Friday, June 21, 2024

Kde a Jak Koupit Plug Power akcie v České republice 2024?

Investice do cenných papírů se stávají v České republice stále častěji probíraným tématem. Vy jste si už určitě spoustu edukativního materiálu o investování do akcií přečetli a momentálně se poohlížíte po jednotlivých společnostech. Plug Power akcie jsou možnou expozicí ve vodíkové budoucnosti, přičemž firma je předním poskytovatelem komplexních řešení vodíkových palivových článků.

TIP: Pokud jste začínající investor, přečtěte si tento článek o investování do akcií pro začátečníky.

V dnešním článku si rozebereme v čem vlastně firma podniká, proč je to natolik oblíbená akcie a kde je nejlepší Plug Power akcie společně s ostatními firmami nakupovat.

Seznam nejlepších brokerů pro koupi Plug Power akcie

Tady je rychlý přehled těch nejlepších brokerů pro koupení Plug Power akcie v České republice v roce 2022. Chcete začít vlastnit Plug Power akcie? Zbývá už pouze jediný klik.

 1. Capital.com – chcete mít vše na jednom místě a skvělou mobilní aplikaci, zvolte tohoto brokera
 2. Degiro – populární broker pro evropské investory s velice nízkými poplatky
 3. XTB – staňte se součástí velké základny české a slovenské komunity

ZAČNI HNED

Základní informace o firmě

Historie firmy sahá až do 20. století, konkrétně roku 1997, kdy byla založena jako společný podnik DTE Energy a Mechanical Technology. O dva roky později vstoupila na burzu. Společnost dosahuje tržní kapitalizace ve výši 13 miliard dolarů, ale akcie jsou velice volatilní – ještě v roce 2021 dosahovala firma kapitalizace 31 miliard dolarů.

Kde a Jak Koupit Plug Power akcie v České republice 2022?
Vývoj ceny akcií

S volatilitou akcií souvisí i oscilace ceny. Jak můžete vidět výše na měsíčním grafu, Plug Power akcie byly součástí splasknutí dot-com bubliny, kdy jednu dobu se obchodovaly za více než 1 500 dolarů.

Kdo za firmou stojí?

Funkci generálního ředitele zastává Andew J. Marsh již od roku 2008. Zkušenosti nasbíral v oboru ve firmě Valere Power, kde působil jako CEO od jejího založení a úspěšně společnost přetvořil v ziskovou globální firmu s více než 200 zaměstnanci a tržbami ve výši 90 milionů dolarů z prodeje stejnosměrných napájecích produktů pro telekomunikační sektor. Zaměstnán byl rovněž v Lucent Bell Laboratories více než 18 let.

Podle dokumentů, které musí institucionální investoři podávat komisi SEC, vlastní Plug Power akcie až téměř 1 000 takovýchto investorů. Mezi největší akcionáře patří Vanguard a BlackRock.

Vyplácí společnost dividendy?

Bohužel, společnost Plug Power akcionáře neodměňuje v podobě dividend. Navíc nemá ani z čeho, neboť firma ještě stále nevykazuje zisk.

TIP: Pokud máte zájem o dividendové tituly, podívejte se na české společnosti jako třeba Moneta nebo ČEZ.

Oblast působení

Jak už jsme načali na začátku, firma se zabývá vodíkovými řešeními se specializací na průmyslové odvětví. Buduje komplexní ekosystém vodíku, od výroby, skladování a dodávek vodíku až po výrobu energie prostřednictvím mobilních nebo stacionárních aplikací, aby svým zákazníkům pomohla splnit jejich obchodní cíle a dekarbonizovat životní prostředí.

Kde a Jak Koupit Plug Power akcie v České republice 2022?
Výhody vodíku

Společnost vykazuje jeden segment – návrh, vývoj a prodej palivových článků a zařízení na výrobu vodíku. Pro lepší pochopení byznysu si tyto produkty a služby představíme níže.

 • GenDrive – systém palivových článků na vodíkové palivo, který poskytuje energii elektrickým vozidlům, vysokozdvižným vozíkům a pozemním zařízení
 • GenFuel – systém pro dodávku, výrobu, skladování a výdej kapalného vodíku
 • GenCare – program údržby a servisu na místě založený na “internetu věcí” pro systémy palivových článků
 • GenSure – stacionární řešení palivových článků, které poskytuje škálovatelný, modulární výkon palivových článků s protonovou výměnnou membránou
 • GenKey – vertikálně integrované řešení “na klíč” pro zákazníky, kteří přecházejí na napájení palivovými články
 • ProGen – technologie palivových článků a motorů, která se v současné době celosvětově používá v mobilních a stacionárních systémech palivových článků, jako třeba v motorech elektrických dodávek
 • Manipulace s vodíkem – ta se skládá z velkoobjemové nádrže na kapalinu, která pojme 15 000 až 18 000 galonů kapalného vodíku
 • Přeprava vodíku – navrhování kryogenních přívěsů a mobilních skladovacích zařízení pro vodík a další trhy
 • Zkapalňování vodíku – navrhování zkapalňovačů pro přepravu vodíku

Kdo produkty využívá?

