Friday, September 22, 2023

Nejslibnější kryptoměny v roce 2023– top 20

Mnoho investorů přemýšlí o tom, jakým způsobem nejlépe vyhodnotit, do kterých kryptoměnových aktivit by měli investovat své finanční prostředky, které by se jim v díky tomuto kroku v následujících týdnech a měsících dobře zhodnotily. Pro většinu investorů se tak může jednat o velkou výzvu, hlavně když k této investici se snaží přistupovat z hlediska poměru RRR (tj. poměr rizika vůči zisku). RRR je ukazatel sledující poměr mezi riskovanou částkou a možným ziskem. Čím je RRR vyšší, tím je investiční příležitost vyšší.

I přestože jsou kryptoměny velmi riziková aktiva, tak mají ovšem velmi vysoký potenciál růstu, což je dělá mezi investory stále oblíbenější. A právě pro ty investory, kteří stále ještě váhají, do jakých kryptoměn by mohli v současné době investovat, jsme připravili tento článek na téma nejslibnější kryptoměny, ve které si představíme několik těch nejzajímavějších digitálních aktiv pro investování.

Nejslibnější kryptoměny – Top 24 aktiv

 1. Wall Street Memes – Král meme coinů s širokou podporou komunity
 2. Bitcoin BSCSlibný token, který představuje novodobý Bitcoin s možností stakingu
 3. Evil Pepe Coin – Nový meme coin apelující na temnou stránku investorů
 4. BTC20 – Token nabízející výhody Bitcoinu s technologií Etherea
 5. AiDoge – Nejslibnější meme-to-earn kryptoměna ke koupi
 6. Launchpad XYZ – Blockchainová platforma All-in-One
 7. Chimpzee – Eco-friendly coin bojující za lepší životní prostředí
 8. Ecoterra – Inovativní projekt odměňující uživatele za recyklaci
 9. yPredict – Platforma využívající Al k předpovídání cen
 10. Copium – Virální meme coin s nabídkou unikátních NFT airdropů
 11. Love Hate Inu – Nejslibnější kryptoměna na bázi vote-to-earn ke koupi v předprodeji
 12. Calvaria – Nová fantasy bojová karetní hra využívající blockchain
 13. Dash 2 Trade – Kryptoměna nejen pro obchodníky
 14. Tamadoge – Token dostupný na kryptoměnové burze OKX
 15. Battle Infinity – Slibná metaverse hra se silným marketingem
 16. Lucky Block – Jedna z nejlepších soutěžních platforem
 17. Solana – Velký konkurent Etherea
 18. Polygon – Blockchain druhé vrstvy na Ethereu
 19. Avalanche – Základní vrstva DeFi a podnikového blockchainu
 20. NEAR protokol – Využití škálového shardingu k řešení propustnosti sítě
 21. Fantom – Blockchain 1. vrstvy
 22. Binance Coin – Token jedné z největších burz dle denního objemu na světě
 23. Decentraland – Průkopník metaverse a NFT

KUPTE SI NEJSLIBNĚJŠÍ KRYPTOMĚNU ROKU 2023

Nejslibnější kryptoměny více zblízka

Mezi ty neslibnější kryptoměny pro rok 2023 jsme se snažili zařadit hlavně nové krypto projekty s vysokým potenciálem, které jsou buď aktuálně v předprodeji nebo se již brzy spustí. Tento výběr byl učiněn hlavně z toho důvodu, protože investování do kryptoměn za nízkou cenu, je minimálně pro investorovo portfolio zajímavým oživením, které v následujících týdnech či měsícům mu může však přinést i vysoké zhodnocení jeho investice. Nakupuje nízko, prodává vysoko.

Problémem některých investorů je i tzv. FOMO (strach, že někdo využije příležitosti a já ne), díky kterému investuje do sice trendy aktiv, avšak s koupí na vrcholu býčího cyklu daného aktiva, na místo toho, aby si raději udělal pečlivý průzkum soukromého prodeje či předprodeje.

1. Wall Street Memes – Král meme coinů s širokou podporou komunity

Už několik měsíců jsme svědky toho, že se na krypto trzích začala prosazovat se stále větší razancí kultura meme coinů. A Wall Street Memes se objevily na scéně se svým předprodejem, aby tomuto trendu daly další a neméně úspěšné pokračování. Jde o nový meme token, který by se bez nadsázky mohl stát králem mezi meme tokeny pro nadcházející sezonu.

 

WSM a Dogecoin

Wall Street Memes spustil se svým tokenem $WSM předprodej na konci května a už během první fáze předprodeje prokázal potenciál. Za první 3 dny do něj investoři vložili přes 900 tisíc dolarů – a není to překvapením, protože Wall Street Memes se může opřít o nebývale silnou komunitu, která se počítá až na milion příznivců. Dokládají to také statisíce followerů na Instagramu nebo Twitteru projektu.

WSM tokenomika

Tým Wall Street Memes na sebe dokázal upozornit již v roce 2021, kdy na OpenSea uvedl unikátní kolekci 10 tisíc NFT pod názvem Wall St Bulls. Investoři si ji dokázali rozebrat do 32 minut a tým tak získal 2,5 milionu dolarů. A zářnou budoucnost projektu předvídá i řada analytiků – už nyní se hovoří o nárůstu až 100x a tato nová meme mince všechny předpoklady pro to, aby se zařadila mezi kryptoměny s nejlepší budoucností. 

