku na webové stránky Smog a následně tokeny nakoupit skrze některou z burz jako Jupiter, Raydium nebo BirdEye. V momentě, kdy budete mít tokeny nakoupené, můžete se vrhnout na plnění jednotlivých úkolů, mezi kterými lze nalézt například navštívení sociálních sítí Smog a jejich odebírání, denní navštívení stránky Smog, nákup tokenů na některé z burz nebo třeba sledování určitého videa na téma kryptoměny Smog.

Screenshot 2024 02 09 at 18 28 32 Join Smog Token Airdrop

Mimo tyto úkoly a samotný velkolepý airdrop si lze taktéž své tokeny uzamknout v rámci stakingu. Ten nabízí v současné době odhadované zhodnocení v podobě až 42 % za rok, přičemž odměny budou přirozeně vypláceny ve formě dalších extra tokenů $SMOG. Tato hodnota představuje velice solidní výnos, takže pokud jste držiteli tokenů a nemáte pro ně v aktuálním momentě využití, staking může představovat skvělou volbu, jak na nakoupených tokenech $SMOG ještě více vydělat.

Projekt si můžete více prohlédnout a prostudovat na webových stránkách Smog, na které se lze prokliknout skrze tlačítko níže.

Koupit smog

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

2. Sponge V2 – Meme slibná kryptoměna s potenciálem vysokého růstu v 2024

Sponge V2 se řadí mezi zbrusu nové projekty, do kterých mohou obchodníci a investoři z celého světa investovat. Projekt se již nějakou řadu měsíců na trhu objevuje, a to především díky své předešlé verzi Sponge V1. Ta představovala po svém spuštění v květnu roku 2023 obrovský úspěch, jelikož se jí podařilo dosáhnout tržní kapitalizace až 100 milionů dolarů. Společně s ní drželo tokeny Sponge V1 ve svých peněženkách až 13 000 držitelů a investorů. Takové úspěchy se jen tak nějakému meme projektu dosáhnout nepovedou.

Screenshot 2023 12 21 at 11 33 39 Sponge Token The No.1 Community Meme Coin

Co se týče této druhé verze, uživatelé se mohou těšit na vylepšení mechanismů, rychlé transakce, P2E hru a především pak staking držených tokenů, který jim může přivést zajímavé odměny a zhodnocení. Abyste mohli získat tokeny Sponge V2, je třeba využít mechanismu tzv. Stake-to-Bridge. Ten funguje následovně:

 • Uživatelé, kteří chtějí získat Sponge V2, nechají stakovat tokeny z první verze. To platí jak pro stávající držitele, tak i pro nové investory, kteří chtějí do projektu vstoupit.
 • Tokeny Sponge V1 mohou nakoupit buď na stránkách Sponge V2, nebo na burzách, na kterých jsou tyto tokeny uvedeny.
 • Následuje připojení peněženky k předprodeji na webové stránce Sponge. Stačí připojit kryptoměnovou peněženku, která podporuje ERC-20 tokeny.
 • Jako poslední krok je třeba stakovat tokeny z první verze, čímž získáte nárok na tokeny Sponge V2, které vám následně budou vypláceny jako odměny za samotný staking.

Takto funguje mechasnimus Stake-to-Bridge, který tvůrci projektu implementují do své druhé verze. Pro stávající uživatele tak znamená možnost, jak mohou hladce přestoupit z první do druhé verze – a to bez nutnosti provádět jakékoliv další transakce nebo své již držené tokeny prodávat.

Co se týče dalších služeb a produktů ekosystému Sponge, hráči se také mohou těšit na Play-to-Earn hru ze světa Sponge. O tomto titulu prozatím nejsou dostupné podrobnější informace, nicméně podobně jako jiné hry tohoto typu umožní hráčům získávat tokeny Sponge přímo hraním hry.

Tokenomika projektu nyní zahrnuje spuštění Bridge, odměny za staking, výdaje ve formě tokenů Sponge za marketing a herní vývoj nebo třeba likviditu na centralizované burzy. Uživatelé se podobně jako u první verze mohou nejpravděpodobněji těšit na zalistování tokenů Sponge V2 na burzy jako Binance, Kraken, KuCoin apod.

Screenshot 2024 01 03 at 14 41 59 Buy Sponge V2 100x Community Meme Token

Pokud vás Sponge V2 zaujal, můžete vstoupit na jeho webové stránky a o předprodeji a celém projektu si přečíst podrobnější informace v rámci publikovaného whitepaperu. Na stránkách lze také připojit kryptoměnovou k předprodeji a tokeny z první verze si nakoupit. Jakmile poté předprodej skončí, tokeny Sponge V2 získané ze stakingu se uživatelům převedou do jejich připojených peněženek.