Největším zákazníkem využívající produkty a služby Plug Power je gigant Amazon, který tvořil v roce 2021 až 40,8 % celkových konsolidovaných výnosů. Dalšími zákazníky velkých rozměrů, kde PLUG poskytuje svoje produkty a služby jsou BMW, The Southern Company, Carrefour nebo WalMart.

Kde a Jak Koupit Plug Power akcie v České republice 2022?
Odhadované tržby dle regionů

V současné době se společnost Plug Power zaměřuje na Asii, Austrálii, Evropu, Střední východ a Severní Ameriku, kde chce rozšířit své působení. Pro Evropu si společnost stanovila ambiciózní cíle v oblasti vodíkového trhu a snaží se realizovat svou strategii, aby se stala jedním z evropských lídrů.

Jak vydělám?

Již jste si koupili Plug Power akcie a teď přemýšlíte, jak na tom vlastně vyděláte? Pokud si kladete tuto otázku a rádi se dozvíte více o investování do akcií, připravili jsme pro čtenáře obsáhlejší příspěvek uzpůsobený začátečníkům, přejít můžete zde. Nicméně ve stručnosti princip investování popíšeme i zde.

Vezměte v potaz teoretickou úvahu, ve které si budeme představovat, že jsme koupili jeden kus Plug Power akcie v roce 2020 za 100 dolarů. Společnosti se dařilo a během dvou let se cena akcií navýšila o 50 %.

Pokračování příkladu: Nyní akcie, kterou jsme koupili za 100 dolarů, stojí 150 dolarů. Pokud se rozhodneme akcii prodat, inkasujeme 50 dolarů zisk.

Jak koupím Plug Power akcie?

Teď, když víte jak se na akciích dá vydělat, ukážeme si detailní postup toho, jak Plug Power akcie nakoupit. Proces je vcelku intuitivní a zvládne ho každý. My si pro příklad ukážeme proces nákupu na platformě Degiro, ale nákup je u většiny brokerů podobný.

 • Registrace

Vyberete si uživatelské jméno, pod kterým se budete přihlašovat do webové i mobilní aplikace, přičemž se zvoleným jménem budete vystupovat i na platformě Degiro. Dále zvolíte e-mail a heslo. Mějte na paměti, že na tento účet budete ukládat své prostředky, proto by heslo mělo být velmi silné.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?
Postup registrace
 • Ověření účtu

Abyste měli možnost vůbec nakoupit aktiva a vložit finanční prostředky na Vás účet, budete nuceni poskytnout údaje týkající se Vaší osoby. Broker také dává najevo, že s těmito osobními dokumenty bude nakládáno tak, jak určuje regulátor.

Kde a Jak Koupit Pilulka akcie v České republice 2022?

Po poskytnutí potřebných dokumentů a ověření totožnosti podepíšete formulář pro výhodnější daňový systém z dividend, projdete právní podmínky až se dostanete k registraci bankovního účtu a potvrzení znalostí. Znalostí se nebojte, prostředník tyto otázky musí pokládat ze zákona.

PŘEJÍT NA degiro

 • Vklad prostředků

Pokud se již podařilo verifikovat účet, nyní můžete vkládat prostředky. Degiro bohužel podporuje pouze převod z bankovního účtu.

 • Samotný nákup

Máte jíž dobité prostředky? Blížíme se zdárně do cíle. Nyní už jen zbývá v liště “hledat” zadat název společnosti, kterou chcete nakoupit. V našem případě zvolíme “Plug Power”, nicméně proces je pro každé aktivum stejný.

Kde a Jak Koupit Plug Power akcie v České republice 2022?
Proces nákupu

Níže můžeme vidět, že samotný proces nákupu je jednoduchý. Stisknete tlačítko “nákup” a při zvolení limit order napíšete, za jakou cenu akcií chcete Plug Power akcie nakoupit. Broker Vás zároveň informuje o momentální ceně aktiva a také o dnešním procentuálním cenovém pohybu svítící zelenou barvou.

Závěr

Společnost Plug Power poskytuje veliké portfolio služeb a produktů, ale nevýhodou je, že až 40 % tržeb v roce 2021 plynulo od jediného zákazníka – Amazonu. Pokud by nastaly nějaké trable s tímto gigantem, výnosy firmy by to mohlo značně poškodit. Firma navíc stále nevykazuje zisk, což by některé investory také mohlo odradit. Na druhou stranu, vodík je v mnoha ohledech lepší jako “zelená” elektřina, což by firmě, v případě větší adopce této komodity, určitě mohlo hrát do karet.

Jsou Plug Power akcie správnou volbou?

Kde lze koupit Plug Power akcie?

Jaká je cena Plug Power akcie?

Získám díky Plug Power akcie dividendy?

Kolik stojí vlastnění Plug Power akcie na poplatcích?

Doporučujeme

BinanceRecenze

Získejte přes nás až 55% zpět!

ByBitRecenze

Zdarma bonus po registraci a vkladu

Gate.ioRecenze

Získejte malý bonus při registraci

MEXCRecenze

Získejte až 1000 dolarový bonus při registraci

OKXRecenze

Kryptoměnová burza s mnoha bonusy

MargexRecenze

Získejte až 50 dolarů bonus při registraci skrze tento odkaz

Vítejte zpět!

Přihlaste se níže na svůj účet

Získat heslo

Zadejte přihlašovací jméno nebo email.