100 % z celkové zásoby 2 miliard tokenů $WSM chce tým dát k dispozici své komunitě, přičemž do předprodeje poputuje přesná polovina. Token začínal na 0,02500000 dolarech v první fázi, přičemž jeho cena progresivně poroste v dalších 29 předprodejních etapách.

Koupit Wall Street memes

2. Bitcoin BSC – Slibný token, který představuje novodobý Bitcoin s možností stakingu

Nový slibný token typu BEP-20 s názvem Bitcoin BSC, který je pojmenován podle první kryptoměny, je nejnovějším horkým tokenem, který se nyní objevil na trhu. Blockchain Binance Smart Chain, na kterém nativní token BTCBSC běží, představuje skvělou alternativu blockchainu pro novodobý Bitcoin. Ve snaze zachytit okamžik z dubna 2013 krátce předtím, než Bitcoin dosáhl rovnosti s americkým dolarem a už se nikdy neohlédl zpět, si významně vypůjčuje z historie kryptoměny.

Z tohoto důvodu se token BTCBSC prodává během předprodeje, který začal teprve před několika dny, za 0,99 USD. Nyní se na něm vybralo více než 160 000 dolarů a rychle se blíží cílové částce předprodeje ve výši 3,9 milionu dolarů. Vývojáři vzdali další hold Bitcoinu tím, že do předprodeje vyčlenili 6 125 000 tokenů, což odpovídá celkovému množství této kryptoměny v dubnu 2013.

Bitcoin BSC

Skutečnost, že Bitcoin BSC nepoužívá metodu těžby, mu dává zjevnou výhodu oproti jeho známému předchůdci. Místo toho využívá sázky jako způsob odměňování svých investorů. Držitelům, kteří každých deset minut stakují své tokeny, se rozdělí 69 % zbývající nabídky, která nyní činí více než 14 milionů tokenů. To je jeden z důvodů, proč jsou předpovědi ceny BTCBSC tak optimistické, protože to bude jednotlivce motivovat k tomu, aby své tokeny dlouhodobě drželi.

Investoři mají nyní šanci koupit tokeny BTCBSC prostřednictvím probíhajícího předprodeje. Před investicí si však nezapomeňte prostudovat roadmapu a whitepaper. Aby vám nic neuteklo, přidejte se také na sociální sítě projektu.

Koupit bitcoin bsc

3. Evil Pepe Coin – Nový meme coin apelující na temnou stránku investorů

Evil Pepe Coin je nový PePe se zlým konceptem nabádání investorů, aby se přizpůsobili jejich vnitřnímu temnému hlasu. Původní nám známý Pepe Coin byl již úspěšně uveden na top burzách. Mnozí analytici očekávají, že EVILPEPE dosáhne podobných výsledků.

Původní PEPE byl začátkem tohoto roku v centru memecoinové horečky a investorům generoval obrovské výnosy. Evil Pepe Coin se také snaží dosáhnout takových výsledků zaměřením na komunitu. Roadmapa projektu se skládá tří fází a v poslední fázi je cílem týmu dosáhnout tržní kapitalizace 100 milionů dolarů.

1

 

EVILPEPE, stejně jako PEPE, je komunitní meme coin bez případu použití. Představuje však koncept špatnosti, který u stávajících meme coinů nebyl vidět, a zaujímá nový přístup k investorům. Zároveň chce reprodukovat úspěch Pepe Coinu nebo Dogecoinu, které také uspěly bez speciálních utilit.

Zajímavé je, že na rozdíl od hravého konceptu poslechnout svůj vnitřní hlas, vývojový tým uznává rizika investování do meme coinu a doporučuje, abyste nakupovali opatrně. Podle whitepaperu projektu se před nákupem tohoto tokenu doporučuje provést vlastní průzkum.

Celková nabídka tokenů EVILPEPE se skládá z 6 660 000 000 kusů, zajímavé je, že 90 % z nich je poskytnuto v předprodeji. Předprodej se skládá pouze z 1 fáze a cena zůstává na 0,000333 USD. Zbývajících 10% tokenů bude bude uzamčeno v poolu likvidity po dobu jednoho měsíce po zalistování. Díky tomu se nemusíte vůbec bát rug pullu nebo výprodeje ihned po uvedení na burze.

Koupit Evil Pepe Coin

4. BTC20 – Token nabízející výhody Bitcoinu s technologií Etherea

Bitcoin je známý tím, že je dnes největší kryptoměnou, ale ve skutečnosti byly jeho začátky poměrně skromné. V důsledku toho si mnoho lidí alespoň jednou pomyslelo, kdyby se mohli vrátit do minulosti a  investovat do Bitcoinu. Zde vstupuje do hry BTC20. Tato kryptoměna je nový token ERC-20, který kopíruje začátky BTC.

BTC20, stejně jako Bitcoin, má celkovou zásobu 21 milionů a v současné době prodává 6,05 milionu tokenů za pouhý 1 dolar v předprodeji. To je přímý odkaz na cenu a cirkulující nabídku Bitcoinu z dubna 2011. Díky tomu projekt v investorech vyvolá nostalgii po minulosti a zároveň poskytuje nové investiční příležitosti. Existují však některé klíčové rozdíly.

1 1

Na rozdíl od Bitcoinu, BTC20 přijímá konsenzus proof-of-stake. Proto tento coin podporuje staking, díky kterému držitelé získávají pasivní příjem. Samozřejmě je možné získat více odměn v závislosti na stakované částce.