Koupit sponge v2

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

3. Bitcoin Minetrix – Token cloudové těžby, který vám dá možnost těžit BTC prostřednictvím stakingu

Bitcoin Minetrix je nová cloudová těžební platforma, která je vytvořena na Ethereu. Můžete si koupit BTCMTX připojením své peněženky Metamask nebo jedné z podporovaných peněženek v rámci 10kolového předprodeje. K nákupu tokenů musíte mít alespoň 10 USD. Po zakoupení BTCMTX můžete tokeny stakovat, dokud nebude k dispozici hlavní funkce platformy. Mezitím prostřednictvím stakingu vyděláte ještě více BTCMTX.

1080x360 11

Cena každého tokenu je aktuálně 0,011 USD. Tato cena však bude postupně růst, jak se budeme přibližovat k zalistování Bitcoin Minetrix na kryptoměnových burzách. Mnozí analytici token řadí mezi velmi slibné kryptoměny s vyhlídkami na zvýšení hodnoty.

Užitečnost Bitcoin Minetrixu je ve stakingu tokenů, které si koupíte. Prostřednictvím funkce stake-to-mine vám platforma umožňuje uzamknout vaše tokeny s cílem získat pasivní příjem ve formě kreditů k těžbě, které lze spálit a vyměnit tak za těžební sílu v rámci cloudové těžby BTC, první a největší kryptoměny. Doposud to bylo možné pouze prostřednictvím složitých procesů, které vyžadují velké množství elektřiny a procesorů, které běží nepřetržitě a vydávají teplo a nepříjemné zvuky.

3

Celkový počet BTCMTX je 4 miliardy tokenů. Právě teď je ve fázi předprodeje k dispozici 1,4 miliardy BTCMTX, které si můžete koupit, než se oficiálně dostanou na trh. Tyto tokeny mají celkovou hodnotu 15,6 milionů dolarů. Zatím je nemůžete použít k těžbě, ale můžete si je ponechat a vydělávat další tokeny, dokud nezačne proces cloudové těžby BTC.

KOUPIT BITCOIN MINETRIX

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

4. Meme Kombat – Nový kryptoměnový projekt, který nabídne meme bitvy, sázení a aktivní komunitu

Jedna z nejlepších a zároveň velmi nadějných kryptoměn k nákupu, která vám může přinést obrovské zisky, je Meme Kombat. Je to jeden z nejinovativnějších počinů posledních let, který vám přináší vzrušující battle arénu, ve které mezi sebou budou bojovat avatary meme coinů.

stake 1536x548 1

Díky strategické tokenomické struktuře a jasně definovanému plánu nabízí MK několik klíčových výhod pro investory. Zpočátku MK slouží jako základní měna v aréně Meme Kombat a odemyká svět konkurenčních bitev poháněných technologií blockchain. Tento inovativní přístup poskytuje jedinečný herní zážitek, který odlišuje Meme Kombat od tradičních kryptoměn.

Užitečnost Meme Kombat přirozeně přesahuje battle arénu. Držitelé mohou stakovat své kryptoměny a získat pasivní příjem za jejich dlouhodobou podporu. Tento mechanismus stakingu bude vyhovovat jedincům s dlouhodobou investiční strategií, která účastníkům umožňuje těžit z vývoje projektu v průběhu času.

pasted image 0 11

Držitelé MK mají možnost zúčastnit se automatizovaných bitev mezi meme postavami v režimech PvP a PvG. Tyto bitvy ožívají díky pokročilé technologii umělé inteligence, která nabízí nepředvídatelný a vzrušující herní zážitek. Předprodej je již v plném proudu a můžete začít stakovat ihned po zakoupení MK. Aktuální APY činí 112 %. Cena každého tokenu je 1,667 dolarů s minimální investicí 5 dolarů.

KOUPIT MEME KOMBAT

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

5. Scotty AI – Nejslibnější kryptoměna, co se implementace umělé inteligence týče

Jedna z velice úspěšných a nejslibnějších kryptoměn, do kterých lze v současné době investovat, nese název Scotty AI. Tento projekt se zabývá vývojem platformy a ekosystému, který se sice řadí do kategorie meme projektů, ale na rozdíl od tradičních meme coinů jako dogecoin nebo shiba inu nabízí svým držitelům reálné produkty a využití. Pojďme si je nyní podrobněji představit.

nejslibnější kryptoměny_scotty ai

Jedním z hlavních produktů této stránky bude Scotty Chat s nativním chatbotem Scottym, který bude poháněn umělou inteligencí. V rámci tohoto chatu budou uživatelé moci Scottymu klást otázky na téma kryptoměnových dat, analýz nebo třeba statistik. Scotty však není omezený pouze na toto odvětví, ale dokáže vyhledávat a poskytovat odpovědi také na jakákoliv jiná témata. Vyzkoušet Scottyho bude možné v blízké době po přesunu do okna Scotty Chat a po kliknutí na tlačítko „Chatujte nyní”.