14,95 milionu tokenů bude vloženo do stakingového smart kontraktu a tyto odměny se budou uvolňovat za každý potvrzený blok po dobu 120 let podle plánu uvolňování BTC. Díky této struktuře bude mít token BTC20 dlouhodobou stabilitu.

Může se také pochlubit uživatelskou přívětivostí jedinečnou pro tokeny ERC20. Díky tomu lze BTC20 snadno integrovat s různými peněženkami a dApps. To, že se podobá Bitcoinu, samozřejmě nezaručuje úspěch. Proto vám doporučujeme provést dostatečný průzkum.

Koupit BTC20

5. AiDoge – Nejslibnější meme-to-earn kryptoměna ke koupi

AiDoge je projekt, který kombinuje sektor memů a umělé inteligence (AI). Přestože na krypto trhu existují další podobné projekty, AiDoge vyniká svou užitečností a inovací. Projekt AiDoge plánuje vyvinout jedinečnou a inovativní platformu pro generování memů. Tato platforma je poháněna nejmodernějším algoritmem umělé inteligence. Uživatelé jednoduše odešlou pokyny/žádosti o mem související s určitými událostmi a platforma vygeneruje relevantní a aktuální mem.

Kromě toho může uživatel, pokud si to přeje, vyvinout novou verzi již  vytvořeného memu, optimalizovat jej nebo upravit. Může také mintovat NFT ze stejného produktu a dát mu identitu na blockchainu. Tento nástroj se snadno používá a umožňuje každému uživateli platformy generovat memy bez starostí.

Screenshot 2023 04 26 at 11.20.33

Ekosystém AiDoge je založen na blockchainu Ethereum. Jeho nativní token je Ai. Držitelé jej mohou stakovat a získat různé odměny podle množství stakovaných tokenů. Mohou to být kredity na používání platformy, přístup k široké škále funkcí na platformě AiDoge nebo dokonce hlasovací práva v otázkách vývoje projektu.

Přístup k platformě AiDoge k vytváření memů zahrnuje nákup kreditů. Každý vygenerovaný mem má za následek odečtení určitého počtu kreditů ze zůstatku uživatele. Nákup kreditů AiDoge vyžaduje použití Ai. Jinými slovy, token Ai má aplikace v reálném světě. Nejen jako platební měna, ale také jako investiční nástroj.

Koupit aidoge

6. Launchpad XYZ – Blockchainová platforma All-in-One

Revoluční krypto projekt Launchpad XYZ pracuje na vývoji komplexního Web3 centra založeného na blockchainu, jehož cílem bude poskytnout uživatelům nástroje potřebné k prozkoumávání, obchodování a investování do různých digitálních aktiv. To zahrnuje jak NFT, frakční aktiva, pomocné tokeny, tak i Web3 předprodeje prostřednictvím decentralizované burzy platformy.

Platforma vzbudila velký zájem obchodníků s kryptoměnami a investorů díky svému potenciálu poskytnout jim prostředky k identifikaci slibných Web3 aktiv a dostat se tak k těm nejvýhodnějším a ziskovějším nabídkám včas. Ekosystém Launchpad XYZ bude také integrovat předprodejní analýzu, která uživatelům nabídne další zabezpečení.

Launchpad IIII

Kromě poskytování obchodních a investičních zdrojů bude Launchpad XYZ obsahovat také vzdělávací složku, která povede nováčky v krypto světě a pomůže jim v jejich začátcích se lépe orientovat na trhu. Navíc dále slibuje, že všem svým uživatelům nabídne i pohled na efektivní generování výnosů v prostředí Web3. To však zdaleka není vše. Launchpad XYZ také vyvíjí bránu do metaverse a Web3 hraní prostřednictvím své metaverse knihovny a Web3 gaming hub. Platforma, která usnadňuje přímou kontrolu nad krypto aktivy, dále zahrnuje Web3 peněženku, která uživatelům umožňuje okamžitou kontrolu nad jejich kryptoměnami.

Nativním tokenem projektu je token LPX, který hraje klíčovou roli v ekonomické struktuře ekosystému. Držitelé tokenu LPX, kteří z stakují alespoň 10 000 tokenů, získají přístup k řadě výhod, a to včetně slev na poplatky, slev pro partnery a přístupu k seznamům povolených mints NFT, předprodejům, uvedení beta Play-to-Earn her či k odznakům prestiže komunity.

Koupit Launchpad XYZ

7. Chimpzee – Eco-friendly coin bojující za lepší životní prostředí

Chimpzee je nejnovější krypto projekt, který by rád motivoval a také upozornil širokou veřejnost na dění okolo životního prostředí. Projekt se zabývá jak zlepšováním životního prostředí, tak i ochranou volně žijících zvířat před pytláky a odlesňováním jejich přirozeného prostředí.

Projekt je nové hnutí, které účastníkům umožňuje vydělávat si formou pasivního příjmu a zároveň i zachraňovat zvířata a bojovat proti změně klimatu tím, že přispívá organizacím, které pomáhají bojovat proti odlesňování a pomáhají ohroženým druhům.