Chatbot Scotty však není tou jedinou platformou, kterou bude možné využívat. Dostupná v blízké době má být také směnárna kryptoměn a tokenů $SCOTTY, přes kterou bude možné provádět jednoduché a rychlé transakce. Uživatelům se taktéž zobrazí výše aktuálního gas poplatku, který je nutné pro zpracování transakce do blockchainu zaplatit. Výši gas poplatku bude možné také upravit dle svého uvážení. Ke směně za tokeny $SCOTTY budou zpočátku dostupné kryptoměny ETH a BNB.

Screenshot 2024 02 22 at 13 04 14 Scotty AI Top Crypto AI Platform

Atraktivní mechaniku představuje také staking tokenů $SCOTTY, který si lze aktivovat již při nákupu tokenů v předprodeji. Již od momentu nákupu je tak možné získávat odměny. Ty se vám budou postupně načítat na stránce se stakingem a jakmile poté předprodej skončí, bude je možné vybrat do své připojené peněženky. Bez té nelze do předprodeje jakkoliv vstoupit.

Cena $SCOTTY se aktuálně nachází na úrovni 0,00555 $ za kus. Tato cena je pevná pro aktuální fázi předprodeje, nicméně jakmile se přesuneme do další fáze, cena za token se automaticky zvýši. Investoři nebo držitelé této kryptoměny z prvních fází se tak již nyní mohou těšit z výrazného nárůstu hodnoty svých vlastněných tokenů. Pokud by vás tento inovativní projekt zaujal a do předprodeje byste se přáli zapojit, připojte svou peněženku a následně nakupte tokeny $SCOTTY za kryptoměnu ETH nebo USDT.

KOUPIT scotty ai

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

6. eTukTuk – Zbrusu nový projekt založený na ekosystému kryptoměny $TUK

Jako další nejslibnější kryptoměnu pro rok 2024 můžeme označit eTukTuk, který se zaměřuje na vývoj elektrických vozidel – tzv. tuk tuků, které jsou určené pro asijské státy jako Sri Lanka nebo Indie. Tato malá, nicméně hojně využívaná vozidla, jsou v těchto asijských zemích velice hojně využívána – snad dokonce více než klasické automobily. Projekt tak přináší do těchto regionů ekologicky šetrné elektrické tuk tuky, které mají řidičům usnadnit přepravu osob s nižšími náklady a zároveň ulehčit tamějšímu životnímu prostředí.

Jako jednu z největších výhod a vlastností tohoto projektu můžeme označit zaměření na lokální výrobu. To bude pro místní obyvatele a řidiče znamenat, že nabízená vozidla budou dostupnější – a to jak z nákupního, tak i cenového hlediska. Výrobní haly navíc otevřou nové pracovní pozice pro místní obyvatele, což opět podpoří ekonomiku v oblasti.

Společně s vozidly bude společnost budovat také nabíjecí stanice, které budou moci řidiči k dobíjení svých elektrických tuk tuků využívat. Jako platební jednotku se poté budou využívat tokeny $TUK, které fungují na Binance Smart Chainu. Díky tomu je možné uzavírat smart kontrakty a vytvářet digitální identity samotných řidičů či uživatelů.

Roadmapa eTukTuku
Roadmapa eTukTuku

Tokeny $TUK lze v současné době nakoupit v právě probíhajícím předprodeji, který se nachází na webových stránkách projektu. Stačí přejít na stránky eTukTuk a vybrat si některou z metod nákupu tokenů. K dispozici jsou především kryptoměny BNB a USDT, nicméně zájemci a potenciální investoři mohou využívat také plateb pomocí platebních karet, díky kterým si mohou zajistit tokeny $TUK bez nutnosti předchozího držení jedné z výše uvedených kryptoměn.

Velice přívětivou a atraktivní funkcí je také staking tokenů, který lze aktivovat již při jejich nákupu v předprodeji. V současné době lze očekávat roční výnos (APY) z vaší stakované částky ve výši až 350 %. Toto zhodnocení bude uživatelům připsáno v podobě extra tokenů $TUK, takže po skončení předprodeje se jim do jejich připojené peněženky připíší tokeny včetně těchto odměn.

Koupit etuktuk

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

7. Wall Street Memes – Král meme coinů s širokou podporou komunity

Už několik měsíců jsme svědky toho, že se na krypto trzích začala prosazovat se stále větší razancí kultura meme coinů. A Wall Street Memes se objevily na scéně se svým předprodejem, aby tomuto trendu daly další a neméně úspěšné pokračování. Jde o nový meme token, který by se bez nadsázky mohl stát králem mezi meme tokeny pro nadcházející sezonu.

 

WSM a Dogecoin

Wall Street Memes spustil se svým tokenem $WSM předprodej na konci května a už během první fáze předprodeje prokázal potenciál. Za první 3 dny do něj investoři vložili přes 900 tisíc dolarů – a není to překvapením, protože Wall Street Memes se může opřít o nebývale silnou komunitu, která se počítá až na milion příznivců. Dokládají to také statisíce followerů na Instagramu nebo Twitteru projektu.

WSM tokenomika

Tým Wall Street Memes na sebe dokázal upozornit již v roce 2021, kdy na OpenSea uvedl unikátní kolekci 10 tisíc NFT pod názvem Wall St Bulls. Investoři si ji dokázali rozebrat do 32 minut a tým tak získal 2,5 milionu dolarů. A zářnou budoucnost projektu předvídá i řada analytiků – už nyní se hovoří o nárůstu až 100x a tato nová meme mince všechny předpoklady pro to, aby se zařadila mezi kryptoměny s nejlepší budoucností. 

100 % z celkové zásoby 2 miliard tokenů $WSM chce tým dát k dispozici své komunitě, přičemž do předprodeje poputuje přesná polovina. Token začínal na 0,02500000 dolarech v první fázi, přičemž jeho cena progresivně poroste v dalších 29 předprodejních etapách.

Koupit Wall Street memes

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

8. Cosmos – Projekt, který má za cíl poskytnout rychlé a levné transakce v rámci Interchainu

Projekt Cosmos se řadí ke kryptoměnám, které se snaží vytvořit ekosystém, který předčí ty u standardních populárních kryptoměn jako Bitcoin apod. Cosmos se snaží poskytnout ekosystém propojených blockchainů k provádění transakcí, který bude rychlý, jednoduchý, levný a ekologický – na rozdíl od konsenzu proof of work.

Screenshot 2024 01 03 at 14 47 51 Cosmos The Internet of Blockchains

Někteří lidé v kryptoměnovém odvětví poukazují na míru roztříštěnosti samotných blockchainových sítí. Zmiňují, že jich sice existuje stovky, nicméně pouze malá část z nich spolu dokáže komunikovat. Cosmos má toto řešení umožni pomocí jednoho tzv. Interchainu. Projekt je tak často z tohoto důvodu popisován jako “Blockchain 3.0” – a jak jsme již zmínili, velkým cílem je zajistit, aby jeho infrastruktura byla jednoduchá na používání.

Další prioritu vývojářského týmu představuje škálovatelnost. Ta znamená, že za sekundu lze zpracovat podstatně více transakcí než u tradičnějších blockchainů, jako jsou Bitcoin a Ethereum. Pokud mají blockchainy někdy dosáhnout masového přijetí, budou muset být schopny zvládat poptávku stejně dobře jako stávající společnosti nebo webové stránky zpracovávající platby – nebo být samozřejmě ještě lepší.

Cena tokenů ATOM se v současné době pohybuje okolo hladiny 10 dolarů za token, přičemž jejich all-time high dosahuje hodnoty okolo 40 dolarů za token. Této cenové hladiny dosáhly tokeny v září roku 2021. Obchodovat a nakupovat je lze například na burzách Binance, Coinbase, Kraken, Bybit, KuCoin apod. V tomto momentě eviduje projekt Cosmos více než 249 aplikací či služeb, které jsou připojené k jeho Interchainu.

9. Polkadot – Jedna z nejslibnějších kryptoměn s open-source protokolem pro web 3.0

Polkadot představuje jeden z nejúspěšnějších a největších altcoinů na světě. Jedná se o open-source multichain protokol, který propojuje a zabezpečuje síť specializovaných blockchainů a usnadňuje přenos jakýchkoli dat nebo typů aktiv. Celý ekosystém Polkadot byl proto navržen tak, aby poskytl základ pro decentralizovaný internet blockchainů, známý také jako Web3.

Polkadot je známý pro vývoj svých parachainů (paralelních řetězců). Jako metaprotokol je Polkadot také schopen autonomně a bez použití forků (změn v kódu a parametrech softwaru sítě) aktualizovat svou vlastní kódovou základnu prostřednictvím on-chain governance podle rozhodování své komunity, která se skládá z držitelů tokenů DOT. Polkadot také poskytuje základ pro podporu decentralizovaného webu řízeného jeho uživateli a pro zjednodušení vytváření nových aplikací, institucí a služeb v tomto decentralizovaném prostředí.

Screenshot 2024 01 03 at 15 01 08 Polkadot Web3 Interoperability Decentralized Blockchain

Co se týče spotřeby energie, projekt využívá konsenzu nominovaného Proof of Stake. Díky tomu spotřebuje Polkadot ročně energii v hodnotě spotřeby cca 6,6 amerických domácností. Má tak nejnižší uhlíkovou stopu mezi protokoly proof-of-stake, které byly společně analyzovány v nedávném výzkumu.