Chimpzee I

Chimpzee je jedním z mála projektů využívajících Web3 k pozitivní změně ve světě, který spolu s tím poskytuje svým uživatelům i možnost pasivního příjmu. Smyslem projektu je využití technologie Web3 k pomoci světu tím, že se budou zachraňovat zvířata a životní prostředí tak, že se aktivně bude přispívat charitativním organizacím, které se touto problematikou zabývají. Vzhledem k tomu, že se změna klimatu každou dekádu zvyšuje o 0,08 stupně Celsia, tak naše životní prostředí už déle nemůže čekat a je zapotřebí učinit okamžitá opatření k řešení současného stavu ohrožených druhů zvířat v důsledku odlesňování jejich přirozeného prostředí a pytláctví.

Chimpzee se soustředí kolem fiktivní postavy jménem Max Chimpzeeski, což je brilantní vědec se zlatým srdcem zrozený v hlubinách africké džungle. Max viděl devastaci odlesňování na vlastní kůži a využívá svou inteligenci a vášeň pro přírodu k vytvoření zbraně, která pomůže postavit se silám odlesňování. Po letech úsilí Max zrodil šimpanze, bytost nesrovnatelné síly a moudrosti, která je napůl opicí a napůl stroj.

Nyní Chimpzee pokračuje v boji za planetu tím, že nasazuje sílu Web3 a technologie blockchain k vytvoření ekosystému Chimpzee, což lidem umožňuje, aby něco změnili. Pokud mají investoři zájem pomáhat v boji proti změně klimatu a rovněž si i vydělávat formou pasivního příjmu, tak je Chimpzee bezpochyby projekt, který stojí za pozornost.

Koupit Chimpzee

8. Ecoterra – Inovativní projekt odměňující uživatele za recyklaci

Na trh přišla nová ekologická platforma. Do Ecoterry byste měli investovat, pokud chcete pomoci předejít ničivým účinkům způsobujících klimatické změny, a to díky nikdy neviděnému obchodnímu modelu. Jednou z klíčových částí ekosystému je aplikace Recycle-to-Earn, díky které můžete těžit z třídění a recyklace odpadu.

Jedním z cílů projektu je demokratizovat trh s odpady. Výrobci a spotřebitelé musí za svůj odpad platit, zatímco odpadový průmysl ho prodává a vydělává na něm několikanásobně více. To se s Ecoterra mění, protože za svůj odpad můžete získat tokeny ECOTERRA. Další součástí ekosystému je profil dopadu, uživatelé mohou sledovat své skóre dopadu a firmy ho mohou použít ke svému marketingu.

FsycFlGX0AAuusc

Proces odměňování funguje prostřednictvím reverzních prodejních automatů, ve kterých lze recyklovat plast, sklo a hliník, naskenováním čárového kódu do aplikace. Tyto tokeny lze držet, obchodovat s nimi nebo je lze utratit za ekologicky uvědomělé aktivity, jako je čištění moří, pláží nebo můžete podporovat projekty v oblasti obnovitelné energie.

Když už jsme u zelené energie, Ecoterra také odměňuje odběr čisté energie po naskenováním účtu za elektřinu. Dalšími důležitými součástmi ekosystému jsou tržiště pro recyklované materiály, které se specializuje na firmy a jednotlivce hledající odběr recyklovaného materiálu ve velkém, a tržiště s tokenizovanými emisními povolenkami.

KOUPIT ECOTERRA

9. yPredict – Platforma využívající Al k předpovídání cen

Umělá inteligence se každým dnem zlepšuje a lidé ji proto začínají využívat stále více. Nejinak je tomu i u platformy pro výzkum kryptoměn yPredict, která je rovněž poháněná umělou inteligencí.

Platforma je ke všemu i podpořená svými špičkovými obchodními schopnostmi řízenými umělou inteligencí a nástroji pro průzkum trhu. Toho si všimli již i investoři a uživatelé, kteří neváhali a okamžitě se zapojili do předprodeje yPredict. Tento obrovský zájem tak signalizuje potenciální posun ve způsobu obchodování s kryptoměnami.

yPredict III

Jak technologie AI získává v obchodování na síle, platforma yPredict a její nativní token YPRED přitáhly značnou pozornost analytiků a pozorovatelů trhu. Platforma yPredict je totiž vyvíjena těmi z nejlepšími vývojáři AI a kvanty s cílem poskytnout účastníkům trhu jedinečnou výhodu oproti ostatním obchodníkům a investorům.

Platforma yPredict totiž chce nabídnou obchodníkům a investorům například přístup k četným signálům poháněným umělou inteligencí, průlomům, technickým patternům nebo funkcím sociálního sentimentu. Navíc trh yPredict umožní odborníkům zajistit si pasivní příjmy tím, že jim dá příležitost nabízet své modelové předpovědi nebo výzkum dat jiným uživatelům za poplatek formou předplatného. Ve prospěch platformy hovoří i prokázaný potenciál umělé inteligence předpovídat pohyby trhu. Projekt plánuje spustit kompletní verzi své platformy Analytics, úložiště a tržiště do konce roku 2023.

Koupit yPredict

10. Copium – Virální meme coin s nabídkou unikátních NFT airdropů

Mezi nejslibnější kryptoměny patří také meme coin copium. Na kryptoburzy se dostal v polovině května a předvedl raketový start, kdy během 30 minut vyrostl 9x. Strmou trajektorii růstu mnoho prognóz spojuje s počátkem býčího růstu, takže pokud jste nestihli předchozí úspěšné meme projekty, jako byl pepe nebo turbo, máte nyní skvělou další příležitost. 

jak koupit copium

Copium a jeho meme token $COPIUM jsou založené na principu vyrovnání se s veškerými propady trhu, neúspěšnými nebo promarněnými investicemi, případně s FOMO efektem. Mem „Cope” se rychle stal virálním a širokou podporu v krypto komunitě napříč sociálními sítěmi si zasloužil i díky originálnímu NFT airdropu, ve kterém věnoval 10 milionů tokenů dvěma stovkám top investorů z předprodeje.

 $COPIUM v sobě koncentruje vše, co nabízí internet – férovost, zábavu, ale i zdravou dávku trollingu. Tento projekt však zdaleka není spojen pouze s humorem a vtipy, přináší s sebou také značný potenciál k ziskům. Tým do budoucna plánuje další odměny v podobě NFT, dále různé pobídky, přístup na speciální akce a podobně. Nejednoho investora potom zaujme fakt, že copium nedávno spustilo vlastní kolekci NFT.

jak koupit copium

Určitě doporučujeme sledovat také kanály soc. médií jako Telegram nebo Twitter, kde se dozvíte veškeré aktualizace o projektu. Token $COPIUM si můžete koupit na Uniswapu nebo jiných decentralizovaných burzách – potřebujete pouze dostatek ETH ve své elektronické peněžence.

Koupit copium

11. Love Hate Inu – Nejslibnější kryptoměna na bázi vote-to-earn ke koupi v předprodeji

Na vrcholu našeho seznamu nejslibnějších kryptoměn roku 2023 je Love Hate Inu, první online hlasovací platforma zaměřená na kryptoměny. Platforma Love Hate Inu, postavená na blockchainu Etherea, umožní uživatelům hlasovat o aktuálních tématech s využitím nativního tokenu $LHINU.

Screenshot 2023 03 08 at 7.26.21 900x489 1Vzhledem k tomu, že se očekává, že globální trh se softwarem pro online průzkumy vzroste ze současné velikosti 3,2 miliardy dolarů na 5,69 miliardy dolarů v roce 2027, může Love to Hate Inu usilovat o získání výhod díky tomu, že je jedinou kryptoplatformou v tomto prostoru.

Členové mohou stakeovat $LHINU a získat tak přístup k hlasovacím právům v anketách, které se mohou týkat politiky, zábavy nebo sociálních otázek memů. Ve whitepaperu Love Hate Inu se uvádí, že demoverze hlasovacího algoritmu má být zveřejněna do 2. čtvrtletí 2023 před spuštěním uživatelského rozhraní. Po hlasování jsou uživatelé odměněni tokeny $LHINU zdarma.

Do 4. čtvrtletí 2023 Love Hate Inu uvolní platformu pro zadávání hlasů, prostřednictvím které mohou uživatelé hostovat a vytvářet své ankety, přičemž komunita rozhodne, zda v nich bude pokračovat. Projekt využívá mechanismy stakingu v reálném čase, aby zajistil, že proces hlasování nebude podvodný a bude naopak anonymní, přičemž uživatelé musí své tokeny stakeovat nejméně 30 dní, než budou moci hlasovat.

jak koupit Love hate InuTo bude znamenat, že Love Hate Inu bude poskytovat naprosto spravedlivé, prokazatelné a bezpečné výsledky, bez manipulace ze strany spam botů, “brigádnických” aktivistů. Kromě toho, že komunita bude provozovat své vlastní ankety, bude projekt také spolupracovat s dalšími projekty Web3 a značkami, které budou poskytovat sponzorované příspěvky, jež hlasující odmění jedinečnými cenami.

Tento nadějný projekt se od svého uvedení do předprodeje v březnu 2023 rozjel – za necelý týden se vybralo více než 550 000 dolarů. V první fázi předprodeje, v době psaní tohoto článku, stojí token 0,000085 USD, ale v osmém a posledním kole budou tokeny stát 0,000145 USD.

jak koupit love hate inuInvestoři tak mohou tento token zakoupit v počátečních fázích, než se cena zvýší. Z celkové nabídky 100 miliard tokenů bylo 90 miliard rovnoměrně rozděleno do osmi předprodejních fází. Tato populární kryptoměna také získala více než 30 tisíc sledujících na Twitteru a 10 tisíc členů na kanálu Telegram.

Koupit love hate inu

12. Calvaria – Nová fantasy bojová karetní hra využívající blockchain

Dalším zajímavým herním projektem je projekt Calvaria, který nabízí svým hráčům skvělý herní zážitek s nádechem posmrtného života. Calvaria je nová P2E krypto fantasy karetní bojová hra odehrávající se za závojem smrti. Hráči v této hře sbírají a následně bojují pomocí karet založených na nezaměnitelných tokenech. Každé z těchto NFT karet přitom představuje jednu postavu z podsvětí, která má své jedinečné schopnosti a zkušenosti. Největší výhodou Calvaria je ovšem to, že hráči plně vlastní své herní předměty a mohou tedy s nimi tak nakládat podle svého vlastního uvážení.