Zabezpečení projektu poté tkví v samotném mechanismu NPoS (Nominated Proof of Stake), který jsme uvedli výše. V této síti se nacházejí validátoři a nominátoři. Nominátoři zajišťují validátory svými tokeny. Tyto stakované  tokeny zvyšují bezpečnost chainu tím, že kohokoliv, kdo by se nechtěl chovat podle pravidel a měl by v úmyslu v rámci tohoto ekosystému podvádět, to přijde nesmírně draho.

Síť má vysoce sofistikovaný systém správy řízený samotnými uživateli, v němž mají všichni držitelé tokenů právo hlasovat o tom, jakým způsobem bude celá síť řízena. Týmy si mohou správu blockchainu na Polkadotu přizpůsobit podle svých potřeb a vyvíjejících se podmínek. Nominátoři, validátoři a kolátoři plní různé povinnosti, aby pomohli zabezpečit a udržovat síť a vymýtit špatné chování.

V současné době dosahuje hodnota tokenu DOT ceny cca 7,5 dolaru. Podobně jako další velké altcoiny lze i tyto tokeny obchodovat na největších světových burzách nebo nakupovat na kryptoměnových směnárnách. Jako atraktivní možnost se zdá být také staking těchto tokenů, který vám může přinést do kapsy zajímavý pasivní příjem v podobě extra přísunu tokenů DOT.

10. ChainLink – Ekosystém poskytující síť pro smart kontrakty

Chainlink byl založen v roce 2017 a za dobu svého fungování se dokázal dostat mezi top dvacet největších altcoinů. Tento projekt představuje možnost uživatelům mezi sebou uzavírat propojené smart kontrakty. Prostřednictvím decentralizované oracle sítě umožňuje Chainlink blockchainům bezpečně komunikovat s externími datovými kanály, událostmi a platebními metodami, čímž poskytuje data pro úspěšné uzavírání smart kontraktů.

Screenshot 2024 01 06 at 15 37 08 Chainlink The Industry Standard Web3 Services Platform

Síť Chainlink je řízena rozsáhlou open-source komunitou poskytovatelů dat, provozovatelů uzlů, vývojářů smart kontraktů, výzkumníků, bezpečnostních auditorů a dalších. Společnost se zaměřuje na zajištění decentralizovanosti pro všechny provozovatele uzlů a samotné uživatele.

Mezi oblastmi, jak tento ekosystém mohou uživatelé používat, můžeme nalézt např. finanční služby, gaming, DeFi, kolekce NFT předmětů, pojišťovnictví apod. Finanční instituce se díky infrastruktuře ze strany ChainLinku mohou připojovat k blockchainu, na kterém mohou zajišťovat finanční transakce. To vše v rámci svých stávajících systémů.

Screenshot 2024 01 06 at 15 46 15 Blockchain Oracle Solutions for Monetizing Data Chainlink

Uživatelé nebo společnosti se mohou stát dvěma typy uživatelů – poskytovateli dat a provozovateli uzlu. V prvním případě mohou skrze Chainlink prodávat v rámci jejich stávající infrastruktury a systémů. Ve tom druhém pak se pak mohou stát tzv. provozovately uzlů. Ti tvoří páteř celé sítě Chainlink, jelikož provozují a udržují oracle infrastrukturu, která pomáhá zajistit, aby smart kontrakty v každém blockchainu měly zabezpečený přístup k datům nejvyšší kvality z reálného světa. Mezi společnostmi, které se k těmto provozovatelům řadí, můžeme zařadit například T-Mobile, Certus.One, LinkPool apod.

V současné době naleznete tokeny LINK na celé řadě burz a směnáren jako Binance, Coinbase Exchange, OKX, Uniswap apod. Jejich cena se pohybuje okolo 13 dolarů za kus, přičemž all-time high dosahovalo cenové hladiny cca 50 dolarů.

11. Helium – Decentralizovaná bezdrátová síť pro rychlou komunikaci mezi zařízeními

Síť Helium je decentralizovaná bezdrátová síť, která umožňuje zařízením kdekoli na světě se bezdrátově připojit k internetu a geolokačně se lokalizovat. To lze provést bez toho, aniž by bylo nutné je připojovat k internetu pomocí energeticky náročného satelitního lokalizačnho hardwaru nebo drahých mobilních tarifů. Napájení sítě Helium představuje blockchain s nativním tokenem HNT. Zavedením blockchainu přinášejí tvůrci decentralizaci do odvětví, které je v současné době kontrolováno zejména monopoly.

Cílem společnosti Helium je zlepšit komunikační schopnosti bezdrátových zařízení v rámci tzv. internetu věcí (IoT). V roce 2013 byla infrastruktura kolem tohoto internetu věcí teprve ve svých začátcích, ale vývojáři chtěli do své nabídky přidat prvek decentralizace.