Calvaria karetní NFT hra

Cílem vývojářů bylo prostřednictvím této hry urychlit masové přijetí kryptoměn širokou veřejností. Proto má hra hned dvě verze, a to free-to-play a play-to-earn. V první verzi, která je zdarma, si mohou hráči hru vyzkoušet ještě předtím, než se rozhodnou pro placenou verzi. Tato verze také obsahuje tzv. viditelný tracker, který hráčům ukazuje, kolik by si vydělali, kdyby hráli placenou verzi. Oproti tomu placená verze má přichystanou odměnu pro každého nového hráče, kterou je vzácné NFT. Výhody projektu Calvaria

S předměty či kartami NFT mohou hráči volně obchodovat nebo je nakupovat přímo v in-game obchodě nebo také na sekundárním tržišti a dalších platformách typu OpenSea. Kromě toho mohou hráči své karty a předměty prodávat.

Předprodej nativního tokenu projektu RIA sice už 31. ledna 2023 skončil, avšak hráči a investoři si ho mohou už zakoupit na několika kryptoměnových burzách.

KOUPIT CALVARIA

13. Dash 2 Trade – Kryptoměna nejen pro obchodníky

Platforma Dash 2 Trade, která nabízí nejen obchodníkům kryptoměnové obchodní signály a analýzy, má pro mnohé tu nejslibnější kryptoměnu a je to to hlavně z toho důvodu, že platforma v sobě ukrývá obrovský potenciál a především neobyčejný přínos pro obchodníky.

Dash 2 Trade funkce a metriky

Platforma je poháněna nativním tokenem D2T, který je technického standardu ERC-20 a uživatelé Dash 2 Trade ho mohou uplatnit k využití všech dostupných obchodních nástrojů a funkcí, které jim mohou pomoci při jejich rozhodování.

Předprodej nativního tokenu D2T byl zahájen 19. října 2022 a již za necelý týden se v něm podařilo získat téměř 2 miliony dolarů od natěšených investorů. Předprodej byl však už za velké slávy ukončen a investoři si v současné době mohou token D2T koupit na vybraných kryptoměnových burzách.

Dash 2 Trade funkce a metrikyProjekt Dash 2 Trade nabízí své služby formou tří úrovní předplatného – bezplatná úroveň, startovací úroveň a prémiová úroveň. Měsíční předplatné u startovací úrovně činí 400 D2T a 1000 D2T u prémiové úrovně. Díky těmto dvou balíčkům budou mít obchodníci přístup k neobyčejné sadě obchodních nástrojů, jako je on-chain analýza, upozornění na reálné ceny, analýzy v reálném čase, předprodejní seznamy projektů, backtesting či automatické obchodní roboty. Projekt Dash 2 Trade byl vytvořen obchodníky pro obchodníky, což z něj činí jedinečný projekt a obrovským potenciálem.

KOUPIT DASH 2 TRADE

14. Tamadoge – Token dostupný na kryptoměnové burze OKX

Tamadoge (TAMA) známý též jako “P2E Dogecoin” je zajímavá meme mince, která má přidanou užitečnost jako herní měna a token odměn pro krypto hry Arcade Tamadoge Games založené na NFT. tamadoge

Tamadoge si dala za cíl stát se přední herní platformou Web3, která nabízí svým hráčům i možnost dobrého přivýdělku. Na začátku roku 2023 byla spuštěna první hra z Tamadoge Arcade, a to hra Super Doge. Super Doge zaznamenal skvělé ohlasy a již během prvních 24 hodin měl více než 80 hodin hraní. Hráči v této hře bojují se zlými SECKnighty a sbírají mince na ostrově Tama. Postupně budou spuštěny i další čtyři hry z Arcade Tamadoge –  To the Moon, Tama Blast, Tamadoge Run a Rocket Doge.

Tamadoge NFT

To však je jen začátek, protože Tamadoge je pouze předehrou před uvedením hlavní hry Tamadoge. V této hře budou hráči krmit, vychovávat a strat se o své domácí mazlíčky, dokud nevyrostou a nebudou už moci bojovat s ostatními hráči.

Na rozdíl od jiných meme coinů jako jsou Dogecoin nebo Shiba Inu, je token TAMA deflační s pevnou maximální nabídkou. Předprodej nativního tokenu TAMA, ve kterém se podařilo vybrat 19 milionů dolaru, sice už před několika měsíci skončil ovšem token je nyní možné koupit na vybraných kryptoměnových burzách (například OKX, Gate.io nebo Uniswap).

KOUPIT TAMADOGE

15. Battle Infinity – Slibná metaverse hra se silným marketingem

Z hlediska růstového potenciálu je nejslibnější kryptoměnou po těch, které je možné koupit v předprodeji, Battle Infinity, jenž vyprodala svůj předprodej v rekordním čase tj. za pouhých 24 dní.

Battle Infinity

Battle Infinity s nativním tokenem IBAT, což je token BEP-20 na řetězci Binance s pevnou nabídkou tokenů činící 10 miliard. Token IBAT je dalším slibným altcoinem, který se vyplatí sledovat. Více o celém projektu je možné se dočíst na battleinfinity.io.

KOUPIT BATTLE INFINITY

16. Lucky Block – Jedna z nejlepších soutěžních platforem

Nativní token LBLOCK projektu Lucky Block se začal obchodovat na veřejných trzích už začátkem roku 2023, kdy velmi rychle dosáhl tržní kapitalizace v řádu stovek milionů dolarů a zároveň i dosáhl historického maxima 0,0097 USD při zalistování na kryptoměnové burze LBank. O něco dříve byl token LBLOCK uveden i na PancakeSwap.

Projekt Lucky Block se snaží vybudovat globální decentralizovanou soutěžní platformu, jenž bude transparentnější a spravedlivější než ostatní nabídky tradičních subjektů. Účast je možná při vlastnictví jednoho z jejich NFT nebo nákupem tokenu LBLOCK.