Screenshot 2024 01 06 at 15 52 25 Helium – Introducing The Peoples Network e1704536604915

Síť Helium je rozsáhlý bezdrátový síťový systém, blockchain a protokolový token. Blockchain běží na novém konsensuálním protokolu, který se nazývá Helium Consensus Protocol, a na novém druhu mechasnismu Proof of Coverage, tedy důkaz o pokrytí.

Účastníci sítě si mohou zakoupit tzv. hotspoty – kombinaci bezdrátové brány a těžaře (nebo si postaví svůj vlastní). Každý hotspot poskytuje pokrytí sítě v určitém okruhu a také těží nativní token Helium s názvem HNT. Připojená zařízení jsou poté hardwarem, který obsahuje rádiový čip a firmware kompatibilní s WHIP. Jednotlivá zařízení pak utrácejí tokeny HNT, aby mohla odesílat data na internet nebo je z něho přijímat. Pokud jste v tomto ekosystému těžaři, pak získáváte tokeny za poskytování bezdrátového síťového pokrytí.

Tokeny HNT se nyní pohybují okolo cenové hladiny 5 dolarů za token a je možné je obchodovat na platformách Coinbase, Gate.io, KuCoin či Bybit.

12. Sei – V současné době nejrychlejší blockchain postavený na první vrstvě

Sei fungující na Proof-of-Stake konsenzu představuje dle slov svých tvůrců nejrychlejší blockchain na 1. vrstvě, který má podle všeho sloužit masové adopci a uživatelům z celého světa. K dispozici by měly být dle zveřejněných dat transakce, které se provedou již za 380 milisekund. Tato síť by také měla být schopná zvládnout až 20 000 transakcí za sekundu. Není tak divu, že aktuální testnet zkouší více než 4 milionů uživatelů, kteří provedli již více než 100 milionů transakcí.

Screenshot 2024 01 06 at 16 19 23 Sei

Celá síť by měla být zabezpečena nejvíce uznávanými institucemi a validátory v oblasti zabezpečení. Tvůrci se zaměřují především na škálovatelnost celé sítě, která předbíhá v současné době největších kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum či Solana.

V rámci ekoystému Sei lze podobně jako u výše zmíněné kryptoměny zastávat dvě role – uživatelé se mohou stát buď provozovateli uzlu, nebo validátory transakcí. V případě ověřování transakcí pak nechají stakovat své držené tokeny, přičemž když transakci úspěšně ověří, získají odměnu. Pokud se však nebudou chovat dle pravidel, o svou uzamknutou částku (stakovanou částku) mohou kompletně přijít.

V současné době se cena tokenů SEI pohybuje okolo 0,66 dolaru za kus. Obchodovat je poté mohou uživatelé skrze Binance, HTX, Coinbase nebo třeba Bybit, podobně jako výše uvedené kryptoměny.

13. Internet Computer – Blockchain, který poskytuje aplikacím na webu 3.0 fungovat stoprocentně on-chain

Internet Computer blockchain zahrnuje výrazné přehodnocení designu blockchainu, které je podpořeno inovacemi v oblasti kryptografie. Poskytuje první “světový počítačový” blockchain, který lze použít k vytvoření téměř jakéhokoli online systému nebo služby, včetně náročných webových sociálních médií. To lze provést bez toho, aniž by bylo nutné využívat tradiční IT jako například služby cloudového computingu. Tento blockchain totiž může sám o sobě umožnit úplnou end-to-end decentralizaci.

Screenshot 2024 01 06 at 16 34 31 Home Internet Computer

Internet, který dnes propojuje téměř všechny a všechno, funguje na síti speciálních zařízení zvaných routery. Některé z nich, jako například Wi-Fi routery, jsou instalovány v domácnostech, zatímco jiné, které propojují například celé státy, jsou velmi specializované a drahé. Internet Computer blockchain běží na síti speciálních výpočetních zařízení zvaných “node machines” (uzlová zařízení), které jsou postaveny podle různých standardů.

V současné době je většina blokových řetězců typu Proof-of-Stake hostována uzly validátorů, což jsou softwarové instance, které často fungují na cloudových výpočetních službách. Internet Computer tímto způsobem hostovat nelze. Běží výhradně na oddělné síti vyhrazených uzlových zařízení, které jsou instalovány v nezávislých datových centrech nezávislými “poskytovateli uzlů” (node providers).

Tato uzlová zařízení se navzájem propojují pomocí protokolu Internet Computer Protocol neboli ICP, od něhož je odvozen i název tokenu. Nejlepší název pro popis mechanismu této blockchainové sítě se nazývá “Proof-of-Useful-Work”. Síť má řídicí systém zvaný NNS, který může seřezat (“vyřadit”) uzlové stroje, které nedokážou produkovat dostatek bloků a držet krok s ostatními. Tento inovativní mechanismus jsme prozatím neměli možnost vyzkoušet, tudíž již v současné době jsme zvědaví, jak si celý tento ekosystém bude vést v porovnání s ostatními kryptoměnami a jejich blockchainy.