Lucky Block - token LBLOCK

Co se týče jackpotových produktů, tak Lucky Block je v mnoha ohledech zcela výjimečný. Jackpot totiž rozděluje takovým způsobem, že 70 % připadne vítězům, 10 % se rozdělí mezi všechny držitele tokenů, 10 % je věnováno na charitu a 10 % zpět Lucky Blocku na vývoj a marketing. Lucky Block je skvělým příkladem Web3, který má velký potenciál.

KOUPIT LUCKY BLOCK

17. Solana – Velký konkurent Etherea

Jedním z velkých konkurentů Etherea je Solana, což je decentralizovaný blockchain vrstvy 1, který je vysoce škálovatelný s 50 000 transakcemi za sekundu. Bohužel se stále potýká s problémy, která v konečném důsledku vedly k řadě výpadkům. Navzdory tomu však získává i hojnou podporu. Například obchodní síť Pyth, která je podporována institucionálními obchodními domy v New Yorku a Chicagu, je prozatím asi tím největším úspěchem tohoto projektu. Nativním tokenem projektu je token SOL.

KOUPIT SOLANA

18. Polygon – Blockchain druhé vrstvy na Ethereu

Problém nedostatečné škálovatelnosti Etherea v jeho současné podobě řeší Polygon, který právě k tomuto účelu byl navržen. Jádrem je skládací modulární systému, který ho dělá vysoce flexibilní. Díky tomu se také jeho Polygon SDK stal velmi oblíbený u vývojářů blockchainu.

Jde o řešení vrstvy 2, které stálo za zrodem infrastruktury, jako je Plasma, zkRollups, Optimistic Rollups nebo Validium, stejně jako sidechainy, jako je platforma Matic s nativním tokenem MATIC. Po zprávách o spolupráci s Disney se Polygon může jistě zařadit mezi jedny z nejslibnějších kryptoměn roku 2023.

KOUPIT POLYGON

19. Avalanche – Základní vrstva DeFi a podnikového blockchainu

Další platformou sloužící pro spouštění aplikací DeFi a nasazení podnikových blockchainů v prostředí interoperability s ohledem na škálovatelnost, je platforma Avalanche.

Díky svému komponovatelnému přístupu k vytváření aplikací a vlastních blockchainů se mohou vývojáři Avalanche dostat relativně rychle do tempa. Protokol zaznamenal v roce 2021 velký úspěch, když se dostal do TOP 10 kryptoměn dle kapitalizace.

Nativní token AVAX sice začátkem roku 2023 měl malou korekci ovšem i tak ho investoři považují za jednu z nejslibnějších kryptoměn z dlouhodobého hlediska.

KOUPIT AVALANCHE

20. NEAR protokol – Využití škálového shardingu k řešení propustnosti sítě

NEAR využívá mechanismus konsenzu Proof-of-Stake. Ten se vyznačuje architekturou sharding pro škálování propustnosti transakcí. Sharding tak může být systém, jenž rozděluje blockchain na samostatné, ale stále propojené časti, čímž se zvýší efektivita zpracování transakcí.

Podle NEAR je PoS sharding mimořádný v tom, že se může “lineárně škálovat s počtem fragmentů, díky čemuž tak má schopnost uspokojit poptávku po transakcích, jelikož čím dál více lidí začíná používat NEAR”. Pokud investor drží nativní token NEAR delší dobu, může z toho získat nějaký úrok.

Koupit NEAR

21. Fantom – Blockchain 1. vrstvy

Dalším blockchainem vrstvy 1 je Fantom, kterému se zatím však nedostalo takové pozornosti jako Solana. Fantom využívá jedinou konsenzuální vrstvu k podpoře několika řetězců provádění. Cílem celého projektu je tak vytvoření ekosystému prováděcích vrstev, které budou zaměřené na uspokojování mnoha případů použití a zároveň i budou umožňovat škálovatelné a levné transakce na novém protokolu Fantom – Lachesis. Nativním tokenem projektu je token FTM.

KOUPIT FANTOM

22. Binance Coin – Token jedné z největších burz dle denního objemu na světě

Binance Coin je nativním tokenem online burzy Binance. Celé to začalo myšlenkou nabídnout uživatelům burzy levné poplatky za obchodování, z čehož se postupem času stala z Binance největší kryptoměnová burza na světě. Jde tak o burzu, která kromě toho také spustila Binance Smart Chain a token Smart Chain, což je jiná verze tokenu BNB. Binance Smart Chain je v současné době velmi rychle rostoucí prostředí pro decentralizované aplikace.

KOUPIT BINANCE

23. Decentraland – Průkopník metaverse a NFT

Decentralizovaná platforma pro 3D virtuální realitu bez potřeby brýlí pro VR to je Decentraland, který je postaven na blockchainu Ethereum.

Platforma Decentraland nabízí svým uživatelům možnost převzít vlastnictví digitálních pozemků, které si koupí pomocí tokenů LAND, jenž si zakoupili prostřednictvím nativního tokenu MANA. Uživatelé využívají technologii nezaměnitelných tokenů k vytváření vlastního jedinečného prostředí ve virtuálním světě. Svět metaverse v posledních měsících začal lákat stále více lidí, kteří do něho utíkají z reálného světa s vidinou vytvoření si vlastního bezpečného místa.

KOUPIT DECENTRALAND

Jak jsme vytvořili seznam na téma nejslibnější kryptoměny

Při výběru a hodnocení těch nejslibnějších kryptoměn pro rok 2023, jsem vycházeli z určitých faktorů a metodologie, které si níže vysvětlíme.

Měření volatility cen kryptoměn

Když investoři kupují určitou kryptoměnu, měli by zároveň s tím i vědět, jak měřit riziko. První metrikou je tedy volatilita cen. V případě, že je cena náchylná k nepravidelnému kolísání, tak to může pro investora znamenat i větší riziko. A právě u kryptoměn je volatilita ceny velmi vysoká na rozdíl od relativně klidného prostředí akciových trhů. To na začátku může mnohé investory vylekat ovšem s postupem času, až si investor dané kryptoměny “osahá”, zjistí, že to tak děsivé zas není. V delším časovém horizontu totiž vyniká řada zajímavých kryptoměn, z nichž jsme si některé ty nejslibnější kryptoměny recenzovali výše.

Použití Sharpe Ratio k analýze krypto aktiv

Abychom mohli změřit, jakého výnosu bylo historicky dosaženo pro danou výši rizika, tak použijeme finanční metriku Sharpeho poměr. Samozřejmě, že stejně jako ostatní finanční metriky, tak ani Sharpeho poměr neumí předpovídat budoucnost, ale může nám posloužit jako užitečný nástroj pro srovnání mezi různými coiny a mezi kryptoměnami jako celkem a jinými třídami aktiv.

Pokud jde o budoucí výnosy, zacházejme s kryptoměnami jako s jinými technologickými start-upy

Hodně krypto projektů má mnoho společných rysů s technologickými akciemi nové společnosti, která se také snaží stále budovat svůj produkt a co nejvíce proniknout na daný trh. V současné době stále více investorů už začalo pohlížet na krypto svět a technologické akcie jako na dvě dosti si podobné oblasti. Jedním z příkladů je například to, že když se daří Nasdaq, tak se zároveň daří i kryptoměnám.

Pokud bychom krypto projekty však analyzovali z jiného hlediska, než jak tomu je u technologických akcií, tak poté jsou klíčové jejich vyhlídky na zajištění budoucího tržního podílu na daných adresných trzích a samozřejmě technologie. Proto jsem do výběru výše zahrnuli i blockchainy, které řeší problém škálování – viz Solana, ty, jenž generují zisky – viz burzovní token BNB a v neposlední řady i takové, které dobře využívají speciální vlastnosti blockchainové technologie, jako je Lucky Block.

Jaké je tedy Sharpe Ratio?

Sharpeho poměr je měřítkem výnosů upravených o riziko. Tento poměr vynalezl nositel Nobelovy ceny za ekonomii William Sharpe. Sharpeho poměr analyzuje výnosy na základě míry rizika, které bylo podstoupeno k dosažení daného výnosu. Předpokládá tedy, že těmi nejlepšími aktivy jsou ta, která kombinují nižší riziko s vysokými výnosy.

Například kryptoanalytik Willi Woo ukázal pomocí své verze Sharpeho poměru, že nejstarší ze všech krypto aktiv, Bitcoin, poráží všechna aktiva, a to včetně akcií a státních dluhopisů. Je to jasná ukázka toho, že investování nejen do Bitcoinu, ale do všech kryptoměn není ve skutečnosti až tak riskantní.

obr

Poměr ostrosti = ( Rp – Rf) / σp

p Konkrétní portfolio finančních aktiv
Rp Očekávaný výnos z portfolia
Rf Bezriziková míra návratnosti
sp Riziko portfolia – rozptyl (sigma) je vyjádřen jako směrodatná odchylka výnosů

Níže jsme seřadili ty nejlepší krypta, která prošla screenerem, s Sharpeho poměrem za tři roky. Dobrý Sharpeho poměr je 1,00 a vyšší. Za velmi dobrý je pak považován Sharpeho poměr 2,00 a vyšší.

Závěr

Pro snížení rizika je dobré, aby investor měl stále diverzifikované své portfolio. V tomto přehledu jsme si představili nejslibnější kryptoměny. Nejdříve to byly ty nové kryptoměny, které procházejí nebo před nedávnem prošly úspěšným předprodejem a poté jsme navázali na již více tradiční krypto aktiva.

Z našeho pohledu je jednou z nejslibnějších kryptoměn Wall Street Memes, kterou je stále možné koupit v předprodeji za velmi výhodnou cenu. V tomto meme projektu se ukrývá velký potenciál a opírá se o velmi silnou komunitní základnu, díky které se o tomto počinu na krypto scéně hojně diskutuje. Projekt Wall Street Memes má tak do budoucna rozhodně na své straně všechny předpoklady, aby se zařadil po bok svých úspěšných meme předchůdců.

KOUPIT wall street memes

Kryptoměny jsou vysoce volatilní aktiva a do značné míry neregulována.

Nejčastější dotazy

Co dělá kryptoměnový projekt slibným?

Jaká je v letošním roce ta nejslibnější kryptoměna?

Jak investovat do slibných kryptoměn?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus až 30 000 USD po registraci a vkladu

PhemexRecenze

Zdarma bonus až do výše 2500 USD po registraci a vkladu

CoinbaseRecenze

10$ zdarma při vkladu 100$

SimpleCoinRecenze

Populární česká směnárna

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.