Tokeny ICP lze nakupovat na nějvětších světových burzách a jejich cena se nyní pohybuje okolo 12,13 dolarů.

14. Solana – Velký konkurent Etherea

Jedním z velkých konkurentů Etherea je Solana, což je decentralizovaný blockchain vrstvy 1, který je vysoce škálovatelný s 50 000 transakcemi za sekundu. Bohužel se stále potýká s problémy, která v konečném důsledku vedly k řadě výpadkům. Navzdory tomu však získává i hojnou podporu. Například obchodní síť Pyth, která je podporována institucionálními obchodními domy v New Yorku a Chicagu, je prozatím asi tím největším úspěchem tohoto projektu. Nativním tokenem projektu je token SOL.

15. Polygon – Blockchain druhé vrstvy na Ethereu

Problém nedostatečné škálovatelnosti Etherea v jeho současné podobě řeší Polygon, který právě k tomuto účelu byl navržen. Jádrem je skládací modulární systému, který ho dělá vysoce flexibilní. Díky tomu se také jeho Polygon SDK stal velmi oblíbený u vývojářů blockchainu.

Jde o řešení vrstvy 2, které stálo za zrodem infrastruktury, jako je Plasma, zkRollups, Optimistic Rollups nebo Validium, stejně jako sidechainy, jako je platforma Matic s nativním tokenem MATIC. Po zprávách o spolupráci s Disney se Polygon může jistě zařadit mezi jedny z nejslibnějších kryptoměn roku 2024.

KOUPIT POLYGON

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

16. Avalanche – Základní vrstva DeFi a podnikového blockchainu

Další platformou sloužící pro spouštění aplikací DeFi a nasazení podnikových blockchainů v prostředí interoperability s ohledem na škálovatelnost, je platforma Avalanche.

Díky svému komponovatelnému přístupu k vytváření aplikací a vlastních blockchainů se mohou vývojáři Avalanche dostat relativně rychle do tempa. Protokol zaznamenal v roce 2021 velký úspěch, když se dostal do TOP 10 kryptoměn dle kapitalizace.

Nativní token AVAX sice začátkem roku 2023 měl malou korekci ovšem i tak ho investoři považují za jednu z nejslibnějších kryptoměn z dlouhodobého hlediska.

17. NEAR protokol – Využití škálového shardingu k řešení propustnosti sítě

NEAR využívá mechanismus konsenzu Proof-of-Stake. Ten se vyznačuje architekturou sharding pro škálování propustnosti transakcí. Sharding tak může být systém, jenž rozděluje blockchain na samostatné, ale stále propojené časti, čímž se zvýší efektivita zpracování transakcí.

Podle NEAR je PoS sharding mimořádný v tom, že se může “lineárně škálovat s počtem fragmentů, díky čemuž tak má schopnost uspokojit poptávku po transakcích, jelikož čím dál více lidí začíná používat NEAR”. Pokud investor drží nativní token NEAR delší dobu, může z toho získat nějaký úrok.

18. Fantom – Blockchain 1. vrstvy

Dalším blockchainem vrstvy 1 je Fantom, kterému se zatím však nedostalo takové pozornosti jako Solana. Fantom využívá jedinou konsenzuální vrstvu k podpoře několika řetězců provádění. Cílem celého projektu je tak vytvoření ekosystému prováděcích vrstev, které budou zaměřené na uspokojování mnoha případů použití a zároveň i budou umožňovat škálovatelné a levné transakce na novém protokolu Fantom – Lachesis. Nativním tokenem projektu je token FTM.

19. Binance Coin – Token jedné z největších burz dle denního objemu na světě

Binance Coin je nativním tokenem online burzy Binance. Celé to začalo myšlenkou nabídnout uživatelům burzy levné poplatky za obchodování, z čehož se postupem času stala z Binance největší kryptoměnová burza na světě. Jde tak o burzu, která kromě toho také spustila Binance Smart Chain a token Smart Chain, což je jiná verze tokenu BNB. Binance Smart Chain je v současné době velmi rychle rostoucí prostředí pro decentralizované aplikace.

20. Decentraland – Průkopník metaverse a NFT

Decentralizovaná platforma pro 3D virtuální realitu bez potřeby brýlí pro VR to je Decentraland, který je postaven na blockchainu Ethereum.

Platforma Decentraland nabízí svým uživatelům možnost převzít vlastnictví digitálních pozemků, které si koupí pomocí tokenů LAND, jenž si zakoupili prostřednictvím nativního tokenu MANA. Uživatelé využívají technologii nezaměnitelných tokenů k vytváření vlastního jedinečného prostředí ve virtuálním světě. Svět metaverse v posledních měsících začal lákat stále více lidí, kteří do něho utíkají z reálného světa s vidinou vytvoření si vlastního bezpečného místa.

KOUPIT DECENTRALAND

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

Jak jsme vytvořili seznam na téma nejslibnější kryptoměny

Při výběru a hodnocení těch nejslibnějších kryptoměn pro rok 2024, jsem vycházeli z určitých faktorů a metodologie, které si níže vysvětlíme.

Měření volatility cen kryptoměn

Když investoři kupují určitou kryptoměnu, měli by zároveň s tím i vědět, jak měřit riziko. První metrikou je tedy volatilita cen. V případě, že je cena náchylná k nepravidelnému kolísání, tak to může pro investora znamenat i větší riziko. A právě u kryptoměn je volatilita ceny velmi vysoká na rozdíl od relativně klidného prostředí akciových trhů. To na začátku může mnohé investory vylekat ovšem s postupem času, až si investor dané kryptoměny “osahá”, zjistí, že to tak děsivé zas není. V delším časovém horizontu totiž vyniká řada zajímavých kryptoměn, z nichž jsme si některé ty nejslibnější kryptoměny recenzovali výše.

Použití Sharpe Ratio k analýze krypto aktiv

Abychom mohli změřit, jakého výnosu bylo historicky dosaženo pro danou výši rizika, tak použijeme finanční metriku Sharpeho poměr. Samozřejmě, že stejně jako ostatní finanční metriky, tak ani Sharpeho poměr neumí předpovídat budoucnost, ale může nám posloužit jako užitečný nástroj pro srovnání mezi různými coiny a mezi kryptoměnami jako celkem a jinými třídami aktiv.

Pokud jde o budoucí výnosy, zacházejme s kryptoměnami jako s jinými technologickými start-upy

Hodně krypto projektů má mnoho společných rysů s technologickými akciemi nové společnosti, která se také snaží stále budovat svůj produkt a co nejvíce proniknout na daný trh. V současné době stále více investorů už začalo pohlížet na krypto svět a technologické akcie jako na dvě dosti si podobné oblasti. Jedním z příkladů je například to, že když se daří Nasdaq, tak se zároveň daří i kryptoměnám.

Pokud bychom krypto projekty však analyzovali z jiného hlediska, než jak tomu je u technologických akcií, tak poté jsou klíčové jejich vyhlídky na zajištění budoucího tržního podílu na daných adresných trzích a samozřejmě technologie. Proto jsem do výběru výše zahrnuli i blockchainy, které řeší problém škálování – viz Solana, ty, jenž generují zisky – viz burzovní token BNB a v neposlední řady i takové, které dobře využívají speciální vlastnosti blockchainové technologie, jako je Lucky Block.

Jaké je tedy Sharpe Ratio?

Sharpeho poměr je měřítkem výnosů upravených o riziko. Tento poměr vynalezl nositel Nobelovy ceny za ekonomii William Sharpe. Sharpeho poměr analyzuje výnosy na základě míry rizika, které bylo podstoupeno k dosažení daného výnosu. Předpokládá tedy, že těmi nejlepšími aktivy jsou ta, která kombinují nižší riziko s vysokými výnosy.

Například kryptoanalytik Willi Woo ukázal pomocí své verze Sharpeho poměru, že nejstarší ze všech krypto aktiv, Bitcoin, poráží všechna aktiva, a to včetně akcií a státních dluhopisů. Je to jasná ukázka toho, že investování nejen do Bitcoinu, ale do všech kryptoměn není ve skutečnosti až tak riskantní.

obr

Poměr ostrosti = ( Rp – Rf) / σp

p Konkrétní portfolio finančních aktiv
Rp Očekávaný výnos z portfolia
Rf Bezriziková míra návratnosti
sp Riziko portfolia – rozptyl (sigma) je vyjádřen jako směrodatná odchylka výnosů

Níže jsme seřadili ty nejlepší krypta, která prošla screenerem, s Sharpeho poměrem za tři roky. Dobrý Sharpeho poměr je 1,00 a vyšší. Za velmi dobrý je pak považován Sharpeho poměr 2,00 a vyšší.

Závěr

Pro snížení rizika je dobré, aby investor měl stále diverzifikované své portfolio. V tomto přehledu jsme si představili nejslibnější kryptoměny. Nejdříve to byly ty nové kryptoměny, které procházejí nebo před nedávnem prošly úspěšným předprodejem a poté jsme navázali na již více tradiční krypto aktiva.

Z našeho pohledu je jednou z nejslibnějších kryptoměn meme coin SMOG, který přichází s revoluční myšlenkou kvalifikace v největším airdropu na SOL všech dob prostřednictvím plnění komunitních úkolů na externí platformě. Výhodou jsou také odměny ze stakingu.

KOUPIT SMOG

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

Nejčastější dotazy

Co dělá kryptoměnový projekt slibným?

Jaká je v letošním roce ta nejslibnější kryptoměna?

Jak investovat do slibných kryptoměn?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.